poster

Děti kukuřice (TV film)

 • Česko

  Kukuřičné děti

 • USA

  Children of the Corn

 • Slovensko

  Kukuričné deti

Horor

USA, 2009, 85 min

 • J*A*S*M
  *

  Laciná televizní záležitost, která je občas tak hloupá, až se u ní dá zasmát. A to se to přitom bere smrtelně vážně. Filmařům se musí přičíst k dobru, že se s celkem velkou vytrvalostí snaží budovat atmosféru, bohužel se tak často děje na úkor jiných důležitých věcí, např. divácké orientační schopnosti. Postavy se několikrát objeví/vyjdou tam, kde by se v žádném případě vyskytovat neměly. Těžko říct, jak se scénář drží Kingovy předlohy, popřípadě první filmové adaptace (nečetl jsem, ani neviděl), ale hádám, že tak podivný (negativně myšleno) závěr si vymysleli nově. Ve všech ohledech nedoporučuju. Možná jen, pokud si chcete užít tu nejdelší a nejnudnější honičku v kukuřici, jakou jsem kdy viděl.(28.9.2009)

 • Gilmour93
  *

  „Little horrorfans, keep yourselves from Children of the Corn, Amen.“ (1 John 5:21). Levně vypadající i působící remake levně vypadajícího a působícího filmu. Nevím, jaká tvůrčí nutkání autory vedla, ale jejich úsilí bylo zbytečnější, než domov důchodců v Gatlinu.. Tomu městu už beztak nepomůže ani Šabatová s Barnevernem. Doporučuji spálit plodiny na okolních polích a v rámci osevního sledu zasít nějakou teplomilnou dvoudomou rostlinu, co by těm nezletilým nezbedům pomohla k návratu na cestu mírumilovnosti. Děti konopí by srpy určitě odložily..(26.2.2016)

 • BoredSeal
  *

  Zbytečný nešťavnatý remake s původní povídkou těžce pod sedativy. Jasně, ani originál adaptace - malá kultovka - nebyla úplně ideální, ale dařilo se jí mít atmosféru strachu a solidně divné úhlavní děti, nemluvě o masakru na začátku. Tohle je prostě vitacit v prášku, kterej se chystáte smíchat s vodou a zjistíte, že vám někdo prodal sáček bez vitacitu.(22.1.2010)

 • johnymdoe
  *

  Film kde si člověk prvních 45 minut přeje aby ta uřvaná hlavní hrdinka konečně umřela a film který by byl celkem zajímavou vyvražďovačkou nebýt "oživlé" kukuřice,která možná byla před 30ti lety v originále strašidelná, ale teď mi připadla jen nemožné trapná a k smíchu.Původní film/y si už prakticky nepamatuju..knižní předlohu jsem nečetl,ale tohle mě fakt zabilo.Doporučuji jen masochistům a to jen prvních 10 minut..pak vypnout a nikdy již nezapínat.(13.11.2010)

 • oLí
  ***

  Ale notak, tohle na tv film nebylo ale vůbec zlý. Dovolím si říct, že se jedná o jeden z nejlepších dílů série s těmito malými zemědělci. Kupodivu miminum směšných a slabých scén, za to ucházející atmosféra, povedená hudba i působivě ztvárněné prostředí... ani malí herci nebyli marní, i ten malý devítiletý skautík v roli Isaaca nebyl špatný. Po zdejším hodnocení 36% po 85ti hlasech určitě příjemný překvapení, vzhledem ke kvalitám snímku bych čekal spíše něco málo přes padesát. [6/10 listopad 2010](15.11.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace