Univerzální voják III: Znovuzrození

• Česko Univerzální voják: Znovuzrození (více)

Ruskému premiéru Musajevovi jsou uneseny dospívající děti, syn a dcera. K únosu se přihlásí syn generála Vasilije Topova, který bojoval za osvobození Pesalanu. Topov mladší převzal velení otcovy armády a obsadil s ní černobylskou jadernou elektrárnu. Opuštěné město, které je blízko komplexu elektrárny, je pod jeho kontrolou. Topov nechá obložit reaktor výbušninami. Rozbušky jsou nastavené na 72 hodin a pokud Musajev nesplní Topovovy požadavky, nálože vybuchnou. Takový výbuch by způsobil radioaktivní mrak stokrát silnější než bomby svržené na Japonsko. Topov požaduje okamžité propuštění svých spolubojovníků, 227 politických vězňů, které Rusko zadrželo, a rovněž celkovou nezávislost Pasalanu. Nic jiného pro něj není přijatelné. Kromě bomby vyhrožuje i zabitím premiérových dětí. Topov má ale ještě jednu strašlivou zbraň, tu, která provedla útok a unesla děti: univerzálního vojáka čtvrté generace, který byl stvořen pomocí ukradených informací ze zrušeného amerického vojenského programu... V 60. letech, když se rýsovala studená válka v Asii, začali Američané pracovat na programu Black Tower, nyní nazvaném Program univerzální voják. Jde o vojáka, který je mnohem výkonnější než ten běžný, vojáka, který jedná bez výčitek svědomí a bez váhání. Tento voják byl stvořený ze zmražených lidských těl mrtvých vojáků, po oživení byl vylepšen a naprogramován. Před pěti lety byl program nahrazen programem White Tower, který vedl doktor Robert Colin. White Tower zdokonalil výsledky Black Tower s použitím programu genové terapie, kterou v oblasti klonování vyvinul doktor Colin. Díky němu mohla být univerzálům ještě zkvalitněna DNA. Nový model získal schopnosti smrtícího stroje. Pak ale nová generace univerzálů, neboli NGU, spáchala jistý incident ve vládní budově, při kterém zemřelo 12 lidí. Celý projekt byl zrušen. Došlo však k vloupaní a zmizely všechny materiály a nejnovější poznatky včetně jednoho exempláře... Z vloupání byl podezřelý Colin. Ukáže se, že Colin pokračuje nadále ve výzkumu ve východní Evropě jako nájemný žoldák. Je to on, kdo pomáhá Topovovi. Američané na misi spolupracují s Rusy, protože jenom oni mají zkušenost s univerzálními vojáky. K dispozici mají čtyři univerzální vojáky první generace. Ještě existuje pátý voják Luc Deveraux, ten se ale zapojil do soukromého programu doktorky Flemingové, která mu pomáhá s psychologickou rehabilitací, aby mohl být znovu člověkem. Luc je ale stále agresivní a metoda není plně účinná... Mezitím proběhne záchranná mise. Ta ale skončí fiaskem, vojáci jsou i včetně čtyř univerzálních vojáků pobiti. Teď už mají spojenci jen jedinou naději – Luca, a tak ho tajně unesou. Luc podstoupí několik vyšetření, je mu jasné, že svou podstatu a povahu nezmění, že rehabilitace nezabírá, takže nakonec, i přes odpor doktorky Flemingové, souhlasí, že půjde do akce a nechá si upravit DNA... (TV Prima)

dyfur odpad!

.......J.C.v.D. i D.L. tu toho moc nenahrali a aj to čo hrali stálo za hovno - rovnako ako celý film.Z pôvodného námetu Univerzálny vojak - ostal len námet -a to ostatné,dej,výprava,herci...... strašný amaterizmus.......viackrát nepozerať. ()

Cl3ricK

No, nevím co k tomu dodat. Tohle bylo moje první setkání s Univerzálním Vojákem a dopadlo hodně špatně. Je to tedy jedna velká nuda. Už dlouho se mi nestalo, abych při akčním filmu usínal, bohužel bylo tomu tak. Bože ty boje ty byly tak amatérské, že i pouliční rvačky vypadají lépe. Tohle byl opravdu velký omyl a já se jen celou dobu sem se modlil, ať už ten film skončil. Tady se mi poprvé stalo, že jsem film přetáčel,protože ty idiotické dialogy se prostě nedaly. Stupidní záporák můj vztek ještě více umocňoval. 20%. ()

maverick10

Po filmarske strance je to rychlokvaska, natocena v neprilis pusobivych atelierech, ktera vytvari atmosferu jako u filmu Eda Wooda. Neprilis napadite dialogy jeste nejsou ten problem, ani nikdo zadne pusobive necekal, nicmene unaveni Jean-Claude s Dolphem mi pripadali, jako dva dedci, kteri se stouchaji francouzskyma holema ve fronte na obed. Bez originalniho pribehu a chorea snad potesi jenom nadsence comebacku techto dvou legend, kteri nehrali v zadnem poradnem filmu. ()

M.i.k.e

klasické direct2dvd akční béčko,které není zdaleka tak špatné jak sem si původně myslel a celkem s přehledem se může měřit s prvním dílem.Je pravda,že Van Damme ani Lundgren nemládnou,ovšem jejich souboj sem si tady (nostaligicky) užil.V porovnání s filmy ve kterých se v posledních letech Van Damme i Lundgren objevovali (nepočítaje velmi povedené JCVD) je US-R určitě nadprůměrným počinem...60% ()

Martin741

Po katastrofalnej a tragickej dvojke /Universal Soldier 2/ prichadza konecne aspon aky- taky navrat. Na jednicku to uz asi nebude mat zrejme nikdy, ale je to solidne a poctive akcne becko s dostakom poriadnej akcie. 65 % ()

Rocky88

Hrozná pitomost, ale furt je to lepší než dvojka. Navíc si můžete aspoň vychutnat akci, které je dostatek a naštěstí je dokonale přehledná. Nejvíce bych asi vyzdvihl Van Dammovo čištění budovy natočené na jeden zátah. Škoda Lundgrena, který se tu objeví asi na 5 minut a furt by jen přemýšlel. Nejvíc mi ale asi bylo líto strašně nízkého rozpočtu, který je sakramentsky poznat a hned od začátku snížil má očekávání. Stále lituji, že se Van Damme neupsal Slyovi do Expendables. ()

O´Neill

Tak s 52% procenty nesouhlásím. Tak špatné to opravdu nebylo. Jasně, na původní díl to nemá, ale rozhodně to stojí za shlédnutí. Začátek filmu je sice pomalejší, a v podstatě až někdy do půlky, možná déle, s JCVD ani Lundgren neobjevují, pak ale naběhnou na plac, a začne akčnost. Vojáci byli solidní, a upřímně řečeno...na další díl se rád podívám, a jako každý netrpělivě čekám, co že to vlastně Lundgren chtěl Van Dammovi říci :). Lepší tři hvězdičky, zaokrohleno na čtyři. Z nostalgie. ()

bourec

Na film sem byl hodně zvědavej,ale kvalitu to nemá.Tátu Hyamse mám,na rozdíl od většiny,docela rád,takže když byl za kamerou,myslel sem,že kluka trochu popostrčí,ale nic.Akce strnulá,příběh podobnej všem těm bulharsko-rumunsko-ukrajinskejm patlaninám,prostě dost velká nuda.S timhle díru do světa neděláš,Johne.40%. ()

Rodriguez

"Znovuzrození" bylo špatným nápadem." Universal Soldier" měl být nechán uložen u ledu a zemřel by aspoň s poctou! 50% ()

TomikZlesa

Dvě akční ikony opět v akci, na jedné straně starý a pohublý Lundgren a na straně druhé Van Damme, který zřejmě chlastá stejný elixir jako božský Kája. Asi největší demencí filmu je naprosto zabitý, a to doslova, talent Johna Foo, že by další lákadlo typu Adkins, ale skutek utek a death v prvních minutách a ještě s minimem akce ? doufám že ne. Film jako takový má všechny plusy i mínusy který tyhle nadupaná béčka prostě maj. Luxusní bitka mezi Jeanem a Dolphem s geniálním zakončením "Už vím, co jsem ti chtěl říct". Navíc mi to celý atmoškou tak trochu připomínalo skvělý Gene Generation vs. hru Stalker, a ne jen díky místu dění, těch aspektů tam bylo víc. ()

Adaamos21

Švéďák s Belgičanem do toho řežou líp než zamlada. Po dlouhé době jsem měl tu čest s velice dobrým akčním sci-fi béčkem. 3 hvězdy, ale mám pro ty dva chlapce slabost, takže 4 to jistí. Ne, 5 bude lepších, protože 49 % je nesmysl. ()

Wormboy

Ten uvod ma dokonale prikoval do sedadla a par krat som sa prichytil pri myslienke, ze ci som si skutocne pustil noveho Univerzalneho vojaka. Pribudajuca minutaz ma vsak presvedcila o tom, ze k omylu nedoslo a naozaj som pozeral noveho Majstra, aj ked slovne spojenie "novy Majster" v sebe nesie mnoho protikladov. Po velmi vydarenom JCVD som sice neocakaval, ze Majster chce beckovoceckovy plevel skutocne nechat za sebou a venovat sa radsej sebareflexivnym filozofickych dramam, no na takyto unudeny navrat som veru pripraveny nebol. Aby sme sa rozumeli, US: Regeneration je po kazdej stranke niekde uplne inde, ako US:Return...no povedzme si pravdu, to by bolo zas umenie natocit sracku podobnych rozmerov. Regeneration je proste klasicke becko okorenene znudenym Majstrom, jeho geriatrickym subojom s Dolphom ... no a to je asi tak vsetko. ()

McLushi

Tak jsem se konečně dostal k filmu, ve kterým se opět střetávají moji dva nejoblíbenější akční herci. Univerzální voják 3 už samozřejmě není tak super jako první díl, ale jelikož v dnešní době už štěstí nepřeje tolika akčním filmům jako tomu bylo v minulosti, musím uznat že to rozhodně nebylo špatné. Hodinka a půl mi utekla jak voda, akce nebylo málo. Jen mě trochu štve, že Dolph se na scénu dostal až skoro po hodině a že tam moc dlouho nevydržel. Uděluji pěkné 3 hvězdy... ()

J0hny5

Hodně velké zklamání, v tomhle případě pro změnu nadhodnocené. Universálního vojáka jsem měl rád (jedničku), svýho času jsem měl hodně rád víceméně všechny filmy s Van Damem, ale tohle je moc. Béčkové filmy mi nevadí, když mají svůj styl a nějakou tu kvalitu. V tomhle případě jde spíš o céčkový film a nechápu jak do něj zlákali tyhle dva.. pro tuhle amatéřinu. Nějaký čas trvá než se tam Van Damme nebo Dolph L. objeví a tak jsem si nebyl jistý zda jsem si pustil správný film, vypadalo to na odpad. Jasně tyhle dva jsou béčkový herci, ale tenhle film jde pod jejich úroveň. Jak napovědel i konec tak se chystá další pokračování...to se máme na co těšit. 20% ()

Andre3000

Od začátku do konce jen a jen mlácení hlava nehlava. Navíc Van Dame chodí jak kdyby měl na sobě závaží a v kalhotách naděláno. Prostě totální výsměch umění jménem FILM. ()

c.tucker

Slabota. Tenhle starý pán (Van Damme) by už neměl být vystavován takovým fyzickým nárokům, vždyť z jeho výrazu obličeje čiší únava a kdo ví co ještě. Souboje celkem dobré a úvodní honička výborná, jinak ostatní nepochopitelné a navíc. ()

Maty85

Bída a utrpení oproti předchozím dílům. Věk J.C.V.D a D.L. jde hodně znát a jejich výraz na tváři to jen dokazuje. A ještě k tomu takový amatérský pojetí celého snímku vsazený navíc do strašnýho prostředí natáčecího...chjoo, ale pokus dobrej :-) ()

WolfR

Pokračování Univerzálního vojáka, lákajícího na velký návrat Van Damma a Lundgrena, předvedlo pár solidních bitek a přestřelek v opuštěném městě a dvě hlavní hvězdy originálu ukázalo sotva na pár minut. Alespoň ta jejich bitka ušla, takže o fous 2 hvězdy. ()

Seagal vs. Van Damme?

Seagal vs. Van Damme?

17.04.2009

Jean-Claude si přečetl pár pozitivních recenzí na svou usoplenou zpověď JCVD a nabyl dojmu, že je opět na vrcholu a může si dovolit odmítnout Slyovu nabídku na účast v The Expendables. Vzápětí… (více)