Ať vejde ten pravý

Osamělý, šikanovaný kluk se spřátelí s upíří dívkou, která žije v utajení se svým strážcem... Dvanáctiletý Owen (Kodi Smit-McPhee), kterého tři spolužáci ve škole terorizují, se cítí osamělý a vyděděný. Doma sní o těžko uskutečnitelné pomstě. Do sousedství se právě přistěhovala stejně stará Abby (Chloë Grace Moretz) spolu se starším mužem, možná otcem (Richard Jenkins). Abby, také osamělá a vyděděná, naváže přátelství s Owenem. Vídají se však jenom v noci a když ne, domlouvají se přes zeď za pomoci morseovky. Chlapec se jí svěří se svým problémem ve škole a Abby mu radí, aby se nenechal šikanovat a bojoval. Owen brzy zjistí, že Abby není obyčejná dívka, ale staletá bytost, udržovaná při životě lidskou krví. Tu jí obstarává její strážce a v jejich okolí přibývají záhadné vraždy. Policie má jisté podezření a Owen cítí k Abby střídavě lásku i strach... (JOJ Cinema)

Pilda17

Let Me In není špatný horor, ale od začátku mi vrtalo, kde jsem tento snímek viděl. Věděl jsem moc dobře, že je ze Švédska a měl jsem pravdu. Let Me In je kopie staršího Låt den rätte komma in (Ať vejde ten pravý). Pokud bych měl doporučit, tak spíše originál. Let Me in je dobrý, ale na originál v mnoha směrech nemá. I když hlavní herečka (upírka) Chloe Moretz mi seděla daleko víc než představitelka originálu. Mladičký Kodi Smit-McPhee mi také obzvlášť nevadil. Kdybych věděl, že koukám na kopii, tak si ji nejspíš nepustím.. 6/10 = 60% ()

666teen

Dietolog v Somálsku a Let Me In. Dvě naprosto zbytečné věci. V případě tohoto remaku se ovšem soudruzi ve Státech drželi při zdi a vytvořili spíš kopii, než nějakou opulentní trikařinou nablitou předělávku. Což je sice milé, ale pořád se jedná o kopii, která uspokojí, ale nenadchne. Takže cesta vede spíše tudy: http://www.csfd.cz/film/243243-at-vejde-ten-pravy/ ()

Cappuccino

A však ono to nebolo vôbec zlé! I keď sa nemôžem ubrániť pocitu, že sa film napriek svojmu americkému pôvodu snažil tváriť strašne ne-americky (samozrejme kvôli takmer presnému kopírovaniu švédskej verzie). Moretz bola v role malej upírky absolútne fantastická a už len kvôli nej sa oplatilo Let Me In pozrieť. Pre niekoho uťahaný a nezaujímavý, pre mňa pozoruhodný a miestami skutočne výnimočný, i keď bohužiaľ v konečnom dôsledku málo vypovedajúci film. K snímke som sa ale dostal skôr než k pôvodnému švédskemu originálu, takže pokiaľ si Let Me In vzal zo svojho predchodcu len to dobré, budem v prípade švédskej verzie ešte spokojnejší. Americkému Let Me In chýbala akási duša a celistvosť, v jednotlivých scénach mi prišla táto dráma s hororovými prvkami skutočne neobyčajná a svojím čudným spôsobom veľmi pôsobivá, ale na druhej strane som postrádal akýsi hlbší dej a záverečnú pointu. Po pravde, sám som zo svojich dojmov nejaký zmätený. Síce sú prevažne pozitívne, no i tak nie som sto percentne spokojný. A to ani zďaleka. ()

Ruut

Úplně stejný případ jako Karanténa vs. REC. Tenhle film je zajímavě natočený a je vidět, že jej dělal člověk který umí. Ale i tentokrát je to jen vykradačka vynikajícího a nenapodobytelného evropského klenotu. Atmosféru se okopírovat nepovedlo. Mezi hlavními představiteli to nefunguje. Chloe Moretz (a to byla dokonalá jako Hot Girl) prostě nevyděsí. Kazí to několik debilních digitalních triků se šplháním (to i originál). No potěší naopak úvod, který v originále tuším nebyl a několik nápadů u vyhrocených scén (krom úvodu i krádež auta na benzínce). Snad už ale podobné rychlokopíráky neuvidím ... ()

S.Quentin QUALE

Americký remake severského Toho pravého, který poměrně přesně kopíruje originál. Nic to nemění na tom, že je oba filmy jsou skvělý, takže si stačí vybrat podle herců, jazyka nebo si prostě hodit korunou. ;) ()

