Loopeři jsou nájemní zabijáci, kteří pracují pro zločineckou organizaci. Jejich úkol je tradiční: osoby, které jsou pro sdružení nějakým způsobem nepohodlné, zastřelí a zbaví se těla. Odměnu za vykonanou práci pak vždy najdou přímo u své oběti. A za svou krvavou práci jsou placeni opravdu velice dobře. Existuje pro ně pouze jediné pravidlo – za žádnou cenu nikdy nesmí nechat svůj cíl utéct. Joe (Joseph Gordon-Levitt) patří mezi loopery, spolehlivě vykonává svou práci a užívá si luxusního, bezstarostného života. A to platí až do chvíle, kdy dostane další zakázku. K jeho velkému překvapení se totiž před jeho připravenou zbraní objeví on sám, jen o něco starší (Bruce Willis). Tato situace se mohla přihodit jedině díky další zvláštnosti této práce – organizace looperům totiž jejich „klienty“ posílá z budoucnosti. Popravované oběti jsou transportovány zpět v čase a to přímo před hlaveň určeného loopera. A Joeovi zbývá jen zlomek vteřiny k zásadnímu rozhodnutí – má zastřelit sám sebe? (oficiální text distributora)

Texxa

Film o cestování v čase, dalo by se říct. Jen s malým detailem - o cestování v čase jde až v poslední řadě. Záhral mi na tu strunu, na kterou zahrát měl, dojal mě až k slzám a jsem za to ráda. A logické chyby?? Pusťte si to ještě jednou vážení, a pozorně poslouchejte. ()

Delfador

V sále nás bylo 8 lidí. Film konečně začal a já doufal, že je Willis zase ve formě, že mu odpustím celý rok 2011, a že mě překvapí skvělým sci-fi jako za starých časů. Realita? Z tohoto filmu jsem zmatený. Na jedné straně poměrně zajímavý příběh a akce, ale na straně druhé cestování časem, na to jsem háklivý. Jednoduše: vrátíte se zpátky časem a kvůli sobě z budoucnosti vaše minulé já umře, to znamená, že nemůžete přijít z budoucnosti protože jste mrtvý, takže jste vlastně živý..... Klasické složitosti při cestování časem zpět. Takže konec filmu, kdy se mladší Joe zastřelí: no, nejsem odborník, vím že je to sci-fi, ale prostě by musel vzniknout nějaký paradox nebo ne? Pokud by ale takovéto cestování bylo možné, tak nejvíce bych se bál scény: chlápek leze po plotu a najednou nos pryč. Nohy mizí. Prsty mizí. To je děsivá představa. ()

david666

Ale až takový zázrak, jak se píše to teda zdaleka není. Solidní ztvárnění již x-krát viděné zápletky cestování časem. Potěší herecké obsazení. Já dávám nižší hodnocení zejména kvůli tomu, že mi tady ta základní zápletka WillisxLevitt nějak do sebe nezapadala. ()

retrix

Pokud pominu tu časoprostorovou bublaninu, kterou ani v podstatě řešit nejde, tak to není špatné. Film má spád, akčnost, napětí a u režie či u herců také není co vytknout, alespoň mě nic nenapadá. Je to typ filmu na jedno podívání a za pár dnů mu vyjde z mysli. ()

bezprezdivky

Velmi zdařilá sci-fi postavená na časové smyčce, která ve svém důsledku nemá žádné dobré řešení. Finální řešení je sice jednoduché a logické, ale rozhodně ne dobré ...... Zase po dlouhé době sci-fi, které mě pohltilo. ()

Thomak

Na malym prostoru udělanej film, kterej má sice nějakou tu ostatníma zmíněnou mouchu, přesto však výbornej a koukatelnej. Bruce dokonce i něco zahrál!! a potěšil mě svou akční vložkou. Cestování časem uchopili tvůrci taky jakš takš dobře a vůbec, těch pět hvězd ode mě tam sedí. Prostě. ()

wesker

Ano.. mám rád scifi a tohle bylo nadprůměrné ovšem důrazně nedoporučuji ke shlédnutí méně inteligentním jedincům a jednodušším lidem kteří by časové smyčky a paradoxy absolutně nepobrali... ()

