Režie:
William DieterleScénář:
Harry KleinerKamera:
Charles LangHudba:
George DuningHrají:
Rita Hayworth, Stewart Granger, Charles Laughton, Judith Anderson, Cedric Hardwicke, Basil Sydney, Alan Badel, Maurice Schwartz, Arnold Moss, Rex Reason (více)Obsahy(1)
Vo filme podľa známeho biblického príbehu rímsky cisár Tiberius (Cedric Hardwicke) poverí Pontského Piláta (Basil Sydney) správou židovskej provincie Galilea. Do svojho nového pôsobiska má ale z Ríma priviesť aj vyhostenú princeznú Salome (Rita Hayworth), ktorá sa cestou zamiluje do jedného z Pilátových veliteľov Claudia (Stewart Granger).
Vo svojej staronovej vlasti sa však Salome okrem svojej matky Herodias (Judith Anderson) a nevlastného otca Herodesa (Charles Laughton) stretáva aj s tajomným prorokom Jánom Krstiteľom (Alan Badel), o ktorom si mnohí myslia, že je mesiáš. Ten je ale tŕňom v oku ako Herodiasa, tak onedlho aj Salome...
(curunir)
Hrají
Rita Hayworth
USA
Nejlepší filmy:
Krásnější než sen (1942)
Nikdy nezbohatneš (1941)
Final Cut - Dámy a pánové (2012) - a.z.
Stewart Granger
Velká Británie
Nejlepší filmy:
Footsteps in the Fog (1955)
Poslední lov (1956)
Nejkratší den (1963)
Charles Laughton
Velká Británie
Nejlepší filmy:
Svědek obžaloby (1957)
Věčná Eva (1941)
Spartakus (1960)
Judith Anderson
Austrálie
Nejlepší filmy:
Kočka na rozpálené plechové střeše (1958)
Mrtvá a živá (1940)
Laura (1944)
Cedric Hardwicke
Velká Británie
Nejlepší filmy:
The Keys of the Kingdom (1944)
Provaz (1948)
Richard III. (1955)
Basil Sydney
Velká Británie
Nejlepší filmy:
Producers' Showcase (1954) (seriál)
Hamlet (1948)
Ďáblové v oblacích (1955)
Alan Badel
Velká Británie
Nejlepší filmy:
Den Šakala (1973)
Šogun (1980) (seriál)
Dotek Medúzy (1978)
Maurice Schwartz
Ruské impérium
Nejlepší filmy:
Salome (1953)
Mission to Moscow (1943)
Arnold Moss
USA
Nejlepší filmy:
Gambit (1966)
Viva Zapata! (1952)
Hrůzovláda (1949)
Rex Reason
Německá říše
Nejlepší filmy:
Kapka krve (1957)
Taza, Son of Cochise (1954)
Saskatchewan (1954)
Robert Warwick
USA
Nejlepší filmy:
Jsem uprchlý galejník (1932)
The Power and the Glory (1933)
Na opuštěném místě (1950)
Bert Stevens
USA
Nejlepší filmy:
Někdo to rád horké (1959)
Svědek obžaloby (1957)
Norimberský proces (1961)
Charles Wagenheim
USA
Nejlepší filmy:
The Miracle of Our Lady of Fatima (1952)
Kdo seje vítr (1960)
Pan Verdoux (1947)
Paul Hoffman
Nejlepší filmy:
Džungle před tabulí (1955)
Marty (1955)
Zítřek nemá šanci (1959)
George Keymas
USA
Nejlepší filmy:
The Miracle of Our Lady of Fatima (1952)
Lupiči z Arizony (1965)
Walk the Proud Land (1956)
John Crawford
USA
Nejlepší filmy:
Skleněné peklo (1974)
Nejdelší den (1962)
Velký zátah (1953)
Tristram Coffin
USA
Nejlepší filmy:
The Name of the Game (1968) (seriál)
Muž v šedém flanelovém obleku (1956)
Posedlá (1947)
Merrill McCormick
USA
Nejlepší filmy:
Robin Hood (1922)
Texas (1941)
Vzpoura žen (1939)
Ralph Moody
USA
Nejlepší filmy:
The Miracle of Our Lady of Fatima (1952)
Eso v rukávu (1951)
Cizinci ve vlaku (1951)