Stejně jako každý rok se koná v Hongkongu turnaj v asijských bojových uměních, pořádaný záhadným boháčem Hanem. I tentokrát se na něj sjely desítky bojovníků. Jsou mezi nimi také Roper, který se turnaje účastní kvůli svým dluhům, Williams, který je ochoten riskovat jen z touhy po dobrodružství, a Lee, který přijel pomstít smrt své sestry a zjistit, kdo a co je vlastně Han zač. Jako agent ochránců zákona má zjistit, čím se Han ve skutečnosti zabývá a proč při jeho turnajích záhadným způsobem mizí lidé. Není těžké zjistit, že se v aréně bojuje na život a na smrt. Mnohem obtížnější je dopátrat se, že Han je ve skutečnosti obchodník s narkotiky, který s potěšením vraždí a mučí lidi. Ovšem nejtěžší je probojovat se až do finále se zdravou kůží, a nejen přežít a zvítězit, ale také naplnit přísahu. (TV Nova)

Bigfuckman

Asi nejlepší film s Bruce Lee. Nejsou tu trapné bezduché komentáře. Paradní scéna kdy vedle sebe stojí mohutný Bolo Yeung a tenoučký, ale zato šlachovitý bez gramu tuku Bruce Lee. Tak mám pocit, že zfilmovaný Mortal Kombat sosal inspiraci právě z tohohle filmu a ne málo. ()

macetoma

Bruce Lee byl asi největší bojovník všech dob, určitě by skopal nahromadu všechny Jean-Claude van Dammy, Dolph Lundgreny, Sylvestr Stallony, Chuck Norrisy i Jackie Chany. Choreografie bojů za 5 hvězd, příběh tak za 1 hvězdu. Průměr tak na tři hvězdy. ()

Uberlord

Pokud má tenhle film něco hodnotného, co opravdu stojí za zmínku, tak je to Bruce. Některé bitky jsou dobré, některé už méně. Abych pravdu řekl, do takového filmu bych raději obsadil Jackieho a přihodil pár vtipů. Ale tady je vyloženě vidět, že se staví na umění právě Bruce. Samozřejmě nezklamal, hraje dobře a jendoduše, protože v tom filmu toho není moc co hrát. Jde tam hlavně o souboje... Příběh je vycucanej z prstu a nemá téměř žádnou váhu. A představování zbylých postav v krátkých ukázkách z minulosti? Zbytečné protahování... možná je to tím, že je ten film starší, ale rozhodně to mohlo být svižnější, elegantnější a lépe zabaleno do brilantního celku. Ovšem tady se dalo dívat skutečně jen na to, jak si mistr Lee podává jednoho tupce za druhým. ()

Guran

Film na který jsem se koukal pouze ze zvědavosti. Nejsem fanouškem Bruce Leeho, ale obdivoval jsem jeho bojový styl, kterým se inspirovali samotní tvůrci hry Tekken. Tento snímek je hodně chválený, ale já jsem měl pocit, že se asi dívám na jiný film, než ostatní. Film postrádá scénář Děj je předvídatelný, jednoduše řečeno už od začátku víte, jak to všechno dopadne. Snímek tedy ničím nepřekvapí a uchvátí jedině samotný Bruce, jinak je to podle mého názoru propadák, který se snaží tahat nahoru Bruce Lee. ()

JosefTomas

Leeho jednoznačně nejlepší film. Film sice nemá tak propracovanou akci, jako má třeba Chan, ale údery jsou tak přesvědčivě brutální, že bych omylem nechtěl dostat. ()

DominoTempus

Bruce Lee byl neuvěřitelně úžasný člověk, kterého velmi obdivuji. Bohužel, film Drak přichází musí být hodnocen jako film. Chjo. Akce je úžasná, hudba je velice povedená a Bruce Lee je Bruce Lee... A tady končí klady tohoto filmu. Příběh je extrémně jalový, padouch je přihlouplý a scény mezi akcí diváka svou nudností zaručeně umrtví. Zatracená škoda. 5/10 ()

pekas

Jasně že jako film to neobstojí. Každý soudný člověk ví, že na tyhle filmy se díváme jen pro ty skvělé bojové scény. A ty jsou opravdu legendární. ()

subic

Kien Shih jako Han a padouch s nějakou plechovou rukou, Bolo Yeung jako nečestný bojovník, který je pro mě známý spíš až z pozdějšího VanDammovského Krvavého sportu (1987). A na závěr ta pověstná zrcadlová scéna, která se tak rozpitvává v pozdějších dokumentech. ()

0verseer

O triedu lepší film ako Cesta draka, napriek tomu, sa dnes už aj na Drak prichádza podpísal výrazne zub času. Bruce je bezosporu najväčšia legenda čo sa bojových umení týka, škoda len, že nestihol v Hollywoode natočiť niečo “dospelejšie”. Tentokrát to trochu imitovalo bondovku vďaka záporákovi s umelou rukou a pevnosťou na vlastnom ostrove, na ktorý sa Bruce ako agent vydáva. Napriek niekoľkým zapamätania hodným bojovým scénam pôsobí film až príliš klišovito a s ohľadom na dĺžku až prekvapivo uťahane... ()

