Loopeři jsou nájemní zabijáci, kteří pracují pro zločineckou organizaci. Jejich úkol je tradiční: osoby, které jsou pro sdružení nějakým způsobem nepohodlné, zastřelí a zbaví se těla. Odměnu za vykonanou práci pak vždy najdou přímo u své oběti. A za svou krvavou práci jsou placeni opravdu velice dobře. Existuje pro ně pouze jediné pravidlo – za žádnou cenu nikdy nesmí nechat svůj cíl utéct. Joe (Joseph Gordon-Levitt) patří mezi loopery, spolehlivě vykonává svou práci a užívá si luxusního, bezstarostného života. A to platí až do chvíle, kdy dostane další zakázku. K jeho velkému překvapení se totiž před jeho připravenou zbraní objeví on sám, jen o něco starší (Bruce Willis). Tato situace se mohla přihodit jedině díky další zvláštnosti této práce – organizace looperům totiž jejich „klienty“ posílá z budoucnosti. Popravované oběti jsou transportovány zpět v čase a to přímo před hlaveň určeného loopera. A Joeovi zbývá jen zlomek vteřiny k zásadnímu rozhodnutí – má zastřelit sám sebe? (oficiální text distributora)

Prechytraly

prosím, už dost cestování časem - přece kdyby se voddělal, nemohl by za sebou přiletět z budoucnosti a nemohl by nic z toho prožít + co ta vize budoucnosti - co ty pistole tam proboha a ten smeťákovej vercajk...tohle je fakt hrůza. ()

lobo87

Mierne nadpriemerný thriller so sci-fi zápletkou. Rian Johnson je talentovaný režisér, ale najväčšiu pochvalu si film zaslúži za masky. Gordon-Levitt bol na nespoznanie. Potešila účasť Emily Blunt, spokojný Willis, či Daniels, ktorí si úlohy užívali. Záver s chlapcom v poli ma prinútil dať štvrtú hviezdičku... 70% ()

Leechmyi

Perfektní rozjezd bohužel zbrzdila emotivní nádivka a hodně našlápnuté tempo začalo škobrtat. Skvělý nápad se šmodrcháním času se dle mého dal vyždímat mnohem víc, ale i tak to bylo už dost přeplácané. Líbivé scény, výborný Gordon-Levitt a hodně překvapivý konec = dost dobré! ()

Stanmi

Vítejte v budoucnosti, kde vzniklo nové povolání jménem looper. Looper je nájemný zabíják, který má za úkol zabít osobu poslanou z budoucnosti, ve které už lidé mohou (ilegálně) cestovat časem. V této budoucí budoucnosti je však velmi obtížné zbavit se těla a tak se ona osoba posílá do minulosti. Jedním z looperů je také Joe (Joseph Gordon-Levitt), jehož další kontrakt je on sám. Jeho starší já (Bruce Willis) však pláchne a Joe jej musí najít, jinak ho nečeká žádná budoucnost... No první co mne napadne u charakteristiky tohoto snímku je originalita. To platí především o příběhu, jeho provedení už je tradičnější, ale samotný příběh je zajímavý, napínavý a plný dějových zvratů a celé to má myšlenku, takže pozornost zaručeně udrží. Navíc oba Joeové Joseph a Bruce podali kvalitní výkony a k tomu připočtěte fešnou Emily Blunt a Jeffa Danielse, v pro mne netypické záporácké roli a dohromady to dává solidní herecký základ. Na snímku jde vidět, že neměl neomzený rozpočet, především co se týče prostředí, které vypadá prakticky jako naše současnot, ale i tak působí sympaticky. Režisér a scénárista Rian Johnson dokázal, že asi sci-fi bude pro něj ideální žánr, protože tady udělal pořádný kus dobře odvedené práce a Looper je vskutku kvalitním sci-fi kouskem. ()

iDrake

Zajímavý film, nicméně trošku moc paraxodů, konec se mi moc nelíbil, vlastně je skoro jedno jak to skončí .... :) Někoho to i může naštvat :) Začátek zajímavej, provedení trošku zamotané, ale ten konec je fakt děs, možná že ve výsledku by stačilo koukat jen na posledních 10 minut :) Determinismus do poslední tečky :) ()

Marty_cz

Dlouho jsem se na ten film těšil, neustála jsem o něm slyšel a nutno dodat, že jsem slyšel spíše pozitivní kritiku než negativní. Každopádně nakonec jsem si film sehnal s poklidem, úsměvem a s náladou usedl do křesla a sledoval film. Přes velké očekávání jsem nakonec nebyl až tak moc zklamán, ale čekat od toho hodně byla chyba ze tří hvězdiček na čtyři to nejspíš vytáhla co-produkce, nádherný efekty a myslím, že můžu s klidem tenhle film doporučit. ()

Mr.Keli

Plným hodnocením jsem hodnotil ihned po shlédnutí v kině, mám za sebou to druhé v klidu domova a hodnocení ponechám. Film je sic nekompatibilní co se týče první a druhé poloviny, ale za to nabízí výbornou atmosféru až do samotného konce, motivy postav jasné, dobře zvolení herci, zajímavá hudba a určitě neobehraní zakončení. Sci-fi žánr není mrtev. 90% ()

dynamic_duo

Slabší 3, rozjezd vypadal slibně, ale pak to ztratilo tempo a stala se z toho docela slatanina. Konec vcelku dobry, ale finalni dojem spise negativni. ()

only_serials

První půlka naprosto geniální. Druhá půlka, od tý doby co se děj nepochopitelně posunul na farmu, totálně o ničem. Škoda, nápadů to mělo klidně na celou trilogii.. ()

Drozdo57

Na tento film sa vcelku dobre pozeralo, ale inak to bol čirý nezmysel. A nemá zmysel to porovnávať s Avengermi. Ide o to, ako vážne sa ten film od základu berie. Looper sa hrá na vážny film. Máte ho brať vážne. Ale to sa nedá, pretože logika filmu je deravá, ako rešeto. ()

megajalec

Looper je akoby zmesou viacerých filmov. V prvej polovici servíruje sci-fi, hranie sa s časom a zabíjanie. Potom nastupuje na scénu Willis a začína sa akčná rovina. V poslednej tretine a príchode Emily ide skôr o citovú stránku problému a možnosť voľby. Trochu mätúce, film má asi dosť trhlín, niekedy som sa trochu strácal. Potešil záver. ()

vodkasesemte

Its nearly impossible to dispose of a body in the future (už ted s tím mám problém, zvlášt v zimě) - Tagging techniques, whatnot - So when these criminal organizations in the future need someone gone they use specialized assassins in our present called loopers (aha) - Targed vanish from the future (zajímavej námět - to si vymejšlí sám, nebo je tam nějaký skrytý poselství) - And I have just disposed of a body that technically does not exist - Clean (máme podobnou techniku) - Decil bring you into hell (v budoucnosti). You have to heal yourself (připomíná mi to svět Crysis) - Tvl, tak z jakýho časovýho období je? - On není uplně kladná postava! - Tvl, jak mu jen tak BTW vysypal broky do zad (nejdřív neutralizuj svou obět) - If you had a mama, she didnt raise you right (začíná se mi to líbit) - Jako v našem světě, kde lidi mají k sobě opravdu blízko - Slat bike - TK mutation - Are you Tele Kinetic? - Superheros. But it turns out. Now its a bunch of assholes - Big heads, small potatoes - Agree very specific proviso - Time traveling into the future is so illegal (lol) - Za chvíli bude ilegální i cestovat v čase - They will find our older self, zap him back to us and we will kill him like any otherjob (tj blbý) - This is called closing your loop - You get a golden payday, you get a handshake and you get released from your contract. Enjoy your next 30 yrs - This job doesnt tend to attract the most forward-thinking ppl - Theres a new holy TERROR BOSS man in the future (nekecej) - The rainmaker, they call him - This is called letting your loop run. Its not a good thing (si myslim) - Uknučenej čokl - Bcs its impossible to hit anything farther than 15 yrds (pea shooter). Impossible to miss anything closer (to mě nenapadlo) - Its a gun for fuck-up turkeyes (to mi vrtalo hlavou hned) - A gat has a range. Accuracy - Kid, cut it out. Dont blow your other foot off - Men are like SPIDERS. Its the little ones you have got to be careful of (to je dobrý) - We dont have a dress code (předtím TLWH) - Fashion - The movies that you are dressing like are just copying other movies - Goddamn 20th century affectations. The somezhing new - Im gonna defuse that tension right now - This kid, like an animal. But you looked at me, your hair stuck to half your face, just one eye looking at me (all-seeing-eye, jak tomu vy říkáte) - The bad version of your life (falešnej pastýř). Like a VISION, I could see how you would turn bad (ještě někdo pochybuje nebo dokonce nechápe) - I cleaned you up and put a gun in your hand (aha) - Jen tak si tipnu, tendle strejda se taky ukáže s vlasy do pul obličeje - Ne, nejsi za to vděčný, ted lžeš a špatně dopadneš, protože jinak bys toho ýpka u sebe doma neukryl, vlášt když to tedy nebyl přítel. Pes, kterej kousl ruku, která ho krmí, at už patří komukoli - I gave you something that was yours - Who would I sacrifice for whats mine (myslím, že už začínám chápat hloubku Nolenových filmu – ale já najdu hloubku už skoro všude) - I will show you how much I know you (jak říká kámoš, proč lhát, když mužeš říkat pravdu – a nemuset si nic pamatovat) - Im not even gonna break you. im just gonna set oyu back a ways. We know that you have been stashing half your bars (v tý díře a přišlo mi divný, že on jenom dva – není to uplně kladnej character) - Witch is SMART, no law against it - Studing up your Mardarin? French - You give him up or you give us half your stash. You willing to dump your silver in the dirt for Seth? - Hotovej dábel - Not if we can help. Be too cataclysmic a change for the FUTURE. What we sill do is dangerous in that regards though not as dangerous as killing him - Time travel shit fries your brain like an egg - Já to věděl, že ho chce jen zmást a ten druhej je vždy o krok napřed - 6742 (položil to) - Přilezl sám do hrobu, imbecil - Pěknej zadeček (připománá mi Gunčíkovou – pop zpívat nebudu) - Silvers got strings. I got my job - Why dont we just stick to services rendered? - Hop a train out of town - Vubec to není špatný - Shanghai (Deus Ex Human Revolution) - Year 23 - Bruce Willis, nekecej! TMP Jo, to je von (já jsem pitomej) - Předtím jsem ho nepoznal - Protože to není Willis. Je. Ten zestárl! - On věděl, že ho nezabije - Stupid little shit - Child mentality, whats mine, my life - Save my life. Question is why? Why would someone sacrifice their life? - You are so self-absorbed and stupid - Rainmaker - Mass executions. Holy terror. A reign of terror. Vagrant purges. Everywhere at once - Legend is the Rainmaker came out of nowhere - In span of six month, he took total control of the five major syndicates - He didnt have an army. The story is that he did it alone - Thats the mystery. Theres no pictures of him. Even if it is a him, its insane - There are stories he has a synthetic jaw, saw his mom shot, shit like that - 07153902935 - Stop bad things from happening (need your gun) - I told you one thing (…) - I told you to stay away from my son () (méně) (více)

