Historický velkofilm o legendárním ninjovi. Japonsko na konci 16. století je zmítáno nepokoji a boji o moc v nejvyšších kruzích. Obyčejní lidé trpí, dokud nepřijde ninja Goemon, který trestá nepravosti a nezalekne se ani šlechty. Vydává se proto na cestu pomsty, která má přinést mír. Svým počínám se ale neodvolatelně sám zaplétá do vysoké hry a jeho cesta ven bude dlouhá a krvavá... (oficiální text distributora)

vitac.

A ty čtyři dávám protože to vše, co tu bylo filmu vytýkáno (CGI, skoky, nesmrtelnost a kdo ví co ještě), se mi na něm líbilo, plus i to co se líbilo ostatním. Prostě krásná pohádka se vším všudy - to je Goemon aka japonskej Pán prstenů:) ()

Vykuk

Poněkud šílená akční japonská pohádka, opět působivé zpracování, jak bych tak řekl - dobře se na to dívá, což není úplně málo, ale jestli to stačí, záleží na úsudku jednotlivce. Snaha o jakousi epičnost se po chvíli ztrácí, přesto se na to dívalo celkem dobře a nemůžu říct, že bych se nudil. Lehký nadprůměr japonských úletů. ()

pekas

Tenhle režisér točil Casshern? No tak to naprosto sedí, to mě v průběhu filmu napadlo mockrát. Japonskou náturu stále úplně nechápu, ale na jejich filmy se dívám prostě moc rád. To, že se hrdinové často chovají pro evropany nepochopilně je fakt, na který se dopředu u těchto filmů musí divák připravit. Ale vizuálně a emocionálně je to paráda i když triků bylo opravdu hodně. Slzička ukápla, zážitek silný, 80% ()

Nathaniell

Takže: Měl Robin Hood nějaký vzor, kterému se snažil připodobnit? Nechci vám bořit iluze, ani dávat naděje, ale Goemon byl jeho vzor. Film dle zajímavostí ukazuje nový nástin příběhu slavného Ishikawy Goemona, mistra lupiče, bývalého ninjy, nikdy samuraje. Podle toho co jsem četl ohledně něho a Hattoriho Hanza, se jedná o hodně autentický příběh. Jistě, jsou tam jisté nesrovnalosti a právě Hanzo se pravděpodobně v rakvi otočil nervózně na druhý bok, se slovy: "Trošku blbej, ne?" SPOILERY: Hattori Hanzo se po smrti pana Nobunagy stal tzv. zabijákem pro lid. Rozhodně ne pro to, že by podporoval války, ale právě naopak - on války rozvracel. Nevadí. Zjevně se z toho nezblázníme, že? :-D Mnohem větší paradox pro oko diváka může být Gatlingův kulomet. V šestnáctém století přece ještě neexistoval. To je pravda. Existoval jeho předchůdce, řečený: mnohahlavňový ďábel. Tehdejší technická špička, vyvinutá spoluprací Evropy s Asií. Tuto zbraň Richard Jordan Gatling zjednodušil a patentoval jako svoji. ()

p.i.t.b.u.l

Když jsem se koukl na hodnocení tohoto filmu, byl jsem nesmírně natěšený. Toto nadšení mně však nevydrželo příliš dlouho. Tento film, ač má v celku výborný příběh s krásným dějem byl pro ně až příliš nudný. Nevím, možná mu křivdím, ale tohle je můj názor. Film má své klady jako strhující příběh, impozantní hudbu, ale pak a to je to horší má své mínusy. A těch není zrovna málo. Když přivřu oči nad grafikou a animací scén, které místy až bijí do očí, můžeme k tomu přidat další a to např. souboje, které mně připadají trochu jako parodie na samuraje. Závěrečná scéna je absurdně směšná a postrádá logiku. Chápu, že je to bráno z nadsázkou, že podle dávné legendy samurajové skákali vysoko a lidé měli za to, že opravdu jakoby létali, nic proti tomu, některým věcem i věřím, ale tohle bylo příliš. Některé scény jako skok a let na nepříteli mně připomněli Pokemony. Abych to shrnul. Nepovedený film plný přeplácaných a nepovedených efektů nezachrání ani dobře napsaný děj. Škoda toho nevyužitého potenciálu. Film by to nebyl špatný, ale pro mně tam bylo až příliš nudných scén a hodně jsem se nudil. ()

jack_scott

Velmi zajimavá zdařilá kombinace historické fantasy, místy působící jako Matrix. Místy fakt hodně, což je rozhodně plus. Efekty jsou někdy levnější, ale co- pořád je to o invenci. V Japonsku je nejen invence, ale i peníze na chuť takovouhle věc fakt realizovat, což degenerovaný debilní euroamerický filmový průmysl plný Zelených sršňů a stovky dílů Pirátů z Karibiku fakt postrádá. Yosuke Eguchi to tam sází skvěle, Ryoko Hirosue je úplně krásná japonská princezna...herci prostě super, režie a provedení obecně fajn... prostě nemam důvod ke stížnostem. Na druhou stanu - úplně super neni ani námět, místy fakt zaměřený scénářem čistě na efekt, takže jenom 80%. Ale zase- spousta těch scén na efekt je fakt super a člověk by si je pamatoval - ale je dost, takže se to lehce ztrácí...Jen houšť! ()

Ifcik

Z historického hladiska to nebolo moc presné, keďže v tej dobe ešte strelné zbrane neboli, ale na námete to podla mna vôber neuškodilo. Dodalo to tomu svižnosť a efektnosť. Je pravda, že počítačové scéný boli trochu odfláknuté ale myslím, že skoro v každej scéne bolo použité niečo z počitačovej grafiky, či už to bolo poznať v niektorých scénach viac a v iných menej. Výsledný filmový efekt podľa mňa vyšiel dobre. Mám rád takýto typ filmov, kde je humor, dobrá zápletka( čo už nie je až tak často pri nových filmoch), láska, pomsta, jeden alebo viac hrdinov, čo sú uplní machri v bojoch. Pre mňa to bol výborný filmársky zažitok zo všetkých strán. ()

blekekeke

Nemám rád fantasmagorický přemrštěný filmy, kde je více triků, než blech. Jenže tohle to s triky umí a nejen s triky. ()

brasek

Digitálny cirkus na ktorý sa nedá dívať. Príbeh ide bokom... a nech by bol akýkoľvek dobrý, tak je zabalený do podivného a lacného kabáta. ()

Grimaldi

Opravdu bych rád někdy viděl dobrý a realistický film věnující se Období Sengoku a klidně i postavě japonského Robina Hooda, Goemona, ale tento snímek mi nic z toho bohužel nedodal. Hnusné digitální triky, které jsou integrální součástí celého filmu (škaredé paláce, příroda i souboje kdy se skáče kilometry do vzduchu) nedokáže zachránit ani poutavější děj a již zmíněné historické pozadí. Někomu vizuální pojetí jistě vadit nebude, ale mě zkazilo celý film. ()

morlumak

Přestylizované japonské drama. Film se tváří jako historický, ale nenechte se mýlit. Jediné, co dělá je, že opravdu zvláštním způsobem znásilňuje historii ke svému obrazu. Vytýkat mu historické nepřesnosti je samozřejmě nesmysl, ale může mi někdo vysvětlit, co dělaly kulomety v Japonsku v 16. století???? Jak píší ostatní, film je celý natočený před modrým plátnem a místy to jde hodně poznat. To by až tak nevadilo, co mě ale vytáčelo nejvíc byla šílená kamera při soubojích. Připadal jsem si jako při hraní nepovedené předělávky z konzole na pc - kamera se zběsile točí kolem hlavní postavy a nikdo vlastně nechápe, co se děje. Zajímalo by mě, kdo výmyšlel repliky postavy Togunawy, hlášky jako - "Nebe pláče, musíme zastavit bitvu." si budu pamatovat hodně dlouho. Tohle se fakt moc nepovedlo podle mě. ()

