Děti kukuřice (TV film)

Kukuričné deti

Horor

USA, 2009, 85 min

• Seabeast

Špatně, špatně, špatně... Ale co? VŠECHNO! Neviděl jsem zatím nic z původní nekonečné série o dětech z kukuřičných polích, která prý vychází z jedné krátké povídky, ale tohle byl čistokrevný filmový průjem. Málokdy se mi stane, že bych po smrti hlavních charakterů přímo lačnil, tak jako zde. Dětem jsem fandil! Naštěstí tu uječenou pizdu dostali "poměrně" rychle, ale s tím chlápkem to nějak moc dlouho trvalo. A jak jsem to nedokoukal, tak ani nevím jestli chcípnul. Snad jo. Haleluja, žehnám vám vole!(20.11.2014)

Potěšující na filmu je fakt, že se na scénáři podílel Stephen King, takže to ani tak nemusí být klasický remake staršího filmu, jako spíše nové zpracování původní povídky. Od které se to ale, stejně jako první film, trochu liší. Což je trochu logické. Je tu povedená povídka, je tu filmové zpracování, tak proč to omílat přesně dokola. První půlka mě docela bavila, vlastně než hlavní manželský pár dojel do Gatlinu, tak mě to bavilo hodně (Kandyse McClure je výborná, půlku času, co byla před kamerou, jsem přemýšlel, jestli je vůbec hezká nebo ne, každopádně je hodně zajímavá a svou roli zahrála dobře). Manžel se chová jako idiot, ale to myslím, že je průvodní jev, protože to tak je i v povídce i v prvním filmu. Jakmile se děj dostal do ulic Gatlinu a kukuřičného pole, uhne od původní předlohy, a začalo mě to docela nudit. Připadlo mi, jako by si s touhle částí nikdo nevěděl rady, počínaje scénáristou a režisérem konče a tak se v tom jen bezduše plácali jak moucha v průjmu. Trochu zajímavé to začne být zase až od okamžiku oplodnění v kostele (zajímavá novinka). Takže? Solidní průměr, který si někdo, kdo nezná literární předlohu (jak rád bych žil v domnění, že nikdo takový neexistuje) nebo původní filmové zpracování, může docela i užít (třeba pro jeho občasnou drsnost - přeci jenom, jsou to jen děti, že ano). 2,5*(13.7.2013)

• Gilmour93

„Little horrorfans, keep yourselves from Children of the Corn, Amen.“ (1 John 5:21). Levně vypadající i působící remake levně vypadajícího a působícího filmu. Nevím, jaká tvůrčí nutkání autory vedla, ale jejich úsilí bylo zbytečnější, než domov důchodců v Gatlinu.. Tomu městu už beztak nepomůže ani Šabatová s Barnevernem. Doporučuji spálit plodiny na okolních polích a v rámci osevního sledu zasít nějakou teplomilnou dvoudomou rostlinu, co by těm nezletilým nezbedům pomohla k návratu na cestu mírumilovnosti. Děti konopí by srpy určitě odložily..(26.2.2016)

• bestlama

Bestlama se naučil kondičnímu dýchání. Měl jsem totiž co dělat, aby mi u filmu nepraskly všechny cévky, které mám. Mám jich viditelných asi 16. Sám jsem to u filmu stihl spočítat! Nejenomže scénář stál za vyližprdel, ono tam všechno bylo totálně na hovno. Pokud jsem měl pocit, že předchozí díly byly odpad, tak jsem ještě nevěděl jak budou všichni tvůrci filmu zfetování u tohodle. Scénárista musel být člověk po obrně a režisér jeho siamské dvojče, protože takovou sračku by normálně svéprávný člověk nevydal. Pokud si chcete pokurvit celé odpoledne nesmyslným "filmem", kde neuvěříte ani té kukuřici, že hraje kukuřici, tak s chutí do toho. S původním filmem to má tak moc společného asi jako bagr s kakaem. Zůstaly už jen děti a kukuřice. Hups, ono se to jmenuje kukuřičné děti. Nejhezčí na tom filmu pro mě bylo se dívat na závěrečné titulky a dokonce jsem si poprvé s otevřenou hubou stihl přečíst všechna jména. Celé série za mnou a teď doufat, že vznikne remake Marihuanové děti.(26.9.2013)

• Bloody13

Už originál z roku 1984 byl průměrnou záležitostí, takže se nelze divit, že další zpracování jinak kraťoučké Kingovy povídky dopadlo ještě hůř. Jediným příjemným překvapením byl hlavní hrdina - bývalý veterán, jenž v krizové situaci zachovává chladnou hlavu a neštítí se likvidovat ty vraždící parchanty. Naproti tomu jeho ženský protějšek je hysterická kráva, kterou zdravý rozum nutí nenávidět. Pak je tu samozřejmě Izák, spratek s andělským ksichtem, co diriguje své ovečky. Při vzpomínce na toho původního musí divák zamáčknout slzu. A jelikož je závěr k smíchu, pochválit by se tak dala jediná napínavá scéna z filmu, a to útok dětí na auto, v němž se schovává hrdinova stará. Ano, je to žalostně málo.(22.5.2012)