Svérázná dvojice – mladý kriminalista Kamil (V. Jílek) a jeho babička, bývalá soudkyně Kalendová (J. Bohdalová) – se spolu tentokrát vypraví do jednoho městečka. Kalendová bude, tentokrát se svolením vnukových nadřízených, tajně pátrat v prostředí gymnázia a v roli suplující učitelky angličtiny po příčinách neštěstí – násilné smrti mladého gymnazisty. Mladík patřil ke trojici nevychovaných a velmi nevázaných studentů maturitního ročníku, kteří svým chováním šikanovali profesora češtiny a třídního Sodomku. Úkolem Květy Kalendové bude zjistit, co se vlastně stalo, kdo smrt zavinil a jaké byly pohnutky i následky nešťastného činu... (Česká televize)

jungewolf

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vcelku ucházející, spíš oddechová televizní krimi-komedie. Před pár dny ji ČT zase opakovala. Co ale tvůrci nedomysleli : M.Hrubešová (*1972) hraje matku jednoho z maturantů - hraje ho M.Kraus (*1983) ... . Pouhý 11-letý věkový rozdíl, tak to už je dost přitažené za vlasy ..... . Přesto dávám 3,5 - 4 * a 65 % . ()

mira007

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Asi jediný film z tohoto seriálu, který měl hlavu a patu a nejvíc mne zaujali ti tři studenti v čele se spratkem v podání Martina Krause, o kterém jsem pochyboval, že umí hrát, ale když má napsaný tyhle grázlíky přímo na tělo, tak je to div ne na Oscara. ()

Tosim

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zdeněk Zelenka se nevyhne nejrůznějším klišé (zobrazení profesora a jeho rodiny, náhled na mládež), ale hlavně díky netlačení na komediální pilu a skutečně reálnému výkonu Viktora Preisse bych tuhle epizodu ohodnotil na 70%. ()

• V čase 1:28:25 lze vidět, že slova matky Filipa (Markéta Hrubešová) „Do čeho ses to zapletl?“ byla dodabována, jelikož její hlas neodpovídá tomu, jak v danou chvíli otevírá ústa. (David7)
  • V čase 1:28:48, když otec Filipa (David Prachař) dává Filipovi (Martin Kraus) facku, lze při zpomalení záběrů vidět, že otec jen napřáhl ruku a Filipova obličeje se nedotkl. (David7)