Film podle skutečné události. Bettyn svět se zhroutí, když je její milovaný bratr Kenny zatčen a odsouzen za vraždu na doživotí. Betty je přesvědčena o jeho nevinně a pomocí nejmodernějších kriminálních technologií se snaží prokázat bratrovu nevinnu. Neobyčejné pouto mezi sourozenci je inspirativní pro náš uspěchaný život. Úžasný výkon Hillary Swank jako Betty. Ne pro nic je dvojnásobná držitelka Oscara... (Film+)

Freemind

Standardní, utahané melodrama, na kterém jsou nejzajímavější herecké výkony představitelů dvou hlavních postav. Možná uroníte slzičku, ale garantuju, že za dva měsíce nebudete mít tušení, co to bylo za film, ve kterém "byl ten Rockwell tak dobrej". ()

kaylin

Snímek o tom, jak to může dopadnout, když uvězní nesprávného? Ne, vlastně ne. Tohle je snímek o tom, jak je silné pouto mezi bratrem a sestrou, pouto, které se zdá silnější, než cokoli jiného. Minulost nás utváří a utváří naše vztahy. Tohle je síla filmu, který jako právní drama bohužel tak skvěle nefunguje. ()

Kaluž

Tenhle brácha má prima ségru. Fakt, že jo. Akorát tomu mohli dát trochu víc srdíčka a fištrónu do zákulisního intrikaření, bo takhle to akorát rychle vyšumí a zítra si na to už asi nevzpomenu. Taková ta nenásilná klasika "ze života". ()

Remedy

Sam Rockwell tradičně vynikající (jako skoro ve všem), narativ nespravedlivého soudního systému a boje s ním tu působí už ale trochu vyčerpaně. Rozhodně to není špatné a na pár místech to začne být i trochu napínavé, bohužel skutečně celý ten úzus nerovného boje sociálně slabší skupiny z amerického venkova se soudní mocností zde nevyvolává skoro žádné emoce. [60%] ()

runner85

Už som to písal viac krát, ak je dačo podľa skutočnej udalosti má to určitý hendikep ... ak by sa to nemuselo úplne držať podľa skutočnosti a bolo viacej dramatu bolo by fajn ... ale herecké výkony sú fajn ... ()

Necron

Definujte nám prosím "smlouvu". Smlouva je slib, nebo vícero slibů, které právo jistým způsobem uznává jako povinnost a pokud je porušena, právo poskytne nápravu. -- ultranerealisticky hnus! iritace od prvniho nesmysl dialogu az do konce, 300x behem nesmyslu chut to vypnout. proc nekdo nuti cloveka u takovych kokotin tak trpet, omg!? ()

Martin741

Na poli sudnych dram som uz cosi videl, ci uz ceskoslovenske filmy, ale hoci aj tie povodom z USA /tusim Primal Fear, Wellesov Compulsion, Anatomie Vrazdy a Obhajce + este cosi/, no ale tento je suverenne najslabsi. Film najprv nema tempo, a ani jeden strhujucejsi moment, reziser Tony Goldwyn mi nic nehovori a po tomto filme to este asi dlho tak aj ostane. Hillary Swank /Million Dollar Baby/ doslova prehravala, Sam DobraSkala tiez a ucast Juliette Lewis /Natural Born Killers/ som mal na haku. Respetivne ju otvorene nemam rad od uz spominaneho NBK. nerad ide proti prudu a ak uz musim, len lahko klzem po vlnach abych sammoc nenamocil - tu le treba byt drsny, ba urcite j kruty k filmu - komplet to zhorelo, o zarobku mozu tvorcovia snivat 10 % ()

Streeper

Největším a nejsilnějším aspektem celého filmu je to, že je natočený podle skutečné události. Přijde mi až neuvěřitelné jak silný sourozenecký vztah byl mezi Kennym a Betty a to se mi moc líbilo. Betty byla schopná udělat cokoliv pro záchranu svého bratra. Hilary působila opravdu vidlácky a obyčejně, za to má obrovské plus, na celém filmu se mi líbila nejvíce. Sam tam dostal málo prostoru, ale i on svojí část splnil. Bohužel ale takové příběhy už ve filmovém průmyslu nejsou originálními a na podobné a lepší filmy se stejnou tématikou narazíte docela dost, proto jsem se malinko nudila. ()

laik_60

zaujímavý výkon ako Hilary, tak aj Samov, ten mal síce spočiatku príšerný účes (áno ani potom to nebolo ono) hrali to pekne. Výborný klavírový soundtrack. No a samotný príbeh ???? Skúste sa vžiť do postavenia toho Sama ako a asi cítil po osemnástich rokoch v base . Pravdupovediac neviem si to vôbec predstaviť, asi by som snáď ani do civilu už nešiel. A nadľudský výkon od sestry sa mi zdal tak trochu ... mno ... veď aj preto tam nesvieti 5 hviezdičiek, :) ()

