Reklama

Reklama

Komisař Clouseau na stopě

  • Česko Komisař Clouseau na stopě aneb Výstřel v temnotě (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Na zámku milionáře Ballona je čtyřmi výstřely zastřelen řidič Migel. Maurice, který našel u zastřeleného řidiče služebnou Marii Gambrelliovou, zavolal policii a zůstal v místnosti, aby Maria nemohla utéct. K případu je přivolán komisař Clouseau, který začne s vyšetřováním svým osobitým způsobem, ale záhy je z případu odvolán, neboť se komisař Dreyfus obával, že Clouseau na zámku zesměšní policii. Ráno je však případ vrácen Clouseauovi, neboť pan Ballon si Clouseaua osobně vyžádal. Maria Gambrelliová byla ještě večer uvězněna, neboť je hlavní podezřelou, ale inspektor Clouseau, který se do Marie zakoukal, je přesvědčen, že Marie jen někoho kryje. Clouseau se rozhodne Marii z vězení propustit, jelikož předpokládá, že sledováním Marie odhalí pravého vraha. Clouseau začne se sledováním Marie hned od věznice v převlečení za prodavače balónků. Clouseau je místním strážníkem zatčen, neboť nemá povolení k prodeji. Clouseau najde Marii v zámeckém skleníku – ta má v ruce zkrvavené zahradnické nůžky a na zemi leží probodnutý zahradník Georges. Maria je opět uvězněná, ale Clouseau ji propustí, aby ji mohl sledovat a odhalit skutečného vraha. Komisař Dreyfus už je na pokraji nervového zhroucení, protože kamkoliv Clouseau vkročí, způsobí chaos. Už jsou čtyři mrtvoly a Clouseau stále trvá na své verzi, že Maria Gambrelliová není vrahem. Clouseau jde večer s Marií do několika klubů, což má za následek další čtyři mrtvé lidi, ale tentokrát je jasné, že chce někdo odstranit Clouseaua. Inspektor Clouseau svolá všechny obyvatele zámku do jedné místnosti, aby jim údajně odhalil vraha. Přitom očekává, že vrah se dá na útěk, jakmile Clouseauův pomocník Hercule zhasne. Když nastane tma, dají se na útěk všichni a k odjezdu ze zámku použijí auto inspektora Clouseua. Nikdo netušil, že komisař Dreyfus zešílel a umístil do Clouseauova auta bombu, která po pár metrech vybouchne… (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (196)

OG_Swifty 

všechny recenze uživatele

Zatímco původní film působí poměrně suše, od tohoto dílu nastává ta pravá zábava v podání Petera Sellerse, který zcela geniálně zosobnil postavu komisaře Clouseaua. Nemehlo byl i v původním filmu, ale ten tristní francouzský přízvuk se stal přímo jeho obchodní značkou teprve zde. Mimo finalizaci hlavní postavy jsou představeny i další hlavní postavy série - Dreyfus (Lom), Kato (Kwouk) a Hercule (Stark). Odklonění od ústředního tématu (Růžový Panter) bylo v tomhle filmu plus a rozuzlení je pecka i teď, ale co mě baví úplně nejvíc je to jeho Říkal jste snad něco? nebo Co jste to říkal? ve chvílích naprostýho ticha :D ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Vynikající komedie s Peterem Sellersem coby extrémně nešikovným inspektorem Clouseau na stopě stále se zvětšující série vražd (díky jeho svérázným vyšetřovacím metodám). Napsáno podle divadelní hry "L´Idiot", ale je z toho svérázný plnohodnotný fim. Sellersův nádherný situační i slovní humor s vodopádem gagů je doplněn originálním hudebním partem Henry Manciniho, kde se Vám vryje pod kůži stoupající a klesající kytarová linka doplněná melodií sirény francouzské policie. Podobně geniální je i Manciniho hudba k dalším dílům Panterů, které opět režíroval Blake Edwards a ve většině z nich se objevil Peter Sellers. Trailer: http://www.csfd.cz/film/2556-komisar-na-stope-komisar-clouseau-na-stope-clouseau-na-stope-shot-in-the-dark-a/videa/ ()