RomaS

Motor tohoto filmu nespočívá v paradoxech cestování v čase nebo řešením důsledků tohoto druhu loopování. To hlavní je mít dostatek empatie s hlavními postavami a vcítit se do jejich situace. Tím získáme pochopení jejich jednání, které je z jejich hlediska zcela logické, ale zároveň je vůči druhým úplně protichůdným. Postupem času tento emocionální paradox stále roste až doslova vybuchne v závěru. V tomto spočívá síla tohoto filmu. Na jednu stranu jsem byl zklamán očekáváním time scifi, ale na druhou potěšen zajímavou dějovou linkou. ()

aannemer

Zbytečně dlouhé a především strašně tmavé, musel jsem speciálně kvůli tomuhle filmu přenastavit obraz své televize. ()

Pjotrik

Celkem inteligentní příběh, který si vlastně na nic nehraje, protože ačkoliv nakousává ultrasložité a filosofické cestování časem a ovlivňování minulosti / budoucnosti, nemá motivaci posazovat nás na zadek nějakými šílenými paradoxy a "rádobypromyšlenými" pavučinami osudu. Ale to děťátko co místo kadění do trenek rozstřeluje baráky a přehazuje hektary kukuřice je zas chytrý jak rádio, vlastní (nevlastní?) matku poučuje se slovníkem dospívajícícho kluka a to už opravdu přátelé, přestává být vtipnéééé!!! Bruce Willis ho vlastně šel zabít právě kvůli tomuhle , protože on ví z filmu Mecury, jak se má chovat desetiletej kluk:)) Takže 75% ()

kolly13

Zábava, nové prvky scifi, nesympatický hlavní hrdina a slabý božský Bruce. Vyzvdihuji scénář, Grande Finale a nenáročnost. Větší investice do filmu by jistě přihodila pář bodů.. ()

Muf911

Ač atraktivni svým tématem cestování v čase, byl pro mě film těžko stravitelné, protože v něm v podstatě pořád střílí lidi svázané a s pytlem na hlavě. Celé to je o tom, jak jeden podobně na smrt odsouzený člověk se vyvlíkne a snaží se změnit řád věcí a tím i minulost a budoucnost. Což ve smyčce vede k dalším mrtvým. Po chvíli se člověk trochu začne zrrácet v tom, v které době děj zrovna je. Vzájemná provázanost minulosti z budoucností je taky docela zamotaná a logika věci mi přišla trochu kulhající. Proč musí všechny filmy z budoucnosti být pesimistické? Cožpak nemu že být budoucnost zářná? ()

Phlame

Nic nového pod Sluncem, tématiku cestování časem a její obdoby a variace už jsme viděli nespočetně krát, Bruce pořád válí a u každé jeho scény se budete velmi dobře bavit. Jenže zbytek filmu je poněkud mdlý, místy nudný. Chtělo by rozvést některé myšlenky - třeba ta věc se schopnostmi, telekineze - lidé teda mají jakýsi gen, který jim poskytuje schopnosti... a dál? Proč je to dítě lepší? Uběhne třicet let a najednou BAM! cestujeme časem. Žádné další informace, nic, ani o tamní přítomnosti, ani o budoucnosti. Ten film má strašně hodně myšlenek, neustále je na diváka chrlí, ale nemají žádnou patřičnou omáčku, není to prostě dotažené do konce. Jo, konec. Ten je taky chabý - opět myšlenka velmi dobrá a možná to byl i závěr nečekaný, jenže bez emocí. Dvě hodiny čekám na epický závěr plný slz a hysterických záchvatů a dostanu jen krátkou scénu a závěrečné titulky. //65%. Není to špatné a zabaví to. A za týden si na to ani nevzpomenu.// ()

Nicole32

Na jednej strane dobrý nápad a herci. Na strane druhej veľmi nudný a prešpekulovaný dej. Film sa snaží pôsobiť neuveriteľne múdro a nejde mu to. O cestovaní v čase sa nemá zmysel baviť. ()

veverysiak

Veľmi vhodný kúsok na voľný večer, sympatické mi je na ňom to, že chlapi sa tu absolútne nebabrali s nejakými písanými a nepísanými pravidlami scifi, a už vôbec ich nezaujíma nejaká teória časového paradoxu, preto sa ani my nemusíme dať vyrušovať nejakými salónnymi akademickými rečičkami o spotvorení žánru cestovania v čase, má to ukážkových kladných aj záporných hrdinov, má to spád aj atmosféru, je tam fajn čaja a vynikajúci malý zlosyn, akurát mi nejde do hlavy, prečo museli Josepha G-L maskovať a dosť výrazne mu meniť face, takže 65%. ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (více)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (více)