Newyorčan John Kelso přichází do Savannah, aby zde napsal článek do prestižního magazínu o elegantní a exkluzivní Vánoční párty. Místo toho se však ocitne v centru událostí záhadné vraždy, kdy obchodník se starožitnostmi Jim Williams zastřelí svého mladšího milence Billyho Hansona. Kelso, který se rozhodne o všech těchto událostech napsat knihu se v době jeho toulkách po městem seznámí s těmi nejneuvěřitelnějšími a nejvýstřednějšími lidmi, jaké vůbec ve svém životě potkal: právníkem Joe Odomem, mladou šamankou náboženství Voodoo Minervou a transvestitkou kabaretní tanečnicí Lady Chablis. (oficiální text distributora)

Padme_Anakin

Moje slabost pro „divnověci“ opětovně potvrzena a zároveň chápu, že tohle opravdu nemůže sednout každému.. Mně ovšem ano, ta kouzelná a podmanivá atmosféra, pozoruhodné i bizarní postavičky, sluncem zalité městečko pod vlivem alkoholu, možná i meskalinu, ozbrojené po zuby, no a příběh mladého pisálka a jedné podivné vraždy (byla nebo nebyla?) mě zaujal a vtáhnul na první dobrou a s naložením tématu zločin a trest jsem byla ve výsledku velmi spokojená.. Ta půvabná blondýnka je dcerou režiséra a Lady Chablis hraje sama/sám/samo sebe, John Cusack báječný a Kevin Spacey skvělý, příjemné filmové zpestření, ve kterém je možné vše, úplně vše.. ()

Krt.Ek

Fikční svět > fabule. Jinými slovy řečeno: královsky mě bavilo spolu s Johnem Kelsem (John Cusack) prozkoumávat Savannah, seznamovat se s jeho výstředními postavičkami (Chablis!), nasávat místní genius loci a nořit se do zdejších (magických?) zákonitosti. Když se však soustředím na příběh (dle všeho inspirovány reálným soudem s J. Wiliamsem), nemohu se zbavit dojmu, že by mohl být odvyprávěn i na mnohem menší časové ploše - že sám o sobě vlastně není tak zajímavý (třeba v tom smyslu, že by se na něm dalo demonstrovat něco obecného), že slouží pouze jako "katalyzátor" k poznávaní jednoho amerického maloměsta, které se vám jako cizinci stejně plně nepoddá (to že si uchová své tajemství samozřejmě beru jako plus). I tak ale určitě palec nahoru, rozhodně mohu doporučit. 80 % ()

kobejn

Tak tento film sem opravdu nepobral...starej ostřílenej Clint si asi řekl, tak co bych si tak natočil teď? Mám za sebou kupu westernů, jedno drama o uprchlém trestanci, jednu romanci...tak co bych si tak zkusil teď? Aha, že by něco trochu mysteriozního a z Jihu? Čas zabíjet se mi docela líbil, Kevin Spacey se tam osvědčil, to bude můj první herec, John Cusack je taky mladej a nadějnej...a já si dám tentokrát od hraní pohov, o to víc si smlsnu na režii, udělám z toho trochu Lynchovinku na můj způsob...a už je nápad na další film na světě. To by bylo, aby se to nepovedlo! A vida, ono se to "kupodivu" nepovedlo...nezáživná a podivně podivná historka s rádoby bizarními postavičkami...no Clinte, holt, nevyšlo to, nic se něděje, i Mistr Cowboy se někdy utne, zvlášť když se pustí na cizí píseček, nevadí, nic se neděje, příště to bude opět lepší, až si to teda vyřídíš s Genem Hackmanem a dalšími padouchy.... Těším se zase někdy nashledanou! ()

halogenka

Cusackova postava ve filmu říká, že to v Savannah vypadá jak v Severu proti Jihu, ale na drogách. A přesně to mě dost bavilo, ta ospalá atmosféra, kdy vám už pomalu nepřijde divné nic. ()

