Děti

• Velká Británie The Children (více)

Důmyslný nízkorozpočtový horor britské provenience má ve svém klaustrofobním režisérském pojetí, jež mnohé nechává na divákově představivosti, ty nejlepší předpoklady stát se kultovním. Vyvolá vzpomínky na veškerou krvelačnou drobotinu svých předchůdců, od Městečka prokletých po Barbarellu, přesto si dokáže uchovat jedinečnou příchuť. Dvě středostavovské rodiny tráví vánoční svátky s příbuznými v odlehlém venkovském stavení, ale ani veškeré objímání a demokratičnost vzájemných vztahů nedokážou zakrýt skutečnost, že se mezi rodiči a jejich třemi dětmi vyvíjí znepokojivé napětí (jako když dívku v pubertálním věku začne fyzicky přitahovat její strýc). Už druhý den je v chování dětí něco opravdu podivného, nastupují první záchvaty zlostného násilí, které postupně vyústí až ve vraždu. Když se rodiče zdráhají děti za cokoli potrestat, natož aby uvěřili, že jsou schopny zabíjet, situace se dále zhoršuje. [44. MFFKV 2009] (oficiální text distributora)

Heroine

Dost slušný horůrek. Po delší době jeden z těch, u kterých jsem si nezoufala jak je to stupidní. Docela zajímavý nápad, slušně provedený. Celý snímek je skromný a působivý, což mu dodá jedinečnou atmosféru. Jo, a závěr je pecka. ()

mourinho

Hmm, je pravdou, že na to, co se v tomto snímku odehrává, divák v běžné televizní produkci asi jen tak nenarazí. Přesto tvrdím, že tvůrci tu kontroverznost, která spočívá právě v tom, že se jedná o děcka, udrželi pořád ještě v jakýchsi přijatelných mantinelech. Ale jinak je to nářez. Nakažené ratolesti totiž dokáží během zimní rodinné dovolené nadělat pořádnou paseku a jeden aby se začal bát o kejhák. Vyzdvihnout bych chtěl především výbornou atmosféru a takovou tu tísnivou bezvýchodnost, která může být některým divákům až nepříjemná. ()

owwidius

Tak toto mne nejak nesadlo, a to sa vacsinou malych deti vo filmoch bojim :) Jedine co bolo strasidelne boli pohlady deti, inak ma tam ovela viac veci vytacalo. Od zaciatku dlhe a 'dolezite' zabery, kde sa vobec nic neudialo a dospeli, ktori sa spravali horsie ako deti. Pobehuju tam jak splaseni, nevedia ustrazit par deti, cely cas cakaju neviem na co, aby 5 min pred koncom sadli do auta a isli prec... Niekedy mi taketo veci nevadia a viem ich prepacit, ale tuto mi to nesadlo... 4/10 ()

M.Myers

No tak tyto horory, kde jsou záporné postavy nějaký ufňukánci mě fakt neberou... Dvě rodiny si vyjedou na chatu do přírody užít víkend a místo toho se vymáchaj v krvi, té je tu skutečně dost... Děti steré od 5 do asi 10 let začnou kašlat, pak blejt a pak z nich jsou ultimátní killeři... no ani náhodou jako....prostě ne...tohle mě fakt nepřesvědčilo....úmrtí či zranění dospělých to by se snad nestalo ani těm největším blbcům a nepřesvědčíte mě, že jo. Ale co, viděl jsem i větší koniny a třeba jsem je i chválil, jen mě tohle prostě zrovna nenadchlo. ()

Rockerman

Jo, jo děti byly vždycky skvělým hororovým materiálem. Většinou se využívají v duchařských hororech, ale ani tento způsob využití není ojedinělý. Natočeno za pár liber, ale velmi dobře. Napětí je sžíravé, tísnivé. Krátké záběry, rychlé střihy, křik a pláč dětí, to jsou devizy, na kterém tento film stojí a ze kterých těží. Vše uděláno takřka na "koleně", bez děje a přesto jsem byl moc spokojen. Inu kdo umí, tak i z h...a ukroutí bič! Podruhé (27.6.2014) jsem si to vychutnal a tak přidávám pátou hvězdu! ()

GOREGASM

Úvod muže navodit závan amatérského počinu, pravda je ovšem na míle vzdálená podobnému větření. Rodinná idylka se především díky výtečným dětským hercům a našlápnutému řemeslu režiséra s kameramanem promění v nervydrásající "dýchánek", který možná ne všichni rozdýchají. Děj je sice násilně naroubován na šablonu vyvraždovačky, akorát že s dětskými posluhovači zla a ve velkých uvozovkách "normální" reakce a chování rodičů by byly řekněme racionálnějšího ražení, na druhou stranu, když jsou blbí, mají to mít. Každopádně doufám, že jste z mých slov ucítili nepříjemný závan toho, jak kvalitní horor Tom Shankland spáchal. 85% ()

