Filmové vyprávění o tom, jak po 11. září 2001 jistá část amerického národa šmahem odsoudila paušálně všechny muslimy a také i o tom, že není každý muslim terorista. Poněkud delší stopáž může potenciálního diváka odrazovat, děj je však trvale poutavý a čas uběhne jako voda. UPOZORNĚNÍ: nevhodné pro cynické rasisty!! :-)(18.7.2012)

"Šušká se, že jedním ze zaručených postupů, jak vyrobit bollywoodský blockbuster, je obsadit do hlavní role Shahrukha Khana." Toto hlásá první věta v biografii tohoto herce a já tomu věřím, už dlouho jsem tak báječný herecký výkon nezažila. Zahrát autistu je podle mě neskutečně těžký úkol a co předvedl tento, pro mě neznámý herec, je úžasné. Ale teď už k samotnému filmu, mám své pravidlo a to je 5 hvězdiček filmu, který mě rozbrečí. Zatím bych je spočítala na prstech svých rukou a dnešním dnem, tam můžu zařadit i tento indický skvost. Ano, možná je to citově vyděračský film, ale mě polapil :)(3.2.2013)

Je to kýč, který nezastírá snahu stát se velkofilmem a vyždímat z diváka co nejvíce slz. Mě však zaujalo poměrně netradiční téma, s nímž jsem se ve filmech zatím mnohokrát nesetkala, a to pozitivnější a realističtější pohled na muslimskou část společnosti. Také věřím, že by film mohl oslovit hodnotnou myšlenkou o prospěšnosti vítězství lásky nad nenávistí a že by výzva k všeobecné toleranci a respektu mohla někoho přimět k zamyšlení. Film mě i přes svou délku ani na chvíli nenudil a celkem jsem si ho užila.(1.2.2014)

Když to trošku zjednoduším, Rizvan Khan je takový bollywoodský Forest Gump. Opravdu hodně silný dramatický snímek, který se z vás snaží všemi možnými způsoby poslední zbytky emocí a to ať už těch kladných (smích) tak těch záporných (zděšení, drama, strach). Čekal bych, že vzhledem velice natáhnuté stopáži mě bude film nudit, ale ani v jedné své pasáži nepolevuje a stále je na co se soustředit a co sledovat. Dal bych plných pět, ale bohužel závěr snímku se moc nepovedl, z toho jsem zklamaný, proto jedna dolů.(25.2.2016)

Musím se přiznat, že film jsem viděla na dvě části, protože když se po 11. září začalo přiostřovat a vzedmula se ta davová nenávist, tak jsem to musela vypnout – tyhle věci upřímně z duše nenávidím. Ale pak jsem se odhodlala to dokoukat a uznávám, že to se mnou trochu emočně házelo. Viděla jsem tu delší verzi, takže to na můj vkus bylo až moc zdlouhavé a spousta částí mě moc nebavila. Ovšem Shahrukh Khan si zaslouží poklonu, zahrál muže s Aspergovým syndromem velmi přesvědčivě.(3.9.2014)

• - Na scénu s povodněmi v Georgii bylo použito 20 tankerů vody denně po dobu 10 dní. (MJackie)

• - Hlavní ženskou roli Mandiru měla původně hrát herečka Kareena Kapoor, ale režisér Karan Johar nakonec obsadil svoji oblíbenkyni Kajol. Rizwanova bratra Zakira měl původně hrát Aamir Bashir, ale nedostal vízum do USA, a tak roli nakonec dostal Jimmy Shergill. (MJackie)

• - Při natáčení měl Shah Rukh Khan silné bolesti krku a hlavy, což bylo způsobeno výrazy jeho obličeje a držením těla, které jeho role,  trpící Aspergrovým syndromem, obnášela. (MJackie)