Deník nymfomanky

Diario de una ninfómana

Denník nymfomanky

Drama / Romantický / Erotický

Španělsko, 2008, 97 min

740. hodnocený film: Jestli si člověk potřebuje dáchnout a chybí mu trocha toho erotična, bude jistě spokojen. Nejdříve jsem si myslel, že film ode mě dostane 4* a určitě by mu i slušely, jenomže pak si řekne, že je to jen trochu povedenější eroťák a že vlastně nic jiného nenabízí. Herečka, která ztvárnila hlavní roli, je nádherná, ale ani to nestačí. 4*, nic víc, nic míň. 4*(22.6.2009)

• nash.

Čekat drama, které by nabídlo vhled do těžkého života člověka s psychickou poruchou hypersexuality, bylo naivní. Stejně jako čekat romantické drama o hledání lásky komplikované nepříjemným handicapem. Teď už to vím. Ale asi mě zmátla ta Geraldine Chaplin na začátku. Nečekal jsem, že ji uvidím v regulérním, béčkově plytkém softpornu plném krásných prázdných figurín a samoúčelných koitálních poloh. A přitom tu bylo několik situací, ze kterých by se dalo i tady odpíchnout. Jenže nic z toho. Je to jen 100+1 variací na Ahoj. Chceš si se mnou zašukat? Možná by bylo zajímavější číst si v deníku nymfomanky, která by nebyla atraktivní a krásná. Nebo obyčejného třeba nesmělého chlápka, který trpí hypersexualitou. A když na to přijde tak i postava sexuálně hyperaktivní Val toužící po lásce, nabízela mnoho možností jak její příběh vyprávět poutavě. Pokud to shrnu, nebyl jsem pohoršen jako člověk, ale zklamán jako divák, tedy jako filmový divák nikoli voyeur. Z podobných deníkových filmů tak byla lepší třeba italská Melissa P. mimochodem také s Geraldinou Chaplin v podobné roli.(26.12.2014)

• Chrustyn

Nudné drama, kde už název filmu vystihuje celý děj. Ano, je to o nymfomance, (kdo by náhodou nevěděl jedná se o permanentně nadrženou ženu) která není schopná žít normální sexuální život s jedním partnerem a tudíž se "doráží", kde se dá. Příběh je chabej, jak poprsí hlavní hrdinky (čímž se nechci nikoho dotknout, jen se prostě nejedná o nic velkého ani zázračného), herecké výkony jsou na úrovni telenovely a ani sexuální nadšenci si film neužijí, jelikož i když je zde dost sexuálních scén jsou natočeny hodně decentně a ve většině případů jsou odbyté za pár sekund.(8.5.2009)

• Autogram

Čistá telenovela o normálnej žene, ktorá strieda samých divných týpkov, napríklad aj neurotického blázna, ktorý ju podozrieva, že ho podvádza so svojim teplým šéfom. Herečka v hlavnej postave sa snaží, ale nedá sa to zachrániť. Podľa názvu by sa dalo aj pomyslieť, že je to erotický film, no takýchto scén je poskromne a televízii JOJ sa podaril geniálny ťah, že (okolo polnoci) zaradili nejakú verziu s cenzúrou a aj scény, ktoré by dal Jakubisko do večerníčka, sú s rozmazanými detailami.(6.5.2013)

Nejspíše mě opět někdo (z místních impotentů v obojím smyslu slova) nazve ženským šovinistou, ale kašlu na to. Protože, moudré hlášky které se svých úst vypouštěla, stále ve formě hrající neskutečná Geraldine Chaplin a to dostala jen přibližně deset minut prostoru, jsou více než pravdivé „Žena bez zaměstnání, má jen dvě možnosti buď manželství nebo prostituci, ale nakonec je to skoro to samé“..“Nymfomanii si vymysleli muži, aby se ženy cítily viny, když překročí pravidla“ s těmito hláškami mi i jako chlapovi nezbývá než souhlasit. Dle mého pohledu se jedná o velmi citlivý snímek a jakousi sondu do trošku rozdvojené osobnosti jedné ženy. Ženy(postavy), kterou bych rozhodně za její činy nezatracoval, jestli některé postavy si nezaslouží nic jiného než zatracení tak (Jaime a Pedro). Jak někdo o tomto filmu může říct, že postrádá myšlenku, že zde chybí příběh nebo dokonce, že se jedná o nepovedené softporno??..zajisté, erotických scén byla ve filmu celá řada a přišli mi i celkem pěkně udělané (nešel jsem do filmu s tím, že jdu koukat na porno, tak nevím co kdo čekal) a představitelka Val je rozhodně velmi krásná a atraktivní žena.Na druhou stranu se mi rovněž nelíbí, jedna z posledních scén filmu, kde byly prostitutky tak trošku vylíčeny jako mučednice(oběti), přece nikdo Val i ostatní nenutil a nenutí, aby začaly šlapat. A úplný konec filmu mě odrovnal úplně „chci žít“ a ta nádherná hudba, pro mě další perla ze Španělska.. A ještě jeden citát závěrem „Když je chlap na ženský je frajer, ale ženská je jen coura-rovnost pohlaví“..citát, který nebudu rozpitvávat..(21.5.2009)

• - Valérie (Belén Fabra) říká, že panenství ztratila roku 1993 a později doplňuje, že od té doby uplynulo čtrnáct let. Avšak z náhrobku její ve filmu zemřelé babičky Marie Tasso (Geraldine Chaplin) vyplývá, že uplynulo pouze třináct let. [Zdroj: IMDb] (hellstruck)