IGNI

Bál jsem se na to dívat,, odkládal jsem to jak to šlo a měl jsem proč, nakonec jsem to dnes dal, film ve mně zanechal hodně velký neklid, možná větší, než jsem čekal. Uvidíme, jaká bude noc... ()

muskcz

Průměrné béčko, umně zabalené do relativně neohraného tématu dětí-zabijáků. Nahrazení zombií / úpírů / vlkodlaků / mutantů bandou uřvaných rozmazlených fracků, k čemuž se film hrdě hlásí už ve svém názvu, funguje jako laciná záchrana bezdějového vyvražďovacího scénáře a průměrných hereckých výkonů. Jak už tu bylo několikrát naznačeno, letošnímu Orphan od americké konkurence nesahá The Children ani po kotníky. ()

foundation

No takto. Nieco ako logiku alebo nejaky zmysel toho co sa deje v tomto filme nehladajte lebo to nema vyznam. Chovanie postav v niektorych scenach je vazne az neskutocne. ALE. The Children maju svoju silnu stranku niekde inde. Zo zaciatku sice nehorazna nuda ktora nepridava na krase ale netrva to az tak dlho a rozbehne sa velmi slusna psychologicka sekana ktora uz trva az po zaverecne kredity. Velkym plusom aspon u mna je tuna kamera ktorej zabery si pekne divaka nachystaju na urcite vyvrcholenie danej situacie. Herectvo az na to ze postavy sa chovaju ako vravim velmi nezmyselne je ale na dobrej urovni a hlavne tie od tych deciek som to necakal. Velmi dobre poobsadzovane kedy minimalne u dvoch tych deti bolo ocidivne jasne z toho ich pohladu ze je to ciste zlo. Takze ak mam byt uprimny pre mna je toto prekvapenie pretoze som cakal ovela nudnejsi film. Nie celkom objektivne 4 hviezdy ale rad si tu trochu prihodim pretoze v poslednej dobe je velmi malo horrorov ktore by ma dokazali udrzat v pozornosti viac menej celu stopaz. ()

..Anya

Konečně něco u čeho se člověk chvilkama neuhlídá a zděšením si zakryje oči. Nenajdete zde klasickou hororovou atmošku "Bojíte se tmy?", ale spíš takovou tu psychopatickou, kdy oběti sami s nadšením nabíhají na nůž svým malým zabijákům. Pěkná kamera a roztomilé děti. Nejsilněji mi to připomnělo film "?Quién puede matar un niňo?", kdy měli dospěláci podobnej problém s děckama (rozuměj nechápali, že jsou v hororu) a zdráhali se jim všem do jednoho usekat hlavičky. Nebo také tématicky podobný horůrek Ils. ()

RobLord

Ty z vás, kdo milují příběhy s klasickými hororovými atributy, nejspíš Frackové nenadchnou. Story by myslím velmi dobře fungovala jako jedna z povídek literární hororové antologie. Filmovým tvůrcům se jaksi vymkla z rukou... ()

n3uro

Horror? Ani náhodou. Drama. Bohužel, bez paty ani hlavy a navíc tak nudné, že jsem musel posledních 30 minut koukat do browseru, abych u toho neusnul. Sice, není to další typická americká vyvražďovačka (na tu bych se podíval raději, v tomto případě), scénárista si tu hraje s docela morbidně-novým tématem, bohužel, dopadlo to hůř než mohlo. Stačilo tomu dát trochu zajímavého směru (sci-fi nebo mystery) + trochu příběhu, a nemuselo to být černé céčko. Herecké obsazení jakž takž, herecké výkony chabé a neuvěřitelné. Milovníkům tupých slasherů se to nejspíš bude líbit, ale i na slasher mi to přišlo dost slabé. P.S.: Pobavil mě cervenakuv komentar "Zmysel to veľmi nedávalo, ale hororové remeslo je to parádne". Nevadí že to nedává vůbec smysl, že to nemá hlavu ani patu, že se to Lynchovskému nápadu nemůže ani podobat, hlavně že tam je krev, zlomené kosti, detailní a zmatkovité záběry! Hipsters gonna love. ()

Al44...

Velmi znepokojivý a zároveň provokativní film - zajímavé a téměř šokující scény - dobrá atmosféra - řemeslně velmi dobře natočeno - výborní dětští herci - nelogické a stupidní chování dospělých postav - rozhodně dobrý film. ()

Whannell

Film, který každou sekundou své stopáže udrží pozornost. Z hlediska slasheru je to zas něco jiného, jednak díky malým vrahounům, jednak díky tomu, že je prostě hrozně těžké je zabít. Jsou to přece děti, proboha. Navíc neuvěřitelný svině. Což je vlastně důvod, proč jsem rád, že tohle není z produkce Hollywoodu – tam by něco takového snad ani nemohlo vzniknout. Pětiletí pacholci tu zabíjejí a jsou zabíjeni. Děti mají navíc asi všechno, co bych si od filmu tohoto druhu přál – nápad, výborné herce, odpovídající režii a hlavně racionálně jednající a sympatické postavy. 90% ()