Pontypool

• Kanada Pontypool (více)

Psychologický thriller, v němž smrtící virus prostupuje městečkem v Ontariu. (Filmbox)

TheRaven

Prvních 40 minut naprosto geniálních a bez nadsázky za 100%. Ve chvíli, kdy se začně konkretizovat pointa, jde kvalita poněkud dolů. A to je škoda! Možná jsem to jen nepochopil, ale z těch tun pitomých interpretací na internetech mě nejvíc zaujala ta, že se jedná o satiru politické mluvy (možná by to pak vyneslo i ty čtyři). ()

petero

Nezvyčajná nákaza šíriaca sa v blízkom mestečku, je tentoraz zachytená prostredníctvom malého rozhlasového týmu, o troch ľudí a sem tam nejakej tej návštevy, kde sa na kompletku celí film odohráva, dáva napriek komornej atmosfére pocítiť tú hrozbu vonku v štýle rozhlasového vysielania Vojny svetov. Originálny to počin by nemal ostať bez povšimnutia. ()

Davies182

Pontypool je filmem, který po shlédnutí vezme slova z úst. Až na občasné (ale za to ohromné) - nejen - filmové chybky jsem se parádně pobavil a zavzpomínal na časy Akt X anebo Monstra, kdy člověka u sledování podobných snímků tak zvláštně příjemně mrazí... Strach z neznáma v efektním a originálním sci-fi s přehnanou pointou; lépe by se to asi četlo. ()

gogo76

Toto mi nesadlo. U niektorých filmoch vám šiesty zmysel napovie, že bude nasledovať hovadina. Tu som mal ten pocit už po niekoľkých vetách v úvode. Zombíci? Fajn, to by mohlo byť super, hovoril som si. Lenže príbeh napísal asi nejaký moderátor zapadlého rádia, pretože sa tu len kecá a kecá, čo je prekvapivo tá lepšia! časť hororu!, no najviac ma nasrala dosť úbohá myšlienka (pre väčšinu užívateľov naopak výborná) prenosu vírusu. Vírus, čo sa prenáša kecaním...To mohol vymyslieť fakt iba pošahaný moderátor. Nízkorozpočtový horor väčšinou zaujme dobrým príbehom, ale ja som ho tu nenašiel. Na horor málo napínavé, málo krvavé, zombíci smiešny a navyše sa ich tu ukáže iba zopár. Zaujal ma iba "rádiový hlas" i herecký výkon S. McHattieho a to je na HOROR dosť málo. 40%. ()

Xmilden

Docela přijatelné oživení a rozpomenutí na atmosféru starých dobrých Krajních mezí. Zápletka působí dost brakově, až je opravdu hodně hodně přitažená za uši. Ale tvůrcům se povedlo vytvořit i přes tento fakt solidní atmosféru. Hlavní zásluhu na tom má charismatický Grant Mazzy. ()

darkrobyk

Film, který není pro jednoduchého diváka (ten by se mohl unudit k smrti...a mít pocit, že poslouchá Český rozhlas 3). Nezávazná konverzace v jednom maloměstském rádiu se postupně stává vážnou, jelikož venku se počnou dít prapodivné věci. Dav okupuje budovu s lékařskou ordinací, do rádia volají vyděšení lidé, ztratí se spojení s policií, redaktor venku je zoufalý...Jenže osazenstvo rozhlasu pořád neví, zda to, co je venku, se děje opravdu... Příběh postupně graduje, velmi zajímavá je pointa. V jisté chvíli jsem měl pocit, že snímek se inspiroval Romerovou Nocí oživlých mrtvol ze 60.let. Nápadité! ()

Hrabka

Plusy: Poměrně originální myšlenka, temná, tísnivá atmosféra. Mínusy: Dlouho se nic neděje a je to nuda. 55% ()

TedGeorge

Pontypool mi udělal nedávno velkou radost. Originálních nápadů je v hororech jako šafránu a tady se z této vzácné bylinky uvařil velmi chutný čaj. Největším trumfem je (kromě nápadu za milión) herec Stephen McHattie. Představitel Granta je pro mě obrovské zjevení. Verbální projev herce ještě nikdy nebyl tak cool. Kombinace chrapláku Nicka Nolteho a znechucenosti Mickeyho Rourkea dává dohromady hlas, který nedostanete z hlavy minimálně měsíc a budete viset na každém slovíčku, které tento bonviván pronese. Je obrovskou škodou, že všechny trumfy jsou zase jednou vystřílené v první polovině sympaticky krátkého filmu a Pontypool doklouže ke konci přece jenom pomaleji, než by bylo zdrávo. ()

Pilda17

Pro mě naprosto neznámý film, který se ke mě dostal jen tak náhodou. Po dlouhé době vynikající film se zombiemi. Ve filmu opravdu nechybí napětí. Toho bylo až příliš. Vlastně pořád se něco dělo, lidi volali apod. a když už člověk čekal něco extra tak nic. To bylo hodně výborný. Pořád jsem něco čekal, ale nenastalo se nic a byl jsem jen a jen v napětí. Potom hlavní hrdinové vykoukli ven, tak se scény začali rozjíždět. Už trošku krve a vylezlo pár zombie. Hodně zajímavý námět, zombie co přenášejí virus slovy, to jsem ještě neviděl a určitě je to novinka. Aspoň něco nového a překvapivého.. 8/10 = 80% ()

misterz

Nápad celkom zaujímavý a nepopieram tiež pár momentov, ktoré aspoň pričuchli k dobrej atmosfére. No čo z toho, keď dejová linka bola tak zúfalo nudná. A hlavne bez momentov, ktoré skrátka k tomuto typu filmov patria. Žiadne napätie, žiadna zmysluplná akcia a slabé vykreslenie podstaty tej čudnej "nákazy". Ledva podpriemer. 30/100 ()

hladass

Hodně zajímavý kousek... Dá se říct film o zombies, ve kterém, víceméně, žádné zombies neuvidíte... Celý se odehrává v rádiu s pár herci... Nevěřil jsem, ale atmosféra je výborná, pointa docela zajímavá, ale co celý snímek vyzdvihuje o několik tříd výš, je výborný výkon Stephena McHattieho... O jeho hlase se mi snad bude i zdát... Nelze než doporučit... Jo a je zbytečné číst obsah filmu, LIVINGDEAD ho asi neviděl, protože by nemohl psát takové blbosti... ()

topr harley

No dobrý, tohle vůbec nebyl zombie film. To by ještě nevadilo, to bych přežil. Jenže zdroj a přenášení nákazy byla úplná píčovina. Tvůrce sice ctí to, že chtěli do žánru přinést něco nového ale mě to prostě nesedlo. Jediné co to trochu zachraňuje byl hlavní představitel. Hlas měl úžasný to se mu musí nechat ale jinak nic. Mě ten film prostě nijak neoslovil ani nezaujal. ()

Campbell

Pontypool je hodně zvláštní směsicí hororu a mysteriozního filmu. Hodně se mi líbilo že film šel svým směrem, nikam nepospíchal, prvních 45 minut seznamoval diváky s postavami a celé to působilo hodně dobře a hlavně skvěle atmosféricky zvládnuté. Pak v druhé polovině filmu nastane zlom, kde se hrdinové snaží zjistit co se děje, celej ten příběh přes radoi působí fakt dobře a představivost funguje na 100%, sice mě trošku zklamala pointa ale na film se koukalo dobře a McHattie má fakt dokonalej hlas. Film jsem si užil výborně. ()

predators

Hodně zvláštní to epidemie postihla poklidné kanadské městečko Pontypool... Radiové vysílání patří mezi nejrozšířenější zdělovací prostředky a nikdo si nedovede představit, co by mohlo nastat, kdyby se pomocí radiových vln šířil nebezpečný virus... No, malou představu vám může nabídnout toto drama s velice příjemně poslouchatelným Stephenem McHattiem. Jeho hlas mi ještě teď zní v uších...zní v uších...zní v uších... :-) PS: Pozor na obsah nahoře, sedí snad jen ve jménech :-) 67% ()

Němi

Mohl jsem to tusit, kdybych se predem podival, ze se jedna o dilo rezisera "Tracey Fragments". Bruce McDonald je jednim z nejoriginalnejsich tvurcu a jeho filmy jsou zazitek, ac vubec nechapu o co mu jde. Pontypool je nejzvlastnejsi variace na zombie filmy a dokaze strhavat, i kdyz za celou stopaz neopusti vysilaci mistnost lokalniho radia a smysl cele slovni epidemie mi uspesne unikl. Jenze... ()

iamek

Hodně netradiční a ukecaný zombie horor kde vlastně zombíka uvidíte jen na pár minut. Hodně povedený námět, který diváka necháma neustále v napětí. Obrovské překvapení a svěží vánek do hororového žánru. ()

SeBig odpad!

Absolutně debilní námět, příbeh, nic se tam skoro neděje. Typek vypadá jak Dr.hauz a jako nějak sem to ani nepobral. Sračka. ()