Skvělá komedie navozující atmosféru žižkovské spodiny za první republiky. Nezapomenutelný Heřmánek v roli Huberta Hraběte, pražského floutka, který se živí pokoutými způsoby a drobnými podrazy. Výraznou postavou - byť v menší roli - je i Laďka Kozderková v roli masérky, stejně tak i Pavel Zedníček v roli funebráka. Vtipná komedie, která v podstatě nemá zásadních hluchých míst.(21.2.2007)

Excelentní výkon Heřmánka a Kostky v podstatě zachránili kůži režisérovi, protože bez nich by ten film byl o dost slabší. Právě charisma těchto dvou herců udrží divákovu pozornost po celou dobu, i když hluchých míst se zde taky pár najde. Nicméně Hubert je příjemný klasický český film, kterému sice trochu chybí nápady, ale své kouzlo určitě má. 70%(22.2.2011)

• Jacinda

Já Žižkovec nejsem a navíc fandím Slavii. To s tím sice nemá nic společného, nicméně na bodech už to nic nezmění do kladu ani záporu...Dívala jsem se na tento film s rodinou přítele (než ten můj spořádal svou porci dršťkové) a snažila se tvářit neutrálně, abych neurazila. Tohle pro mě prostě není...(6.10.2009)

Opět jeden z filmů, které mohu kdykoli. Vynikající atmosféra Žižkova let třicátých s naprosto dokonalým svérázným jazykem a báječnou maďarštinou pana Lipského. Parádních momentů je spousta: monolog pana Lipského o padělání bankovek je nepřekonatelný... Karel Heřmánek je v tomto filmu úžasný, opravdu frajer v tom nejlepším slova smyslu. Jeho partnerka je ve výkonu velmi dobrá, o to smutnější jsou další "herecké" osudy této ženy. Duo Kozderková - Zedníček vynikající (Kozderková láskyplně: "Do kolika dneska pohřbíváš, Emánku?"). A nakonec ještě velká chvála pro Petra Kostku a pro dědu v posteli - oba výteční. Obávám se, že na další takto povedený film si ještě dlouho musíme nechat zajít animo...(22.6.2010)

Ivo Nováku a Karle Heřmánku, doživotní díky ! Kdo tu na Žižkově vyrůstal, tak na takový frajery narážel v místních hospodách dnes a denně a hodně a hodně ho ovlivňovali...."Stopy bot zná dláždění jen zřídka, smejvá je déšť i čas. Z otisků bot frajerů však kouká navždycky žižkovskej vzkaz"....... Néé to může bejt jak chce, ale žižkovskejm klukům nesahá nikdo ani po kotníky. Tohle je prostě oda na frajerství i dřívější žižkováctví, chlap co má v katích nasráno a sebevědomí v minusu zkrátka nepatří na Žižkov. Kolegyně Faidra, luxusní koment.(12.4.2020)

• - Eva Hudečková propůjčila svůj hlas kolegyni Zoře Ulle Keslerové. (pávek)

• - Natáčeno v Praze - Žižkově, Karlíně, Rudolfínu a okolí Lipanské ulice. (M.B)

• - Automobil, kterým ve filmu jezdí ředitel Union banky Bohumil Kropas (Jiří Holý), je 12válec kabrio sedan Hispano Suiza J12 (Francie) s motorem o obsahu 9 500 ccm. Vmax = 185 Km/h. (PavelKral)