Kamarád taky rád... Kassie (Jennifer Aniston) je emancipovaná čtyřicítka se smyslem pro humor. Má kariéru, dobrého (byť poněkud neurotického a hypochondrického kamaráda) a sem tam nějakou známost. Biologické hodiny ale nemilosrdně tikají, a tak se Kassie rozhodne mít dítě. A to bez muže, jen s drobnou pomocí dárce spermatu. To se ale kamarádovi Wallymu (Jason Bateman) vůbec nelíbí a udělá záměnu. Pak se jejich cesty na sedm let rozejdou. Při jejich dalším setkání je už přítomen malý, okatý, lehce neurotický rozumbrada Sebastian (Thomas Robinson), který si s Wallym nejen velmi dobře rozumí, ale je mu i podobný. Hádejte, jak to dopadne? (oficiální text distributora)

klerik

Nečakane pohodové. Základná zápletka o "tajomstve, ktoré neviem, ako jej povedať" je dosť veľké klišé. Ale keďže tvorcovia natlačia na pílu romantiky ani humoru, je z toho ako-tak uveriteľný filmík. Chlapec Thomas Robinson tomu občas dodáva príchuť AKO NA VEC. Lenže medzi tímito dvoma filmami je kvalitatívny rozdiel minimálne v hodnote jednej hviezdičky... ()

Chrustyn

Jedna z těch slabších komedií, ve kterých se objevila Jennifer Aniston, ačkoliv je v tomto případě odsunuta na vedlejší kolej. Na první pohled zajímavý nápad se záměnou spermatu není nijak rozpracovaný a je pouhým spouštěčem klasického romantického příběhu na téma "on ji miluje, ona ho bere jako kamaráda" bez jakékoliv inovace. Hlavní prim zde hraje Jason Bateman, který sice působí docela otravným dojmem a rozhodně nehraje postavu, se kterou bych zašel na pivo ale má v sobě něco co ho odlišuje od jiných postav v žánrově podobných filmech a je tím jediným dobrým co film nabízí. Jinak to není ani romantické ani vtipné. ()

Arsenal83

Film, v ktorom je od začiatku jasné, ako to dopadne, a zároveň sa hneď len tak z ruky dozviete z úst Jennifer, že na to, aby žena mala dieťa nepotrebuje muža. Stačí jej len sperma. Aké úžasne liberálne! Inak klasická romantická "anistonovka", ktorá ničím neprekvapí, ale ani nezanechá pachuť z precukrovanosti. ()

heyda

Ani by mi nevadila Jennifer Aniston jako spíš milionkrát viděný příběh, který nemá jednoduše co nabídnout. Jo natočeno je to hezky, hudba příjemná, člověk se i trochu zasměje, ale to je asi tak vše. 45% ()

rikitiki

Zcela všední záležitost, kdy násilně na příběh roubované náhody nedovolí hlavní dvojici normálně si v soukromí promluvit a vše musí řešit potupná veřejná zpověď. Už zase, jako v mnoha podobných zaměnitelných filmech. /13.m4. 13./ ()

Thomick

Sakra, proč??? Hloupej Hollywood. Jak moc se ze začátku Záměna jevila být slibnou a svěží komedií, tak intenzivně se postupem času propadala do stále šedšího průměru. Konec mi pak přišel vyloženě trapnej. No škoda, opravdu. ()

eraserhead666

Komedie? Kde? Obyčejný romantický rodinný film s ezajímavou zápletkou, ale klasicky plytkým průběhem. Jason Bateman je tady naprosto skvělý, je škoda, že mu film příběhem i dalšími postavami vůbec nestačí a zůstávají daleko za ním. Trochu mu sekunduje ten malý kluk ale s dětma ve filmu to už tak prostě je, pokud to nejsou nesnesitelně otravní parchanti, jsou to takhle přechytřelí individualisté. U Juliette Lewis je mi vždycky až líto, jak naprosto vyčpěla, ale pravděpodobně to je asi jen obraz jejího herectví, kdy ji v mládí spíše než schopnosti dost pomáhala ta jiskra, kterou v sobě měla, ta však již dávno vyhasla. Teď hraje pořád tu samou postavu a funguje jen jako vzpomínka na její mladé časy. Z Patricka Wilsona se mi normálně chtělo zvracet, jako byste se dívali na čerstvě vytlačené hovno. Jeff Goldblum mě naprosto překvapil. pokaždé, když byl před kamerou, jsem přemýšlel, proč tu roli vzal? Jeho postava jako by do toho filmu vůbec nepatřila. Ale byl skvělý a dost hodně tomu pomohl Trávníčkův dabing. Jennifer Aniston... tenhle film je jen dalším důkazem proč ji nemám rád a nemůžu ji přijít na chuť. Její herectví je strašně afektované a to dost nesympatickým způsobem. Ale jako film to není nějak špatné, jen je od toho třeba nečekat komedii. ()