Pajky3

True stroy, která je zajímavá, ale hlavně ze začátku je zdlouhavá. Je jasné, že se mluví o oscarech, protože tohle je přesně druh filmu, za které se dávají. Mě se Hilary nelíbí a mam s ní problém v každém filmu a ani Sam Rockwell mi nepřišel nějak extra super, ale uvidíme kolik sošek sezbírají. Nicméně za podívání to stojí. ()

Wormboy

Ano, tu ihlu v kope sena sa raz za cas podari najst. Ale co ked ta kopa je nielen zo sena, ale aj z ihiel a my uz ani nevieme oddelit jedno od druheho? To je asi teraz jedno. Conviction je perfektne odohranou dramou o nesmiernej oddanosti medzi surodencami a upnutosti k jednej myslienke. A ze je to tragicka rozpravka? No a co, ved bez nich by nebol svet tym cim je. 3,5/5* ()

pufina

Famózní Hilary Swank, která překonává sama sebe a Sam Rockwell byl taktéž výborný. Příběh se mi líbil, možná o to víc, že je to podle skutečné události a že skutečně tohle někdo dokázal, že přece jen existuje spravedlnost a jsou lidé, kteří za ni bojují.. A je mi vážně fuk, jak moc byl příběh předvídatelný.. Konec se bez slz dojetí neobešel.. ()

Yorkcz

U tohoto filmu jde vidět jak člověk dokáže být věrný až do konce i přes jakékoliv strašné překážky. ()

PROCESOR

Hezký, jedno oko nezůstane suché. To, že je nevinný, víme samozřejmě všichni, tak se můžem v klidu soustředit na usilovný studium práv sestry, která dala na oltář případu svůj život- matky. Ta těžká předvídatelnost v mých očí sráží snímek na průměr. Ještě, že nežijeme v USA, kde maj tak vychytanej právní systém založený na porotě..Kolik říkali cca. 250x omylů od doby co bylo známo testování DNA. My máme lepší u nás by sestra asociála vystudovala práva dálkově za 14x dní v Plzni a pak by stačilo jen pár telefonů těm správným lidem a k soudu by vůbec nemusela. 3,4 milionu dolarů je jistě hezká sumička, ale to mu těch skoro 20x let ve vězení nevrátí. Zvlášť, když si svobody užije jen 6x měsíců a pak tragicky zahyne-to není S! ve filmu nebylo zmíněno-škoda zajímavá pointa, kdyby seděl... ()

Juto

Film je v tradícii príbehov boja proti systému čerpaných zo skutočného života, ako napríklad „Erin Brokovich“, a jeho silná emocionálna príťažlivosť by mala pritiahnuť značné množstvo dospelých divákov. 7/10 ()

Ice123

Neuvěřitelný příběh sestro-bratrský lásky.... Já sám si nedokážu představit strávit 16let něčím co ve výsledku mnohem spíše může skončit nezdarem, než-li úspěchem.... Hilary Swank opět ukazuje, že je právoplatnou držitelkou oscara a režie Tonyho Goldwyna po delší době opět brilantní, jemná a vystihující (ale pokud vezememe vpotaz dějovou předlohu, tak to snad ani jinak dopadnout nemohlo...) 90%. ()

campix

Ameriká v prášku, tíživé drama podle skutečné události, které se mohou státi jenom ve Spojených státech amerických. Začátek až příliš tlačí na strunu a všechen ten příběh o nerozlučných, ale problémových sourozencích, poté obvinění z vraždy a vězení, jeho sestra se zoufale snaží dokončit práva, aby svého bratříčka dostala ven a nakonec se jí to povede. Nevadí, že jsem prozradil vše, protože Conviction je tak prvoplánový snímek, takže víte jak to skončí. Bohužel mě příběh podle skutečné události tak nenadchnul jako například další amerika v prášku The Blindside. Mohlo to být o mnoho lepší, protože ty herecké výkony ústřední dvojice byly opravdu dobré. ()