Newyorčan John Kelso přichází do Savannah, aby zde napsal článek do prestižního magazínu o elegantní a exkluzivní Vánoční párty. Místo toho se však ocitne v centru událostí záhadné vraždy, kdy obchodník se starožitnostmi Jim Williams zastřelí svého mladšího milence Billyho Hansona. Kelso, který se rozhodne o všech těchto událostech napsat knihu se v době jeho toulkách po městem seznámí s těmi nejneuvěřitelnějšími a nejvýstřednějšími lidmi, jaké vůbec ve svém životě potkal: právníkem Joe Odomem, mladou šamankou náboženství Voodoo Minervou a transvestitkou kabaretní tanečnicí Lady Chablis. (oficiální text distributora)

GOREGASM

Zahrada dobra o zla má jeden velký problém a tou je přepálená stopáž, která téhle mysteriózní kriminálce vůbec neprospívá, a přestože se z počátku jeví exkurze do amerického maloměsta jménem Savannah jako zajímavě tajuplná, postupně zjistíte, že ne všechny taje jsou tak zajímavé, jak nám jako vždy skvělý Kevin Spacey, v úvodu naznačil. I pro Clinta Eastwooda jde o vcelku netradiční projekt, který se mu tak trochu zamotal pod rukama. Přesto nejen díky Spaceymu a Cusackovi je na co se koukat, a i když snímku znovu vytknu v několika místech nedotažený, nebo někde naopak přetažený ;-) příběh, pořád jde o neotřelou kriminálku, ve které na klišé, či stereotyp nenarazíte. 68% ()

Psycho.R

Prvních čtyřicet minut jsem cítil vůni opravdu kvalitního filmu, která se poté proměnila ve velkou soudní při. Ano, pointa, která příjde ke konci nabízí mnohé, leč je řešena jako deus ech machina a to mi nepříjde ke zbytku filmu konstantní. ()

karlee

Vynikající film, připomíná Lynche, ale bez toho, co mi na Lynchovi vadí. Oproti jiným dlouhým filmům jsem se tady ani chvilku nenudil, skvělý scénář, zajímavé postavy, lepší čtyři hvězdy. Vlastně, nemám co vytknout, tak proč ne plnou? ()

altaica

PRO MUŽE:Napsat o večírku 500 slov, bum a začíná se lustrací u právníka. Někteří Amíci jsou tak prudérní, nebo možná dobře vědí, jak se taková vánoční párty s překvapením může zvrhnout. Honorace ukrutná, předměty, které by světová muzea mohla závidět a přesto –prý žádná sbírka jen domov. Všude spousta světel a světýlek. Dokonce i po párty, ale to už jsou jiná světýlka, majáčky. Majáčky mordparty. Taková lapálie. Jedna mrtvola a hned to pokazí dojem z rautíku s krabí polévkou, obřími krevetami a nějakým tím uzeným krocanem. Zvláštní město. Trochu jak Sever proti jihu pod vlivem mezcalinu. Venčí se tu imaginární psi, všichni jsou po zuby ozbrojení a pořád namol. Panoptikum bizarních lidí a situací. Vynikající obsazení i herecké výkony, občas neskutečné hlášky. Pro mne Lady Chablis na Oskara. Vřele doporučuji.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE:Chlápek způsobů jemných jak pavučiny intrik, noblesní až hanba, muž který přerušuje nervy drásající štěkot sousedových čoklů hrou na varhany, to by byl váš šálek čaje, madame. Peněz jako šlupek, úspěšný podnikatel, milovník umění a krásných věcí, zkrátka citlivá a ryze delikátní povaha. Až tedy na to, že je buk a právě celkem bez skrupulí odprásknul své teplé a prodejné úložiště spermií. Pak se lehce mysteriózní příběh začne rozmotávat. Prostě, abyste porozuměli živejm, musíte se stýkat s mrtvejma. Doporučuji ženám i gayům.          UKÁZKY:Jestli máte žízeň, spraví to sklenička, jestli ne, sklenička tomu předejde. //Je to dobrý, co je to? 3díly šťávy, 7dílů destilátu, cokoli je zrovna po ruce.//Bejvalej právník? Měl jsem menší zmatek v daních//To je pětadvacítka, S jednou takovou si můj manžel vystřelit mozek.//Á hezký sako, asi z nějakýho ohroženýho živočicha, á šaty z čtrnátikarátovýho zlata, takže kdo tu má hlad?// Proč se snažíš toho koně opít?// Travestita řidiči – Z jednoho nemusíte mít strach, tuhle sračku se vám nikdo nepokusí ukrást. řidič- Vaše jméno? tranďák- Chablis. řidič- Hezké jméno. tranďák - Jo, z flašky vína, je to umělecké jméno. Máma vždycky říkávala, to zkurvený brečení, nic na tom nezmění!//Co bylo v té lahvičce? Říká, že dost jedu na vyhubení celýho okresu. Když jí a je dobrej den, v pohodě. Když nejí.. řeknu to takhle, bejt váma, nepila bych dneska vodu. ()

kubilov

Pokud by náhodou někdo nebral Clinta Eastwooda jako kvalitního režiséra, určitě musí uznat jeho perfektní výběr herců, protože s obsazením je u jeho filmů problém jen opravdu málokdy, což zde potvrdil zejména Kevin Spacey, jenž dokonale zastínil nevýrazného Johna Cusacka. Docela mě překvapilo, jak nakonec film vypadal, protože u spíše klasika Eastwooda by člověk těžko takto zvláštní film hledal, proto i díky jakémusi zábavnému popisu zvláštnosti města Savannah je Půlnoc v zahradě dobra a zla nejneobvyklejší Clintův film, který by mohl být ještě lepší, kdyby vypiloval jednoznačné nedostatky. Jako celek je to však film poměrně kvalitní. ()

Kokos

Filmu škodí dlouhé vyprávění děje, ale na mě zapůsobila Eastwoodem perfektně zachycená atmosféra a vykreslení postaviček(to má na triku zase scénarista, který patrně více vsadil na postavy, než na děj samotný). Ve filmu je něco, co nevyjde najevo, pokud se na to člověk dívá povrchně. Zkrátka mě to jako celek nutí tomuto počinu dát 4 hvězdičky. ()

saladín.

Lehka krme v Eastwoodovom podani: zivy, zabavny a duchaplny sled momentiek z driemajuceho aristokratickeho Juhu ocami "nasho cestujuceho", to vsetko si este stazuje kombinaciou viacerych zanrov a ono ten (zdanlivy) zlepenec napriek tomu velmi dobre funguje (tipujem ze aj preto ze sa moze opriet o udajne rovnako vtipnu a kvalitnu kniznu predlohu). Velmi sarmantne. Velmi dolezitou sucastou celku su dialogy, takze kto lovi z originalneho znenia kazde druhe slovo nech to skusi na prvykrat inak. ()

jedubába

film, ktorý ma na prvé pozretie uchvátil. po rokoch som ho videla znova, nebolo to už úplne ono (myslím, že bol zbytočne dlhý, a keď už viete, ako to dopadne, no...dokáže to aj nudiť), ale je tam niečo čo ma fascinuje a priťahuje, a na ten film nedám dopustiť, lebo má svoje kúzlo a je nezabudnuteľný. ()

Tominko12

Film som si pozrel iba kvôli réžii Clinta Eastwooda, ktorého filmy sú naozaj úžasné, krásne, umelecké...Podľa hodnotení som od tohto filmu veľa neočakával, avšak prvých 90 minút bolo fajn. Príbeh bol zaujímavý, postavy trošku uletené a tak som bol zvedavý, ako to celé dopadne. Potom sa to však zlomilo a vznikol z toho mix ani neviem čoho. Tak trochu mysteriózne, tak trochu kriminálne, tak trochu romantické. Bolo to zvláštne, naozaj by tomu kratšia stopáž iba prospela. ()

ssarka

Film si od začátku hraje na tajemný, plný divnolidi...Ale bohužel vůbec není tajemný plný divnolidi...Celou dobu jsem vzpomínala na film Interstate 60 ()

hooonza

Kvalitni pribeh nade vse :-) jiz tady se projevuje Clintnuv rezijni genius. A vynikajici Cusack & Spacey... co si prat vic! ()

Ludva

[2010-03-12] * Film nepostrádá atmosféru, ale odporného Lady Chablis bych oželel, stejně jako pomatenou čarodějnici. ()

Tonula

PŮLNOC V ZAHRADĚ DOBRA A ZLA je výborný film. Přesvědčiví jsou Kevin Spacey i John Cusack i další herci. Za zmínku stojí ještě vyjímečná Lady Chablis. Myslím, že jsem ještě nikdy neviděl film, kde by tranvestita hrál jednu z hlavních rolí a tahle je zahraná velmi výrazně, snad proto, že "panenka" hrála sama sebe. Snad jediné, co bych filmu vytkl, je délka. Určitě mohl být o půlhodinu kratší. Jsem ale na vážkách, protože i tak se mi film líbil, a možná i jistá rozvleklost k němu patřila. Dalo se to vydržet, protože má film šťávu. Určitě se na tom hodně podepsal Clint Eastwood, v jehož režijní práci bych toto dílko řadil mezi naprostou špičku. 90% ()

Marrakech86

Podle obsazenosti a režie od Eastwooda jsem od tohoto filmu docela dost očekával, ale nějak jsem mu nepřišel na chuť, bylo to zdlouhavé a byl jsem docela rád, když už ten film končil. ()

PORTER44

Chtěl jsem to vidět už proto že to natočil Eastwood,bohužel trochu nudnější krimi ,začátek je dost o ničem,pak vražda,soudní líčení ,objeví se i trochu nadpřirozena. ()

Salsecnew

Snímek je poutavý, ale to je asi všechno. Ze začátku se tam nic moc neděje, později se něco děje, pak je to zase mdlé, a pak zase není. Gayství je tu hodně rozšířené až je to nepříjemné. Soud je zajímavý. Celkově bych dal 2 hvězdičky za nápaditou mdlost, avšak díky vtipné lady Chablis mohu dát hvězdičky tři! ()