Růžová sobota (TV film)

Komedie

Československo, 1974, 36 min

Jiří Lebeda

Jiří Šebelka

Komentáře uživatelů k TV filmu (19)

Příjemné, ale nijak výjimečné odpočinkové pokoukání. Stojí a padá to s výkonem Vlastimila Brodského.(1.5.2016)

Milá komedie se skvělým hereckým obsazením.(24.9.2008)

Šejbalová, Brodský a několik přihrávačů, k tomu chytře napsaný scénář, tohle nemohlo dopadnout špatně. Na malé ploše jednoho bytu se zápletkou točící se kolem jedné kytky - a tolik inteligentního humoru, že je na to radost pohledět.(16.7.2011)

Když už tě jednou potkalo to neštěstí, že sis vzal poměrně pohlednou ženu, tak podle toho vystupuj. Není sobota jako sobota. Zvlášť, když se na klice domovních dveří objeví záhadná kytice růží... V podstatě nic extra, ale to "nic" má perfektní scénář, vypilovanou pointu a vynikající herecké obsazení. Vlastimil Brodský exceluje. Pan Melíšek tobě kytku na kliku a ty mě bulíky na nos!(15.4.2017)

Ohniskem českých televizních mikrokomedií bývá většinou jedna ústřední postava a zdar celku pak závisí na představitelově schopnosti integrovat všechny ostatní, a „příběh“ (většinou jen banální anekdotu) tak skutečně vyprávět a dodat mu epické přitažlivosti, - anebo zasáhnout svým charismatem, v čemž Vlastimil Brodský v Růžové sobotě nepochybně uspěl, a na epizodu šedou jako pracovní sobota lze pohlédnout jako na vzácnou stopu jeho mimořádného herectví. Vše okolo se žel nepovznáší nad všednost.(22.12.2015)

Krásný, skoro až detektivní příběh o tom, kdo mohl pověsit kytici růží na kliku dveří. Pan Brodský zahrál svou úlohu opět skvěle a neméně zdatně mu konkurují i ostatní herečky a herci této milé a úsměvné komedie.(6.4.2018)

"Jo, pan Melíšek tobě kytku na kliku a ty mně bulíky na nos !!" ;)(21.2.2019)

Moc hezká komedie ze života :-))(30.4.2009)

Tak nám ta sobota moc pěkně začala. Drnčení budíku v půl sedmé ráno. Za okny slejvák a člověk má hned po náladě. Ke všemu se nám na dveřích náhodou objevila krásná kytice růží, která všechno jenom korunuje a která rozjede kolotoč nedorozumění. Dobrý příklad toho, že z komára se dá udělat velbloud snadno a rychle. Opravdu milá komedie s výborným hereckým obsazením, kterému bez pochyby kraluje Vlastimil Brodský.(23.5.2011)

Sobota u jedné české rodiny, kde růže na klice způsobí chaos a hádky v rodině. Vlastimil Brodský exceluje jako utlačovaný otec mezi třemi ženami ! Konec je bohužel moc vyčpělý ale jako krátký film je to dobře stravitelné a milé i s takovým odstupem doby.(28.2.2010)

"Dcera votrávená, žena naštvaná, babička k smrti uražená. Milej Ludvíku, to bude sobota jako cumel."(11.2.2016)

Komedie jednoho omylu s kyticí růží, kterou pověsí neznámý dárce na kliku dveří hlavního hrdiny a roztáčí se malý kolotoč podezření, komu ona kytice byla určena, aby se došlo k tomu, že šlo o milý omyl. Krásná televizní komedie s hereckými hvězdami své doby vyzařující pohodou. Hudba: Zdeněk Šikola.(5.10.2008)

15 minut a není co hrát...(11.1.2011)

taková bakalářská historka, ale hezky zahraná.(15.11.2012)

Obsazenim i naladou podobne napr. filmu Tchyne. Zde je vsak prilis predvidatelna zapletka, oproti tomu prijatelna stopaz. Slabsi 4.(19.6.2011)

Taková normální televizní komedie.(19.2.2019)

Příjemná tv komedie s víceméně klasickou zápletkou a hlavně s výborným hereckým výkonem všech herců, ze kterých nejvíc vyčnívá V.Brodský. Ideální chuťovka k odpočinku.(15.7.2010)

• Pitryx

Poněkud jsem nechápal, proč se dělají takové orgie kolem kytice na klice. Bóóóóže, vezmu je, dám do vázy a je po ptákách. Chápu, aby tu bylo o čem zbytečně plácat, tak se to bude probírat přes půl hodiny. No, ještě že tam byla kvalitní obsada, mimo Bouškové. Tu nemusím. Hrát nebylo o čem, takže podprůměr. A dost. 201109253437/3616(6.3.2014)

• Mates Hradecky

Velmi slabý scénář sehraje tehdejší herecká elita.(15.8.2015)