Martin741

Velka skoda, ze pan reziser Vychodnyles nikdy nenamocil svoju rezisersku ruku do hororoveho jazera /vacsinou tocil a toci westerny, dramy ....../. Mohlo by veru vzniknut nieco unikatne. Tento film ma tak trochu okultnu, a tym padom hororovu atmosferu. Ale fakt iba trochu. Vyborny scenar, reziser Vychodnyles vladne skusenou a zrucnou rukou, to nemozno popriet. Zucastneni herci ako Cusack a Spacey hraju na urovni. Ucast krasnej Alison Eastwood potesi oko i filmu znalu dusu divaka. Co vsak film drzi len v miernom nadpriemere, je prave ta rozvlacnost, 155 min je fakt dost. 74 % ()

rakovnik

Velmi zajímavý film, ať už pro osobu režiséra, či pro obsazení hlavních rolí - Cusack, Spacey. I když, pro mě byla v hlavní roli Lady Chablis a její žužu, alespoň co se týče dojmu. Režisér sice lavíruje mezi soudním dramatem, detektivkou, voodoo "horrorem", postavením menšin v křesťanské společnosti, od každého tady máme trochu, ale jako celek to prostě funguje a i přes svou délku film rozhodně nenudí. Ovádi na provázku a vždy připravená lahvička s jedem, posvěcená i soudcem, jsou jedny z mnoha úletů a výstředností, se kterými nás postavy překvapí. Tak nevím, jak se na tento film dívají obyvatelé Svannah, když má film být podle skutečných událostí, ale středoevropan může být lehce překvapen stavem současné americké společnosti :-) ()

Juto

Úplne originálna tvorba, pretkaná tieňmi a svetlom a každodenným šialenstvom v meste Savannah a jeho pozoruhodných občanov. 6/10 ()

blitzer

Jeden z těch méně povedených Clintových filmů, kterých je naštěstí jako šafránu. Prvních 30 minut pro mě byla absolutní nuda, druhá půlhodinka mě už začínala docela štvát. Nebýt scén ze soudní síně, které přišly zhruba v polovině filmu a vnesly do děje svěží závan dramatičnosti, tak hodnotím ještě níž. Navíc mi žádná z postav (včetně těch hlavních) nebyla moc sympatická a všechny ty poťouchle bizardní osoby (šamanka, transvestita, muž s mouchami, muž s imaginárním psem...) mě silně iritovali. Druhá půlka filmu to naštěstí alespoň trochu zachránila a vybojovala slabé 2*. ()

Aquarius

Tento film som videl už dávnejšie bez najmenšieho tušenia o čo ide. Nevedel som kto tam hrá, nevedel som kto to režíroval, nepoznal som príbeh. Úprimne, začal som ho pozerať preto, lebo sa mi páčil názov :-) Ako odchovanec Tarkovského a podobných jarmushovských kubrickov mi ten film ani na chvíľu neprišiel zdĺhavý či nebodaj nudný. Je síce pravda, že je to skôr kniha ako film, ale to vôbec nevadí. Film má skvelú atmosféru, perfektne sa pri ňom relaxuje, popíja vínko a defragmentuje harddisk :-) A ten šok na záver, že Eastwood!!! No proste, tá noc stála za to... ()

dr.fish

Veselá ujetá taškařice s kriminální zápletkou. Všechno s nadsázkou a jen tak halabala. Chybí logika, ale nechybí nadhled. Přístup, který mám daleko radši, než ta vážná dramata o světě "za zrcadlem". Chvílemi to vypadalo jako Stepfordské paničky. Pak to trochu zvážnělo a to bylo dobře. Novinář, který prochází pitoreskním světem obce Savannah, objevuje pod pokličkou nablýskaných vil a limuzín spleť sexuálních odchylek, pomluv, nevěr a voodoo magie, zároveň ale neztrácí nadhled a sám dosti pobaveně sleduje vývoj příběhu. Prostě fajn legrácka, ovšem teda asi ne pro každého tak zábavná, jako byla pro mne. 85% ()

2mig1

drama clinta eastwooda je dalším zajímavým kouskem v režisérkých položkách tohoto filmovýho veterána... zvláštní atmosféře, kterou film oplývá, napomáhá míchání několika žánrů a jejich specifikací různými jinými autory - najdeme zde jak grishamovské soudní drama, tak lynchovské panoptikum obyvatel menšího městečka (ještě nějakej trpaslík a mnohdy si spíš než v savanah budete případat jako na návštěvě v twin peaks).. pravda je, že bych se v tomto směru obešel bez prvků woo-doo a náznaku milostné linie johna cusacka, která je zcela zbytečná a působí jako nucené zlo.. ač je tempo půlnoci na první pohled velmi pomalé, ty dvě a půl hodinky, jenž můžou leckoho odradit, utečou překvapivě rychle.. při jejich průběhu nás sice nečekají žádné silné a skutečně zapamatovatelné scény (výjimku tvoří snad jen výborná a vtipná scéna na černoském plese), ale díky kvalitní eastwoodově režii, na který je znát, že přesně ví, čeho chce dosáhnout, a hereckým výkonům se jedná o film, který si pozornost jistě zaslouží... 7/10 ()

