Malá dívka uprostřed Francie, umístěná v sirotčinci se svou sestrou, marně čeká každou neděli, že se pro ně jejich tatínek vrátí. Kabaretní zpěvačka s příliš slabým hlasem stojící před publikem podnapilých vojáků. Mladá švadlena, jejíž prací je opravovat lemy v zadní místnosti obchodu venkovského krejčího. Příliš hubená začínající kurtizána uprostřed prostitutek a zhýralců nachází útočiště u svého ochránce Étienna Balsana. Zamilovaná žena, která ví, že nebude „ničí ženou“, ani ženou Boye Capela, muže, který ji přesto tolik miloval. Rebelka, které konvence tehdejší doby brání volně dýchat a která se obléká do košil svých milenců. To je příběh Coco Chanel. Příběh moderní ženy, která navždy změnila svět módy, svět žen. (oficiální text distributora)

nevermore

Pro mě jen průměrný, často nezáživný, životopisný film. Audrey Tautou jsem navíc nikdy nijak zvlášť na chuť nepřišel. 55% . ()

Ace.Anita

Což o to, film je to pitomý. Ale ten kontrast mezi módou před Coco a po Coco je dechberoucí. Nebo mám říct (vzhledem ke konci éry korzetů) dechnavracející? ()

brando

Řekl bych, dosti podhodnocené. Přitom Tautou jako vždy skvělá a po řemeslné stránce taky na vysoké úrovni. Možná konvencím, které jsou zde zobrazovány, již dnešní generace nerozumí. ()

blackJag

Životopisná limonáda, která nepochopitelně opomíjí to zajímavější ze života Gabrielle 'Coco' Chanel - její působení v oblasti módy v době největších úspěchů (i neúspěchů). Mimo to má film jakési standardní přísady podobných příběhů o dosažení cílů nejvyšších – od pobytu v sirotčinci, touhy něco se svým životem udělat (přes nepokryté příživnictví k "objevným" momentům potřeby vlastní realizace) až po klišoidní téma ztracené lásky (vzhledem k použitému stylu vyprávění zde ani bohužel nebylo jak přesvědčit diváka o nějaké citové hloubce - v jednom záběru Coco se slzami v očích říká svému milenci, že nic nebude jako dřív a v další scéně, byť časově vzdálenější, se už znovu oddávají sami sobě jako by se nechumelilo). Film také působí delší než ve skutečnosti je... Co ale snímku upřít nechci, jsou slušní herci (až na toho proklatého Nivolu, který je tradičně bezvýrazný a dřevavý) nebo kamera, která dokázala vyloudit pár dobově hezkých obrazů. 50% ()

greetchen

Překrásné kostýmy, příjemná hudba, příběh ale mohl jít mnohem více do hloubky, život skutečné Coco má co nabídnout. Jistým zklamáním je pro mne i Audrey Tautou, její výkon v Coco Chanel je ve srovnání s jejími předchozími filmy (a samozřejmě milovanou Amelií) velmi slabý. ()

Koryntos

Strašně moc předvídatelný film od začátku, až do konce. Ze životopisu bych se ráda dozvěděla nějaké zajímavosti, něco co není všeobecně známé. Celý film se nekonečně vlekl a tak nějak postrádal děj. Tentokrát se mi vůbec nelíbila Audrey Tautou, nějak k ní ta role vůbec neseděla. Navíc vypadala, jako stará mladá. Jediné co chválím jsou kostýmy. ()

Autogram

Veľmi príjemné pozretie životného príbehu Coco Chanel z jej vlastného pohľadu. Z pohľadu obyčajného dievčaťa. Film sa nesústreďuje na slávne obdobie jej života, ale práve naopak. Sláva je iba naznačená na úplnom konci filmu. Film je určený skôr ženskému publiku, ale nenudil som sa a bola to zásluha určite aj skvelej Audrey Tautou. ()

Josefin

Hrozně unylá ,okleštěná autobiografie Coco Chanel, kterou ztvárnila Audrey Tatou mezi dvěma muži, jednoho nechce a druhého nemuže mít, nijak oslnivé výkony od pánů . Bez jiskrného náboje, na který jsem pořád čekala a nic. Vyloženě špatný scénář, těžko říct co si o tom myslet. Z jejího tvůrčího invenčního období se defakto nedozvíme nic. Sama si nemyslím, že celý její život byl vyloženě extravagantní, ale tohle pro mě opravdu byla bída. Škoda toho převelice zprzněného dílka, takhle zpracovat téma Coco je pro mě osobně nuda a hrůza.To mě opravdu mrzí, protože jsem se moc těšila. ()

zsn

Jaké to je býti první ženou, která vstoupila do světa mužů? Milá, drzá, nevinná, provokující, slušná, neslušná, svá, všech, stará, mladá, ženská, mužská, to vše byla Coco. Vypracovala se od píky. Její život značně ovlivnil feminismus a eleganci jí vlastní. Velmi objektivní příběh slavné návrhářky, o to víc dojemný, že příběh napsal sám život. V podání povahově neodolatelně shodné Audrey se nedalo čekat nic jiného, než že snímek bude atraktivním a elegantním, jak se pro Francouze hodí. Je jasné, že pro víc jak polovinu hodnotících "odborníků" zde to bude nuda, protože žijeme ve světě plném nároků (nejen) na film, na akci, ale když se nad tím pozastavíte - je to životopisný snímek, nemůžete zde hledat divoké střílečky, rychlá auta nebo vetřelce se slizem. Nudný život teda Coco neměla a Alessandro Nivola, žijící v USA, podal půvabný výkon jako Francouz ()

