Danny a Wheeler se živí reklamou na energetický nápoj Minotaur. Wheeler je velký sukničkář a nechce se vázat, Danny je znechucený životem. Myslí si, že když požádá svoji přítelkyni Beth o ruku, jeho život nabere jiný směr. Ona ho ale odmítne. Danny pak schválně nabourá služebním vozem do sochy před školou. Za to mají jít oba na 30 dní do vězení. Mají na výběr, buď nastoupí do vězení, nebo odpracují 150 hodin prospěšných prací jako dobrovolníci, kteří se věnují dětem s problémy. Wheeler dostává na starost desetiletého Ronnieho, který používá nejostřejší vulgární výrazy a miluje ženské poprsí. Danny bude mít na starost Augieho, který je posedlý středověkem. Zprvu se zdá, že to bude peklo pro všechny... (TV Nova)

uzzi

výborná komedie, která se zbytečně nebojí přitlačit na pilku, přitom nezklouzává do trapného hnoje. Velice dobré obsazení a skvělé dialogy tvoří pevnou kostru. Role Models si určitě dopřeji ještě párkrát v budoucnu a věřím, že nezklamou. Taková podpultová klasika. 80% ()

DavidS.

Hlavně za vykreslení živého světa her na hrdiny...Jednou jsem podobnou bandu "pošuků" viděl zápasit na vlastní oči v lese a bylo to nezapomenutelné :)...Další body za Elizabeth Banks a neskrývané vulgarismy, které jely tak říkajíc na plnou hubu...Díky nim se dalo přežít i pomerně jasné moralizující poselství... ()

Seti

Sice naprosto předvídatelné a stokrát provařené schéma, ovšem za velmi netradiční a osvěžující námět a za výborné herecké obsazení směřuje palec vzhůru. Přestřelený Happy End by se někomu mohl zdát až příliš otravný, ale humor v první půli jsem si fakt užíval. Díky bohu, že se kromě teenegerských slátanin a trapně ubohých rádobyparodií najdou i komedie podobného ražení. Celkově vzato příjemné překvapení. ()

keoma26

nevím, proč je v amerických filmech za nejvyšší metu lásky nebo přátelství považováno zpívání na veřejnosti, asi kvůli tomu obrovskému kvantu trapnosti i studu, které při tom musí člověk překonat - každopádně za tohle vtíravé klišé, které se nějakou reverzní freudovskou substitucí vydává za jedinou pravou známku citové "spontaneity" vztahu, dávám minimálně 1 bod dolů. Jinak je ale film živorodou "rhizomou" subžánru, který jsem si soukromě označil zkratkou CCC (Cruel nad Cool Comedy) a jehož zakladateli i průkopníky zároveň jsou bratři Farrellyovi (se svými milníky jako Něco na té Mary je nebo Těžce zamilován, které do komedií navracejí dříve exkomunikovaná témata a testují naši citlivost vůči jinakosti). Ken Jeong se stává mým oblíbeným specialistou na malé drakonické histrióny (viz Travička zelená nebo Pařba ve Vegas);-) ()

Spike23

Role Models je klasická komedie s vcelku neotřelým námětem, skvělými komiky a několika velice vtipnými scénami, která bohužel, jak už to u většiny filmů z téhle kategorie bývá, jede od začátku do konce podle jedné osnovy, která se už vyskytuje skoro v každém druhém filmu a nepřináší s sebou nic originálního. Takže vůbec nemám tušení, co zapříčinilo to, že se mi tenhle film tak moc líbil. Prostě je na tom něco, co se moc jinde nevidí a je to mnohem silnější, než ta hrozná všudeopakující se osnova. Moc se mi to líbilo. ()

Nassau

Vlastně strašná kravina, resp. ********. Ale jako relax jsou tydle filmy k nezaplacení. Díky "RPG" elementům 3*, ale už nikdy více:) P.s. Kde proboha vyhrabali toho malého nigga?!:) ()

bruceman7

Sice jsou tam některé věci docela vtipné (LARP), bohužel zbytek je spíš dost pokleslej (zbytečně sprosté, pohlavní humor -zde překvapivě ani ne zcela v gesci Stifflera- se už taky moc nevede). 4/10 ()

korndaddy

Seann William Scott dokáže ze sebe dostat mnohem víc. Mnohem. Tady to šlapalo na polovinu, což je škoda. Pár vtipných scén ale bylo. ()

BluT

Konec byl děsně kýčovitě americkej, ale kvůli tomu, že tomu došla šťáva na konci, nemůžu zapomenout, že jsem se zbytek filmu mrtě bavil. Všichni herci byli libový, jen Seann W. Scott by konečně mohl vypadnout z jedný škatulky a nehrát všude stejnýho retarda. Vlastně jsem si film sehnal kvůli "McLovinovi" (Mintz-Plasse), ten herec je takovej správně divnej nerd a nezklamal. A že tam hrála Elizabeth Banks je vůbec pecka, absurdně moc jí to sluší. Vlastně se divim, že nedostává "lepší" role v pořádnejch blockbusterech, asi má špatnýho agenta. Není to žádná povinost vidět tenhle film, ale je to slušnej nadstandard. A vlastně přesně taková nenáročná komedie, na kterou má člověk jednou za čas náladu. Ještě 4* ()

baXter

Ted jsem chtel neco napsat a zjistil jsem ze me tento paskvil za to ani nestojí. Snad jen ze zaverecna "bitva" byla asi nejtrapnejsi z celyho "filmu". ()

lukasch

Slibně rozjetý začátek se skvělou ústřední dvojkou po 1/2 hodině začne zabíjet nesnesitelný patos a tradiční americký happy end™ film skolí úplně. Škoda, Ruddovi hodně fandím a tohle mohl být film, který ho přesune do první komediální ligy, když zatím jen přihrával ostatním. S.W. Scott bude hrát idioty asi pořád, ale proč se pouštět do charakterních postav, když mu to tak jde :) ()

cab

Komedie stavi svuj uspech na dialozich a hereckem blbnuti jak dospelych, tak klucinu, ktere maji na starosti. Ke ctyrem hvezdickam ji vynesla nadprumerna zaverecna dvacetiminutovka, kde se ve svych bojovych kostymech v ramci historickeho klani fanousku teto prazvlastne mimonske hry hrdinu utkaji. 70% ()

Ilhan

Musím říct, že to bylo lepší než jsem čekal. Seanna Williama Scotta mám jako herce velice a rád jako dvojka s Paulem Ruddem rozhodně nezklamal. První polovina filmu sice ubíhala trochu pomaleji, než bych si představoval, druhá to však hluboce napravuje. Konečný souboj v rámci "reálného fantasy světa" byl bezkonkureční a národ alá Kiss taktéž. Něco v tom filmu mě velmi oslovilo, má v sobě určité poselství, které myslím ne každý najde. I když jsem čekal dobrou zábavu, byl jsem ještě nadmíru překvapen. 90% ()

MareT.

Je tu skrz na skrz povedená, ale průměrná komedie, která má světlé momenty a odsejpá jak má. Nic víc, nic míň. ()

eagle-eye

Velice sympatická záležitost s opravdu hodně povedenými momenty, vtipnými dialogy a typově vhodně zvolenými herci, mám tím namysli především celou ústřední čtveřici + paní vychovatelka a Mark = gay pro roboty.. Škoda jen, že film sráží typicky americká šablonovitost, která mi tam dost vadila. ()

Hanys_

Jseš bílej, tak seš Ben Affleck. Neskutečná porce hlášek od každé postavy a závěrečná bitva z Velkých bratrů dělají jednu z nejzajímavějších komedií posledních let. 8/10 ()