Často zajímavá sonda do „bytových návyků“ našich spoluobčanů. Poměrně různorodý náhled jednotlivých skupin bytových architektů na to, co je nebo může v bytě být praktické nebo alespoň zajímavě vypadat. Původně docela milá bezprostřednost Pavla Cejnara coby moderátora, která se však postupně přehoupla spíš do drzosti a manýry. Po prvních sériích, jež považuji za výborné, hodnotím kvalitu (asi je to přirozené) jako upadající.(12.7.2010)

• Daewiik

Dobře se na to dívá, ale že by to bylo nějak zvlášť poutavé...Nikdy bych si je nepustila do domu, aby mi z něj sice udělali super trendy moderní bejvák, leč velmi neútulný a neosobní, takový dům je nezabydlitelný! Ten styl co provozují je dobrý tak možná do reklamy na osvěžovač vzduchu. Ne ve všech případech, to jim nemůžu křivdit. Ale časem to začne nudit.(9.10.2011)

• HeyHou

Změny jsou bez nápadu, jedou na páse jak podle šablony. Pavel Cejnar v pohodě, dělá, co se po něm chce. Ale co mě úplně zaráží je to, že z celého bytu se vždy rekonstruuje jen jedna místnost! To opravdu nechápu, že provedou "nádhernou" přeměnu například obývacího pokoje, a ložnice, chodba, kuchyň i soc. zař. je jako ze socialistického týdeníku. Když už, tak už... ne?(25.1.2010)

• igi B.

Původně jsem téhle nepůvodní - našinci formou lacině a obsahem draze podbízivé - libo-lido matérii dal tolerantní aligistickou jednu hvězdičku, protože soudím, že i každý stádní bezduchý zoufalec má přece právo na své sny a je jeho tragédií, že si je nedokáže naplnit se svou rodinou sám a raději si nechá vnutit takovéto všelijaké instantní hnusy, ale... ALE! . . . Po náhodném zhlédnutí (ranní >fíhahůůl< tv 9.10.11) tohoto archivního dílu - http://prima.stream.cz/jak-se-stavi-sen/118547-jak-se-stavi-sen-klokanek - jsem své hodnocení přehodnotil. . . . Víc už tuhle sračku komentovat nebudu - nakonec PODÍVEJTE SE SAMI a pochopíte, ale jedno slůvko ještě přidám: SVINĚ!!! Tenhle díl je kvintesencí me(r)diálně-(ne)lidského sráčství - a za ten závěr - jednou JIM všem včetně prodejné pí šéfové a hlavně TÉ (nejmenované) zrůdě ty děti doufám(!) >za ty dary< naserou do úst! - - - - - (Vídáno občas nahodile na >primeroidní trdlovizi< , hodnocení kdysi mnohé, naprosto znechucený komentář po detailním nahlédnutí do >principů< zde jako šestasedmdesátý - 9.10.2011)(9.10.2011)

• Gamekeeper77

Na pár sérií s Cejnarem jsem se díval asi z 50% a to fakt rád. Tyhle věci mě vždycky zajimaly a jeho moderování mělo vtip a říz. Když ho vystřídala Něrgešová, přestal jsem se na to koukat. Její osoba s dost trapným projevem mě vyloženě sr**a a to že po americkém vzoru začali půl stopáže každého dílu řešit tragické osudy účastníků proměny ještě víc. Teď Kubelková sice lepší, ale kostra pořadu se bohužel nezměnila. Přeměny většinou lepší než horši, záleží na designérech, ale ve srovnání s ČT na podstatně vyšší úrovni vždycky. Rozdíly v řadách jsou velké, těžko hodnotit, takže průměr. Cejnar 80, Něrgešová 20, Kubelková 30. Celkově tedy 43%.(3.4.2018)

• - Na pořadu se podílelo 52 designérů. (M.B)

• - Za 10 let vysílání bylo natočeno celkem 15 sérií s 217 díly. (M.B)

• - Na proměnu bývá většinou jen velmi málo času. V rámci „bleskové proměny“ má DECO tým od začátku do bytu jen 36 hodin! (TheMaker)