Vrah ve mně

• USA The Killer Inside Me (více)

Kontroverzní kriminálka Vrah ve mně režiséra Michaela Winterbottoma, natočená na motivy knihy Jima Thompsona z 50. let, vypráví příběh dvojího života šerifova zástupce Lou Forda z malého texaského města. Charismatický, skromný mladík má temnou stránku – nenávist vůči ženám. Tak postupně odhalujeme, že se jedná o nebezpečného psychopatického sériového vraha. Ve filmu černějším než film noir se ukáže, že temné tajemství nemá pouze Lou... Podle režiséra jde o napínavý příběh, jenž vybízí k zamyšlení nad formami lidského násilí. (oficiální text distributora)

Ruud36

Po slabším začátku se film slušně rozjede a můžeme sledovat kvalitní vystoupení Caseyho Afflecka. Zajímavý příběh sériového vraha žen, který vyústí v lehce nadprůměrný film. Lepší tři hvězdy. ()

prochyn

Tak nevím, co si o tomhle filmu myslet. Vlastně vím. Spousta bezúčelného násilí a film se tváří jako superpromyšlený thriller. Bohužel ty díry v logice se nedají zaplácnout nějakým temným tajemstvím. Škoda. ()

david666

z tohoto filmu si budu asi navždy pamatovat scény brutálního násilí vůči hlavním ženským představitelkám - jinak se jedná o vcelku solidní thriller, natočený trošku méně obvyklým způsobem v retro stylu. ()

veverysiak

Síce netuším, čo je na tom noir, ale napriek tomuto nedorozumeniu sa to nepozeralo zle, zaujímavý priepastný kontrast medzi celkovým tempom so zdĺhavým čiastkovým ponorom do psychiky hlavného mordoša a nadmieru surovými sekvenciami bitiek, škoda, že vykreslenie vnútorných dôvodov hlavného hrdinu neboli viac odkryté, mohlo to byť príbehovo zahustenejšie a svižnejšie, takže 65%. ()

wick

Průměr který neurazí....Affleck se na roli psychopata hodí, i když voice-over si mohl odpustit, celkově moc logiky film nepobral, ale v poslední době jsme viděl horší kousky, tak proto taky možná to lepší hodnocení.. ()

esmoke

Kriminálka režiséra Michaela Winterbottoma, na motivy knihy (kterou jsem nečetl). Příběh z malého texaského města, kde jeden mladík je magor a kolem to nikdo neřeší nebo není schopný pobrat. Výsledek je nic moc, takové úplně obyčejné a nezajímavé (tedy pokud vás nebere samoúčelné násilí a "upravená" fasáda Jessici Alby). 2D dabing Rozpočet: $13 miliónů. Tržby: $3,98 miliónů. ()

KorenGeorge

Hodně brutální kriminálka odehrávající se na Texaském maloměstě.Líbila se mi poctivě vykreslená stylová atmosféra 50. let na jihu USA, dobří herci i originální téma k zpracování. Příběh má příjemně pomalé tempo, připomíná skoro idylu života mezi naftovými poli, kdyby zde ovšem hlavní protagonista nebyl dokonale bezcitný chameleon s odznakem. Násilí, které je ve filmu páchané především na ženách, způsobuje divákovi bolestnou grimasu ve tváři, a je jedním z nejbrutálnějších, které jsem kdy viděl. Casey Affleck zahrál novodobého Modrovouse brilantně a ztělesňuje ono tajemné maskulinní zlo, které ženy tak přitahuje, očaruje a následně zničí. Konec působí trochu přestylizovaně a málo uvěřitelně, přesto se jedná po všech stránkách o výborný kousek. Už kvůli charakteru zástupce šerifa Forda stojí za to film shlédnout. ()

mello21

Keisy mal cool chladno-klidacko-magorsky vyraz ,,,mlateni na "prdelky" mu taky jde!!!,,, Enywej,ak si nam raz Keisy poriadne odkasle asi pride o rolu nejakeho mafiana v buducnosti.hehe ()

Jan Preissler

Rozhodně se nebojím dát čtyři hvězdy. Casey Affleck umí hrát zakřiknuté sraby s vražednými sklony, což dokázal i ve filmu Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem. Tento film je občas až mrazivě sadistický, zvrhlý a divný, ale správně ukazuje myšlení psychopatického vraha v malém městečku. ()

montel

Lou Ford (Casey Affleck) je oblíbený šerif v malém texaském městě. Pod slupkou sympatického mladíka skrývá tvář nemilosrdného vraha...Tak to byla velká slabota. Pořád jsem čekal co se bude dít a ono se toho ani moc nestalo. Plusem můžou být sympatické herečky a větší množství erotických scén. Kde jinde uvidíte zadek Jessicy Alby? Hihi. 35% ()

Snakefinger

V pravdě velmi hnusný film se slizským hlavním hrdinou. Scény mlácení jedné ze dvou hlavních představitelek byly tak sugestivní, že víte přesně co jste měli k snídani a obědu. ()

ragtime

Z Caseyho Afflecka mám čím ďalej tým väčšiu hrôzu. Vyberá si chlapec zaujímavé role. A túto zahral majstrovsky chladne. Scenár by potreboval trošku viac vyladiť a ako detektívka to nie je také vybrúsené, ale ako profil jedného zaujímavého úchyla, to bolo slušné. Shame on you... ()

StRraDD

na mě příliš nelogické a utahané. Veganský brácha Bena má sice toho psychopata v očích ale tady mě to pořád nepřesvědčilo že s v tom filmu odehraje něco zásadního. ()

draxxi

Az na ten konec slusna detektivka s dobre ujetym psychopatem. Konec me ale zklamal. Tolik lidi bez čichu? 29/12/2009 63% ()