Manželia Craig a Elise Landryoví dostanú od života ťažký úder. Ich jediný milovaný syn Benjamin je unesený a k smrti utýraný sériovým vrahom Johnom Kozlowskim. Kozlowkeho dolapí polícia a súd mu udelí trest 25 rokov odňatia slobody, čo sa skľúčenému páru zdá byť príliš málo. Rozhodnú sa preto zmocniť sa odsúdeného psychopata a vykonať na ňom spravodlivosť po svojom. (Karamanlis)

george16

Slušný expolitation počin, od druhé půlky by se slabší nátury radši ani neměly koukat, tato část až surově kopíruje název filmu. Jsem jeden z těch co zvrat a konec moc nemusel, stejně jako třeba u haute tension. Někdy je lepší nesnažit se o nějakou šokující pointu. No a ty sentimentální vstupy se mi taky moc nelíbily.... Ale i tak velmi dobrý film, pro příznivce exploitation žánru naprostá povinnost. ()

maniacxl

Svižné béčko,které si na nic nehraje,a jasně jde za svým cílem.Překvapení na konec mě dostalo.Herci podali velmi slušný výkon.Režie též skvělá.Chybičky by se tam našly,zejména ve scénáři,ale proč je řešit,když jako celek film fakt pobaví!Nadprůměr bez debat.65%. ()

elanista1

Brutalita na sposob Posledneho domu nalavo, prva polovica je este mierna ale aj tu sa najdu silne emocie, zvysok je naozaj silna kava pri ktorej som si musel parkrat zakryt nachvilu oci /najviac ma nicilo skriabanie nechtov po stole, tam som dostal skoro infarkt/. Myslienku film ma, rezia je odvazna, minutaz je triezva, pointa na konci je sokujuca a vazne tvrda. V ramci zanru je to lahky nadpriemer, samozrejme 80% zdravych ludi to vypne v momente ked si otec na vrahovi vypali cigaretu. ()

muti

celkom porovnatelne s francuzskym 7 days - tu otec dietata nie je v pomste sam, ale pomaha mu aj manzelka. ten kto hovori nie je obet ale mucitelia. takze namiesto vyhrazok a prosieb zo streny obete tu mame rozbor toho co sa planuje. v oboch pripadoch je rodic lekarom, takze vie ako udrzat "pacienta" pri zivote. policia v tomto pripade neive kto je unosca a informuje rodicov, co im trochu aj napomaha, lebo vedia ze su mimo podozrenia. mysim ze je tu vidiet aj rukopis reziera (serial Dexter) a aj atmosfera Pilovej lionsgate, s tradicnym skvelym sawovskym koncom. piatu hviezdu davam prave za tento koniec (a scasti aj za skvelu neroztahanu stopaz) skoda ze som mal posunuty zvuk :( ()

javynabi odpad!

Co udělat s haj*lem co Vám zabije dítě ? ... Pomalu, bolestivě a co nejnechutněji ho zabít - o ničem jiném ten film není ! Do toho výkon těch herců byl hrozný !!! Vůbec jsem jim nevěřila - nepřesvědčili mně o bolesti která je díky ztráty syna potkala - do toho i ten dabing stál za prd! Prostě ztráta času ! ()

Kub_ees

Uvedomil som si že také pocity napätia, aké som prežíval pri The Tortured, neprežívam zas tak často. Tie scény mučenia boli drsné, atmosférické, hrozivé a hlavne autentické, teda pôsobili veľmi uveriteľne. Pokiaľ ide o nejakú hranicu, pokade to zájde, tak tu je to podané presne tak, aby to filmu neuškodilo. Teda až na pár krutých scén. Už od samého začiatku ma to pekne vtiahlo do deja, a tak to šlo po celý priebeh filmu. Do toho skvelá hudba, ktorá sem presne zapadla. Dej bol podľa mňa podaný vynikajúco, vystupňovaný a napínavý a pri pár scénach šlo fakt do tuhého. So zámerom hlavných postáv som bol spočiatku stotožnený, postupne však bolo vidieť, že si nie sú istý tým, čo robia. A tak jeden druhého presviedčali, že na to majú právo, čo však nemusí byť pravda. Dialógy v poriadku, herci tu zahrali pekne presvedčivo, hlavne Erika Christensen. Desilo ma, čo všetko chystali a hovorili. Na záver dodám, že samotný koniec je jeden veľký zvrat a navyše šokujúci, len je trochu nedomyslený, nedotiahnutý do detailov a prekvapivý. Hoci pointa toho celého sa môže zdať predvídateľná tak tento film má svoje kvality, mňa ani pri najmenšom nenudil a som s ním spokojný. ()

