• MUNRO
  ****

  Film to není špatný.Krimi-drama z konce sedmdesátých let,to je francouská parketa.Příběh dvou bratrů,z nichž jeden bojuje na straně zákona.Druhý se po návratu z vězení nedokáže přizpůsobit životu normálních lidí,takže vstupuje po druhé do stejné řeky-řeky zločinu.Slušné.Co mi ale opět zůstalo ležet v žaludku,je český dabing.Francois Cluzet je elitní francouzský herec a nezaslouží si,aby jeho excelentní herecké schopnosti prznill stupidní český dabing.Hlas Ondřeje Vetchého mě deptal.Kombinace muže na hraně zákona a Jirky Luňáka z okresního přeboru je k hořkému pousmání.Nechápu,že takovému bardovi,jakým je Francois Cluzet češi přidělují hlasy Ondřeje Vetchého,nebo Ladislava Freje mladšího.To je na pár dobře mířených ran.Já se snad začnu učit francouzsky....(9.1.2013)

 • LexBarker
  ***

  Viděl jsem už lepší francouzské filmy např.MR 73.Potíž je v tom,že hlavní postavy nejsou nějak zvlášť sympatické,polda je takový nemastný neslaný a jeho brácha zločinec je ještě horší týpek.Konec je typicky francouzky nešťastný,což je ale dobře,když to vztáhnu k hrozným happyendům v amerických filmech.(27.11.2011)

 • Ygnor
  ***

  Mírně nadprůměrné retro,které mě neurazilo, ale také ani nijak nevyzvedlo z křesla. Rozhodně relativně hůř stravitelné než všeobecně s tehdejším nadšením příjímané klasické Delonovky apod., ale zase ne tak úplně mimo.Pokud však mohu doporučit, jako hlavní chod si dejte raději z francouzské nové vlny obdobné věci řešící Kodex z roku 2002.(13.7.2012)

 • BDMarty007
  ***

  Takový klasický francouzský film se vším dobrým i špatným. Celkem dlouho trvá, než se ukáže, o co vlastně jde. Charaktery postav jsou celkem neodhadnutelné, chvílemi se chovají podivně. Není nouze o dramatické a vypjaté momenty. Velká kinematografie to ale není, je to takové nějaké rozhárané, chybí tomu větší sevřenost, tah na branku, propracování psychologie postav. Ale i díky tomu se na to dá koukat, neboť není nouze o překvapení i silné momenty. Podruhé už bych to ale asi vidět nepotřeboval.(20.11.2011)

 • Bohemák
  ****

  Prosím: nevěřte popisu "akční". To se distributor snaží přitáhnout i méně přemýšlivé diváky. Pro ně ale film není. Jedná se o psychologicko-kriminální nepohodu o tom, že pro trestaného člověka je nesmírně těžké dostat se do "normálního" života. A jejich blízcí to nemají o nic snažší. Milovníci dobrých konců pozor - radši vypnout 10 minut před koncem!(9.11.2011)

 • - Natáčanie filmu prebiehalo vo Francúzsku a jeho metropole Paríž. (MikaelSVK)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace