Loopeři jsou nájemní zabijáci, kteří pracují pro zločineckou organizaci. Jejich úkol je tradiční: osoby, které jsou pro sdružení nějakým způsobem nepohodlné, zastřelí a zbaví se těla. Odměnu za vykonanou práci pak vždy najdou přímo u své oběti. A za svou krvavou práci jsou placeni opravdu velice dobře. Existuje pro ně pouze jediné pravidlo – za žádnou cenu nikdy nesmí nechat svůj cíl utéct. Joe (Joseph Gordon-Levitt) patří mezi loopery, spolehlivě vykonává svou práci a užívá si luxusního, bezstarostného života. A to platí až do chvíle, kdy dostane další zakázku. K jeho velkému překvapení se totiž před jeho připravenou zbraní objeví on sám, jen o něco starší (Bruce Willis). Tato situace se mohla přihodit jedině díky další zvláštnosti této práce – organizace looperům totiž jejich „klienty“ posílá z budoucnosti. Popravované oběti jsou transportovány zpět v čase a to přímo před hlaveň určeného loopera. A Joeovi zbývá jen zlomek vteřiny k zásadnímu rozhodnutí – má zastřelit sám sebe? (oficiální text distributora)

veverysiak

Veľmi vhodný kúsok na voľný večer, sympatické mi je na ňom to, že chlapi sa tu absolútne nebabrali s nejakými písanými a nepísanými pravidlami scifi, a už vôbec ich nezaujíma nejaká teória časového paradoxu, preto sa ani my nemusíme dať vyrušovať nejakými salónnymi akademickými rečičkami o spotvorení žánru cestovania v čase, má to ukážkových kladných aj záporných hrdinov, má to spád aj atmosféru, je tam fajn čaja a vynikajúci malý zlosyn, akurát mi nejde do hlavy, prečo museli Josepha G-L maskovať a dosť výrazne mu meniť face, takže 65%. ()

panWallace

zajímavej námět i vcelku dobře podanej..musím se přiznat, že do poslední chvíle jsem si nebyl jist jak vše skončí..Willis v řešení své situace dost nekompromisní a myslím, že jsem mu i fandil..něco mi,ale zde chybí ()

VideoTuti

Velice ambiciozní scifi film s neotřelým tématem existence osoby ve dvou časových rovinách. Starý zabiják Looper hraný Bruce Willisem putuje do minulosti, aby zachránil život své lásky, ale narazí na své mladší já. Film je výborný, ale pouze tehdy když jej vidíte v kině protože například na Blu-ray je firmou BONTON původní formát oříznut z 2.35:1 na 1.78:1 a v obraze tedy chybí více než 20% filmu. ()

cubiczech

Willis tam vypadá, že ho to snad i bavilo, což bohužel neplatí o většině filmů s ním z posledního desetiletí. Přesto, že se ten film snažil bejt strašně sympatický a kultovní, kultovka z toho nebude, možná by tomu slušel nějaký directors cut pouze pro zájemce, protože i tahle působí film jako mnohem delší než ve skutečnosti je. Pokud bude čínská produkce cpát peníze do takovejch projektů i dál (v Hollywoodu by to měli těžší) a dá jim právo na život, tak jsem jedině rád. ()

vitruvius

Již s první várkou hodnocení, kdy se s kritikou tasí ti natěšení fanoušci z prvních řad, se ukázalo, že tento film bude zklamáním. Očekávání byla vysoká, hlavně díky Levittovi, který je jedním z talentovaných herců mladé generace, a také kvůli nápadité myšlence...Bohužel celý příběh byl jaksi plitký, Bruce si přišel do filmu akorát zastřílet, Lewis byl přehnaně retušovaný a zápletka jakoby spíš byla hozena do víru střílení, krve a efektů sci-fi, načež jí zapoměli autoři dovést do dokonalosti a pěkně ji dobarvit. Také mi nepřijde rozumné odbýt ono cestování v čase - když se do toho pustíte v Red dwarf a má to svoje chybičky tak dobrá, perfektní komedii z 80. let se to odpustí, ale když děláte akční film s touto hlavní myšlenkou, tak je vaší povinností to pořádně promyslet a propracovat, což se rozhodně nestalo...Navíc mi nějak chyběl pořádný hudební doprovod...plus mínus 50% - protože film jsem viděla s dabingem a věřím, že originál působí o něco důstojněji, přikláním se spíš nahoru ke 3 hvězdičkám! ()

oSiSko

Joseph Gordon-Levitt je horší herec ako ten malý chlapec, ktorý bol brilantný, film je veľmi dlho nezáživný a pozeral som to na trikrát, zaujímavý nápad, ale dalo sa z toho vyťažiť omnoho omnoho viac. 50% ()

Templář

Scénáře filmů obsahující cestování časem, a s tím související časové paradoxy, jsou obvykle děravé jako cedník. Přesto mě tento film svou zápletkou v úvodu zaujal a musím říct, že zhruba první třetinu (sakra, jak se mi ty druhé dvě zdály nekonečně dlouhé) jsem se velmi dobře bavil a v duchu sí říkal, jak skvělý film jsem si pustil. Jenže zhruba od chvíle, kdy se na scéně zjeví Willis jde film do kopru. Né že by za to mohl samotný Willis, ale děj se prostě tak nějak "rozkvajzne" a film začne být zmatený a ukecaný. A to tak moc, že po několika nekonečných minutách (nebo to snad byly roky?), kdy jsem sledoval pobyt hlavní postavy na farmě, jsem se sebral, a šel si na záchod číst komiks Avengers - Do boje. Což byl ve spojení s vyprazdňováním mých útrob jistě mnohem lépe strávený čas, než sledování tohoto filmu. Jako hodnocení dávám 30%, kdy 20% je za onu zmíněnou první třetinu a zbylých 10% za bezva scénu, ve které je jedna z vedlejších postav připravována o kusy těla a u které mě, při představě, že by se něco takového dělo mě, nepříjmeně mrazilo v zádech. :-) Na závěr bych pak dodal, že trochu nerozumím vysokému hodnocení filmu. Buď jsem ho těžce nepochopil, nebo jsem primitiv, nebo prostě ... nevím. :-( (TV/DVDrip/2D/dabing) ()

jopal

Z hladiska logiky nema vyznam sa pohorsovat, vysvetleni je vela (samozrejme ziadne velmi neobstoji), ale bez debaty som sa bavil, takze slabsich 5* ()

SvobiQ

Nebylo to průměrný, to v žádném případě. Na druhou stranu to žádný extra zázrak ze kterého bych byl unesen taky neni. Myslím si že tady jsou 4 hvězdičky oprávněné. Krásně pojaté cestování časem kde ani pár kulek ani Bruce nechybí x) celkový dojem těch 70-80% Who knows ()

punco

Scenárovo celkom nápadité sci-fi, s hlavnym hrdinom s divnou maskou, bandou prenasledujúcich v klerikovských odevoch a jedným chlapcom so schopnosťou doktorky Jean Grey, so skromnejšou produkciou. Napriek tomu zábané. Lepší priemer ()

Dreamer

Premrhany potencial, kopirovanie napadov, vykradanie, pribeh len mierne okoreneny neskutocne jednoduchym principom, cely je vlastne uplne prazdny, duty a akcny film? Rovnako ako pribeh by sa ta akcia vosla to traileru. Opakujem, ten potencial (hlavne s tym chlapcom) bol obrovsky, pripada mi to vazne ako uputavka na skvely film, ktora je natiahnuta na dve hodiny - 30%. ()

Flamik

Super, jednou sem se ztratil v tom jeslti je to takle možný, ale film, který sem hltal, musel sem u něj přemýšlet, a přitom i obsahově nápaditý. ()

Paserak

Smíchejte Terminátora a Zpátky do budoucnosti a vyjde vám něco co by se dalo naroubovat na příběh Looperu. Chytré...vtipné...zajímavé. Drobné mouchy člověk rád odpustí.... ()

tomino28

Looper se velice slibně rozjíždí a na začátku nenabízí mnoho času k pochopení děje a je to slušná jízda. Jenže v půlce mu najednou dojde dech a film znatelně ubere na tempu. Jestli je to dobře nebo špatně, to nechám na posouzení každého z vás, ale mě ten rozpor docela zarazil. Myslím, že je lepší, když jenom sledujete, co se děje na plátně, a nemáte moc času na přemýšlení. Pak to funguje dobře. Ale i přes výtky (našlo by se jich několik) je to pořád netuctový film, který je dobré vidět na vlastní oči. ()

jjjerry

Pro mě velké zklamání. Film má potenciál, ale je nevyužitý. Občas tam jsou hluchá, nudná místa. Hlavní postava mně opravdu k srdci nepřirostla (nevim zda je herecké obsazení nejlepší). Příliš překombinované, měl jsem pocit, že tam je část Sáry connor ze Terminátora 2, trocha Znamení, a tak trocha všeho a zároveň nic. ()

Nominant

Prišiel som, videl som, nechápem, odchádzam. Film ktorý sľuboval veľa a nakoniec nič z toho. Hodnotím tak, ako hodnotím, vďaka hercom (3*), ale dej/ príbeh (2*) = slabé 3*! ()

Etherium

Filmy o cestovaní v čase sú moje srdcovky, Looper mohol byť lepší. V čom? Jednoduchá odpoveď. Kratšia minutáž. Strašne okolo toho kaše, keď je dobrý scenár, načo tam pchať historky, alebo nejakých vedľajších looperov a ich problémy, ktorý nechcú sklamať hlavného. To mi proste prišlo zbytočné, a počas týchto ignorovaných "vsuviek" som rozmýšľal nad tým, kto je tu ten zlý. A tak namiesto toho, aby som si tých pár minút navyše užil, som si vytvoril v hlave koniec, že ako by sa to mohlo skončiť. A aj to tak skončilo, a nebol som až tak prekvapený. Herci hrajú super, je to výborný thriller s tuhomrazivkovým soundtrackom,ale jednoducho to poviem tak, že som sa cca 25 minút nudil a preto plné hodnotenie nechcem dať. ()

Benjo

Výborná zápletka s lehce zamotaným rozuzlením ( to je trochu oxymóron :-D), když pominu cestování časem a TK, tak jde o celkem realistické pojetí budoucnosti. Opravdu mě to bavilo.... Joseph Gordon Levitt?? fakt jsem nechtěl věřit, že to je on... přemaskování na mladého Bruce(no skoro) mu změnilo vizáž natolik, že mi připomínal někoho úplně jiného ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (více)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (více)