Táta šampión

• USA World's Greatest Dad (více)

Učitel poezie a otec samoživitel zjišťuje, že věc, po které v životě nejvíce prahne, nakonec nemusí být to, co ho učiní skutečně šťastným. V této černé komedii zazářil v hlavní roli skvělý Robin Williams.  Robin Williams coby Lance Clayton, vždy snil o tom, že se stane slavným a bohatým spisovatelem. Jenže namísto toho pracuje jako učitel poezie na střední škole a jeho jediný syn Kyle (Daryl Sabara) je nesnesitelný puberťák. Lance chodí s rozkošnou učitelkou umění Claire (Alexie Gilmore), jenže ta nechce o vážném vztahu ani slyšet, natož snad veřejně přiznat, že se s Lancem schází. Jednoho dne se Lancemu přihodí podivná nehoda, která se na jednu stranu pro něj jeví jako velká tragédie, ale na stranu druhou jako životní příležitost. Náhle má na dosah všechnu slávu a bohatství, o které vždy snil... (oficiální text distributora)

korbitch22

Šílený ,,Zed´´ z Policejní Akademie Bob Goldthwait,pověsil hereckou kariéru na hřebík a snaží se prorazit jako scénárista a režisér.Jak se mu to povedlo s jeho předchozými filmy všichni víme a ani u jeho třetího celovečerního pokusu se nejedná o bůhví jaký klenot.Robin Williams je sice legenda a pořád skvělý herec,ovšem už dávno není komerčním trhákem a co jsi budem povídat,film stojí a padá s ním.Zed je sice dobrý scénárista a píše vážné náměty,které mají určitou hloubku,jako režisér je ale neumí naprosto divákovi podat,natož prodat.Robin Williams má syna kreténa,pro kterého je všechno pro buzíky,hudba,filmy,kundy...nejlepší je čoko voko :D a dusit se při mrskání lachtana,což se mu stane i osudným a jeho otec ( neúspěšný spisovatel,učitel,otec,milovník ) se na jeho smrti rozhodne vydělat.Film je od první minuty průhledný,unylý a nudný,pár světlejších okamžiků jako scénka se psem nemůže film utáhnout.Jak říkám,téma je to dobré,ale nudně poddané a režisérsky tak rutinní a klišovité,že podle stejné šablony by tento film natočil i Ondřej 100 a to je to vážně dement.Nudný nezávislý film,za který když už nic jiného,mluví jeho nulové výdělky.40% Zede vrať se do akademie,šílené ječení ti slušelo více. ()

heyda

Hrozně divný film. Ze začátku to vypadá na pohodovou oddechovku o strastech života otce a syna bez mámy, ale nakonec přišel úchylný zvrat a pak ještě divnější druhá půle. Přitom to mohlo být vlastně dost zajímavý, ale tohle jsem moc nepobíral. A rozhodně to není good-feeling movie, na který jsem se tak těšil... 55% ()

jojinecko

Skoro som odpadol, keď som zistil, že režisérom aj scenáristom je ten ukričaný psychopatický punker z kultovej Policajnej Akadémie:))) U mňa World´s Greatest Dad spadá do kategórie "malý nenápadný film, ktorého genialitu vidím asi len ja":) Fantastický mix černoty, naschvál hyperbolizovanej irónie, smiechu cez slzy, pretvárky, ľudskej jes(h)itnosti, psychologickej reflexie- kde každá scéna a veta má svoj význam a najmä "hlbší rozmer". Všetko je tu síce dohnané akoby ad absurdum, veľmi zdanlivo a len na povrchu. Príjemný šok. A tá záverečná myšlienka bola ako čerešnička na torte..."Myslel som si, že najhoršie je ostať sám. No najhoršie je, keď zostanenete s ľuďmi, s ktorými sa cítite osamelo".Btw: Tá smrť ako tu niekto spomínal aj mne pripomenula poviedku "Črevá" od Chucka Palahniuka:) ()

Flego

Lancemu sa nedarí. Napísal 5 kníh, ktoré nechce nikto vydať, v škole, kde vedie recitačný krúžok sa pre nezáujem zrejme zruší, priateľka sa s ním nechce stretávať na verejnosti a jeho syn je kapitola sama o sebe. Je neznesiteľný, arogantný a povrchný. Lance sa chce zbaviť osamelosti a je zvláštne, že tragédia mu v tom pomôže. Zdanlivo. Nepáčilo sa mi akým smerom sa film začal uberať v druhej polovici, hoci bolo logické, že to tak dlho nemôže zostať. Bob Goldthwait ( pošahaný Zed z Policajnej akadémie ) ma prekvapil umnou réžiou a zvládol celý film. Určite mu dopomohol skvelý Robin Williams, ktorému sú podobné úlohy šité ako na mieru. World´s Greatest Dad je zaujímavý príbeh o ľudskej osamelosti, lži a pretvárke, v ktorej všetci radi žijú. ()

Ivoshek

Sexuální záliba, která stála Michael Hutchence život, očividně není až tak ojedinělá.... Nejlepší scéna je, když dostane Williams v TV show při vzpomínání na toho svého blba záchvat smíchu. :) Není to žádná nonstop řachanda, ale kouká se na to dobře a rozhodně je to hodně originální kousek. ()

jonyyy

Chytrá, ačkoli po většinu stopáže průměrná černá komedie, kterou z průměrnosti u mě vytrhl až konec. Kéž by festival zombie filmů vysílali i u nás :D 70% ()

anderson

Výborná satira - povedané slovami klasika - nastavujúca pokrivené zrkadlo súčasnej konzumnej spoločnosti. Robin Williams doslova exceluje a konečne mu niekto ušil na telo rolu, ktorá naplno využíva jeho hereckú manieru (vo väčšine filmov pre mňa neznesiteľnú). Počas sledovania som dúfal, že poslednú ranu medzi oči všetkých pokrytcov zarazí nejaký riadne drsný a neamerický záver. Nakoniec som ale uznal, že zdanlivo cukríkový a predvídateľný "morálny" epilóg je oveľa oveľa drsnejší. "Bláznivý Zed" je vskutku skvelý autor, glosátor i režisér. (9.1.2016) ()

HellFire

World´s Greatest Dad se nakonec zcela určitě dostane do modrých čísel a na jednu stranu si to zaslouží za to, co následuje po „oné“ události. Do té doby jde o zdařilou komedii, i když plnou hnusného humoru :) ()

Fleur6

Moje hodnotenie World's Greatest Dad sa pohybuje niekde medzi troma a štyrmi hviezdičkami - čo mi najviac prekáža je ako viditeľne sa tu preháňajú dôsledky v podstate všetkých udalostí; taktiež herecké výkony "študentov" nepatria medzi TOP. Bez ohľadu na to sa jedná o celkom dobrý psychologický snímok s uspokojujúcim záverom. ()

BoPo

Syn ktorého nebaví nič "normálne". Otec, ktorý sníva o veľkom úspechu a každodenné precitnutie do reality ho deptá. No ani jeden z nich nie je schopný povedať skutočnú myšlienku nahlas. Jednoducho len vedľa seba existujú a na niečo čakajú. Zvrat príde. Avšak dosť nečakaný, a pre jedného trvalý. Respektíve pre obidvoch. ()

bouncer

Pod filmem s názvem World's Greatest Dad a Robinem Williamsem v hlavní roli jsem si představil nezávadnou rodinnou komedii. Byl jsem překvapen, když se mi dostalo hodně (společensky) nekorektního tragikomického dramatu. Robin Williams exceluje a film táhne svými přechody z komediální do vážné roviny. Zajímavé je téma, jak se vypořádat se smrtí dítěte a jak této smrti využít ke své vlastní slávě. No, nebudu prozrazovat děj, jen napíšu, že film je dobrý, i když něco klíčového mu chybí - silná pointa, aby se stal opravdu velkým a ne jen kvalitním malým režijním a hereckým cvičením. 70% ()

Dale

Bolo mi zvláštne, keď Robin prednášal vetu, že samovražda je trvalé riešenie dočasných problémov. Asi na to o pár rokov zabudol. Mňa ten film nebavil, v prvej polovici mi vadil syn, lebo hnusnejšie hovado som vo filme dávno nevidel a v druhej mi vadilo správanie všetkých naokolo, vrátane Robina. Už tu vyzeral, akoby bojoval s depresiami a nemal tú živelnosť a vtip ako v skorších filmoch. Priemer ()

tibenskym

Veľmi neobyčajný námet, to sa musí nechať. Občas mám pocit, že sfilmované už bolo snáď všetko, ale tento film ma rýchlo vyviedol z omylu. Plus výborne vybraté piesne. ()

moviesfan

Ten film není špatný, vlastně je i dobrý. Bohužel jsem zřejmě v momentu sledování nebyl na tenhle žánr naladěn. Nestává se mi to často, ale stane se. Především mě film nikterak neoslovil, ale 3* mu patří. ()

JohnCZ

Tak moc divný film, že tak nějak nevím, co si o tom myslet. Na jednu stranu děsná komedie, na tu druhou místy docela smutná satira. World's Greatest Dad obsahuje totiž tak neobvyklý styl černého humoru, že jsem si nebyl jistý, zda se smát či nikoli. Moment, kdy byl Robin Williams pozván do pořadu, kde byl vyvzpovídáván typickou americkou soucítící uvádějící a do toho chytal záchvaty smíchu mě utvrdil v tom, že je to opravdu komedie. A místy zatraceně vtipná, byť divná natolik, že mi brání v udělení vyššího hodnocení. ()

Torision

Vůbec bych nečekal, že v nejúchylnější černý komedii, co kdy uvidím, bude hrát hlavní roli Robin Williams, kterýho si pamatuju hlavně z Flubbera a Jumanji. Ale bylo to super, hrozně mě bavil Williamsův syn, kterej je totální pošuk a úchylnej úlisňák bez přátel a zájmů, kterej masturbuje i při pohledu na převlíkající se sedmdesátiletou sousedku. Williams jako nedoceněnej spisovatel a učitel poezie je taky boží a jeho manipulace s lidma ze školy je pecková. Sice se mi během sledování filmu nestalo zase mockrát, že bych se smál nahlas a na Oskara tenhle film taky neni, ale bavil jsem se u toho fakt dobře. "Chlapče, ty mi nečteš vlastní poezii, ale text z písničky Under Preasure od Queenů a Bowieho" - "Aha. Nečekal jsem, že je znáte" - "Jo, znam, jsem totiž bílej" ()

mysiak

Robin WIlliams si zaexceloval ako zlý otec, skvelý klamár..jeho one man show pomaly graduje ku geniálnemu koncu, a k tomu mu dopomáha Queen... ()

Sandiego

Film, který staví na nosným tématu a paradoxních situacích a je sympatický v tom, že si rozhodně nebere servítky. Když je však vše dobře rozehráno a připravena půda pro solidně dramatický závěr, nastane náhlé utnutí a neuspokojivé zakončení, které si jako berličky bere snahu zužitkovat všehny motivy a linie nabídnuté filmem a tím dosáhnout uměle soudržného celku. Klasický hollywoodský model však v tomto případě dost selhává a působí až neorganicky a nedořečeně. ()

Tirion

Pokažený konec likviduje dojem z celého filmu. V tomto případě se to bohužel potvrzuje. Ale jinak jsem rád, že R. Williams dostal po dlouhé době pořádnou šanci a ukázal, že hrát umí. ()