Hadascz

Děj nebyl tak zamotanej jak u Casshern, možná proto se mi to líbilo víc, teda až na nějaký ty odsekávací momenty ;) , každopádně audio-vizuálka povedená,akce i když občas nepřehledná, ale že by to ubíralo na kráse to říct nemůžu a ani nechci. V jednu chvíli (no možná i ve víc) jsem si řikal tak tohle co tam provádí neumí ani Neo. Každopádně utíkalo to báječně, nenudil jsem se ani chvilku ()

trinan_kop

Keďže sa zaujímam presne o toto obdobie Japonskej histórie tak nemôžem hodnotiť menej ako 4. Dal by som viac, ale nemôžem zabudnúť tvorcom to že Hideyoshiho vykreslili ako deti vraždiaceho zloducha - pričom v skutočnosti to bol strategický génius ktorý sa vlastnými silami vyšplhal z absolútneho dna spoločnosti na jej absolútny vrchol - a oni ho takto "opľuli". ()

teseth

Tenhle patloš si víc jak dvě hvězdy nezaslouží a to ať se na mě nikdo nezlobí. Vizuálně se pokusili o ztvárnění úžasných orgií, které ale čpěly prázdnotou a amatérským zpracováním. Herecké výkony nejsou, protože tam není moc co zahrát a za druhé herci jsou naprostí diletanti, kteří neumí vyjádřit jakýkoliv emoce. Příběh se snaží proplést tolik dějových linek, že po 30 minutách se totálně nevyznáte v tom co kde kdo s kým jak a proč. Hlavně nejhorší a naprosto poslední hřebíček do rakve je závěr, který vypadá jako pokus o "Impérium vrací úder" versus pc hra "Shogun". To mě fakt nakrklo. Opět jsem se napálil hodnocením na ČSFD. WTF. ()

SnOuWeX

Je jedno, že v tomhle filmu dostávají dějiny pěkně na prdel. Tento film je japonský! Tohle by si měl každý uvědomit, vše tu jak má být a hlavně silný a působivý děj. Dále naprosto okouzlující grafika, která mi absolutně vyrazila dech. Prostě nádhera. A co se mi líbilo nejvíce? Konečně jsem viděl film, kde bylo finále více než-li naprosto uspokující. Škoda, že mi nebylo dopřáno vidět to na velkém plátně, jelikož tento film si to zaslouží a nejen kvůli vizuálnímu zpracování. ()

Erizu odpad!

Docela zajímavý příběh srazila na jednu hvězdičku příšerná grafika - neplynulé pohyby, naprosto nerealisticky vypadající krajina (takhle tráva opravdu nevypadá), divní koně, kteří vypadali spíše jak oslové a pohybovali se jak Sentinel, naprosto kýčovité záběry (Srpek měsíce nad vodopády, které v Japonsku nikde asi nenajdete, a kolem poletující světlušky? Tento záběr si tvůrci očividně tak zamilovali, že ho použili rovnou dvakrát a kupodivu byl měsíc pokaždé ve stejné pozici, skoro jako kdyby ho někdo namaloval. Oh, wait...) a hodně špatné interiéry budov (exteriéry také za moc nestáli) - dále pak pro mne nestravitelná volba brnění (největší hit byli pěšáci, kteří vypadali jak Sarumanovi skřeti) a hudby, postavy působící spíš jako karikatury a divné pojetí historie. Tohle všechno působilo skoro "so bad it's good" dojmem, takže jsem se docela bavila. Ale hřebíčkem do rakve byla z mého pohledu přílišná překomplikovanost příběhu a závěrečná bitva, kdy jsem měla pocit, že Impérium vrací úder. Jsem na japonskou kinematografii zvyklá a historická dramata miluji, ale tohle byl odpad. ()