Reklama

Reklama

Děti kukuřice

(TV film)
  • Česko Kukuřičné děti (více)
všechny plakáty

V novém zpracování filmové klasiky Stephena Kinga z roku 1984 uvidíte Burta a Vicki, kteří společně cestují a neustále se přitom hádají. Během cesty se jim nedopatřením podaří srazit autem malého chlapce. Burt si však všimne, že dítě už mělo předtím podříznuté hrdlo a rychle umírá. S tělem v kufru se dvojice spěšně vydá hledat pomoc do Gatlinu v Nebrasce. Netuší však, že právě v tomhle městě si děti vytvořili zvláštní náboženský kult, nikdo z místních se nedožije více neţ devatenácti let a všichni následují osmiletého proroka Issaca. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (86)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Laciná televizní záležitost, která je občas tak hloupá, až se u ní dá zasmát. A to se to přitom bere smrtelně vážně. Filmařům se musí přičíst k dobru, že se s celkem velkou vytrvalostí snaží budovat atmosféru, bohužel se tak často děje na úkor jiných důležitých věcí, např. divácké orientační schopnosti. Postavy se několikrát objeví/vyjdou tam, kde by se v žádném případě vyskytovat neměly. Těžko říct, jak se scénář drží Kingovy předlohy, popřípadě první filmové adaptace (nečetl jsem, ani neviděl), ale hádám, že tak podivný (negativně myšleno) závěr si vymysleli nově. Ve všech ohledech nedoporučuju. Možná jen, pokud si chcete užít tu nejdelší a nejnudnější honičku v kukuřici, jakou jsem kdy viděl. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

„Little horrorfans, keep yourselves from Children of the Corn, Amen.“ (1 John 5:21). Levně vypadající i působící remake levně vypadajícího a působícího filmu. Nevím, jaká tvůrčí nutkání autory vedla, ale jejich úsilí bylo zbytečnější, než domov důchodců v Gatlinu.. Tomu městu už beztak nepomůže ani Šabatová s Barnevernem. Doporučuji spálit plodiny na okolních polích a v rámci osevního sledu zasít nějakou teplomilnou dvoudomou rostlinu, co by těm nezletilým nezbedům pomohla k návratu na cestu mírumilovnosti. Děti konopí by srpy určitě odložily.. ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele

Co na to říct? Už původní Kukuřičné děti byly otravným a dosti amatérským paskvilem s jen velmi zřídka kdy dusivou atmosférou. Dialogy byly na úrovni žáka základní školy, situace a vztahy pak vykreslené se spletitostí leporela. Tady jsme se nikam příliš neposunuli. Je to hloupé, je to laciné, postrádá to jakýkoliv moment překvapení. ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Už originál z roku 1984 byl průměrnou záležitostí, takže se nelze divit, že další zpracování jinak kraťoučké Kingovy povídky dopadlo ještě hůř. Jediným příjemným překvapením byl hlavní hrdina - bývalý veterán, jenž v krizové situaci zachovává chladnou hlavu a neštítí se likvidovat ty vraždící parchanty. Naproti tomu jeho ženský protějšek je hysterická kráva, kterou zdravý rozum nutí nenávidět. Pak je tu samozřejmě Izák, spratek s andělským ksichtem, co diriguje své ovečky. Při vzpomínce na toho původního musí divák zamáčknout slzu. A jelikož je závěr k smíchu, pochválit by se tak dala jediná napínavá scéna z filmu, a to útok dětí na auto, v němž se schovává hrdinova stará. Ano, je to žalostně málo. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Je to o čosi bližšie poviedke (áno, hádate dobre, konečne "správny" koniec), poteší rasovo zmiešaný pár (nie, že by na tom nejako extra záležalo, ale predsa len to príbehu dodáva vcelku zaujímavý imidž) a atmosféra kvázi vyľudneného poľnohospodárskeho mestečka uprostred letnej sezóny. Inak ale nejde o žiadny zázrak a akonáhle sa prestane hrať na atmosféru a zaútočia deti, začne to ísť s úrovňou celej snímky dole vodou. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama