• Jacinda

Já Žižkovec nejsem a navíc fandím Slavii. To s tím sice nemá nic společného, nicméně na bodech už to nic nezmění do kladu ani záporu...Dívala jsem se na tento film s rodinou přítele (než ten můj spořádal svou porci dršťkové) a snažila se tvářit neutrálně, abych neurazila. Tohle pro mě prostě není...(6.10.2009)

Klasická komedie v které je samotný vtip stavěn na chytrosti a ne na trapnosti jako je tomu převážně dnes. Hubert je prostě Hrabě ze Žižkova, který se dokáže dostat kamkoliv, získat cokoliv a ještě si užít zábavu s inspektorem Mourkem. Zároveň má film kvalitní herecké obsazení a mnoho skvělých scének. 4z5(29.6.2012)

Film vycházející z prostředí žižkovských bardů s reálným předobrazem Franty Sauera, Matěje Kuděje, Jaroslava Haška apod. umístěný trochu do pozdějších let třicátých. Dobře vystihnutá atmosféra a rázovité postavičky, sice trochu celé zidealizované, ale což... Obecně dobré, ale k dokonalosti cosi chybí. Jinak jedna z mála tuzemských větších rolí Zory Ully Keslerové, která se později v Itálii proslavila svým rolemi v horrorových filmech.(24.9.2017)

Obsah včetně závěru: Hubert Hrabě, žižkovský frajer, se živí sháněním falešných svědků, přiživováním se na svatbách, spolupracuje se soukromým detektivem na šmírování nevěrné manželky ... Zakládá si na tom, že má čistý rejstřík, marně ho honí detektiv, který mu chce něco přišít. Hubert na něj navlékne boudu, detektiv místo penězokazů zatkne ředitele banky a Hubert se směje.(3.12.2008)

Komedie jak má být. Vtipné dialogy, charismatický hlavní hrdina ve skvělém podání Karla Heřmánka. Každá postava přiroste k srdci a herci zde přesvědčují, že není malých rolí . Všem za to děkuji od pana Kostky až po Václava Sloupa. Moje nejoblíbenější je dvojice Zedníček - Kozderková, kteří jsou roztomilí. To vše umocňuje atmosféra prvorepublikového Žižkova . Prostě tento film miluju.(19.1.2013)

• - Natáčeno v Praze - Žižkově, Karlíně, Rudolfínu a okolí Lipanské ulice. (M.B)

• - Zora Ulla Keslerová (Růža Nejedlová) bola v čase natáčania tejto snímky manželkou autora hudby k filmu Petra Hapku. (Raccoon.city)

• - Eva Hudečková propůjčila svůj hlas kolegyni Zoře Ulle Keslerové. (pávek)