Chlupis

V Let Me In - narozdíl od Låt den rätte komma in - absolutně nefungují stěžejní emocionální motivy, počínaje šikanou Owena (Oscara) a konče vztahem obou hl. postav. Chloe Moretz a Kodi Smit-McPhee jsou bezpochyb brilantní herci, role, které ale mají hrát v Let Me In, nejsou ani v nejmenším psány a vymyšleny pro ně. Krása upírky (- upíra, jak napovídá originál i předloha) a až přílišná sympatičnost hlavního hrdiny ve filmu nefunguje, stejně tak přenesení příběhu z chladného Švédska do Spojených států. Zásadní rozdíl mezi severským originálem a americkým remakem vidím v tom, že ponurost švédských lokací pramení už z jejich samotné podstaty, za to ty americké musí být podporovány velmi stylizovaným gradingem, jenž však pouze zastírá fakt, že v off-line záběrovém režimu by se nedalo fikčnímu světu filmu ani v nejmenším věřit. Jinak řečeno je Let Me In kočkopes, který se usilovně snaží napodobit či nijak nepoškodit originál, dělá to ale s tak zbytečnou věrností a inspirací severskými filmařskými postupy, že v rámci škatulky amerického remaku nemá logicky šanci uspět. Stejně tak, jako švédi nikdy nenatočí plně funkční hollywoodský blockbuster, totiž ani američané nikdy nenatočí bezchybný film prolezlý severským kinematografickým feelingem. Jediné, co proto funguje bezchybně, jsou dvě kompletně přidané (či přetvořené) scény; ta úvodní a další, ke které úvod přímo odkazuje. ()

misterz

V prvom rade by som rád vyjadril svoje počudovanie nad absolútne podivným českým prekladom tohto filmu. Inde by to tak nevadilo, ale pri filme, kde je názov zároveň aj jednou z myšlienok filmu je to dosť od veci. Film vôbec neporovnávam s jeho švédskym originálom, pretože som ho ešte nevidel a je mi jedno, ktorá verzia je lepšia. Aj táto rozhodne stojí za pozretie. Natočené to bolo dobre, atmosféra tu je vynikajúca a herci tiež ušli, hlavne ten chalan. Film si podľa mňa človek najlepšie vychutná, keď sa dokáže empaticky vcítiť do postavy toho chlapca, do jeho trápení a radostí, proste aj psychológia filmu je úžasná. Len škoda, že niektoré veci neboli spomenuté, napríklad by ma celkom zaujímal "upírsky príbeh" toho dievčaťa, mohlo to byť niekde v rámci niektorého z dialógov spomenuté. Chlapec bol proste málo zvedavý, inak celkom spokojnosť. 80/100 ()

Goldbeater

Tenhle remake mě zanechal chladným. Až na sympatického detektiva nenabízí tahle předělávka žádné jiné inovace, naopak mi připadalo, že něco málo bylo ubráno. Mám rád původní film a tenhle je stejně dobře koukatelný, ale jako remake nemá přespříliš velké kvality. Navíc by nevadilo zkrácení. Já, jakožto člověk který nejdřív viděl originál, jsem se místy krapánek nudil. Aspoň že mladí představitelé hlavních postav byli vybráni skvěle. Chloë Grace Moretz se zde snad trochu vycvičila pro blížící se remake Carrie, kde bude mít titulní roli. ()

kingik

Horor, u kterého jsem se po celou dobu nemohl zbavit pocitu, že talentovaný režisér Matt Reeves má prostě navíc, než jen dělat remake švédského hororu. Do sousedství dvanáctiletého Owena (Kodi Smit-McPhee) se nastěhuje přibližně stejně stará holka jménem Abby doprovázená starším mužem považovaným za jejího otce. Owen nemá žádné kamarády, ve škole ho šikanují spolužáci, a tak se začne s milou dívkou ze sousedství kamarádit a nepřijde mu vůbec divné, že vychází ven až po setmění a v mrazu chodí bosa. Jeho nová kamarádka je totiž upír...ehm...upírka. Hodně věcí ve filmu je nedořečených, a tak jsem se například o původu dívky a jejího doprovodu stěhujícího se z místa na místo nic nedozvěděl, ani nebylo vysvětleno, proč když dívka k někomu vejde bez pozvání, začne silně krvácet, stejně tak ani nebylo jasné, proč neútočila na Owena, když ostatní bez milosti vysála, a tak bych mohl pokračovat, protože ve scénáři bylo opravdu co zlepšovat, že pane scenáristo, Reevesi. Jenže Reeves jako režisér to vše spasil svojí skvělou režií, která navodila dokonalou atmosféru 80. let se vším, co k tomu patří, a opravdu to je nejsilnější deviza tohoto remaku, který přišel s téměř až komorním pojetím příběhu, který občas narušovaly pořádné záhryzy do krku obětí. Chloe Moretz, mnohými opěvovaná za svůj výkon hit girl v Kick-ass, do své role upírky nedala vůbec nic a chce se mně napsat, že se do role až nehodila, protože její bezkrevný výkon mě v tom jen utvrzoval. Ostatní herecké party na tom byly jen o něco lépe a nejlépe si snad až překvapivě vedla čtveřice kluků, kteří šikanovali malého Owena. Režisér si s velkým přehledem vedl skvěle i v nehororových scénách a byl tady náznak určité kontroverze stran vztahu mezi dvanáctiletými dětmi, ale naštěstí zůstalo jen u náznaku. Zkrátka, nebýt vynikající režie, nebylo by se na co koukat, a film by skončil v hluboké propasti lehce zapomenutelných hororů. ()

