Alfa a Omega

• USA Alpha and Omega (více)

Co nemůže postrádat správné dobrodružství na cestě? Stopování, naskakování do rozjetých náklaďáků, rozzlobené medvědy, píchavé dikobrazy nebo setkání s husou golfistkou a kačerem coby nosičem holí. Jen se zeptejte Kate a Humphrey! Jsou to dva vlci z jedné smečky. Ovšem s pořádnými rozdíly. Kate je z rodu Alfa a její otec je jeden z vůdců smečky, takže se mladá vlčí dáma musí chovat podle toho – vznešeně a odpovědně vůči osudu celé rodiny (trochu připomíná bojovnici Laru Croft). Humphrey je Omega vlk, to znamená, že stojí na nejnižší příčce hierarchie. To mu umožňuje být absolutně svobodný - tráví celé dny s kamarády, baví se a paří. Aby zajistil klid ve smečce, otec Kate se rozhodne zasnoubit svou dceru se synem konkurenčního Alfa samce. Nicméně, čáru přes rozpočet všem plánům udělají lidé. Při lovu zasáhnou Kate a Humphreyho uspávající střelou. Oba mladí vlci pak procitnou daleko od domova v přírodním parku v Idahu, kde by podle lidí měli založit rodinu. Oni se ale rozhodnou jinak – vypraví se napříč kontinentem zpět domů, do Jasperova národního parku v Kanadě. Jak to ale dát dohromady, když Humphreyho heslo je „Ať se všichni baví!“, zatímco Kate prosazuje „Já jsem vůdkyně“? Při své dobrodružné cestě se naučí spolupracovat jako tým a – jak jistě brzy uhodnete – se do sebe zamilují. Jak je ale přivítá rozhádaná smečka? Podaří se jim zachránit vlčí rod? (oficiální text distributora)

keddy79

Jeno animované klišé je následováno druhým. Animace vypadá jako bychom se snadvrátili v čase. Nasazením brýlí docílíte toho, rozmazaný obraz se stane koukatelný, toť vše k 3D formě. Nejhorší 3D animák, co jsem viděla. ()

MartinezZ

9.4.2011 ~ Předvídatelný, dětsky hloupý a navíc poněkud nehezký animák. ~ Vlci. Alfy jako vůdci smečky, Omegy jako lovci. Tyhle dva světy si nejsou souzeny. Ovšem mezi jednou takovou Alfou a jedním potrhlým Omegou vzplane něco, co oba světy spojí. Nečekané. ~ Tedy alespoň ne hned. Nejdřív je totiž musí z jejich národního parku odvézt, aby v jiném parku založili novou smečku, což se hlavně Alfě nelíbí. Má si totiž "vzít" (?) samce z jiné smečky, čímž se tyto spojí a budou silnější. A oba se chtějí vrátit a tak se vrací, za pomoci krůty, a ohrožují je medvědi a blablabla a nuda. ~ Tahle konina vznikla hlavně a to hlavně proto, aby to mohlo být ve 3D a děti na to nalákaly chudáky rodiče, co to absolutně zbytečné 3D vstupné zacálují. Důsledkem tak je, že tenhle hodně podprůměrný animák si na sebe vydělal už jen v USA a ze zbytku světa se jen rýžovalo. Je skutečně smutné, že něco takového se dokáže zaplatit a tak vznikají další a další nedobré filmy. Navíc tento animák byl tak moc špatný z grafické stránky, že v poslední době to ani není s čím srovnat. ~ 1,5* ()

blackrain

Jo, jo, zákony ve smečce jsou pevně stanovené, ale nikde není psáno, že se musí dodržovat. V přírodě to sice chodí jinak, ale to vůbec nevadí. Já jsem velkoryse všechno možná i nemožná klišé, kterými je tenhle příběh přímo nabušený, přehlídla. Jen mi trošku vadili ti vlci, chápu, že je chtěli nějakým způsobem odlišit, ale měli jim udělat lepší hřívu, takhle to moc připomínalo lidské vlasy a vypadalo to nepřirozeně a pak je tu také pár scén, kde ti vlci podivně poskakují a ťapkají. ()

ABLABLABLA

Hrozní grafika, přeplácaný příběh, ale několikrát jsem se díky trapným scénám zasmála - jako např. při "vytí" vlků na měsíc? Vážně?:D ()

kaylin

Variace na příběh Romea a Julie jen s tím rozdílem, že jsou zde v podstatě jen divocí psi, a také s tím rozdílem, že to celé je animovaná komedie pro děti. Tváří se rodinně, ale tohle je opravdu především pro děti. Dospělí nemají, co by si zde užili. I když jsou zde momenty rádoby napětí, stejně je od začátku jasné, jak každá scéna dopadne. Novátorství není ani v animaci, která je vyhlazená, ale prázdná. ()

M.i.k.e

nakonec ne tak špatné a občas i docela vtipné,ale celkově to v konkurenci pixarovek a dreamworks animáků nemá šanci obstát...50% ()

HappySmile

Dětem se to asi líbit bude, ale pro dospělé to bude neskonalá nuda. :) Znáte to, příběh o ničem, kde předem víte, jak to dopadne. Žádný originální nápad a s animací si evidentně taky hlavu moc nelámali. Proto mě taky překvapuje, že se tady angažovaly v dabingu Christina Ricci a Hayden Panettiere. ()

honajz2

Tak rozporuplné pocity jsem snad nikdy z animáku neměl. On se totiž každou chvíli neustále metamorfuje. Ihned to vysvětlím - chvílemi působí strašně infantilně, chvílemi je celkem příjemný, chvílemi to dokonce bylo i vtipné a pak to zase chvíli bylo infantilní a moje pocity z toho filmu se neustále měnily. A pak ta animace, která chvíli vypadala odfláknutě a jak z nějaké počítačové hry a chvílemi třeba špatná nebyla. Byly tu zvláštní úhly "kamery" (nevím, jak to u animáku nazvat), na animák celkem zajímavé. Příběh je sice divně vedený, je tady spousta zbytečných odboček k zbytečným vedlejším postavám, které tu působí hrozně otravně, ale zase na druhou stranu, spíš jsem se u toho bavil, než nudil, a to ten příběh není nic extra.A těch pro a proti je zde tolik, že vůbec nevím, kolik tomu ve finále dát. Některé postavy sympatické, jiné jsou strašně otravné. Slabší 3*, asi? Asi jo, zatím to tak nechám, ale nic extra to není. ()

Nach

Nenadchl a ani nepobavil. Tento dobrodružný animovaný film nemá až na pár scén vlastně nic, co by šlo považovat za zajímavé ba originální. Jeho animace je navíc už na tu dobu podprůměrná a hlavní postavy připomínají spíše křížence vlka s nějakým zvláštním ořechem. Je to velká škoda, neboť to mohl být velice zábavný film. 50% ()

Kwaichi

Vlk je pre mňa majestátne zviera a nemôžem sa na to pozerať ako si tu hopká na zadných nohách. Čo sa týka príbehu, nepriniesol nič nové. Ide o starý, v poslednej dobe tak často omieľaný príbeh o láske medzi jednotlivcami z dvoch odlišných kást - vládnucej a plebsu - Alfa a Omega. Okrem spoločného vytia pri mesiaci a spúšťania sa na kôre stromu sa tam prakticky nič neudialo. O vlkoch by som si predstavoval keď už tak niečo akčnejšie. škoda, že som to videl len na bežnom televízore, kebyže to vidím v kine s všetkými tými 3D efektmi tak by ma to zaujalo viac. ()

C0r0ner odpad!

Těšil jsem se. Vlka jako zvíře mám nejraději ze všech a tak jsem rozhodně musel tenhle animák vidět. Po pěti minutách zhnusení jsem však začal dlouze čumět kamkoli jinam než na obrazovku. Bez nadsázky je to ten nejhorší kreslený film, který jsem kdy viděl. Příšerná animace, nulový humor, totálně dementní chování všech postav, stupidní stokrát omletý scénář... Průser jako svině! 0% ()

Pajky3

Hned na začátku se mi znelíbila tahle animace. V záplavě současných kvalitních animáků je tohle přehlednutelné a právem. Příběh není nějak extra zajímavej, takže je překvapením několik zajímavých jmen v dabingu. Nedokázal jsem na to koukat souvisle, ba to ani dokoukat ()

majo25

Príbeh klasický klišovitý, jasne určený pre menšie publikum, o láske a naplnení svojich snov - ktorý ale nijak nevybočuje z dnešného štandartu, navyše vlky sme tu ešte nemali. Infantilný humor, ktorý aj dosť absentuje, sa dá zniesť už tažšie. Zatiaľ by to ešte ako-tak išlo, ale korunu tomu nasadzuje úrovňou veľmi slabá animácia a aj dosť nesympatická. Taktiež sa tu vyskytuje aj niekoľko prvoplánových nápadov. Hodnotenie: 45% ()

LukeUp

Velmi podprůměrný a ničím extra vybočující animák. A takhle urazit vlky, že vyjou jako děti z High School Musical, za to bych autora vlkům předhodil, aby věděl, že vlci nezpívaj... ()

Mylouch

Animace, parazitující na animačním vývojářství Doby ledové a skluzavkové scéně z Pyšné princezny, aniž by přidala mnoho navíc. Titulky prozrazují vysoký podíl indických tvůrců. V indickém kontextu se může jednat o emancipační projekt vůči kastovní společnosti, zaměřený na dětského diváka. Podobné projekty si zaslouží výraznější komediální a dramatický rukopis, který by teprve využil charakterů zvířecích postav. Ocenění patří hudbě. Věnováno památce Dennise Hoppera, který namluvil Tonyho ()

Radiq odpad!

S vlkmi žijem, s vlkmi vyjem a bez mých vlkov neprežijem (nebo tak nějak). To je Věc... ale tenhle film to neni věc. Je to totiž pěkná nuda. Za prvé tam neni pořádně vysvětleny, co to znamená být ve smečce alfa a omega - malý děcko, pro který je tenhle film asi určenej, bude marně tápat a nevědět. Co mě vede k tomu, že to je vyloženě pro děcka, tak je to, že se tam celej film ohánijou tím, jak jdou lovit atd., ale nikdy nic neuloví, aby z toho dětičky neměly psychickou újmu, a místo toho žerou borůvky, to by vlci fakt dělali... Velmi, ale velmi velice moc trapné bylo společné vytí, z kterýho se stalo něco jako společnej zpěv, což bylo fakt vytí jak sviň. V neposlední řadě jde o postavy samotné - vlci a vlkyně jsou sice rozeznatelné, ale ani jejich zjev ani chování nejsou nějak vtipné nebo vyloženě bavící. Nehledě na tu kachnu a toho druhyho ptáka, co tam pořád hráli golf, což bylo (jak jinak) velice trapné. A animace samotná hodně místy hodně amatérská až nudná (ale neřikám, že bych to uměl lip). ()