RigorMortis

Boards don't hit back. Bruce Lee vo svojom živle s hromadou"áááá!", a pôsobivou ukážkou jeho znalostí bojového umenia (a filozofie, ktorá sa odrazila v jeet kune do). Aj pre mňa bol primárne majster bojových umení, až potom herec. Námet profláklý - hromada bojovníkov sa snaží prebojovať k víťazstvu na nelegálnom turnaji organizovanom bohatým šialencom. Inak je desivé a pôsobivé zároveň, že Bolo Yeung bol už vtedy hora svalov. ()

hrumsrt

Trošku se zapomíná, kdo to byl Bruce Lee a nevěřím, že dnešní generace dohlédne dále než za Jackieho Chana.. Nicméně tenhle herec vlastním jménem Lee Jun Fan (doufám, že bylo jasné že to cool jméno si Bruce přidal sám, i když teda jde o rodilého Američana). Jde o moje první setkání s Brucem na filmovém plátně a já si ho užil..  V obrovské formě Bruce dobývá Hollywood a co je na tom nejlepší on byl vážně takhle dobrej a zpětně vám všichni jeho kolegové říkají jaká herecká bestie se skrývala za tím jeho krátkým jménem. Podle některých ideál muže, který dokázal sto procent sebe předat do každého bojového pohybu... A není tak žádným překvapením, že jeho kousky jsou naprostým trademarkem kung-fu filmů i o 50 let později.. Jednoduché téma bojového turnaje, který je sice na pozadí vyústěním jednoho do minulosti sahajícího střetu, ale ve výsledku soubojová nálož připomínající třeba kultovní Mortal Kombat.. Opravdu veškeré bojové scény jsou lahodné na oko a pořád přicházejí s něčím novým a zkrátka Bruce Lee, který měl veškerou akci navíc na starost dodal pokaždé to nejlepší co šlo. Někdy lehce odlehčenější poskoky a výkřiky právě třeba z jeho úst působí trošku úsměvně, ale tohle k podobným žánrovkám patří.. Drak přichází sice občas zapomíná na gradaci, ale současně se dost snaží, aby napojil velkolepé bojové scény s příběhem.. Ve velkém se objevují další hvězdy plátna "martial art", z nichž dost z nich jsou zapamatovatelní (mašina Bolo Yeung, nebo exotický Jim Kelly).. Jde o dosti americký pokus o podobně laděný film, který se s klidem dokáže měřit s staršími bondovkami a možná, že Bruce Lee si tady právě po herecké stránce užil zdaleka nejvíce.. Poctivá a funkční ukázka jedné herecké etapy. 70% ()

Filmaris

Legenda Bruce Lee v jeho poslednom celovečernom filme. (Game of Death nerátam) Príbeh o bojovom turnaji, ktorý sa koná každé 3 roky organizovaný bývalým učňom shaolinu. Bruce Lee, ako tajný agent je vyslaný na ostrov, kde sa turnaj odohráva, aby zozbieral dôkazy o organizátorovi a jeho údajných zločinov. Dnes už ikona, ktorá tu bude naveky. Veľká spokojnosť či už ide o akciu, kameru, hudbu, scenár alebo tempo deja, ktoré je svižné, priame a nestráca čas zbytočnými scénami. Bruce Lee je v tomto filme veľmi cool či už ide o bojové choreografie, jeho jedinečné výrazy alebo ikonické pokriky. V niektorých momentoch bol ako zviera, a to sa mi na ňom vždy páčilo. Slušne sa tu predviedli aj John Saxon a Jim Kelly, ktorí mali veľmi dobré prispôsobené bojové choreografie. Po stránke humoru to je tiež veľmi dobré. Bol trefný a ani raz nepôsobil nadbytočne. Záporák tu bol tiež veľmi dobre vykreslený a po všetkom, čo vo filme napácha mu budete priať prehru či smrť. Jednoducho výborný akčný Kung-Fu film, ktorý dnes už niekomu nemusí úplne sadnúť no ja, ako fanúšik takejto (Martial Arts) tematiky si tento film neviem vynachváliť. Slow motion zábery boli nádherné. ()

Achab

Tento film je klenot, ponechme stranou dějovou linku, která je daná již od začátku po příjezdu na Hanův ostrov,a herecké výkony, ale myslím si, že každý kdo kdy dělal nějaké bojové umění uzná pohybové mistrovství a preciznost bojových scén malého draka Bruce Lee, naprosto skvělé jsou hromadné boje. ()

smrtubohem

Pokud se na Bruceovy filmy dívá někdo, kdo o bojových uměních nic neví a čeká bůhvíjaký zázrak, tak bude asi poněkud zklamán. Pro válečníky však dokonalý a nepřekonatelný snímek, který dává jasně najevo, kdožeto byl, je a bude největším mistrem všech dob. Z perfektního souboje Bruce Lee a Boba Walla až mrazí v zádech, taktéž při scéně v zrcadlovém sálu. ()

melisos

Nejsem fanda Bruce Lee a ani si nemyslím , že je to nějaká legenda kung fu . Jediné co uměl je rychle kopat a měl takový ten americký výraz nenávisti , čímž se proslavil , nicméně tohle je to nejlepší , co někdy udělal . Má to dějovou zajímavost . Boj s bossem , který pořádá turnaj na konci s rukavicí s hroty mezi zrcadly byla ohromující a taky se zde střihnou postavy Chana a Hunga , kteří dělali takové křoví . Mám to ještě doma s originálním polským dabingem , který dal filmu pořádný ráz :) . ()

Zemřel herec John Saxon

Zemřel herec John Saxon

26.07.2020

Akční klasika od režiséra Deadpoola?

Akční klasika od režiséra Deadpoola?

24.07.2018

Režisér David Leitch (John Wick, Deadpool 2) jedná o režii remaku akční klasiky s Brucem Leem Drak přichází. Snímek z roku 1973 se za ty roky dočkal prakticky kultovního statusu, jeho premiéru ale… (více)

Předělávky a pokračování útočí

Předělávky a pokračování útočí