Nejprve vybouchla mina v marocké poušti. Pak se mu po letech strefila do hlavy zbloudilá střela…Bazil prostě nemá na zbraně štěstí. Ta první zkušenost z něj udělala sirotka, druhá ho drží na pokraji náhlé a rychlé smrti. Tenhle optimistický snílek se však nedá ničím zastrašit a společně se svým „jedinečným“ týmem zoufalců se rozhodne pomstít celému zbrojnímu průmyslu. (Festival francouzského filmu)

MrKlobouk

Spousta detailů, který potěší, ale taky spousta drobností, který film sráží (přehrávající herci, nevýrazná hudba, pár nelogičností). Výsledkem je tak slabě lepší průměr, který se snadno ztratí ve světle Amelie. ()

Trash

Musím říct, že občas je mi docela líto lidí, kteří si nedovedou vychutnat film jen tak, bez analýz a nějakého srovnávání a vrtání...prostě přijmout pravdila a pohled, které nastavil režisér, a jen se nechat unášet. Galimatyáš - to je Jeunet se vším, co mám na jeho filmech rád. A že se v něm něco z jeho předchozích snímků mihne, mi přijde spíš roztomilé, než jako vykrádání sebe sama nebo absence nápadů. Já jsem tuhle porci pošmourna, morbidního vtipu a romantiky zblajznul s chutí. ()

mazadlo

Jean-Pierre Jeunet umí vyprávět příběhy nefilmově tak jako se čte dobrá kniha. Každý jeho film je vesměs skvost a Galimatyáš není jiný. Parádní ,,smyšlený" svět uvnitř našeho reálného světa ve kterém bysme rádi žily alespoň na chvilku každý. Trik s rukama jsem zkoušel milionkrát ale prostě se to nenaučím....hrdý nástupce Amelie ale hlavně jiný a zase skvělý film. Takže se v klidu usaďte a zarelaxujte si u něčeho co je tak jímavé , příjemné a krásné.... ()

simply

Dost zvláštní film, který jsem po včerejšku dosud pořádně nevstřebala. Působivá hodně originální komedie s dost groteskními prvky. ()

laepus

Jeunet se prostě nezapře. A to je dobře. Jeho figurky, výtvarné vidění, cit pro situační drobné gagy i naprosto ulítlý humor jsou neopakovatelné Líbilo se moc! ()

ipapuchalk

Tohle byl skutecne Galimatyas. Uff. V tomhle filmu nefunguje snad vubec nic: scenar, rezie, herci. Mozna hudba a chvilemi snad i kamera. ()

Aldanar

Tak já nevím... kvůli sympatiím k Jeunetovi se mi chce dát 4*, ale zase takový zázrak to nebyl - respektive to bylo příliš prvoplánové, děj stupidně sypal předem zřejmým směrem bez jakéhokoli překvapení či zádrhelu. Na druhou stranu pitoreskní postavičky mě maximálně bavily :-) Ale přecejen dám jen 3*, jelikož jsem čekal prostě víc! ()

Brejlil

Jeunet opět předvádí své panoptikum svérázných postaviček. Příběh o pomstě je vyprávěn až opulentním vizuálním stylem, na který se, upřímně řečeno, pěkně kouká, i když od dob Amélie nikam nepokročil. Jeunet svým manýrismem úspěšně maskuje celkem prázdnou vyprávěnku. Spousta roztomilých drobností překrývá značnou nelogičnost a také celkem překvapivou nevtipnost celého filmu. Bere se moc vážně. ()

B_EyE

Typicky svérázná francouzská komedie s milým vizuálním laděním. Příběh muže, jež proti sobě poštvává dva výrobce zbraní asi diváka nezanechá svíjejícího se smíchem v křečích, ale vyloudit úsměv na tváři dokáže. 3-4 ()

Kesiak

Klasický Jeunet, avšak veľmi slabý scenár a vykreslenie postáv. Pozitíva: vizuálna originalita, nápaditosť a zmysel pre humor. Negatíva: scenár, dĺžka, námet... čo dodať.. uvidíme nabudúce. ()

TomasKotlant

Ujetost plná krásných originálních ingrediencí a velké vynalézavosti. Bohužel se ty silné ingredience navzájem natolik narušují, že výsledek je plný rozporuplných chutí a nedrží příliš pohromadě. Hlavní hrdina mi hodně připomínal Heatha Ledgera v Kletbě bratří Grimmů. *** Ve zkratce: Máma Kuchta a spol. (Letní kino 2010) ()

Saur.us

Osobitý hravý fantazijní styl Jeana Pierra Jeuneta se nezapře, pečlivě si ho vybudoval v nepřekonatelné Amelii z Montmátru a Galimatyášem ho chtěl recyklovat. A resumé? Stále velmi hravé a groteskní ale k dokonalosti mu chybí hlavně ta síla, duch, nálada, která jeho nejslavnější film hnala kupředu. Slabá 4 ()

Illioplius

Po zhliadnutí tohoto som mal rozporuplné pocity. Väčšina filmu ma znechucovala, menšia časť ma nudila, no a tá posledná časť mi pripadala milá a občas dokonca aj vtipná. Kladne hodnotím neveľké množstvo klišé, čo je asi spôsobené aj tým, že film je francúzsky, no na druhú stranu ma toľká infantilita, surreálnosť a občas až priam dadaickosť nezaujala. Galimatiáš teda hodnotím ako jednoznačne podpriemerne kvalitný film a osobne nemám ani najmenšiu chuť ho vidieť znova, lež naopak. ()

merigieren

Děj minimálně přihlouplý, asi podle postav, což je bohužel životní způsob točení tohoto autora. Jen doufám, že má Francie i jiné, jen se mi je nepovedlo objevit. Je zde značné množství drobných nápadů a děj si drží své tempo, takže většinou nestíhá nudit. Ale nad 2* jsem stejně uvažoval. ()