hladass

No, pokud bude Hammer pokračovat v produkci filmů jako je tenhle (nebo The Resident, Wake Wood), tak je na nejlepší cestě se zase dostat do hrobu... Zatímco švédský film je ve všech směrech naprosto úžasný, rameke (ač docela věrně zachoval dějovou linii) postrádá mrazivou atmosféru originálu, lepší dětské herce (Moretz mi do role upírky vůbec nesedla, stejně jako Smit-McPhee v roli Owena), zato má zbytečnou dávku brutality a hlavně několik nechutných (zcela amatérsky vypadajících) digitálních triků... Prostě a jednoduše, Let Me In je naprosto zbytečný film... ()

IQ Tiqe

Na mě to působilo, jako pohodová dětská -dalo by se říct- romance. A opravdu se mi líbila. Je hezky poetická, "upírské věci" decentní a Chloe (kvůli níž jsem si to pustil) drží snímek na koukatelné úrovni. Sám sobě se divím, ale nenudil jsem se, dokonce byl valnou část poutavý. Skvělý byl okamžik, když chce odejít a najednou zapochybujete, jak zareaguje, a v tu chvíli je vám vše jasné. Perfektní okamžik! A pak už ve mně soupeřil idealista s realistou, a čekal jsem, jak to ve skutečnosti dopadne. # příběh 6 | hudba 6 | humor 1 | akce 0 | napětí 7 | pustil bych si znovu 6 ()

HoneyBunny

Ať vejde ten pravý (švédská i americká verze) je hlavně o postavách a o atmosféře. Nebudeme si hrát na to, že tahle upířina je horor. Když už něco, je to ujetá, temná dětská romance. Osobně preferuji švédskou verzi, protože má zvláštní mrazivou (severskou, hutnou, mísně depresivní) atmosféru a neobyčejné a chvílemi nesympatické dětské hrdiny. To všechno má i americká verze, ale všechno je o trošičku horší a méně originální. Pravda, o něco lépe jsou tu vykreslené emoce mladých hrdinů, ale Abby (Eli) mi tu přišla až moc lidská - její severský protějšek je unikátní mrazivá figurka, která je chvílemi nesmírně křehká a zranitelná, ale nikdo by ji neobviňoval z toho, že působí jako člověk. Oskar/Owen je víceméně stejný. Navíc tu máte postavu policisty (Koteas), která pomáhá vyprávění rámovat, a skvělé herectví Richarda Jenkinse (Abbyin opatrovník). Tohle není vůbec špatný film, ale pokud vám nevadí švédština a čtení titulků, pak z obou verzí volte raději originál. ()

Carol Pifková

Ja som po zhliadnutí tohto snímku mala strašne zmiešané pocity. Na jednej strane ta detská láska alebo ako to nazvať bola pekná aj vlastne všeobecne celá tá zápletka ale mňa to množstvo dialógov, kde sa vlastne nič hororové nestalo nebavilo. Ako horror mi to teda určite neprišlo. Ale na tom ani tak nezáleží. Skôr som mala pocit, že film bol dosť zbytočne naťahovaný, preboha veď skoro dve hodiny "hororu" kde sa vlastne nič takého nestalo bola pre mňa nevysloviteľná nuda. Chloë Grace Moretz mám rada ale ona tomu nedopomohla aby ma to dáko viac nadchlo. Bohužiaľ nevidela som originál, čo ma strašne štve pretože, som chcela vidieť hlavne ten ale nezohnali sme to tak som sa musela uspokojiť s remakeom. Nechápem, prečo tí Američania musia, vždy z každého filmu, ktorý nie je z USA spraviť silou mocou remake. Verím, že originál bol určite lepší a dúfam, že raz si ho konečne pozriem. ()

Frajer42

Tak tenhle americký remake za svým severským bráškou dost pokulhává hned v několika věcech.Tou hlavní a nejvýraznější je zcela určitě absence veškeré atmosféry, která u švédů byla. Jinak je vše dost podobné. Jádro příběhu samozřejmě na chlup stejné. Je pouze prezentováno zase trošku jinak. Vzhledem k tomu, že té švédské verzi jsem dal 2*, tak tady musím jednu ubrat. ()

