Deloris se vrací do role sestry Mary Clarence na prosbu jeptišek, které potřebují pomoci s nezvladatelnými žáky na střední církevní škole. Ani pro ni však první setkání nedopadne nejlépe. Přesto se rozhodne vytrvat, zejména když náhodou zjistí, že škola má být uzavřena, protože chybí peníze na její provoz. A protože jediné, co Deloris alias Mary Clarence umí, je zpívat, rozhodne se školu zachránit zpěvem. Zaveze žáky na vystoupení jeptišek ve starobinci a pak využije jejich nadšení z úspěšného vystoupení k tomu, aby z nich udělala školní sbor. A po úspěchu jeho prvního vystoupení přihlásí sbor do celostátní soutěže v Hollywoodu. Nepříliš ochotný otec Maurice sice akci povolí, ale pouze s podmínkou, že si na ni studenti sami vydělají. Těm se to sice podaří, ale ještě je tu proradný správce Crisp, který odhalí pravou totožnost sestry Mary Clerence a vydá se do Hollywoodu, aby na poslední chvíli vystoupení sboru zabránil. (TV Nova)

Ukázka z filmu 2

Marek1991

Dosť naivný film s ďalším splnením americkým snom. Moderná kultúra 90. rokov na plné obrátky. Dobré piesne, všade plno úsmevov, nezmyselne klejúce mníšky a ostatní pracovníci náboženskej školy, rodičia a štátni zastupitelia, ktorí zmenia názor ako obratom na všetko, po výhre v súťaži a kopa iných nezmyslov a hlavne plno klišé. Film o rebelujúcej mládeži a zlej finančnej situácií v štvrtiach v amerických mestách, tak takých filmov je veľa. Ja som si tento nikdy nejak neobľúbil. ()

silentname

"Sister Act 2: Back In The Habit" je pokračovaním filmu "Sister Act". A hoci je pravda, že je to plné klišé, predvídateľné od začiatku do konca a celkovo to nemá teda najlepšie karty v ruke, mám tento film veľmi rád. A mám k tomu samozrejme aj svoje dôvody. V prvom rade sa mi veľmi páči Whoopi Goldberg. Myslím si, že v habite je veľmi uveriteľná a prirodzená. Pamätám si, že keď som mal tak 6 alebo 7 rokov, sme ten film pozerali s mojou babkou a nemal som problém tomu filmu uveriť. Pôsobilo to v tej dobe na mňa veľmi reálne. A okrem toho som odjakživa rád spieval a vidieť spôsob ako dať svojmu hlasu potenciál bolo už vtedy pre mňa zaujímavé. Okrem toho hudobné vsuvky v tomto filme sú podľa mňa veľmi dobre zvládnuté. Záverečné vystúpenie samé o sebe je podľa mňa perfektné. Kedykoľvek si to môžem pustiť a mám pocit, že je to perfektne sýte a plné dobrých momentiek. Lauryn Hill je vynikajúca. Veril som jej tú rolu a podala podľa mňa skvelý výkon. Okrem toho story jej postavy je podľa mňa zaujímavá a dokážem sa s ňou ako divák spojiť. A hoci sa na začiatku javí ako veľmi tvrdá, tak ukáže sa, že je to skôr obrana pred vonkajším svetom. A keď ju človek spozná lepšie, veci dávajú zmysel. Čo sa komédie týka, tak najlepší sú naši kňazi. Jazda dodávkou podľa mňa nemá chybu. Na tom sa smejem aj dnes. "Neměl by řídit někdo kdo má řidičák?" "Nesmysl!" Je fajn, že sa tu dostanú aj naše obľúbené postavy z predošlého filmu a srdce má film na správnom mieste. Hlavne je super vidieť ako sa z triedy lenivých študentov môže stať skutočne skvelý zbor. Mňa tento film vždy baví a má svoje miesto v mojej guilty pleasure polici. Hodnotenie: B+ ()

baran

Myšlienka o hereckých výkonoch a o celkovom pocite z filmu sa v určitej miere dostávajú do rozporu, no pre tento film mám proste slabosť. Whoopi Goldberg pre mňa predstavuje herečku, ktorá dokázala zahrať aj rolu – na prvý pohľad vyzerajúcu zložitosť. Tak ako úžasne som sa cítil pri piesňach z prvej časti tohto formátu, tak isto ma dostáva školský zbor a zimomriavky pri Joyful, joyful. Film má rýchly spád, peknú myšlienky a aj keď niekedy neviem prečo, milujem ho! ()

Jamall

První i druhý díl se řadí mezi mé nejoblíbenější komedie...Whoopi Goldberg mám rád (hlavně ve filmu Duch,kde hrje nezapomenutelně) ...co se týče Sestri v akci 2,tak mě osobně nepřipadá horší než první díl...drží se ve stejné rovině,jen možná ty dialogy občas skřípou,ale co...nikdo nemůže upřít,že tohle je bezpochyby stejně jako první díl velmi oblíbená komedie :) ()

mzss1

Oproti jedničce určitý pokles dolů. Whoopi Goldberg opět předvedla dobrý herecký výkon, zbytek hereckého obszaení v pohodě. Příběh už mě tolik ale nezaujal. Vtipných scén je zde méně. Finální sborový zpěv žáků, které hlavní hrdinka nacvičila se opravdu povedl a byl lepší než v jedničce - asi tohle zachranuje film před horším hodnocením. Takže nakonec film hodnotím na 57% = *** ()

• Keď otec Thomas hovorí sestrám, že Deloris je zabávačka v Las Vegas, sestra Mária Robert zdvihne ruky k svojej tvári. Hneď na to ich má ale zložené po boku tela. (martin1m2)
  • Když jsou studenti na basketbalovém hřišti, postava Lauryn Hill Rita začne rapovat, což ale nebylo vůbec ve scénáři. (HappySmile)
  • V prvom filme nosí sestra Mária Robert iný habit ako ostatné mníšky. To preto, že je novicka. Pozornému oku neujde, že aj v pokračovaní stále nosí habit novicky, aj keď už uplynulo niekoľko rokov. Nejde o žiadnu chybu, pretože ak sa mníška necíti byť pripravená stať sa plnohodnotnou mníškou, môže byť novickou, ako dlho chce. (martin1m2)