Univerzální voják III: Znovuzrození

• Česko Univerzální voják: Znovuzrození (více)

Ruskému premiéru Musajevovi jsou uneseny dospívající děti, syn a dcera. K únosu se přihlásí syn generála Vasilije Topova, který bojoval za osvobození Pesalanu. Topov mladší převzal velení otcovy armády a obsadil s ní černobylskou jadernou elektrárnu. Opuštěné město, které je blízko komplexu elektrárny, je pod jeho kontrolou. Topov nechá obložit reaktor výbušninami. Rozbušky jsou nastavené na 72 hodin a pokud Musajev nesplní Topovovy požadavky, nálože vybuchnou. Takový výbuch by způsobil radioaktivní mrak stokrát silnější než bomby svržené na Japonsko. Topov požaduje okamžité propuštění svých spolubojovníků, 227 politických vězňů, které Rusko zadrželo, a rovněž celkovou nezávislost Pasalanu. Nic jiného pro něj není přijatelné. Kromě bomby vyhrožuje i zabitím premiérových dětí. Topov má ale ještě jednu strašlivou zbraň, tu, která provedla útok a unesla děti: univerzálního vojáka čtvrté generace, který byl stvořen pomocí ukradených informací ze zrušeného amerického vojenského programu... V 60. letech, když se rýsovala studená válka v Asii, začali Američané pracovat na programu Black Tower, nyní nazvaném Program univerzální voják. Jde o vojáka, který je mnohem výkonnější než ten běžný, vojáka, který jedná bez výčitek svědomí a bez váhání. Tento voják byl stvořený ze zmražených lidských těl mrtvých vojáků, po oživení byl vylepšen a naprogramován. Před pěti lety byl program nahrazen programem White Tower, který vedl doktor Robert Colin. White Tower zdokonalil výsledky Black Tower s použitím programu genové terapie, kterou v oblasti klonování vyvinul doktor Colin. Díky němu mohla být univerzálům ještě zkvalitněna DNA. Nový model získal schopnosti smrtícího stroje. Pak ale nová generace univerzálů, neboli NGU, spáchala jistý incident ve vládní budově, při kterém zemřelo 12 lidí. Celý projekt byl zrušen. Došlo však k vloupaní a zmizely všechny materiály a nejnovější poznatky včetně jednoho exempláře... Z vloupání byl podezřelý Colin. Ukáže se, že Colin pokračuje nadále ve výzkumu ve východní Evropě jako nájemný žoldák. Je to on, kdo pomáhá Topovovi. Američané na misi spolupracují s Rusy, protože jenom oni mají zkušenost s univerzálními vojáky. K dispozici mají čtyři univerzální vojáky první generace. Ještě existuje pátý voják Luc Deveraux, ten se ale zapojil do soukromého programu doktorky Flemingové, která mu pomáhá s psychologickou rehabilitací, aby mohl být znovu člověkem. Luc je ale stále agresivní a metoda není plně účinná... Mezitím proběhne záchranná mise. Ta ale skončí fiaskem, vojáci jsou i včetně čtyř univerzálních vojáků pobiti. Teď už mají spojenci jen jedinou naději – Luca, a tak ho tajně unesou. Luc podstoupí několik vyšetření, je mu jasné, že svou podstatu a povahu nezmění, že rehabilitace nezabírá, takže nakonec, i přes odpor doktorky Flemingové, souhlasí, že půjde do akce a nechá si upravit DNA... (TV Prima)

st4nford

Plusy filmu: Skvělá choreografie zkombinovaná s hravou dynamickou kamerou, skvěle zvládnutá atmosféra, mínusy: nedotažený scénář, nepřesné ztvárnění Černobylu (pro znalce historie šílenost), ukrajinské obsazení a výprava šla vidět prostě všude, i tam kde být neměla ()

kpt_ROCOR

hele náhodou celkem dobrý, dobrý nápady, třeba lundgrenovo samadhi: "počikej..., něco..., něco jsem ti chtěl říct... něco... počikej..., už vím, ..., jednak... jednak táhněte do hajzlu! ()

xed0s

Je radost, že se Van Damme pomalu vzmáhá a nevzdává to. Jednoznačně nejlepší pokus o návrat od Double Teamu. A dám těch pět na povzbuzenou, ikdyž některé situace byly na přes držku. ()

picháček

těžko říct, jestli je lundgren fakt takový magor, ale ta minirole mu seděla jak prdel na hrnec. mám radost za jean-clauda, žádné veledílo to není, ale ve srovnání s tou hrůzou, se kterou se snažil o návrat v posledních letech... jinak super minimalistický hudební podkres ()

zekon odpad!

