Pořad vysílaný TV NOVA. Reportáže odhalují podstatu politických a finančních kauz. Reportéři pořadu pomohli k odhalení několika z nich, například "Kinský" a "Berdychův gang". Moderují Radek John a Josef Klíma. (duklak2)

triatlet

Když jsem dneska na vlastní oči viděl Josefa Klímu, jak přednáší zaplněnému sálu o kriminalitě mládeže, tak mě při jeho povídání napadaly podobné výrazy jako uživatele Radek99: populismus, bulvarizace. Študáky určitě bavil, ale že by je Klímovy rádobydramatickovtipné historky poučily... Posuďte sami: vypravoval o tom, jak se nějaký přiopilý borec vsadil, že během hodiny bez násilí otevře 60 aut a vezme z nich nějakou drobnost; byl přichycen při činu, dostal podmínku. Po pár měsících se vsadil (opět pod vlivem), že vyleze do 3. patra a z otevřeného okna vezme vázičku (za 38,- Kč); byl přichycen a už ho odsoudili bez podmínky. Ale po návratu z vězení si zašel na plovárnu a v opilosti se vsadil s kamarády, že stáhne opalující se holce spodní díl plavek - obvinili ho z pokusu o znásilnění (na koupališti bylo 300 lidí), dostal osm let... A Klíma přemýšlel, jestli ten borec je opravdu viník... Na dotaz studentů, jestli se někdy při natáčení bál, vytasil historku, jak mu jednou Nova platila bodyguardy a ti ho doprovázeli na nudapláž. Seděli u stánku a dalekohledem sledovali Klímu. Sedmdesátiminutové tlachání mě skutečně motivovalo, abych se koukl při nejbližší příležitosti na pořad Na vlastní oči... Ani se nedivím, že vysílání zrušili. ()

SOLOM.

Svého času velmi kvalitní publicistický pořad, který nás očima Josefa Klímy a Radka Johna provedl nejednou zajímavou kauzou. Něž jim to vlezlo do hlavy, byla to super dvojka, která měla přehled, nebáli se strkat „rypáky“ tam, kde ostatní jo – ovšem postupem času to začalo mezi nimi skřípat a pak se celý tento solidní projekt rozpadl. Jakmile Radek vlezl do politiky, nemohl jsem ho ani cítit a Pepa se taky následně nepěkně vybarvil… ()

ARI50

Na vlastní oči mě bavilo akorát vyprávěni nevím tohle mě moc nebere takové věci prostě musí vrýt se do člověka hned. ()

duklak2

Je to snad nejdokonalejší publicistický pořad, který jsem měl možnost vidět. Neměl vůbec žádnou konkurenci. Líbil se mi hlavně Josef Klíma, který mě svým vzhledem připomínal jednoho mistra z učňáku. Bylo zajímavé sledovat, jak se odhalují finanční kauzy a pak také chválím reportéry, že se v tomto pořadu vraceli k nevyřešeným kriminálním případům. Za jednu z nejzajímavějších reportáží považuji odhalení kauzy Berdychova gangu. Ze zásady nedám plný počet, ale i ty lepší 4 jsou velmi dobré. Třikrát jsem viděl reportáž z jihlavského podzemí, kde se ve výklenku zjevil jednomu moderátorovi tohoto pořadu duch. Tady se můžete podívat na reportáž: Záhady v jihlavském podzemí ()

Caszidy

Aneb jak se z reportáží o hledání štěchovického pokladu, "pátrání po hitlerově sestře" a podobných "investigativně" záslužných činností dostat do ministerského křesla. Jedna hvězda za práci Josefa Klímy a Stanislava Motla. Více jim za "kolaboraci" se "znalcem vína" Bradkem Konem přiznat nemohu. ()

NinonL odpad!

Tehdy jsem ještě Johnovi věřila, že mu jde skutečně o věc a boj proti dinosaurům. K smíchu. Vlastně spíš k pláči. ()

ivishka

Na.....vlastníííí......BOLVY....ovidíte....Tohle a nic jiného bych ráda slyšela od Radka Johna místo toho aby se cpal ZBYTEČNĚ a uplně nepochopitelně do politiky. Tenhle pořad sám o sobě není špatný. Ukazuje problémy takové jaké jsou. I když novácká publicistika či co je trochu něco jiného. ()

Fanucci

Velice si vážím reportáží Stanislava Mottla a také Klíma mi nevadí. Johna a Kroupu ale moc nemusím a proto dávám jen 3 hvězdy. ()

dyfur

...vtedy na začiatku som tomu veril a asi spočiatku i mnohé bola pravda....postupne moja dôvera v prezentované údaje-udalosti klesla.....asi platí,že nič nie je také ako sa v úvode zdá-škoda. ()

WolfR

Zpočátku velmi kvalitní, později pořad jaksi…zbulvárněl, a to je u pořadu tohoto typu ta největší chyba, 2 hvězdy. ()

MJMilan

Snaha tohoto pořadu vždycky byla najít nějaké šokující téma. To se redaktorům TV Nova většinou dařilo bez větších problémů. Horší to bylo s obsahem, který nebyl téměř nikdy naplněn. Rozřešená témata uprostřed či vaření z vody. ()

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj