Průšviháři

(festivalový název)
  • Jižní Korea Gwasok seukaendeul (více)

Hlavní hrdina filmu (Cha Tae-hyeon) je známý moderátor jednoho rádia. Při svém odpoledním pořadu mu do studia zavolá mladá dívka (Park Bo-yeong), která vychovává sama své malé dítě (Wang Seok-hyeon). Požádá moderátora o pomoc. Ten ji poradí, ať najde svého otce. Když se však jednoho dne mladá dívka objeví u dveří moderátora a řeknu mu „Otče“, změní se jim celý svět. Jak zareaguje náš hlavní hrdina? Je to určitě jeho dítě? (TylerGage)

ScarPoul

Priznám sa, že keď som začal film pozerať po prvýkrát nedopozeral som ho. Keď som sa k nemu vrátil po dvoch mesiacoch zaujal ma práve v tých miestach, ktoré ma pri prvej projekcií zanechali chladným. Speed Scandal je príjemná, oddychová komédia so sympatickými hercami, morálnym posolstvom a zaujímavou výstavbou deja. Tá neprináša síce nič prekvapivé, ale spôsob akým komponuje dramatickosť a aj spôsob akým posúva film dopredu je veľmi plynulý. A to v tomto prípade pôsobí prekvapujúco. Tae-hyeon Cha po snímke My sassy girl a mnohých ďalších dokazuje, že jeho primitívny úsmev a bláznivé vystupovanie dokáže spraviť zaujímavým akýkoľvek film. Nejedná sa o žiadnu svetobornú komédiu, ale herci si svoju úlohu užívajú a všetky vtipky s ktorých každý jeden sa dá kategorizovať ako podarený spĺňajú svoj účel a tak sa Speed Scandal stáva vďačnou kórejskou komédiou, pri ktorej sa dá zabaviť aj si oddychnúť. ()

Dale

Príjemná pohodová jednohubka so sympatickou ústrednou dvojicou. Trošku nedbalé bolo obsadiť do úlohy dedečka 32-ročného herca, ktorý navyše aj vyzerá na 32. Aspoň ho mohli zamaskovať, aby vyzeral na 40, keď už má mať 22-ročnú dcéru, takto to celý film nefungovalo, nedalo sa ich vnímať ako otca a dcéru. A tie škandály... Bežný rozhlasový moderátor fakt nikoho nezaujíma, aby na neho musel číhať nejaký pokutný novinár. A keby aj, fotky pred výťahom s mladou slečnou, aj odhalenie, že je dedko by sa dali za škandál považovať leda tak u nejakého katolíckeho kňaza, sotva u slobodného moderátora. No možno to berú Kórejci inak a muž po 30ke sa nesmie schádzať s mladou ženou a už vôbec nemôže mať nemanželské dieťa alebo nemanželské vnúča... Ale bolo to fajn, pobavilo. ()

kikuka

K Adrianovmu komentaru: vyborna volba hercov, najma maly Seok-hyeon Hwang a jeho herecky presne vyrazy - skutocne to nebolo detske presmradzanie sa pred kamerou, ale, chvalabohu, ani nic na styl Fanning sisters. // Vtipne, svizne, sisnute, pekne pointovane situacie, postupne vnasanie dalsich premennych, pricom film z nich aj skutocne tazi nove a vtipne momenty, na ktorych som sa doslova kosila, a to je teda co povedat. Co sa tyka sentimentality - nebolo to nic nad moju mieru akceptu v ramci korejskych filmov (opakujem: korejskych filmov). Co s nimi, ked sa radi dojimaju :P ()

Krt.Ek

Příjemný film, kterému ale nemohu dát víc než jen průměrné hodnocení. Je totiž silně předvidatelný čili zápletkou a pointou neskonalé připomíná klasický rodinný film, který vysílá TV Nova popřípadě Prima Family v prime-timu alespoň jeden víkendový nebo předvíkendový (pátek) den v měsíci a drze ho názve velkofilmem. Dostává se mi podezření, že má tento snímek více než 80ti procentní ohodnocení jenom díky JK původu. 65% ()

Popluh

Už úvodní zajímavé titulky podbarvené pohodovým hudebním podkresem naznačují jasně oddechový film, kterým však Speed Scandal zas tolik není. Na druhou stranu to není ani žádné velké drama, prostě jen takový tradiční příběh ze života, která je nepředvídatelný pouze cca prvních 15 minut a pak už se jede podle milionkrát viděného mustru. Pořád je to ale na velmi vysoké technické úrovni, s výbornou hudbou a skvělými herci, takže to ve výsledku ani tolik nevadí. 80 % ()

Tony.cs

Moc dobrá a příjemná komedie. Jen ten konec mohl vygradovat lépe. Ale fakt jen o kousek lépe. Bavil jsem se skvěle. ()

Kaluž

Oukej, dávám si s tou Koreou zase na chvilku pauzu, bo tohle už zavánělo čirou demencí. Povrchní komedie s dávno prošlou expirační lhůtou. Já tyhle spotřební masovky, co prvoplánově tahají za srdíčko, nerad. ()