Reklama

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Tento díl překonává svého předchůdce v mnohém. Všechny situace jsou mnohem zábavnější a děj filmu je nabitý. Peter Sellers jako Clouesau konečně dostává velký prostor a rozehrává spoustu skvělých momentů, třeba ty u kulečníku, nebo když si láme ukazovátko. Prostě tento díl série mně bavil nepopsatelně víc než originál. ()

S.Quentin QUALE 

všechny recenze uživatele

Už z názvu je patrné, že tohle není plnohodnotný díl série, protože tento film není o diamantu Ružovém panterovi, ale pouze o nešikovném kultovním inšpektórovi Clouseau. Ten je omylem přidělen na případ vraždy, ve které je hlavní podezřelou krásná Maria Gambrelliová, do které se komisař zamiluje. I tento film je velmi povedenou taškařicí, která navíc dává spatřit světlo světa posléze uchytivším se postavám jako Kato nebo vrchní inspektor Dreyfus, jež budou patřil neodmyslitelně k dalším dílům. Kvalita je pořád výborná, hudba k titulkům taky, ale diamant je diamant! 85% ()

Pierre 

všechny recenze uživatele

Fakta, Herkule, fakta. Záleží jen na faktech. Clouseaův sólo film a spin-off po prvním Panterovi je paradoxně možná můj nejméně oblíbený film s Peterem Sellesem coby tímto nejslavnějším inspektorem (abych se vyhl zmatkům v číslování série.) Zatím jsem k němu ani neměl aktualizovaný komentář, ačkoliv jsem i tento díl viděl hodněkrát. Uvedení série po letech pro změnu na České televizi a u spin-off i přímo s původním dabingem ČST z r.1973, kde si Fišer poprvé nadaboval Sellerse jsem tedy využil k dalšímu opáčku, po kterém už koment konečně dodám. A musím říct, že to byl trochu zvláštní pocit sledovat film se stylovým dobovým dabingem, ale zároveň pořád slyšet ten novější, který mám naposlouchaný a lépe pracuje s některými hláškami jako především Clouseauovými komoleninami, které asi ještě tehdy v ČST nezaznamenali, protože se naplno rozjely až v dalších dílech. Mladý Fišer má hlas příjemně serióznější, charismatický. V devadesátkách zněl možná už zase až moc žoviálně, ale tak mi příjde, že ve druhém dabingu zní krapet ostříleněji. Takže...možná by si to nikdo nepomyslel (notabene u Pantera), ale já tentokrát budu preferovat zcela vyjimečně novější dabing! Jako budu preferovat samotné  novější filmy se  Sellersem  coby Clouseauem! Viděl jsem názory, že je tento díl nejlepší z celé série, ale já se spíše přidávám k těm, kteří tvrdí, že to nejlepší mělo ještě přijít. Tohle je prostě předěl mezi stylem jedničky (stylová krimi) a už bláznivou komedií a není to ještě  ještě tak jisté.  Možná překvapivě se mi hodně líbí titulní sekvence  v podobě dlouhého záběru na  večerní  hemžení v Ballonově domě před vraždou podbarvenou nádhernou  Manciniho písničkou. V tomto momentu je Edwars stejně jako v rovněž šedesátkovém Tiffanym-Večírku a prvním Panterovi prostě stylový a atmosféricky, i když třeba trochu zdlouhavý.  Za mě je to krása. Sellers se tam ještě vůbec neukáže a je to takový hezký předvoj, kdy čekáme na komika.  Některé Sellersovy kousky ale ještě nejsou tak vtipné (minimálně nudistická kolonie), dokonce i on sám v této postavě podle mě  vyzrál až s časem stejně jako Herbert Lom coby Dreyfuss.  Na stopě také ještě neobsahuje charakteristické převleky, ale už tady spolehlivě pobaví Clouseauvo nafukování, kriminalistické přednášky, závěrečný výslech a všechny scény s pohlednou Marii Gambrelliovou, hlavně ta v bytečku po společném večírku, kde si Edwars opět neodpustí svoje v šedesátkách tak oblíbené žvanění  opilých krasotinek.:o ()

Galerie (40)

Zajímavosti (11)

  • Natáčení probíhalo od listopadu 1963 do ledna 1964 v Sheppertonu. (Pavlínka9)
  • Komisař Clouseau na stopě je podle žebříčku Amerického filmového institutu jednou z 50 nejlepších filmových komedií všech dob. (mar48)

Reklama

Reklama