Šerif David Dutton (Timothy Olyphant) z provinčního městečka Ogden Marsh má nudnou práci: jeho úkolem je dohlížet na pořádek v útulném zapadákově, ve kterém se většinou nic moc neděje. Jednoho dne se ovšem jeho město změní k nepoznání. Spořádaní spoluobčané se začínají chovat zpočátku jen podivně, postupně se z nich ale stávají zuřivé vraždící bestie. Zdivočelí sousedé a přátelé se množí, nákaza šílenství se rozšířila po celém městečku a obyvatelé se navzájem vyvražďují. Šanci uniknout nemají ani ti, kteří zůstávají normální. Město obklíčila armáda a ozbrojenci ve skafandrech nekompromisně čekají, až se obyvatelé Ogden Marsh navzájem zlikvidují... (oficiální text distributora)

Všivák

V rámci žánru je to průměr. Hodně, hodně předvídatelné. Prakticky nic nového pod sluncem. Až na to, že nakažení nehoní po ulici přeživší. Chovají se jako chladnokrevní vrazi. Jako z vyvražďovacích horrorů. ()

Moviemaker

The Crazies není čistokrevný zombie horor, neboť nám tam zombíci mluví, jsou rychlí jako normální lidé a dokonce nosí sebou nějakou tu brokovnici či sekáček na maso. V prvé řadě mě v prvních 15 mintách zaujala perfektní kamera jak snímá detaily, ale postupem času se nějak vytrácela. Za to atmosféra se držela po celou dobu. A čert to vem....přišlo mi to mnohem uvěřitelnější než jiné zombie horory. Takže za skvělou zábavu dávám čtyři kousky. ()

Tereza666

Zajímavý námět. Hodně nevšední. A přijatelně spracovaný. I když si myslím že 101 minut je až příliš a dalo se to vyřídit za poměrně kratší dobu, mělo to šmrnc. Příjemný překvápko :-) ()

darek kartac

Původní verzi jsem neviděl a ani mi to nevadí k tomu abych filmu dal plný počet. To napětí, atmosféra a konečně virus, který z lidí nedělá neinteligentní Zombie. 5* ()

VasaX

Další ze zombie-style thriller/hororů. Tentokráté v celkem solidním obsazení, výborně technicky zmáknuté s napínavou atmosférou. Což je vše dost důležité, protože osa příběhu je jasná jak křišťálová studánka a filmu tím pádem hrozí propad koukatelnosti do hlubin. Naštěstí se to ale vyvažuje výše zmíněnými. Kdyby The Crazies měli promakanější scénář, a vlastně celkově i příběh, hráli to na hloubku nebo na kultovní kousek, pravděpodobně by se jim podařilo vyšvihnout do hororové elity. Takhle je po pouze průměrný, ale velmi dobře koukatelný horor, který se zavděčí, ale extra nenadchne. ()

Danny F.

Žádné extrémní obludy které nelze zničit a nehorázný divoký děj. Postupně se rozkrývající děj s přijatelnými akcemi. 60% ()

Timak

Mně se to líbilo. Rozhodně to patří mezi to lepší. V tomto žánru jsem už dlouho neviděl pořádnou kvalitu a tohle se aspoň tomu trochu přibližuje. Líbí se mi ten "happy end" ()

zdenny

Strašně jednoduchý film. Horror vůbec a mysteriózní taky ne. Takže jakýsi sci-fi thriller. Nebo spíš pokus o tento mix žánrů. Tento film mě vzhledem k celkem vysokému hodnocení zklamal. Vzpomněl jsem si na "Invazi" s Nicol Kidman a "Stalo se" s Markem Wahlbergem. Tento snímek byl asi nejhorší. Hrál si totiž na něco víc, než vůbec byl a vlastně byl nic moc. Úvod byl příslibem, akce v myčce byla dobrá a nevšední a závěrečný efekt s výbuchem taky nebyl špatný. Jenže film měl 101 minut (včetně titulků). A právě ve většině stopáže je ten film neuvěřitelně jednoduchý, naivní, až možná hloupý. Vlastně jsem pořádně nepřilnul ani k jedné postavě (SPOILER - možná k dívce, která umřela na myčce - KONEC SPOILERU) a z toho důvodu mi bylo úplně jedno, kdo opustí scénu. Celou dobu jsem cítil, že přeživší nám budou symbolizovat hodnotovou orientaci na SPOILER - svazek manželský - KONEC SPOILERU. Proti tomu bych vůbec nic neměl, kdyby to nebylo tak jednoznačně průhledné. Přál jsem si totiž (mé očekávání), že se film bude odehrávat v tom malém městečku a několik lidí bude bojovat o přežití proti těm nakaženým. Že se postavy trochu vyprofilují a že film bude mít nějakou myšlenku. Protože i takové filmy myšlenku mají a mít by měly. Namísto toho sleduji "Útěk z města Podivných", kdy ti "Crazies" byli americká armáda, kteréžto vojáci se chovali jak blázni. Takže mi vyvstala v hlavě myšlenka, jak je opravdu strašné bez možnosti úniku, když ti státní síla vtrhne do domu, nic ti neřekne a odvleče tě pryč. Tam tě oddělí od zbytku rodiny a ty stále nic nevíš. Tvá vlastní vláda... Nakonec tedy chápu tento film jako ubohý pokus o kritiku politiky Spojených států ve smyslu, něco se posralo a aby to nebylo ještě horší, musíme obětovat nějaké kvantum obyvatel. ()

Unnamed

Musím souhlasit s ostatními a přiznat, že klišé číhalo na každém rohu, ale vůbec mi to nebránilo si film ve výsledku užít. Důvod byl prostý - natočeno to bylo vážně výborně! Film měl hutnou atmosféru, krásně pracoval s napětím za pomoci hudby, dobře použité kamery a střihu, postavy a ani diváci nebyli ničeho ušetřeni. Závěr filmu byl pak úsměvnou třešničkou na dortu. Děj není tím největším lákadlem, protože podobných filmů už byly spousty, ale zpracování provedené s řemeslnou přesností jej s přehledem drží nad vodou. 4* ()

Sany33

Keďže ide o remake, je typické, porovnávanie so starším bratčekom. Ja som starších The Crazies zatiaľ nevidel, tak sa budem vyjadrovať iba k tomuto remaku. V podstate to má niečo do seba. Nie som práve hororový fanúšik, ale keď už sa do nijakého pustím, oceňujem iba pár vecí a to, atmosféru, lakačky a mindfuck, ktorý je schopný film v hlave dementného človeka ako som ja urobiť. Crazies vo svojej podstate spĺňa všetky moje atribúty úspešného hororu. Atmosféra a príbeh sú celkovo dosť napínavé, lakačiek bolo viac ako dosť, jediným problémom sa stala tá záťaž na hlavu, ktorá bola nepostačujúca, v jednom kuse som si kládol samé otázky na ktorá film nedal odpovede a celkovo aj reálne fungovanie sa na základe faktov, ktoré som si logicky vydedukoval nedalo zrealizovať. 72% ()

VanTom

Zběsilost zoufalého útěku z malého městečka, postiženého smrtícím virem zabijácké zuřivosti a čištěného nekomunikující armádou, je neustále zastavována plíživým skrýváním a (marným) vyhýbáním se vraždícím šílencům. V jednotlivostech silný remake (který si z originálu bere víceméně jen výchozí situaci) s celkem racionálně konajícími hrdiny i nadprůměrnou řemeslnou kvalitou a výpravou tak ve výsledku sedí na dvou židlích – akční a hororové, ovšem ani na jedné pořádně. [napoprvé 4*] ()

ghatos

Začátek ještě ušel. Kulisy sběrného tábora měli šmrnc. Pak na povrch vylezl opět americký balast, kýč…no prostě uvědomělý šerif s jeho umrčenou ženou mi znechutili celou projekci. Těhotná manželka furt dokola opakovala: honey a omlouvám se…do zblbnutí! Děj je vlastně taková situační „komedie“. Kdesi lezou a tam občas na ně čeká nakažený. Tohle se děje 90 minut. Trošku složitější scénář, vykreslení charakteru postav, zvrat nebo minimální pokus o něco originálního nečekejte. Nesnesitelně podprůměrný film. ()

headcrab

Já nevim.Právě jsem došel z kina a trochu se mi to rozleželo v hlavě.Celou dobu jsem přemýšlel jestli dát 3* nebo 4*.Nakonec pujdu přecejenom směrem dolů, bo to je film, kterej určitě nepotřebuju vidět dvakrát a něco mi řiká, že se dřív nebo později docela vykouří z hlavy a zůstane vzpomínka pouze na pár okamžiků.Trochu mě to zklamalo taky v tom, že jsem dostal něco trochu jinýho, než jsem čekal.Spíš než horor mi to přišlo jako katastrofickej film, gore veškerý žádný a nebál jsem se ani trochu (možná kdybych si to pustil sám v domácim kině místo v kině osazeným pouhými 8 lidmi, byla by atmosféra lepší).Spíš jsem jenom v napětí očekával, kdy zas přijde nějaká lekačka, těch je tady docela požehnaně, a nutno podotknout, že většina se naskytne v době, kdy by to člověk nečekal, ale stejně jsem sebou neškubal tak, jak kolega vedle :), ale jako jo, některý byly povedený.Potěšil taky konec, to byla náááádhera (modří vědí :) ).Jinak ale klasický schéma scénáře, zpracovaný a viděný milionkrát.65%, lehkej nadprůměr. ()

Ichabod

Několik doslová nádherných záběrů a celkově pěkně vystavěné scény (myčka, benzínka) rozhodně svědčí o umu Brecka Eisnera. Jak vidno z komentářů srovnání se Zackem Snyderem se v hlavě filmového fandy nevylíhnulo jen mě. Přiměřeně silná atmosféra je lehce narušována již okoukanými motivy, ale přese všechno funguje. Závěrečná scéna dokreslená generickou, nicméně fungující hudbou přeci jen zanechá v divákovi dobrý pocit. Olyphant a Mitchell jsou herci levnější, ovšem výborní a osvědčení již mnohokrát dříve. Hodnotil bych rád výše, ale v rámci žánru navzdory tomu, že jde o jeden z nejlepších filmů je to poměrně okoukaná vyprávěnka a Eisnerovi bych tedy doporučil lehce jiné téma. ()

Guzo

Ale jo, šoupnu tam i tu třetí :-) Crazies není ničím výjimečný nebo překvapující film, podobné téma jsme tu už několikrát měli a jistě mít budeme - neznámý virus napadá všechny v dosahu a ti pak dělají to a to.. no, však to znáte. Výsledné filmy se pak tedy mohou odlišovat jen ve zpracování a ve ztotožnění s hlavními postavami. Obojí tu celkem funguje, ani konec není úplně špatný, dohromady lehce nadprůměrný film. ()

klima777

Chápu záměr tvůrců. Jistě. Jenže pár vyvedených scén dobrý film nedělá. Předvídatelné, leč snesitelné. Žel, nic víc. Proč mi The Crazies tak mohutně připomínají Nepřítele státu? :) Pan režisér jakož i ostatek teamu se snaží, seč může: Konspirační teorie, úzkostné chvilky ve společnosti dekontaminační jednotky, přátelství na život a na smrt, trocha gore... jenom důvod nechat se vtáhnout do děje schází. Existují-li 2 hvězdičky se vztyčenou hlavou, zde mají opodstatnění (neb nejsou míněny jako výraz zklamání, ale ocenění snahy, jež se míjí účinkem). Vlastně mě to mrzí... Takže až bude Breck Eisner příště planout niterným fanouškovským nadšením pro správnou věc, neměl by otvírat větrací šachtu (výraz "okno" v daném případě nepostačuje) nudnému mainstreamu. ()

blackJag

Tématický příbuzné s filmy jako RESIDENT EVIL nebo SMRTÍCÍ EPIDEMIE, protože jde ale o remake stejnojmenného snímku z roku 1973, případné inspirační zdroje bylo by potřeba hledat jinde. Vzhledem k tomu, že původní snímek nenatočil nikdo menší než George A. Romero, který hned svým prvním filmem NOC OŽIVLÝCH MRTVOL v podstatě položil základy subžánru zombie hororu, dál už ani není potřeba v pátrání pokračovat, protože PODIVNÍ mají nejblíže právě k této tématice, i když základní poznávací znamení zombies (oživlých mrtvol) nesplňují. Samotný film není nic světoborného, přesto svou béčkovou náturou a pár nápady pobaví (citlivější povahy snad i poleká). Prvotní expozici má film velmi rychlou, dramatická zjištění na sebe nenechávají dlouze čekat a co se týče herců, všichni včetně ústřední dvojice policisty Timothy Olyphanta a lékařky Radhy Mitchellové nepřehání hysterii a působí spolehlivě. Na večer, v pohodlí domova, jak dělané. II Scénář: Scott Kosar, Ray Wright (na základě scénáře stejnojmenného filmu z roku 1973, který napsal George A. Romero). 65% ()

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

11.09.2012

Nedávno dokončil třetího Riddicka a právě v Londýně maká na Fast Six. Jedním z dalších projektů by mohl být The Last Witch Hunter. Alespoň by si to přáli ve studiu Lionsgate, které před dvěma lety… (více)

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

Pošuk z Pařby krotí duchy

Pošuk z Pařby krotí duchy

27.02.2010

Zatímco Ivan Reitman připravuje Ghostbusters 3 (Bill Murray prý hned na začátku zemře a pak bude starým parťákům pomáhat už jen jako duch), konkurence chystá žánrový protiúder. Producent blížícího se… (více)

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

03.01.2010

Celosvětové tržby Avatara se během tohoto víkendu lehkou nohou přehoupnou přes 800-miliónovou laťku, což znamená tři věci: 1, hlavouni studia Fox budou střílet šampusy i dlouho po Silvestru; 2, šíří… (více)