Tyckin

Cha Tae-hyeon je na tyto role přímo stvořený a zde měl k dispozici i velmi kvalitní protějšek, takže o zábavu bylo vážně postaráno. A jak dobře poznamenal Jirka, ta nečekaná návštěva udělala nejen v jeho krásném bytečku pořádný rozvrat :-) Ale s komediální stránkou věci by si snímek po celou dobu nevystačil, takže věci se pochopitelně začnou kapánek komplikovat a dojde i na dost působivé a dojemné scénky vyplývající z okolností. Sečteno a podtrženo, velmi příjemný film s kvalitním obsazením, jen u toho není radno příliš přemýšlet, mnohému se prostě nedá věřit, mimo jiné třebas Cha Tae-hyeon na dědečka úplně nevypadá :-) ()

Hees

Milá Korejská komédia, v ktorej ide v podstate o vzťah otca a dcéry. Otec vyzerá dosť mlado (asi je aj mladý) a pracuje v rádiu a má taký mládenecký život plný sexu atď. V tom sa mu do bytu nasťahuje dcéra a aby to nebolo ešte málo aj jej syn. Chlapec (Seok-hyeon Wang) je asi zo všetkých postáv najvtipnejší, aj keď má len zopár replík. Kórejci (Južná Kórea) vždy vedia spraviť takéto filmy s jednoduchou zápletkou a spravia ich tak, aby neboli hlúpe. Ako obligátne to aj býva v Kórejských komédiách či romantických filmoch herci veľmi dobre pracujú s mimikou tváre a Gwasok seukaendeul nie je výnimkou. Vyťažiť maximum s takého jednoduchého námetu je podľa mňa majstrovstvo. Napätia v tomto filme je veľmi málo pretože každý vie ako sa skončí. Dobrý film na oddych či pozretie s nežnou polovičkou (žena či dievča 15+ heh). ()

tomeek

Jihokorejský Leoš Mareš zničehonic zjistí, že má dceru, která už má dceru, takže se z třicátníka ze dne na den stává dědeček... Skvělé vtipy, sice trochu trvá než se to rozjede, ale potom už je to solidní snímek. Jak po stránce dramatické, tak po stránce humoru. I té romantiky je tam dost. Prcek hraje výborně! "A tebe, mladej, dobiju později!" ()

neoBlast

Jednoznačná vzpruha pro komerční korejskou kinematografii, která v posledních letech ztratila svoji blyštivost, lehkost a "jednohubkovitost". Vysoké tempo zabíjí jinak dost kýčovitý děj, sympatičtí herci, soundtrack, slušná režie - vše jak za starých dobrých korejských časů. Ale už teď vím, že ve mně ještě celý film uzraje a docením ho více časem. Prozatím 80 % ()

terunka003

Osvěžující, korejské, vtipné, typické × chvílemi ty jejich ječáky jsou už trochu moc. Zápleta - našla otce. Otec je známý. Dcera se nastěhuje a můžeme začít. Minulost dohání přítomnost, tutlání a lži před společností. Zašmodrchaný konec a kdo vyhraje? Je to hezké, vtipné, milé, hezoučké a útulné. ..já už chci mít taky dlouhý vlasy.. ()

Redi

Kdyby tam nebyly ty děsné zpívané vsuvky (cca 4) s naprosto ohavným playbackem, afektovaným ksichtem herců co hrají, že zpívají... a hlavní hrdina nebyl tak odporný slizoun, tak by to bylo daleko lepší. Bo-yeong Park = dobrá žabička. ()

Kalidor_

Další milé překvapení od Korejců, opět nezklamali. Nejvíc jsem se bavil díky malému vnoučkovi, ten byl kouzelný. Jeho zdravení dědečka bylo odzbrojující :-)) ()

Pecival

Málo vtipné. Ze začátku navíc docela otravné. Dcera mi lezla pekelně na nervy i se synkem (pravda dost možná to bylo hlavní premisou). A kde není humor, musí být aspoň romantika. Ale co s filmem, kde být žádná nemůže už z podstaty věci. Naštěstí jsem si cestu k postavám nakonec nějak našel a svým způsobem si je oblíbil. Ani z hereckého hlediska nijak oslňující a Bo-yeong Pak teda nevypadá na 18. ()

Bernhardiner

Mám hrozně rád sladkosti. Taky jsem na to dojel, čtyři vytržené moudráky a čtyři korunky k tomu mě dodnes děsí každou noc. Ale filmové sladkosti zuby neohrožují, tudíž si jich mohu dopřávat skoro neustále. Tenhle film vydá za několik dortů. Z toho by ale pořádně rozbolelo břicho, a proto se tvůrci rozhodli přimíchat trochu pelyňku v podobě sobectví hlavního hrdiny. Sice to poněkud připomíná červenou knihovnu (bohatý televizní blbec versus chudá dcera talentovaná zpěvačka a syn klavírní virtuós), ale Korejci to umí udělat tak, aby se to nikomu nepříčilo v žaludku. Velkoryse odpouštím i santaklausovské hadry a sobí rohy, holt Amerika vládne světu. A ta písnička na závěr dělá den mnohem hezčím. 70% ()

Hollohlaway

Místy je to vážně legrační, bohužel Cha Tae-hyeon se mi tu dost nelíbil. Za prvé jako dědeček prostě není uvěřitelnej a za druhé výkyvy v jeho přístupu a chování jsou místy prostě divný. Jeden den na dítě řve a druhej se může rozplynout ? Tak buď jsem hajzl a chovám se tak pořád, nebo jsem alespoň průměrně zdvořilej ne? Naopak Park Bo-yeong byla příjemná a živá a celá ta zápletka je celkem zajímavá. ()

radecacek

Po pomalém rozjezdu následuje skvělá komediálně romantická linka, která se zastaví až na konci. A scéna s hraním na klavír mě dostala:) ()