Shane Daniels je bývalý člen speciálních jednotek, který ani v soukromém životě nejde pro ránu proti bezpráví daleko. Když je jeho manželka napadena lupičem, Shane ji ochrání a lupiče zbije. Ten je ale druhý den nalezen mrtvý a Shane je za jeho vraždu odsouzen do vězení. Po šesti letech se ukáže, že Shane je nevinný, jeho žena ho i přesto opouští... Po propuštění z věznice se Shane vydává začít nový život. Cestou je ale ve městě Bellingham svědkem incidentu, kdy se čínští gangsteři pokoušejí zastřelit svědky jejich pašování. Jeden z nich, Sergej, se skryje v Shaneově autě. Sergejovi a Shaneovi se podaří zachránit Tiu, mladou Rusku, kterou Číňané unesli, aby jim vyzradila, kdy má do USA přicestovat její strýc, od kterého chtějí získat tajné informace. Shane několik čínských mafiánů zabije, čímž proti sobě poštve jejich vůdce. Ten se rozhodne ho nechat zabít ve spolupráci s místní zkorumpovanou policií. Shaneovi naopak přislíbí pomoc v boji proti mafiánům Sergejův otec, který sám řídí nelegální obchod s auty a je Shaneovi vděčný za záchranu Sergejova života. Mezi čínskými mafiány, policisty a Sergejovými muži doplněnými Shanem záhy dojde k tragické přestřelce... (TV Prima)

jonyyy

Je tu rok 2010, tak si říkám, že mrknu, co ve filmové branži zatím nabízí a narazím na nového Seagala, který je zatím dokonce červený! (32 hodnocení). Dangerous man nepřichází s ničím novým a Steven je tu opravdu vypasený a další věci, co jeho odpůrci neustále připomínají. Ale díky originálnímu looku, sympatickým hercům se jedná o poměrně povedený i když maličko naivní triller. Na obranu Stevenovy nadváhy, myslím, že to není nic na škodu a starý, perfektně pohybově vybavený a obtloustlý akční hrdina je alespoň něco originálního a já to Stevenovi jeho roli na svět naštvanýho maníka fakt baštím. Ještě čekám na Machete, kterou jenom potvrdí, že je definitivně zpátky. 65% ()

eraserhead666

Pišta už zase láme končetiny. Jen je škoda, že to je vlastně z toho filmu všechno, co za něco stojí (přítomné Asiatky nechme protentokrát stranou). Kamera je místy hrozná, příběh tuctový a řekl bych, že je zbytečně přepostavováno. Ale koukat se na to dá a je potěšující, že se Steven dostal alespoň do polohy, kdy je na filmu nejlepší on sám (a my, jeho fandové přece na jeho filmy kvůli ničemu jinému nekoukáme) a tady je, při jeho věku, dost v pohodě. ()

becki_tu

Nestává se často, aby byl Steven nejlepším článkem filmu, potažmo celého filmového štábu. Režisér nezvládá akci, střihač v tom má chaos, hudba je jak z 80.let a o scénáři radši ani nemluvě. Překvapení se nekoná. ()

oLí

Nesleduju vsechny posledni filmy opaleneho burtika Stevena Seagala, ale tohle bylo prekvapive docela slusny. Rozhodne o poznani lepsi, nez Hlidac a to, co nyni produkuje kolega Dolph Lundgren. Prvni pule bavila hodne, druha o chloupek mene. Nejvetsi zapor, jak pise Lateef, jsou souboje. Jinak nemam vyhrad, pekny tri hvezdicky a jentak dal. [5.5/10 leden 2010] ()

Lacike

O triedu lepsie ako posledne Seagalovky Ruslan a Keeper. Seagalova postava je drsna, nekompromisna a po dlhej dobe aj cool. Miestami mi to pripominalo skvelu atmosferu z jeho prvych filmov. V bitkach sice nepredvadza nic co by sme uz nevideli, ale znova po dlhej dobe sa na ne velmi dobre pozera a kazdu jednu ranu divak citi na vlastnej kozi. Strih pri bitkach je sice dost bleskovy ako je v dnesnej dobe zvykom, ale napriek tomu su prehladne a tentokrat sluzi k zvyrazneniu tvrdosti bitiek namiesto zakrytia fyzickej neschopnosti Seagala ako tomu bolo zvykom v predoslych jeho filmoch. Seagal stale disponuje neskutocnou rychlostou ruk aj napriek medvedikovskej postave. Pribeh je pre Seagala dost netradicny a pre mna dostatocne zaujimavy. Cely cas som vahal medzi 2 a 3 hviezdickami, ale nakoniec davam 2 kvôli domrvenemu finale plnemu prestreliek, ktore na rozdiel od bitiek su natocene velmi amatersky, neprehladne a nudne. Na filme je bohuzial dost vidiet podfinancovanie filmu v podobe maleho mnozstva akcnych scen. S vyssim rozpoctom a schopnejsimi filmarmi by Seagal mal na to, aby tocil kinofilmy. Jednym z najvacsich minusov tohto filmu je absencia Seagala v dobrej polovici filmu. Van Damme v Univerzalnom vojakovi 3 sa tiez objavi len v polovici filmu. Vyzera to, ze tymto B-kovym akcnym hrdinom ide uz iba o prachy a nemaju uz zaujem sa poriadne predviest vo svojich filmoch. Skoda. ()

