Fontána pro Zuzanu 3

• Slovensko Fontána pre Zuzanu III (více)

Další osudy Zuzany, tentokrát z horké Afriky, kam se vypravila, aby pomohla příteli od nechtěné svatby. Na dva předchozí snímky nyní volně navazuje i díl třetí, odehrávající se v exotickém prostředí Viktoriiných vodopádů. Sem přijíždí Zuzana se svým kamarádem původně jako alibi, proč si nemůže vzít nevěstu, jemu určenou již od dětství. Jak už to tak ovšem bývá, vzájemné vztahy se komplikují. Z odmítané nevěsty se totiž vyklube krásná modelka a Zuzana potkává sympatického novináře. Snímek samozřejmě provází výborná muzika, na níž se podíleli Vašo Patejdl, Jožo Ráž, Ján Baláž, Laco Lučenič a Ibrahim Maiga. (oficiální text distributora)

misterz odpad!

Asi ťažko hľadať hlúpejší a zbytočnejší slovenský film. Fontána pre Zuzanu mala ostať iba pri jednotke, pokračovania boli už strašný hnus. ()

HoneyBunny

Koukat se na to dá, ale je to tak hloupoučké a prostinské, že to snad ani tvůrci nemohli myslet vážně a opsali příběh s Harlequina. ()

Anderton

Ćeské porevolučné odpadové filmy z 90rokov mi prišli ešte hroznejšie, takže ako slovák neobjektívne až za 2 hviezdičky. ()

Mia...

Tohle je neskutecne podhodnocenny film .. Je to jeden z nejhezcich, co vubec znam, mohla bych se na to divat porad dokola. Uz od malicka me velice zaujal a drzi me dodnes. Dokonale krasne prostredi a krajina, az z toho jde mraz po zadech jak je ta priroda nadherna. Kamera je naprosto uchvatna a lichotici, scenar je bezchybny, takovy jemny, netlaci na pilu a je uprimny. Vsichni herci jsou naprosto okouzlujici, pocinaje malymi cernousky, pres Baba Lea az k dokonale krasne Zuzu a jejimu stastne zaricimu usmevu. Dokonce zde i zazni spousta velmi moudrych slov. Predchozi dily nebyly nejhorsi, ale nezaujaly mne. Ovsem tohle beru jako samostatny film a musim hodnotit peti hvezdami, uz kvuli tomu, ze je mym jednim z nej a kvuli tomu, ze je tezce neocenen. Stydte se, znalci. Tady velmi chybujete. Myslim, ze tehle snimek je nejen tim, cim byt chtel a tudis svuj ukol splnil, ale je i mnohem lepsim. Davate odpady jako ovce, opicite se jeden od druheho, tim to je. ()

Slarque

Nahradit scénář takhle pitomou historkou, směšnými dialogy a přírodopisnými záběry z Afriky nebyl zrovna dobrý nápad. Herci neměli co hrát, což je situace, kterou nezakryje ani Marián Labuda. Jednu hvězdičku si zasloužil jen Jožo Ráž, ale film nad vodou neudržel. ()

klerik

A čo ste očakávali, masochisti? :-) Také jednoduché, naivné a po panelákoch konečne pekná Afrika, čo viac chcieť od slovenskej rodinnej srandičky... ()

Arsenal83 odpad!

Kedysi jednohviezdie len pre soundtrack. Ale po náhodnou zahliadnutí, keď tento brak si dovolila RTVS odvysielať ako poctu Vašovi Patejdlovi, je to nefalšovaný odpad. Že Maigu dabuje slintavý Kramár ešte nejako akože pochopím, hoci nechápem, prečo šušľavého predabovali šušľajúcim. Ale dabovať ostatných tak, že im úplne inak idú ústa než zvuková stopa a dokonca Vejmělkovú predabovať tak, že rozpráva naďalej česky s pár slovenskými slovami, hoci minulé časti hovorila slovensky, to bol čo za prerod? Zmena občianstva? Rapoš nemohol svoju manželku viac zhovadiť a rovnako tak jej postavu, ktorá má len jeden rozmer. No a nejaký Coari mi už bol úplne ukradnutý, lebo ten sa zasnene kukal furt na Evu a na fontánu, ako by nevedel, čo ho vzrušuje viac. Jeho jediná herecká kvalifikácia bol fakt, že mu na celý život ukradli žiletky, a tak mu ostal romantický look prašivého zálesáka, čo sa nikdy neosprchoval, lebo však tá fontána furt nešla. ()

heyda

Cože? Jeden z nejhorších filmů všech dob? Tak to teda zdaleka ne. Samozřejmě Fontána pre Zuzanu je tak trochu Rosamunda ve slovenském provedení, ale to nic nemění na tom, že mě film bavil. Kamera byla na slovenské poměry vynikající a hudba se mi neoposlouchá ani po padesáté. Že je příběh o ničem, zvraty jsou směšné a že všichni mluví slovensky, považuju jen za povinnou daň. Nic jiného jsem fakt neočekával. Za normálních podmínek bych dal asi slabší 3 hvězdičky, ale v situaci, kdy každý solí odpad za odpadem a myslí si, jaký je to filmový kritik, tak já dám 4 hvězdičky a hotovo. :) ()

eraserhead666

Bohové už zase šílí. Alespoň trochu zajímavý je fakt, že každý díl je žánrově úplně něco jiného. Po romantickém sídlištním dramatu a akčnější dvojce čistá rádobykomediální kýčoidní předvídatelná romantika v exotickém hávu. To si Rapoš s Vejmělkovou večer pustili Cestu do Ameriky a řekli si, že to zkusí obráceně. Kvalitativní sešup je neoodiskutovatlený. První a třetí Fontána se od sebe liší v těch nejkrajnějších bodech spektra. Nebe a dudy. Voda a oheň. Noc a den. Nic od sebe vzdálenějšího snad nemůže existovat. Tohle je z části reklama na (otřesného) Ibrahima Maigu z části propagační exotické video nějaké cestovky. Na druhou stranu jsem to ale po všech těch odpadech a komentářích čekal ještě mnohem horší. Není to nic zcela nekoukatelného. Dá se to přežít bez úhony. Jednu hvězdičku za tu Afriku a půlku za Evu, protože když zrovna nemluví, je pořád radost pohledět. 1.5* ()

Marek1991

Myslím, že dosť podhodnotený film napriek tomu, že sa v mnohom ukázal ako hlúposť. Film v češtine ešte nie je najhoršia vec, no predabovaný Maiga ma nepotešil. Taktiež ten casanova, ktorý zachraňuje dažďové pralesy bola obludnosť. Výprava pekná, film má oddychovú atmosféru, trocha zábavy a navyše možno by bez neho nebola ani nádherná pieseň Voda čo ma drží nad vodou. Navyše Eva Vejmělková je stále krásna, napriek tomu, že od prvého dielu ubehlo približne 14 rokov. Trochu mi vadí, že tu má už tretieho partnera, ale tak je to len film, ktorý veľmi na minulosť nespomína. Ako muzikál to nie je tak dobré ako predchádzajúce, no piesne okolo Ibiho pobavia. ()

corpsy

Na tomto filme už len rozmýšľať, prečo vlastne vznikol a či to bolo myslené naozaj vážne. Lebo ak by mi pán Rapoš a zvyšok osadenstva a tvorcov povedali, že to mal byť len blbý vtip, tak to beriem všetkými desiatimi. ()

curunir

No hrôza. Slovenský film by sa mal hambiť, že takúto koninu nakrútil v zamorí. 1* dávam len pre to, že je to naša produkcia. ()

Turiec

Zuzana tentokrát dobýva Afriku. S „jednotkou“ sa ani jedno z ďalších pokračovaní nedá porovnávať. Napriek úbohosti príbehu je toto pokračovanie ďaleko lepšie ako „dvojka“, ale stále je to maximálne na dve hviezdičky. Rovnako hudba sa výrazne zlepšila a Eva Vejmělková pôsobí ďaleko prirodzenejšie. Celý film však zabíja to, že sa tvorcovia rozhodli predabovať Ibrahima Maigu hlasom Maroša Kramára. Nápad vyznieva o to hlúpejšie, že Kramár nehovorí čistou slovenčinou, ale sa snaží šušlať ako Ibi. Samotný Maiga by to urobil prirodzenejšie a lepšie. Ak to mal byť vtip, ja som sa nesmial. Zaujímalo by ma však ako sa darilo v zahraničí anglickej verzii filmu s anglickými verziami pesničiek. ()

K.I.N.G.

Dušan Rapoš jde točit romantickou komedii, přitom nezná hranice vkusu a nevkusu, dokonce ani neví, v jaké situaci člověk projevuje jaké emoce. Neví zkrátka zřejmě vůbec nic o tom, jak by měl dobrý film vypadat. Už i jeho první díl byl celkem bída, ale vedle tohoto snímku by si skoro zasloužil nálepku klasika. Mizerní herci, mizerná hudba, ještě, že to mělo alespoň nějaký děj. Toto je jeden z takových těch typicky špatně natočených filmů, které tady na ČSFD sklízejí nechvalné ohlasy a velmi nízká hodnocení. Právem. ()