MaMitti

Ach...těšila jsem se na Audrey, těšila jsem se, že se dozvím něco o té pozoruhodné osobnosti Coco Chanel, jejíž jméno (zejména) ženy vyslovují s patřičným respektem a nadšením. To, co jsem se ale o Coco Chanel dozvěděla, „nepotřebuji“…Ano, je to sice zajímavé, možná i dojemné, ale proč příběh velké návrhářky a ženy končí ve chvíli, kdy by se jevilo nejpatřičněji právě začít? Anne Fontaine to určitě nemyslela špatně, Coco to neměla lehké, hezky nám ukázala, z čeho vzešla, co jí ovlivnilo, ale proč proboha o tom celý film???Proč tolik té „červené knihovny“? Tolik jsem si přála, aby se postupně víc vylíčil její vztah se sestrou, aby se to pohnulo a přesunulo dál v čase… Navíc…s velikou lítostí musím přiznat, že Audrey se mi do role Coco nehodila. Plusem zůstávají kostýmy – ty asi ocení právě ženy. Škoda, troufám si tvrdit, že z tohoto tématu by se dalo vytěžit mnohem víc. ()

Autenticita

Film o ženě, která naučila ženy nosit kalhoty a oblékat se jednoduše, předtím, než vznikl legendární salon Chanel./// Ve filmu jsou 3 stěžejní postavy, a každá je nesmírně osobitá. Coco (Audrey Tautou) si mě získala od první vteřiny, kdy se objevila na plátně ve scéně v kabaretu svýma očima, které mají před hlučnými hosty pohled plachého zvířátka. Život Gabrielle Chanel byl, alespoň v době jejího dětství a dospívání, dost drsný. Poté, čím si v mládí Coco prošla, působí přirozeně její břitkost, posmutnělost, ironie a originalita. Nápadná podobnost herečky s Coco podtrhuje věrohodnost. Francouz Balsan je požitkář, milovník koní, žen, vína, zpěvu a hlavně: zábavy! Jak společensky nepřijatelná je myšlenka, že by se někdo chvilku nudil... Brit Arthur, přezdívaný Boy, jehož Coco opravdu miluje, to je zase gentleman každým coulem, takže Coco ani nesdělí, že se bude ženit, aby nezranil její city - jaká ohleduplnost! Vztah přesto pokračuje a pro Coco je zdrojem radosti, i financí do začátku, když se staví na vlastní nohy. Nečekaná smrt Boye při dopravní nehodě je emočně nejsilnějším místem filmu. Od té doby Coco soustředí svou energii už jen na práci, následují samozřejmě pracovní úspěchy (zde jen ve zkratce), a film končí (originální název zní Coco avant Chanel, tedy Coco před Chanelem)./// Šaty, které Coco ve filmu nosí, jsou jednoduché, často přešité z pánských obleků a košil. Jednoduchost, na které je styl Chanelu prakticky postaven, nádherně vyniká vedle okázalých barevných klobouků a rób s korzety, do kterých se strojí francouzská smetánka. Ve snímku nechyběly zásadní kousky, ze kterých Coco stvořila módní stálice./// Film je harmonicky vyvážený, nemám pocit, že by něčeho bylo moc, nebo něco chybělo. Z příběhu hlavní hrdinky jasně vyplyne, proč modely, které prosadila, vypadaly právě tak, jak vypadaly./// Pro mě stylové zakončení letošního FFF. ()

Belatris

Průšvih. Všechno, co by se mělo zavrtat do hloubky, sklouzává po povrchu. Totální nezvládnutí tempa filmu a vůbec celkové režijní práce - film nefunguje komplexně, rozpadá se a co je nejhorší, ani ty jednotlivé drobečky za moc nestojí. Takový obraz si Coco nezasloužila. Z její osobnosti by se dalo vytěžit mnohem víc. ()

kolemjdouc

opět sáhodlouhě záběry na tvář Tautou.Jenomže životopis není jen o záběrech ale i o tom že autor díla něco sdělí.Tady se to nestalo.A ani nebyla snaha .Anebo obě Fontaine si toho moc nezjistily? Jinak v dřívější době se dal sehnat i parfém Chanel No5.Krásná vůně ()

DannyBoy80

CINESTAR 5.7.2009 - Nebylo to technicky špatně natočené, i herecky zvládnuté hlavně ze strany Audrey Tatou. ALE je to asi nejhorší životopisný film co jsem viděl. Všechny události ve filmu by měly být zhrnuty do asi 45ti minut a zbytek věnovat opravdu zajímavým částem života Coco. Její úplný začátek tam vidíme, ale vše je jaksi na pozadí romance, které je věnováno až příliš místa. Kdyby to nebyl životopis, bylo by to o fous lepší. Ale protože to životopis je tak slabé 3*. ()

Greny

abych pravdu řekl o Coco Chanel jsem slyšel poprvé. Možná je to moje chyba, ale přece jenom o svět módy a její historii se moc nezajímám. Bohužel tenhle film nepřinesl tolik očekávanou šťávu ( očekávala se hlavně díky Audrey Tautou). Pro mě jako člověka, který tuto osobnost vůbec neznal, bylo složité pochytit v čem byla tato dáma talentovaná, ale vše vyřešil konec a já pochopil... :) Film by určitě snesl dynamičtějěí scénář ()

Angelino

Pozerateľné to určite bolo, no rozmýšľam čo chcela Anne Fontaine povedať. O živote Coco som sa faktograficky tak veľa nedozvedel a na skutočné príbehy od pani Steelovej, ku ktorej má tento snímok bližšie si zasa nepotrpím. ()

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky