Syrové drama o mladém páru, který se snaží uniknout svému osudu na střeše vlaku z Mexika do vysněných Spojených států. Willy „Casper“ žije v mexické Tapachule a patří mezi členy zločineckého gangu Mara Salvatrucha. Pravidla gangu jsou pro něj vším, brutální násilí a smrt vnímá jako přirozenou součást svého života. Jeho celý dosavadní život se ovšem změní ve chvíli, kdy vyjde najevo jeho utajovaný vztah s dívkou Marthou Marlene. Ta během potyčky s jedním z členů gangu tragicky umírá a Casper se rozhodne její smrt pomstít a tím se postavit svému gangu. Jedinou šancí na přežití se pro něj stává střecha vlaku mířícího do Spojených států. Tam se setkává s běženci z dalších zemí Střední Ameriky, mezi nimi je i mladá honduraská dívka Sayra. Jejich rozdílné životní osudy se tím protínají a společně míří vstříc nejisté budoucnosti... Filmový debut amerického režiséra Caryho Fukunagy je spletitým příběhem o vyděděncích, kteří touží po naději na únik z bezútěšného prostředí Střední Ameriky. Snímek vyniká realistickým a věrným zachycením prostředí pouličních gangů a života běženců. Při svém uvedení v roce 2009 na filmovém festivalu v Sundance získal snímek ocenění za nejlepší režii a kameru. (Česká televize)

noctambule

Po Městě bohů je to samozřejmě slabší, ale líbí se mi Fukunagův styl a na debut je to více než dobré! Slabší 4*. 75% ()

Ragdoll

Klasická ukázka životní pozice lidí v gangsterské Jižní Americe a jejich kultury. Trochu slabší odvar Města Bohů, které mohu vidět kdykoli, tady to na mě sice také zapůsobilo, ale myslím, že vidět to víckrát není třeba. Klidně si to stáhnu, na festivale bych na to ale nejspíš nešel. Příběh dokáže oslovit i rozesmutnit, to však v tomhle oboru není tak těžké. Pokaždé si totiž člověk uvědomí, že má velké štěstí, protože žije někde, kde mu den co den nehrozí rozstřílení partou takovýchto pokérkovaných, ctižádostivých frajírků. ()

Mistickzz

Filmy s touto tematikou sú mi veľmi blízke a Sin Nombre patrí k špičke tohto žánru. Epické s krásnymi zábermi, hudbou a prekvapujúco dôveryhodnými hercami. Fukunaga je veľký talent, tento jeho komorný a v podstate ešte skromný snímok sa mi páčil viac ako Jane Eyre a som zvedavý aké ďalšie filmy si pre nás pripraví. 85% ()

purekritik

Cary Joji Fukunaga velkej talent. Zatím stihl zrežírovat tři filmy a všechny jsou pecka. Koukám, že dělá novýho Bonda, tak třeba mu zase vrátí lesk. ()

klukluka

Po letech snižuji hodnocení, mám to za 60% a to jsou u mě lepší 3 hvězdičky, nikoliv čtyři. Tváří se to syrově a dokumentárně, je to ale klasickej akční film zasazenej do poněkud nezvyklých reálií evokujících nějaký sociální přesah. Ten je tu ale jen jako, důležitý jsou ve skutečnosti naštvaní kluci s bouchačkama, kteří si přišli pro zlobivýho kamaráda. Uvařili to z trochy thrilleru, trochy milostné romance, trochy dramatu a vyšel jim z toho lehce nadprůměrnej film, žádnej klenot světové kinematografie to není. ()

cab

Podobne ladene snimky miluju. Nohostinne prostredi zeme tretiho sveta nebo krajinky s obrovskymi socialnimi rozdily a v nem zakotveny pribeh mlade bezenkyne za lepsi budoucnosti a typka po kterem jde jeho byvali gang. K lepsimu vyzneni se film pohybuje az na prilis uzce vykreslene ose dvou bodu a vyvrcholeni nepusobi tak dramaticky, jak vypada. 70% ()

Hanys_

Fukunagův debut, který v žánru nepřináší nic moc nového ( láska, smrt a zbraně v dětských rukou už tady byly), ale to mu nebrání, aby se z něj stal silný zážitek. Slušná depka. ()

kolemjdouc

Tohle fakt byla síla!Propracovaný scénář tak nějak jinak,než jsem viděla nesčetněkrát.Vždy se jednalo o přestřelky mezi gangy a policií.Tady se scénář zaměřil na život a boj o bytí nebo nebytí uvnitř chudoby,kde se praktikuje kruté násilí a chyby se neodpouštějí. ()

DannyBoy80

MINIKINOKAVARNA Ostrava 3.12.2009: Průměr. Až přehnaně drsné, místy nechutné a hlavně až příliš zbytečné jsou tyto scény. Gangsteři potetovaní od ucha k uchu s navíc vytetovanýma čertovskýma rohama na hlavě, působí spíše směšně než drsně. Žánrovka to rozhodně není, je to spíše snaha zobrazit nuzné podmínky střední ameriky. I přes krátkou stopáž jsou místa která jsou bez tempa. Jednání některých lidí je naprosto nepochopitelné. Jako debut je to nakonec docela solidní. Jen lituju přítelkyni, kterou jsem vzal sebou, ta chtěla odejít po 15ti minutách. 55% ()

vander19

Od Sin Nombre som očakával film, v ktorom mi predstavia mexické gangy. Niečo na štýl Jeruzalema alebo Citade de Deus. Namiesto toho som dostal podpriemerný film a návod ako emigromať z Guatemaly cez Mexiko do USA. No jasné Casper je v gangu, no ale čo sa v tomto gangu dialo??? NIč, pouhé vykecávanie a nuda. Celkovo bol film pre mňa nudný a nezáživný. Od polovice filmu aj neinteligentný adolescent by vedel ako to skončí. ()

KatRi

Neokoukané téma, neokoukané a atraktivní prostředí. Příběh, který prostě musí dopadnout tak, jak musí, žádné přikrášlování reality se nekoná. Herci přesvědčiví, ačkoli na druhou stranu nikdo nějak nevyčnívá. Pro nás šokující zpověď, v Mexiku tvrdá realita a možná právě tato "exotičnost" děje, prostředí může za to, že tenhle kousek dlouho nedostanete z hlavy. ()

mira007

Skvělá kombinace naturalismu v podobě zobrazování krutého života potetovaných gangsterů s poetikou příběhu dvou lidí na dlouhé cestě vlakem ze střední ameriky do vysněných spojených států. Na gangsterku tam bylo málo akce a pomalé tempo, na romantický film málo rozvinutý vztah, na dokumentární moc fikce, ale od všeho trochu dalo dohromady hodně zajímavý film. ()

cesky_hrac

Na tenhle film jsem se těšil až si ho pustím. Později jsem toho hodně litoval. Radši bych tak neučinil. Nebudu radši předbíhat. Svoje hodnocení postupně vysvětlím. Takže: Ze začátku jsem si říkal, že dám pět hvězd. V pozdějších minutách hodnocení se nechtíc zmenšilo. Kdyby film trval hodinu, byl bych o ohodnotil čtyřmi hvězdami. Jenže on pokračoval dále. Celá zbývající půlhodinka byla tak nudná, nezajímavá a předvídatelná a katastrofální. Při ní jsem se vrtěl na židli. Hrál si s mobilem. Spal. A modlil aby už byl konec! Nemohl jsem vydržet do konce filmu. Ale naštěstí jsem to vydržel...Vím, že někoho naštvu ale já to tak cítím. Musí to být. Za celkem nudný film dávám 20%!! ()

kukentipla

O čem to je? Casper je členem pouličního gangu. Pod vlivem tragických událostí, udělá osudovou chybu a zachrání krásnou Sayru. Vykoupí se na pár okamžíků. Jejich cesta vedoucí k lepšímu životu, je však cestou do pekel. Oba dva to vědí......... Co já NATO? Zajímavý mix Road Movie, sociálního dramatu, romance. Vše pevně svázané drsností všedního bytí lidí bez šance na lepší život. Mé hodnocení osciluje na hraně tří a čtyř hvězd, jelikož mám slabost pro drsné filmy z latinské ameriky a Paulina Gaitan je super kočka, přiklonil jsem se k vyššímu hodnocení. ()

Jana Eyrová jako gotický horor

Jana Eyrová jako gotický horor

23.11.2009

Ano, všechno teď bude goth a emo. 260 miliónů za první víkend je 260 miliónů za první víkend (vy víte, o kterém filmu je řeč). Dokonce i klasika Charlotte Brontëové bude v nové filmové adaptaci… (více)