Vito_LePour

Opravdu zajímavá zápletka, místy mi ale přijde, že film hodně skáče a je těžší sledovat souvislosti. Konec je perfektní, vyřešen logicky a potvrzuje myšlenku, kterou jsem měl už řadu minut před ním. ()

AndrewNewman

Rian je šikovný. Už ma o tom presvedčil svojim tretím skvelým filmom. Takisto téma cestovania časom mu vôbec nie je cudzia. Určite by som v jeho réžii chcel ešte niečo podobné vidieť. Lenže Looper je príliš prekombinovaný na to, aby vám každá scéna dávala zmysel. Herci však super, krásna Emily Blunt a Bruce Willis sa po rokoch konečne objavil v slušnom snímku. Joseph je v pohode, len neviem čo to mal s tvárou, že vyzeral ako by strávil posledné roky na neustálom liftingu. Alebo som si to všimol len ja? ()

Cinemagoer

Looper je po technické stránce šikovně natočené sci-fi s hvězdným obsazením. Akční scény natočené hlavně po staru s falešnou krví, zničenými auty, kaskadéry, ohněm atd. K tomu Willis v osvědčené roli drsného chlapíka s citem pro lidi a J.G. Levitt, který je pro mě ve filmu k nepoznání. Oba hrají tutéž postavu zachycenou jen v jiném čase. Vzniká tu zajímavý kontrast mezi nevyzrálým mladým Joem a jeho zkušeným starším já (bavila mě např. scéna v oblíbeném podniku u Beatrix, kdy starý Joe vyčítá mladšímu, co všechno ještě neumí). To nejlepší z filmu je však v zápletce pohrávající si s cestováním časem, ve vděčném to filmařském tématu. Po svižných dvou hodinách Looper sice skončí, ale vám v hlavě zůstane dost neodbytných otázek, kterými se vyrovnáváte s celým příběhem – proč vlastně mladý Joe nakonec udělal to co udělal?, Jak to bude s malým Cidem a jeho rolí v budoucnu? Po jakých událostech JOe začal novou životní fázi v Šanghaji? Filmaři to celé zamotali, a to podle mě ku prospěchu. Ale něco mě tam ještě chybělo, možná příliš rychlé skoncování s některými postavami, jen náznaky osudů v budoucnosti, pár minut navíc k dovysvětlení a dovyprávění by neuškodilo. Drsný a nečekaný konec taky předností, stejně jako zajímavě zapracované telekinetické schopnosti, ze začátku ukázané jen pro legraci (skvělé scény: policistova návštěva na farmě nebo Cid s mámou a starým Joem na poli). Scény na jedoucí motorce budoucnosti působily byly asi jediným trikovým nezdarem, což ostatně uškodilo i závěrečnému souboji s Blue Kidem. Celkově silných 8/10, další mé oblíbené scifíčko. ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (více)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (více)