Tak toto je zase dílo. Po prvních minutách musí každý nabyt dojmu tak éčkového filmu. Dementní zápletka bez děje, úroveň herců horší než amatérské divadlo z Horní dolní. Hvězdy Van Damme a Lundgren nehorázně vyčpělé a tvářící se jako: " za trest a na stáří....". S rychlostí 8x - 16x posuv obrazu ideální, spíš bych řekl 20min a stisknout STOP a jít dál. ()

naytsirk

Universální voják byl akčňák, který jsme na základce milovali. Tak jsem si řekl, proč ne, kouknu na znovuzrození Van Dammeho a Lundgrena. Ale bylo to špatné a to hodně. Van Dammeho psí oči s nešťastnou tváří jsou prostě nekoukatelné... Ty dvě hvězdy asi jen z nostalgie k jedničce a že mi snad bylo Van Dammeho líto.... ()

StressMode

Před shlédnutím tohohle díla sem si přečetl některý zdejší záporný i kladný komenty a tak sem neměl žádný očekávání. Van Damma mám fakt rád a Univerzální voják 1 je dle mýho výbornej film. S politováním musím říct, že sem se zas tolik nebavil. Teda asi ne v tom pravym slova smyslu. Zápletka ničim nepřekvapila, všechno bylo průhledný. Na filmu mě iritovalo pár věcí, který bily do očí. Tak například : Co se tak pamatuju tak Luc byl na konci jedničky celkem psychicky v poho a ve dvojce (těžko říct jestli s dvojkou tenhle díl počítá) už byl celkem normální chlapík. Tady je tu úplně psychicky labilní stařík, co se ani neusměje. Scénář měl Van Damme nastudovanej asi za odpolene páč skoro vůbec nemluví a když promluví stojí to za prd. Navíc v tom mundůru tlustym působí příšerně a většinou se tváří tak strašně, že kdybych ho neznal tipuju ho na záporáka. Na druhou stranu se mic moc líbila jeho akce, která oživila celej film a musím říct, že sem se i několikrát ze srdce zasmál (Komparzista radši vyskočí z okna sám při pohledu na jeho výraz, trubkovej efekt s Lungrenem ) No a celá ta věc s Lundgrenem je trapná a nemůžu se zbavit pocitu, že byl do příběhu uměle i spolu s JCVD naočkovanej. Kdyby aspoň nebyl tak starej (i když je to jasný, ale přece). Kdo by klonoval člověka do stavu po padesátce? :D Arlowski je fajn a i když toho taky moc logicky nenakecal bavil tak nějak nejvíc. Konec mě nebavil. Trapnost , tentokrát v podobě Arlovskiho a zkontrolování displeje jestli tam už ta nula je nebo neni, sehrála zase svoji roli. No vlastně dohromady celkem dobrá oddechovka, ale dalo se to udělat i líp. Stallone je taky starej a jak mu to jde. Vůbec teda nejde o stáří (JCVD), ale o to ho využít ve svůj prospěch... ()

embee

Na film jsem koukala s přítelem, jelikož jsem zrovna neměla nic jiného na práci. Také jsem nikdy neviděla předchozí díly, a chtěla jsem vědět o co go. Teď už vím, že tohle není pro mě, a nechávám podobné filmy jiným. Ty 2* jsou za akci. Herecké výkony, nesmyslné hlášky a utrpení ve tvářích stárnoucích "akčních hrdinů" , ve mně vzbuzovali spíše lítost. ()

chosan

No dalo by se říci hodně zbytečný film Van Damme i Lundgren až na závěrečnou bitku nehrají vůbec nic a skoro do filmu ani nepatří z toho důvodu i mnohých jiných dávám 40%. ()

LordMalak odpad!