AppleCore

Film má svojí atmosféru, která je určitě perfektní. Tu já ale nijak moc nevnímal, protože jsem přesně věděl, co bude následovat a to mi atmosféru lehce kazilo. Člověk, kterej se ale dostane k tomuhle dílu dřív, než ke švédskýmu originálu si film náležitě užije a bude moct říct "Jo, tohle bylo něco novýho. Jdu si to pustit znova!" na druhou stranu ti, co dřív spatřili originál mávnou nad remakem rukou s tim, že to je úplně zbytečnej film. A jo, máte pravdu, je zbytečnej. Ale pakliže má svoje kvality, který bez problému můžou konkurovat originálu (hlavně pak masky a hudební doprovod), tak nevidim důvod proč film zavrhovat. Hlavní dětská dvojce je bezchybná, jsou v tom emoce a všechno působí uvěřitelně (pokud jsou slzy Kodiho Smite skutečný, tak klobouk dolů. A co se Chloe Moretz týče, hodně z vás si stěžuje, že se do role nehodí. To je na tom ale to krásný, kdo by od takové holčičky čekal, že je krvelačná bestie? Na její švédský kolegini to bylo až moc znát). Skvělá nevtíravá hudba buduje temnou atmosféru (ale jak bylo řečeno, člověk si jí neužije, pakliže viděl originál) a faktory jako kamera či střih jsou taktéž bezchybný. Pro mě stejně dobrý (v některejch věcech možná lepší) jako Let the right one in (to bylo ovšem komornějšího rázu, což kdekomu může vyhovovat víc), takže pět hvězd bez debat a třeba i kvůli tomu, že se v dnešní době podobně laděný horory v podstatě už netočí (takže i kdyby těch remaků stejných kvalit vzniklo třeba třicet, tak já budu pořád s radostí hodnotit plnym počtem). ()

Kudly4

Já blbec jsem si celou dobu říkal, že je to nějaký divný a stále jsem si myslel, že koukám na původní švédskou verzi, ááu !! Ale co už. Nebylo to špatný, temná atmosféra, děcka super, sem tam nějaká ta krev. ()

Campbell

Tak za prvé k tomuhle remaku nejsem vůbec zlý poněvadž mě ani originál nějak nebavil, ale tohle je ještě horší. Originál měl aspoň syrovou atmosféru která fungovala. Tohle má Moretzovou....Což je asi největší nevýhoda. Protože tahle herečka ač jí všichni zbožňují mě naprosto v každém filmu dokonale nasírá. V Temných stínech mě štvala a tady jak by smet. Ani hlavní kluk mě moc nebral. Já prostě nemám rád když tu jsou oba takový outsideři až přehnaně velký. Další věc co mi přišla neskutečně debilní byla ta krev. Celej ten pokus o drsný horor naprosto padnul. A k tomu to dosraly efekty. Tohle je průserovej remake který má jen pár světlých okamžiků. ()

predators

Ale že to chtělo pořádný nápad natočit film, který už jednou někdo stvořil?! Odvaha se ale cení, a když vezmete z předlohy to nejlepší, co skvěle fungovalo, opět to trochu okořeníte shakespeareovskou tématikou Romea a Julie, zasadíte do zimního prostředí a přihodíte dětskou šikanu, vyjde vám dobře namíchaný krvavý upíří koktejl. 70% ()

PetrPan

Jako přes kopírák....těžko pak hodnotit, ale oprostím-li se od zbytečnosti tohoto filmu, tak mi vlastně zůstává skoro stejně dobrý zážitek jako z originálu - atmosféra vydařená, romance dostatečně krvavá a i to sídliště je pěkně špinavý, takže jo, za 3:) ()

Režisér Batmana chystá nový horor

Režisér Batmana chystá nový horor

07.12.2020

Chloe Moretz je divná

Chloe Moretz je divná

26.09.2010

Přesněji řečeno Divná Emily. Postava se poprvé objevila v roce 1991 jako maskot pro oblečení od firmy Cosmic Debris, záhy poté se ale gothic dívenka stala hrdinkou úspěšné komiksové série… (více)

Hit Girl si opět brousí čepele

Hit Girl si opět brousí čepele

02.08.2010

A nejen pro pokračování Kick-Ass s podtitulem Balls to the Walls. Chloe Moretz zanedlouho uvidíme jako upírku v hororovém remaku Let Me In, poté si zřejmě zahraje v survival thrilleru The Rut. Ten… (více)

Novinková smršť

Novinková smršť

27.09.2008

Johnny Depp v dalším trháku od Bruckheimera, upírský horor od tvůrce Monstra a úmysly slavného scenáristy Shanea Blacka (ano, otřeme se i o Smrtonosnou zbraň 5). To všechno v dnešní vydatnější náloži… (více)