SLOTH

výborná komedie vubec nechapu proc tady ma tak nizke hodnoceni. klukova zivotni role a jason bateman mi byl sympatictejsi nez kdykoliv predtim ... plus finale s fotkou to je genialni zaver ()

ARI50

Začalo to skvělým námětem a výbornými herci jenže ono v počas celého filmu to drží jednoduchou laťku humoru a všeho a víc nenabídne což je celkem škoda. ()

Necrotongue

Na tomto filmu můžu pochválit snad jen obsazení (Jeff Goldblum mě ve své roli fakt bavil), v němž se nevyskytoval nikdo, kdo by mi jakkoli vadil. Tak, klady mám za sebou, teď už jen to ostatní. Základem od něhož se všechno odvíjelo, byl způsob početí, kterážto záležitost je dnes ještě aktuálnější než před lety, protože bílí heterosexuálové jsou kvintesencí zla a brání lidstvu v jeho evoluční cestě ke třem mořským mušlím. Tím hlavním problémem, který jsem s filmem měl, byl akutní nedostatek humoru. Tady jsem se vlastně neměl čemu zasmát; hlavním pocitem, který ve mně tato záležitost vyvolala, byla nuda. Příběh se zvolna šinul kupředu, všechno pro mě bylo neměnně šedivé, a když už jsem si myslel, že tu monotónnost nic nenaruší, přišel ten chlapeček s povahou Marvina, robota ze Stopařova průvodce. Ale místo toho, aby byl stejně rozkošně depresivní, byl vlezle otravný, a aby toho nebylo málo, byl ještě i angažovaný. Dalo by se říct, že tato postava poslala pro mě už tak slabou záležitost definitivně do kopru. / Poučení: Chceš si vychutnat tu pravou depresi? Pusť si v průběhu pošmourného podzimního dne tento film. 2*- ()

ScarPoul

Parádna oddychovka. Thomas Robinson ako malý Sebastián bol absolútne perfektný - hlavne vtedy keď mu do toho sekundoval Jason Bateman, ktorému táto rola po dlhom čase naozaj sadla a v ktorej pôsobil neskutočne prirodzene. Dokonca aj Jennifer Aniston mala svoje svetlé momenty. Celý film je postavený na celkom vtipnej zápletke, ktorá môže pôsobiť prvoplánovo, ale osobne si myslím že tak nepôsobila. Dvojica režisérov z neskutočným jemnocitom porozprávali príbeh, ktorý je emotívne komplikovaný, príbehovo nenáročný, pritom nestráca nič zo svojej komiky a pred koncom je krásne dojímavý. Koniec v štýle amerických komédií a happyendovského pravidla troška rúca uveriteľnosť príbehu, ale zase na druhú stranu, inak by sme to ani nechceli. Veľmi som si tú hodinku aj pol užil a rozhodne sa jedná o film, ktorý aj keď nikdy nebude mať status najlepšej komédie, bude mať v mojej zbierke čestné miesto. ()

Tommassi3

( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Co lidi na psech vidí ?? Jsou horší než děti !!" ;) Jsem si plně vědom toho, že tu teď budu za úplnýho blázna, nicméně je mi to, ostatně jako vždycky, úplně buřt, já totiž tuhle Záměnu jednoduše z různých důvodů naprosto zbožňuju !! Jednak kratičkou povídku Baster, kterou se tvůrci inspirovali, jednoho z nejnadanějších, no, těžko říct, zda lze u držitele Pulitzera mluvit ještě o nadání, amerických prozaiků současnosti Jeffreyho Eugenidese, důvěrně znám, a pak právě její otevřený konec poskytl neméně nadanému, tady je to snad už na místě, scénáristovi Allanu Loebovi dostatek volného prostoru pro rozvinutí velmi zajímavého a vcelku vůbec ne otřepaného příběhu !! Musím říct, že se Loebovi, který už prokázal, že ačkoliv zvládá jak v rovině odlehčenější až komické, má rozhodně pod čepicí, jeho inteligentně napsané scénáře téměř vždy disponují prvky dosti v rámci žánru netypickými, možná až nevděčnými, podařilo jakoby dopsat Jeffreyho povídce konec přesně tak, jak jsem si přál !! Navíc na ten nevtíravý bumerang fatalismu, před nímž se snaží Wally skvělého Jasona Batemana schovávat a na něhož je tupý či nepozorný divák náležitě upozorněn hned v úvodu, ale pro jistotu i na konci, na ten já prostě slyším, bohužel každému co jeho jest, a já to prostě beru, byť je zcela zřejmé, že jsem jen jedním z mála.. Příběh dvou blízkých přátel v podobě Kassie Larson, tu si zahrála jako vždy k sežrání Jennie Aniston, a Wally Mars, jasně, muži jsou přece z Marsu, zde geniálního Jasona Batemana, kteří spolu kdysi krátce randili, aby se nakonec stali nejlepšími přáteli, ano, i v tomto jsem se našel, byť oba dva si jsou vlastně mnohem mnohem blíž.. Pokud vám tu chybí nějaká chemie, skočte si na oční, vždycky to není jen o tom otravném kulervoucím chtíči, nic tak věrohodného jsem osobně dlouho v rámci žánru neviděl.. Hledali se, až se našli, byť na dvacátý pokus, prostě někdy se to tak stane, že promeškáme svoji šanci, nebo jsme prostě jen ve špatnou dobu na špatném místě, to taky znám, navíc člověk prostě často pro samé hledání a rozhlížení se kolem sebe nevidí, co mu osud cpe přímo pod nos !! ;) Kassie je typická emancipovaná, rozuměj slepice, Američanka, která neschopna najít chlapa slyší svoje biologické hodiny tikat stále hlasitěji, a tak se rozhodne stát svobodnou matkou za pomoci zdatného semínkáře, tuto inseminační roli má obstarat Roland Patricka Wilsona, nicméně co čert nechtěl, stačila trocha alkoholu a žárlivý Wally se rozhodne, že semínka obstará sám, na což si však po vystřízlivění z opilecké pýchy s oknem jako výkladní skříní samozřejmě nepamatuje, a ano, i tyto zkušenosti mám !! ;) Kassie následně odjíždí pryč, a tak si oba "přátelé" na nějakou dobu zmizí ze životů, aby se ty jejich společně propletly nadobro, k čemuž má samozřejmě dvojici pomoci jejich tajný, to je to přesný slovo, syn Sebastian, který jako by Wallymu z nosu, vlastně z oka, vypadl.. Velmi zvláštního a svéhlavého chlapce, typického loosera, kterého si nakonec však nemůžete nezamilovat, ztvárnil fantastický Thomas Robinson, který si vlastně druhou polovinu filmu ukradl sám pro sebe !! Samotné finále snímku se už však odehrává v naprosto dokonale vyjetých žánrových kolejích, což mi nevadí, naopak to jen vítám, abychom se dočkali happyendu s dalším osudovým voiceoverem, ty mě paradoxně jinak dost obtěžují jako berličky neschopných tvůrců, s posledním velmi vtipným mrknutím režijního dua Josh Gordon, Will Speck v podobě záběru na sbírku fotografií.. Nesmírně dojemný a kouzelný snímek s velmi dobrým obsazením, když glosátoři Jeff Goldblum s Juliette Lewis vyznívají jako pověstná třešnička na dortu, poklidně plyne, když jen sem tam vody narace rozčeří nějaký ten důležitější většinou svěží a vtipný moment, k čemuž přispívá jak mistrovsky malebná kamera Jesse Halla, muže s velkou budoucností, tak i opravdu výjimečný soundtrack Alexe Wurmana, ten už nikdy nic podobně kvalitního nezopakoval, který si často kdykoli rád znovu poslechnu.. () (méně) (více)

Litsarch

I když Aniston a Bateman zahráli dobře, největším tahounem tohoto filmu je bezesporu Thomas Robinson v roli Sebastiana... Celkově ale film byl pro mě příjemným překvapením u kterého jsem se dobře bavil a vůbec mne nenudil... ()

MoiJe

Nuda. A Kassie sa polovicu casu chova ako krava, Wally je podivin sam o sebe, nejake puto s postavami teda nehrozi. Hej, ale Goldblum stale vyzera dobre. ()

Terez.S

Předvídatelná a v celku prázdná romantika. Vážně přemýšlím nad tím, co se to v posledních letech s těmi "romantickými komediemi" děje? Buď se mi zdají čímdál horší, protože jsem "vyrostla" a dívám se na ně jinak (ale ještě jsem si na to nezvykla) a nebo opravdu horší jsou. Jennifer byla jako vždycky příjemná, Thomas Robinson v roli jejího syna byl rozkošný, ale celkově to ve mně nezanechalo nic. Ani jedna scéna se mi nevryla do paměti tak, že bych měla nutkání si ji pustit. Což se mi někdy stává i u průměrnějších filmů. Nemám z toho filmu špatný pocit. Nemám z něj totiž žádný. ()

Ajinka126

Asi jsem divná, nebo skutečně mám nějaký ten "mateřský cit" v sobě, ale mě se to celkem líbilo :) Komedií bych to zrovna nenazvala.. ale jako rodinný velmi průhledný příběh to bylo dobrý.. a stavěli jsme u toho skříň, tak nevím, zda to není tím, že jsem to nesledovala úplně detailně ;D ()

PauloZ

Naprosto v pohodě dívatelná komedoša. Sice nic nového pod sluncem, ale romantické klišé není nijak přehnané a Jennifer s Jasonem mi vůbec nevadí, takže já jsem se v rámci možností i pobavil :) ()