Ne že by akční filmy přelomu 80. a 90. let byly něčím víc než jen akčními filmy, ale tohle bylo úplně o ničem s divnou kamerou, hudbou připomínající mlácení do kastrolu a absolutně tupými a neuniverzální univerzálními vojáky. A proč se třeba Emily Joyce nechá překecat do takovýchhle podivností? ()

Unrealik

Pěkné dvě hvězdičky. Asi žádná scéna není totiž nijak extra výjimečná. Bitky by mohly být někdy přehlednější, vojáci chytřejší. ()

pirate

Neviděl jsem sice první díl, ale s jistotou předpokládám, že byl lepší a o něčem víc, než tento. Některé scény mě přišly jako v tv filmu. To by nevadilo, jen kdyby měly šmrnc. No nic, zbytečný způsob oživit "legendu". Van Damme se možná rve a někdy i celkem slušně, ale prostě jen rve. Nic než mlácení "starších" chlápků jsem nenašel. Na samém počátku se určitě našel nějaký ten děj, který nejspíše už tak nějak časem vyprchal. Půl hvězdy. 10 - 15%. ()

Lakenzi

Po JCVD další výborná akční podívaná. Jak jinak navázat na JCVD než natočit univerzálního vojáka 3 opět s Dolphem, které doplňuje Andrei Arlovski. Vlastně oni doplňují Andreie, to už je detail. Film prostě baví od začátku až do konce. Těším se na další pokračování už i se Scottem Adkinsem. ()

vlk++

Tohle jsem chtěl vidět. Hodnocení mě nezajímalo. Kvůli jedničce, který vznikla před osmnácti lety a kvůli JCVD, který měl premiéru u nás loni. Veterán Van Damme, který zítra oslaví padesátiny a ještě starší Lundgren. Jednoduchá zápletka, rozumná stopáž a poctivá naturální řežba jako z přelomu 80. a 90. let. Jean-Claude umí a dávám 4*. I když producenti asi tak nadšení nebyli - rozpočet: $14 mil., tržby celosvětově: $800 tis. ()

Stinger78

Pane bože, proč jsem raději nešel spát, když to dávali tak pozdě... Strašná volovina plná stupidních dialogů a MUHEHE scén, jako byla honička s žigulíkama a přestřelka Arlovskiho proti vojákům, kteří mu lezli do rány, jako v nepovedené PC plošinovce... Jedinou hvězdu dávám za Andreie Arlovskiho, to je skvělý kamenný ksicht. ()

Fenk

V porovnání s předešlými díly a změnou lokality to celý vypadá, jako kdyby polovina rozpočtu padla na vodku a honoráře JWCD. Ten tu figuruje mezi UK komparzem jako tahák na diváka (o Švédovi ani nemluvim), ale zase to maximálně těží z ponurý atmosféry Černýho Billa. ()

skok01

Po dlouhé době zase jeden zajímavý a docela povedený akční kousek. JCVD je tady ve výborné formě. U filmu jsem se dobře pobavil. ()

Thug_Leo

akce super, příběh jak z komixu. Jediné co mě dělí od 5* je, že armádu nenapadne vybavit vojáky lepšími zbraněmi.AA-12 s výbuěnou municí, rhino kevlar suit, Granátomet se zápalnou municí atd. ()

Sa.sa

Ale jo zase to není tak hrozný jak se zdá... Je to sice béčko, ale to se přece dalo čekat... Jinak dost slušný děj i výprava na ten běs a děs ()

Seagal vs. Van Damme?

Seagal vs. Van Damme?

17.04.2009

Jean-Claude si přečetl pár pozitivních recenzí na svou usoplenou zpověď JCVD a nabyl dojmu, že je opět na vrcholu a může si dovolit odmítnout Slyovu nabídku na účast v The Expendables. Vzápětí… (více)