Loopeři jsou nájemní zabijáci, kteří pracují pro zločineckou organizaci. Jejich úkol je tradiční: osoby, které jsou pro sdružení nějakým způsobem nepohodlné, zastřelí a zbaví se těla. Odměnu za vykonanou práci pak vždy najdou přímo u své oběti. A za svou krvavou práci jsou placeni opravdu velice dobře. Existuje pro ně pouze jediné pravidlo – za žádnou cenu nikdy nesmí nechat svůj cíl utéct. Joe (Joseph Gordon-Levitt) patří mezi loopery, spolehlivě vykonává svou práci a užívá si luxusního, bezstarostného života. A to platí až do chvíle, kdy dostane další zakázku. K jeho velkému překvapení se totiž před jeho připravenou zbraní objeví on sám, jen o něco starší (Bruce Willis). Tato situace se mohla přihodit jedině díky další zvláštnosti této práce – organizace looperům totiž jejich „klienty“ posílá z budoucnosti. Popravované oběti jsou transportovány zpět v čase a to přímo před hlaveň určeného loopera. A Joeovi zbývá jen zlomek vteřiny k zásadnímu rozhodnutí – má zastřelit sám sebe? (oficiální text distributora)

Killingjoke

Velké zklamání! Jestli někdo čekal, že se na nás chystá dalších 12 Opic, tak se opravdu přepočítal. Tenhle film se totiž pouze tváří strašně moc chytře, nicméně jedna zajímavá myšlenka na začátku a jedna tak napůl na konci, nemůže utáhnout celé dvě hodiny. Všechno mezi tím je jen popcornový akční balast, který nevyvolává vůbec žádné emoce. Nevím, celou tu dobu, kdy se děj posunul na farmu se mi evokovalo béčko Není úniku s Van Dammem, ten mě však narozdíl od Loopera v době svého uvedení dokázal pobavit. Do toho všeho naprosto nesmyslné našroubování telekinetických mutací. Willis hraje pořád stejně už spoustu let a nalíčený Gordon-Levitt se Willisovi vůbec nepodobá. Čert vem rozpočet, čert vem speciální efekty, doufal jsem v pořádný, silný příběh a ten se zde opravdu ani v náznaku nekonal. Spolu s Prometheem největší zklamání roku... ()

darkreider

Ja mám tie časové paradoxy veľmi rád a páči sa mi ako ich zvládli v tomto filme. A doktorská práca nad úbohým looperom, ktorá má očividné následky je rozhodne najlepšia scéna filmu a určite aj jedna z top scén obecne. Tempo v polovici pribrzdí, ale to mi nevadilo, skôr by som radšej videl nejaký menej očakávateľný záver. Predsa len tento typ konca (aspoň pre mňa) nie je zrovna terno. Silné 4, zaslúžene. ()

NightPorter

Až na ten dost nelogickej závěr to byl docela prima film. Nesympatický herce hrající hlavního hrdinu a to děcko naštěstí dobře vyvažuje Bruce, takže se na to dá dobře koukat a má to i celkem spád. Závěr se ale fakt dal udělat daleko líp. ()

figliar

Otázky ohľadom cestovania čase a časového paradoxu ma vždy zaujímali. Na toto téma je natočených veľa rôznych filmov, niektoré podarené, niektoré menej. No tento sa určite stal jedným z najlepších. Skvelo natočené, originálne pojaté a brilantne zahrané. Proste, film mal všetko, čo sa od dobrého filmu čaká. ()

barcisz

Možná,že až tenhle film zkouknu víckrát a pochopim ho 100%tně,tak mu dam třeba i vyšší hodnocení,ale teď mam z toho trochu zmatek v hlavě a navíc nevím čím to bylo,že ten hlavní mladej looper vypadal skoro pokaždý jinak. Jiný herec,či co? ()

n3uro

Originální, a hlavně promyšlené cestování časem a vše okolo. Navíc, má to sakra silné momenty. Jeden z mála. ()

kiimi

Zajímavá myšlenka filmu, ale pořád jsem čekal, jestli přijde něco malinko více. Herecké výkony jsou dobré a Bruce si ve filmu nakonec přeci jen střihl alespoň jednu svoji klasickou scénu, ale zničeho nic se objevili titulky a já jsem pochopil, že spíš, než Thriller / sci-fi se jednalo o drama. Nízkorozpočtové. A velmi dobré. ()

bararich8

Utahané a plytké. Dialogy jsou místy našroubované dosti nahrubo a ani samotným hereckým výkonům se nedá leckdy příliš věřit. Naopak je zajímavý samotný námět a celkově dobře pojatý příběh, ač telekineze tu už byla i v lepším provedení. Nejvíc kladných bodů však má za výborný konec. Jako celek je to však průměr a vzhledem k očekávání má u mě černý puntík. Willis se na ta stupidní kosící scény vážně nehodí.3* ()

jsemzuzu

Dokonalé psycho scifi... :) jeden z těch skvělých filmů, kdy vůbec netušíte, co se stane v následující minutě... ze začátku trošku rozpačité, ale pak jsem zapomínala i dýchat :) Skvělý Gordon-Levitt s pozměněným obličejem a skvěle okopírovanou mimikou Bruce Willise :) ()

Charlie84

Z mého pohledu nesporně o třídu výš než "In time", "Adjustment Bureau" nebo "Source Code", tedy všechny podobné přírůstky žánru za uplynulý rok až dva. Ale zda se z toho nekriticky radovat, to fakt nevím. Některé scény jsou sympaticky nápadité, uteče to, ale jakmile se jen pokusíte nad příběhem zamyslet, jde to do háje. A Bruce vážně stárne (to se sakra nemůžou v té maskérně víc snažit?)...Emily Blunt, i když rozhodně není mojí oblíbenkyní, tady jí to sluší. A ten její kluk je hezky pekelný:). Takže ano, zkouknout se to dá, asi Vás to nenaštve, místy se budete i bavit, ale upřímně, fakt nám sci-fi fanouškům má tohle stačit? ()

shereen

Tesila jsem se jako mala. Zajimavy namet, Bruce Willis, konecne dalsi nadejne sci-fi. Prvnich 15 minut splnovalo moje ocekavani, ale cim blize byl film konci tim castejsi byly WTF momenty, kdy jsem jen kroutila hlavou. Nakonec bohuzel zklamani. Tento film znova videt nepotrebuji. ()

Petyas

Film se zajímavých nápadem, ale trapně, tupě a toporně natočený. Scénaristicky plný totálních nesmyslů a konin, Lowcost z toho v některých momentech dost čiší. Film se zamotává sám do sebe a s přibývajícím časem si sám utahuje smyčku hodnocení. Dal bych 30%, ale tím, že nakonec Brůs i Džouzif natáhnou bačkory, dávám 50%. ()

Jakubik

No nechci to nějak hanit. Nebylo to špatné ale pro mě prostě přesně střed. Myšlenka dobrá, režie ujde ale prostě mě chybělo něco co mě strhne víc do děje. Začátek hodně slušnej pak se to trochu rozkecá a konec je pak taky celkem svižnej. Ale pro fanoušky sci-fi určitě doporučuji zhlédnout… ()

Torgal

Za málo peňazí veľa muziky. Hoci keby bolo tých peňazí viac, mohlo to byť ešte o dosť lepšie. Opäť je tu ale film, ktorý stojí na zaujímavom a v rámci možností logicky vysvetlenom základe (hoci hľadať logiku vo filmoch o cestovaní v čase je vždy veľmi ošemetná záležitosť). Okrem zaujímavého deja sa film ale môže oprieť aj o veľmi dobrú réžiu a hercov. Výhrady mám, tak ako mnoho iných, k pasáži na farme, kde sa film láme v podstate do iného žánru. Tu je nedostatok financií cítiť najviac. Plus ten krpec mi do svojej role nesadol. Inak ale veľká spokojnosť. 8-/10 ()

PEZ

Looper tesi kvalitnou reziou. Dobrych scifi je v poslednej dobe pramalo, takze radost je dvojnasobna. A este o to viac, ze sa v lepsich rolach opat raz uviedli Bruce Willis a Jeff Daniels. Pre mna osobne je vsak najvacsim objavom Pierce Gagnon, ktory hral Cida a to priam diabolsky. Nie az tak komplikovane scifi, ale zato so silnymi scenami a dobrymi napadikmi. 8/10 ()

Rockerman

Čtu tady ty komentáře a musím napsat, že skoro se všemi souhlasím a to ať už jsou kritické nebo do nebe vynášející. Je to totiž film "jiný", než na jaké jsme v tomto žánru zvyklí a ty vždycky vyvolávají rozporuplné reakce. Na mě film působil chvílemi docela nudně, chvílemi zase neuvěřitelně zajímavě a překvapivě. Proto lze asi říci, že je to dobrý film, který však kvůli lehké zmatenosti nemohu hodnotit plným počtem bodů. Samozřejmě kladem je nádherá Emily a také Bruce, kosícího protivníky dvěma samopaly v obou rukou člověk po delší době rád vidí.Také se musí ocenit samotný nápad, vlastně nápady podle kterých je film natočen. Zdá se, že si to budu muset ještě zopakovat, už jen kvůli malému "Rainmakerovi", ten byl bezchybný! Ani po čtyřiadvaceti hodinách po shlédnutí mi Looper "neodešel" z hlavy a tak jsem si uvědomil, že si zaslouží i tu pátou hvězdu. Myslím, že je správné ocenit film, který se snaží jít jinou než prošlapanou cestou. ()

deLaFere

První třetina filmu velmi slušná, konec celkem obstojný, ale čas strávený v domě je prostě k uzoufání nudný. Na snímek se nekouká špatmě, ale já osobně jsem měl problém s vtažením do děje. Vztah k hlavním protagonistům takřka nulový, mám rád Bruce Willise, ale v tomto filmu je defakto nevýrazný a to co umí nejlépe, prostě nedělá. Celé je to takové povrchní a poloprázdné, škoda, myslím, že to ten konec prostě nemůže zachránit. ()

ortoncz

Velmi dobrý námět se slušným provedením. Gordon-Levitt se mi v tomto filmu hodně líbil a ani Willis nebyl pozad. Konec je takový nic moc. Ale zapadá do děje. Více takových filmů .80% ()

Ondr@932

Velmi luxusní a originální sci-fi akční film! A navíc se skvělým hereckým obsazením Joseph Gordon-Levitt a Bruce Willise. Chvílemi jsem se v tom filmu ztrácel hlavně uprostřed, ale poté to bylo objasněno. Ale určitě chystám co nejdříve ještě druhou projekci pro objasnění malých detailů :-) Zatím dávám 7,5/10 ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (více)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (více)