Ouwen

Naprostá tuctovka, kde si pozornost zaslouží pouze Seagal a pár cápků z Ruské mafie. Příběh je tupej, postavy vlastně taky, ale Seagal z pusy střílí ironické kecy a v soubojích působí jako demoliční mašina. Takhle nasraného jsem ho snad ještě neviděl. Kupa zlomenin, zajímavých chvatů, plno bitek a vůbec mi nevadí, že se Seagala nikdo nedotkl. Ani přestřelky nepůsobí hloupě, maximálně ke konci, jinak například v tom tunelu v bytě Rusáků se postavy kryjí za překážkami, není to střílení do prázdna, celkem dost mrtvol. Jenže Stýf je tu jasně nejlepší, bitka na parkovišti alá Escrima mne docela rozsekala :-) škoda, že je to tak dementně natočené a hůř sestříhané. Na Good Mana to nemá, přesto jsem se bavil a působilo to na mne aj jako komedie, několikrát jsem se zasmál. ()

Expendable

Je to na Seagala trošku změna, není to klasická Seagalovka, má to i lepší příběh, odehrává se ve více lokacích a Seagal se dokonce spřátelí s Ruskou mafií a dokonce není ani policajtem.Souboj na parkovičti proti Čínanovi byl nejlepší z celého filmu a také se mi líbila přestřelka ve skladišti.Nebo to jak Seagal rozmlátil 2 burany před supermarketem " Hele kreténi, nechci se s váma do ničeho zaplést, nedávno mě pustili z basi za vraždu takových zmrdů jako jste vy dva, chčes vidět jak ti rozmlátím xicht? Tady se sundá kryt a pak tím bušíš do obličeje" Skvělá podívaná,akorát se v poslední době zvýšila vulgarita v jeho filmech.Stačilo by kdyby 10 kilo zhubl a bude zase Nico víc než zákon. ()

Marsik

** PRIMA COOL HD - Ojojojoj, to jsem se tenkrát s těmi 5 hvězdičkami asi sekl. Dnes mě to téměř vůbec nebavilo. Možná to dělal ten děsný nový dabing, kde panu Štěpničkovi znatelně docházel dech a už to fakt není on. 67% ()

Korbitch

Na jednu stranu si říkám, konečně film se Stevenem, který se natáčel v USA, na tu druhou se proklínám, že jsem od toho něco čekal. Ikdyž je fakt, že Steven je tady zase starej, dobrej, nasranej lámač rukou, nohou a vlastně všeho, co se lámat dá. ()

mysiak

Seagal natočil 3 dobré filmy za sebou...ja to dnes nechápem..ale nie hýbe sa, dobre sa na to pozerá..a Seagal je cool fuckujúci...Seagal welcome back definitívne...samé prekvapenie...A Dangerous good Seagal ()

Ellmariachi

Když jsem viděl že film se Stevem má 50+ a spousta mých oblíbených uživatelů mrskala vysoké známky, šel jsem do toho. Popravdě vůbec tak nějak nevím k čemu že byl ten začátek, když to se zbytkem filmu nemělo nic společného, ale asi jsem něco přehlédl. No nic nevadí, pojďme dějově dál. Pochopitelně jsme v B vodách a proto nečekám téměř nic. A přesně to jsem dostal. Zápletka klasická, chování postav chvílemi dementní. Bitky mají jediné plus. Občas se dokonce pere i Steve. Respektive kamera při rvačkách snímá hlavního herce a v tu chvíli zavzpomínáte, že tenhle baculín patřil mezi to co jsem jako prcek miloval. Navíc jsou bitky krvavé a z ran máte pocit toho, že to bolí. Co už je ale horší jsou přestřelky které jsou uspávající. Stevena respektuju. Ať už pro prachy nebo pro diváky jede stále to svoje. Jen na mě už to není a i od béčka požaduji nějakou sebereflexi. No a erotická scéna, která od výsměchu přechází k lítosti mi ukazuje, že tenhle případ to není. 40 procent. ()

maverick10

Korunovany kral akcniho becka opet nezklamal. Tentokrate si vzal na musku dorosteneckou cinskou mafii, opravdu by me zajimalo, ktery blb vybiral obsazeni, to delali asi nabor na ucilisti ne? To co jsem od toho ocekaval jsem taky dostal a to v mire potrebne na ukojeni me zvedavosti, zda se Seagal posune dal. Neposunul, porad stoji na miste . . . No na Machete jsem teda zatracene zvedavej. ()

Martin741

Och, Jaj. Pribeh je naprosto retardovany a dialogy taktiez. Do priemeru film tahaju len akcne sceny, Stevo aspon predviedol par kuskov aikida no a prestrelky tiez neboli najhorsie : 40 % ()

bourec

I přesto ,že Seagalovo řádění(s přimhouřenym vokem)je nečekaně brutální,ten vyčpělej příběh už mě moc nebaví.40%. ()

Adaamos21

Steven je člověk, který točí své filmy, protože je má rád a baví ho to (jinak si to nedovedu u jeho poslední tvorby vysvětlit). A tentokrát, na rozdíl od mnoha jeho jiných kusů, jsem se bavil i já. Pocítil jsem jemný závan jeho prvních filmů a přikláním se ke třem hvězdám. I když to přiklonění od 2 ke 3 bylo opravdu mohutné. Naprosto souhlasím s Lateefem... ()

Wormboy

Ach jaj, novy Senegal...no sracka, co ine sa dalo cakat a este aj riadne nudna sracka, mal som co robit, aby som nezaspal. ()

destroy83

Steven Seagal se začíná zvedat z bahna a jeho filmy dostávají příchuť kultovních pecek jako Nico, Nemilosrdná spravedlnost či Muž s cejchem smrti. Příběh mstitele, alias Shana Danielse začíná justičním omylem, při kterém přijde Daniels nejen o svou čest a zásluhy za službu vlasti, ale i svou ženu. Po šesti letech se vrací z vězení a je pořádně nasranej, takže to hned odnesou dva flákači, kteří se ho pokusí obrat. S flaškou tvrdýho alkoholu rozjímá na poloopuštěném parkovišti, kde se připlete do přestřelky mezi čínským gangem, zkorumpovanými policajti a mlaďasy patřící k ruské mafii. Tím se roztáčí kolotoč bitek a přestřelek s celkem vydařeným příběhem, ve kterém za sebou Daniels nechává řadu zkrvavených mrtvol. Steven pořádně přitlačil na pilu, brutálními scénami se ve filmu opravdu nešetří a krev stříká ne všechny strany. Ovšem zrychlování mlátiček a často ultratupé dialogy hodně kazí výsledný dojem z téhle vůbec ne špatné akční pecky. Podtrženo sečteno, u mě za poctivé tři hvězdy. ()

Seag

takže...............pôjdem pekne od začiatku..................... Seagal je asi v rovnakej forme ako v Ruslanovi (tým myslím jeho hýbanie sa, postavu a pod. ) ................. začiatok je veľmi podarený: jeho ženu prepadne chlap a seagal ho samozrejme spacifikuje ráznym spôsobom. Seagal za ním začne utekať , ale nakoniec ho nechá ísť, no neskôr näjdu chlapa mrtveho. ( Koho asi kurva odsuuudia?????........hádate spraavne......Seagala)........... Velmi velkým kladom filmu je že často vidíme seagala pri bitkách celého. Bol som velmi prkvapený pretože pri bitkách ( až sa mi s toho plakať chce) bolo krásne vidno Stevenove RÝCHLE RUKY......... ano ano............ čítate dobbre.......Steven má aj napriek svojmu veku neskutočnú rýchlosť.................... Avšak bitky majú občas svoj povestný debilný strih. Každý mi dá za pravdu že to nie je kvoli seagalovi, pretože ten strih tam bude aj pri fightoch iných aktérov , nie len pri seagalových fightoch. Dalším velikáááánskym plusom je ( uživateľ Lateef mu to vytýkal pri Keeperovi, že seagal už vobec nepoužíva AIKIDO, v čom mal aj pravdu) že Steven sa tu opäť vracia k AIKIDU a myslím že jeho chmaty nechýbajú ani pri jednej bitke. Minusom je že seagalov hlas aj niektoré pohyby sú opäť dublovane, ale to už sme si zvykly. :D:D.......dalsím minusom teda aspon pre mna, boli trošku debilne dialogy. Takže ked si to zhrniem , na Seagala je to velmi slušný film, určite svižnejší než Keeper, a určite zábavnejší než Ruslan. Ja dávam palec hore. ........ P.S. Steven nás opäť ohromí svojim šatníkom :D:D:D......hlavne na začiatku. ()