kalysta

Hodně dobrý film, který v rámci žánru rozhodně atakuje špičku, tvůrci však, podle mého, nevyužili téměř geniální pointu SPOILER se záměnou postav, kdy verze, že skutečný vrah, je mohl v noci přepadnout a role se mohly vyměnit, mě natolik láká,SPOILER, že tvůrcům neodpustím, že ji nevyužili, a jednu hvězdu seberu. ()

MFZB

Perfektný brutalitka zasluhujúca si 5*. Film bol asi taký brutálny ako som očakával, tak preto som s ním nadmieru spokojný. Rozbeh je pomerne rýchly, žiadne vykecávačky ani nič podobné a všetko podstatné je objasnené hneď zo začiatku a môže sa ísť na vec. Spočiatku thriller napínavý no neskutočne z ktorého sa nakoniec vykľul nejaký revenge exploiťák s dobrými gore efektami. No nemôžem povedať na tento film žiadne krivé slovo, skrátka úžas... ()

Ondrew

Obstojny exploitation filmik, ktory samotnu pritomnost mucenia aspon relativne normalne objasnuje, na rozdiel od mnohych inych kinematografickych vyplachov tohto druhu. Nechyba pochmurna, depresivna atmosfera, pri ktorej sa reziserovi podarilo skvele zachytit samotne zufalstvo rodicov a ich odhodlanie riesit veci po svojom. Soundtrack krasne vystihuje to, co sa deje na obrazovke a zaverecna pointa potesila, hoci uprimne povedane -- zaver filmu by som si vedel predstavit i bez nej. 75%. ()

Klarkys

Únos a smrt dítěte je odpornost v každém filmu, ale až takovým drzým způsobem?! Bylo mi zle z toho únosce a přála jsem mu jen to nejhorší... Jak už tady někdo psal, herecký výkon rodičů byl nakonec možná víc k pláči než celý film:-( Zejména tatínek byl ubožák, nejenže se ze smrti syna nijak moc nehroutil, ale připadalo mi, že se v "odplatě" až moc vyžíval, takže u mě klesl téměř na úroveň toho úchyláka...Konec mě potěšil v tom smyslu, že tam bylo aspoň něco, kvůli čemu jsem nedala nejnižší hodnocení. ()

Emperor1

Začalo to docela slibně, celkem napínavý průběh příprav i samotný únos, nějaký to povinný mučení, aby fanoušek žánru byl ukojen a pak ten závěr, který to celé bohužel poslal do kopru. Pocit zadostiučinění, který bych u filmu tohoto typu oř¨čekával, se nekonal. Tohle si Benjamin fakt nezasloužil. ()

Easykill

Kdyby jste mohli vzít spravedlnost do svých rukou, nejspíš by to dopadlo podobně. Hodně těžký exploiťáček s jistým přesahem. Pokud jste rodič, tak bude velice jednoduché vžít se do rodičů ve filmu! Kvalitní počin Roberta Liebermana, který má na svědomí např. skvělý Oheň v oblacích... Mučeníčko mučení po kterém přijde excelentní twist a možná trochu mindfuck. Prostě kvalitka! ()

Mukade

POZOR SPOILER. Na konci si ten bláznivý twist mohli odpustiť, veď je to naprosto nepravdepodobné. Takto to vyznieva ako výchovný film pre deti, že prečo nebrať spravodlivosť do svojich rúk, bu bu bu. Trapas. ()

freezer02

Mně teda ten zmiňovanej šokující twist nepřišel nijak překvapující, naopak zhruba od půlky filmu se to dalo odhadnout. I tak ovšem...určitě jeden z těch lepších filmů tohoto žánru. ()

DaweBIKE

Jedno z překvapenní roku 2010.První polovina byla dle mě zbytečně utahaná,ale druhé polovina byla jak má být,i když jsem čekal více přitom mučení s ohledem na jejich výhružky:) Nejprve tři hvězdy ale po delší rozmýšlení čtyři,když vemu v potaz slušný konec:) ()