lennyd

Savannah, městečko kdesi uprostřed Ameriky, si žije svým zvláštním životem. Zrovna jej navštívil Newyorský novinář John Kelso (John Cussack), aby napsal článek o největší vánoční párty, kterou pořádá místní milionář Jim Williams (Kevin Spacey). Už během večírku se Jim pohádá se svým mladým přítelem Billym (Jude Law), takže není divu, že městečkem otřásá zpráva o vraždě. Začíná dlouhý soudní proces, a John Kelso se chystá o celé akci napsat knihu. Až po teď jde o tuctovou detektivku - kdyby lidé v městečku nebyli, ehm, velmi zvláštní. Jeden chodí venčit 15 let mrtvého psa, druhý má k tělu přivázané mouchy a běhá po městě s lahvičkou jedu, tranvestita Lady Chablis, atd, atd... Celkově jde o velmi slušný film, který někomu může připadat "velmi" nudný a "velmi" dlouhý, ale já si myslím, že Clint Eastwood je dobrej režisér, a drží laťku kvality svých filmů velmi vysoko. Škoda že nedostal více prostoru Jude Law, ale i tak John Cussack a Kevin Spacey rozehrávají koncert svého umění. (Jedna perlička z filmu - první noc v klidném městě si John Kelso pouští k usnutí zvuky New Yorku :) ()

shantim

Zacatek mi prisel jako uvedeni do situace trochu dlouhy a nektere sceny z dalsiho prubehu filmu by sly take bud zkratit nebo uplne vynechat. Jinak jde ovsem o velmi slusny snimek, u ktereho neni rozhodne nuda. 68% hvezdicek ()

JohnSmith

Nebyl to špatný thriller, záhadný, a se slušným spádem. Ani herci nebyli špatní. Nicméně to je jen lehký nadprůměr. Ovšem největší perla filmu je výkon Lady Chablis ()

kikakrystof

Začátek vypadal slibně a pak se něco jakoby stalo ... celý film šel z kopce a akorát mě nudil :) A navíc zbytečně dlouhé. ()

Tery16

Jedna hvězdička za Kevina Spaceyho, jedna za režiséra, jedna za scénu s rozčíleným Billem, jedna za prostředí a jedna za postavu Lady Chablis. Ať počítám, jak chci, tak mi vždycky vyjde pět. ()

F.W.Colqhoun

Life is nasty, brutish and short (Hobbes). Tento film je přesným opakem - uhlazuje, změkčuje a místy se táhne jako smrad, což při stopáži 155 není nic divného. Eastwood v kontrastu s jinými filmy působí jako ta nejnechutnější filmová sorta - režírující herec. Nedokáže určit, co je důležité a co ne, střídá žánry, nálady i přístupy více méně náhodně a výsledkem je cosi velmi zmateného, i na Savannah. Ne snad, že by toho dobrého ve filmu bylo málo. Komu by ale chutnala prvotřídní italská zmrzlina a skvělé mexické fazole na jednom talíři? Z filmu se zjevným značným potenciálem a ikonickým titulem si po pár dnech pamatuji pouze krutopřísně teplého Kevina Spaceyho a mladičkého Judea Law. A Lady Chablis, která vypadá úplně jako Prince (a zemřel(a) krátce po něm). ()

Radim

Stále se nejsem schopen rozhodnout, jestli se mi to líbilo, nebo ne. Na jednu stranu výborní herci (hlavně Kevin Spacey), dobrý příběh, poctivá filmařina, na straně druhé trochu rozvleklé, absence spádu. Prostě fakt nevím. ()

aLPaC

Po třech mega úspěšných filmech se tentokrát Clintovi finančně moc nedařilo, i když mě se film líbil. Ano, stopáž je strašně dlouhá a chtěla by minimálně o půl hodiny zkrátit, nicméně Kevin Spacey je skvělý a ty různý magie a rituály tomu dodávají na mysterióznosti. ()