Reklama

Reklama

Orel Deváté legie

  • Velká Británie The Eagle (více)
Trailer

V roce 140 našeho letopočtu, dvacet let po zmizení římské deváté legie na severu Británie, přijíždí do Británie mladý římský voják Marcus Flavius, aby zde sloužil jako velitel posádky. Marcův otec byl velitelem deváté legie, která zmizela i s jejich symbolem, zlatým Orlem. Marcus věří, že vykoupí čest svého otce odvážným působením zde v Británii. O pár dní později Marcusova bdělost zachrání většinu mužů posádky, na kterou zaútočí keltské kmeny. Je vyznamenán za statečnost, avšak kvůli zraněné noze je propuštěn za služby. Později se Marcus dozví, že na severu Británie někdo symbol Orla deváté legie spatřil, a tak se rozhodne, že se vydá do neprobádaných končin za Hadriánův val. Doprovod mu dělá jeho o Esca, který Římany nenávidí, ale který je Marcovi zavázán, protože mu během gladiátorského souboje zachránil život. Po několika týdnech putování severskou divočinou se Esca a Marcus setkávají s Guernem, což je bývalý římský voják Lucius, který bojoval v řadách deváté legie pod vedením Marcova otce. Lucius sdělí Marcovi, že symbol zlatého orla ukradli Pomalovaní, což je jeden z nejkrutějších kmenů mezi Seveřany. Marcus i Esca dojdou až k Pomalovaným, kterým Esca řekne, že je synem náčelníka, který prchá před Římany, a že Marcus je jeho otrok. Díky tomu je Esca kmenem Pomalovaných přivítán a přijat. Esca po pár dnech Marcovi pomůže v noci tajně přepadnout válečníky, kteří hlídají Zlatého orla... (TV Nova)

(více)

Videa (5)

Trailer

Recenze (586)

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Chvilkama jsem si říkala, jestli Channing Tatum nasadí kšiltovku a začne valit street dance. Nakonec roli ale ustál docela dobře. Co mi ale vadilo je, že jsem z filmu nejdříve šíleně cítila nízký rozpočet. Originální příběh mi ale po první půl hodině pomohl nemyslet na to. Ty 4 hvězdy nejsou vůbec čisté, ale mělo to svoje kouzlo a tomu já fandím. ()

teutates 

všechny recenze uživatele

Už staří Římané poznali hodnotu ptáka... no a Tatum ten prostě stůj co stůj, chce dokázat, že pták, který ztratil jeho táta v tvrdém boji proti severským kmenům (tulení komando) má koule. Nemohu se zbavit pocitu, že místy to působilo fakt lacině, ale role Deváté legie neni jednoduchá a já to chápu, jak by ne, když se tady zdůrazňuje síla a čest ptáka, no ne? 7/10 ()

Reklama

Ant 

všechny recenze uživatele

Čekala jsem Centuriona 2, to jsem ale netušila, že Orel Deváté legie je dílem Kevina Macdonalda, který mě ještě žádným svým filmem nezklamal. A nestalo se tak ani tentokrát. The Eagle rozhodně není žádnou přímočarou rubačkou z historických časů. Skvělá kamera a jeden z nejlepších soundtracků, co jsem za poslední dobu slyšela, dodávají příběhu taky nějaký ten psychologický přesah. Pořád úplně nevím, co si mám myslet o herectví Channinga Tatuma, který na mě v každém filmu hledí těma svýma štěněčíma očima a jiná emoce se v jeho obličeji hledá dost těžko. Nicméně musím uznat, že tady podává jeden ze svých nejlepších výkonů. Tempo vázne hlavně v polovině filmu v prostředí kmene, kdy film trochu ztratí ze své původní syrovosti a nepřikrášlenosti. Film se ale ke svému dřívejšímu feelingu vrátí poměrně záhy, takže můžu dát s čistým svědomím 4*. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Není tomu tak dávno, co jsem viděl film o Deváté legii. Ten s názvem Devátá legie byl příšernej, ale také se tu před nedávnem objevil film Centurion, který o tom samém příběhu vyprávěl taky a už se na to docela dalo i koukat. Nakonec mě ale překvapil hlavně tenhle film, který pokračuje v příběhu, kde Centurion skončil a nutno dodat, že strašnej není prakticky vůbec. Američani si topí pod kotel a začínají se zajímat o Římské legie. Dobře dělají. Ve filmech je to konečně zase něco jiného a rozhodně to zaujme. Mě to zaujalo a doufám, že si toho pod pracky narvou víc. Nějaký velkofilm by mi třeba vůbec nevadil. Tady v tom případě jsem třeba vůbec nevěděl, že nějaký takový film vůbec vzniká. Ale je to dobře. Konečně také Američani pitvají něco jiného. ()

dex2man 

všechny recenze uživatele

Historické nepřesnosti v historických řežbách dávno neřeším. Když chci fakta, pustím si dokument. Co ale vyžaduju je zajímavý příběh. Toho se mi vcelku dostalo a i trubka Tatum se dal přežít bez potíží .Co mi ovšem chybělo, je větší důraz na brutalitu v podání barbarských kmenů. A to nemluvím o PG13 kinoverzi, ale unrated z modré placky. Pár litrů digitálních cákanců (jako v Centurionovi) by mi tu sedělo mnohem víc. Jinak jsou bitvy i atmosféra na slušné úrovni, ale celkový dojem mi mírně pokazil "friends forever" happyend, který vyznění filmu zbytečně zlehčil. Takhle jen silnější 3. ()

Galerie (108)

Zajímavosti (20)

  • Tógy, jaké mají ve filmu na sobě někteří Římané, se ve skutečnosti v této době pro běžné nošení nepoužívaly. Herci je původně skutečně neměli. Při zkušebním promítání prvních natočených scén se ale ukázalo, že bez nich diváci měli problém rozlišit, kdo má být Říman a kdo Brit. (marmota-b)
  • Ve filmu se vyskytuje historická nepřesnost. Není žádný dochovaný důkaz o tom, že by římští legionáři nosili koženou variantu zbroje lorica segmentata. (Buster)
  • Tvůrci byli nadšeni z přístupu hlavních protagonistů Channinga Tatuma a Jamieho Bella k nácviku bojových scén. Oba rychle zvládli techniku boje, jízdu na koni a dokonce i sjíždění vodopádů. Ve výsledku proto takřka nepotřebovali kaskadéry a téměř všechny náročné scény zahráli sami. (dan.pacino)

Související novinky

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter

06.04.2021

Ve věku 55 let včera v noci opustil filmový svět britský filmový, televizní a divadelní herec Paul Ritter, jehož si většina diváků čerstvě vybaví z veleúspěšné minisérie stanice HBO Černobyl, kde… (více)

Akční hrdina budoucnosti?

Akční hrdina budoucnosti?

11.11.2010

Ještě nedávno jsme se mu vysmívali pro jeho fešáckou tvářičku a nevalné herecké schopnosti, hvězda Channinga Tatuma však stoupá. V G. I. Joe jsme mu akčního hrdinu docela věřili, v pozvolna se… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

Včera jsme to roztočili, drahoušku

26.08.2009

No, možná ne tak úplně včera, spíš „nedávno“. Tento týden padla první klapka historicko-dobrodružného The Eagle of the Ninth a upírského westernu Priest, taktéž už je v plném proudu natáčení fantasy… (více)

A režírovat bude...

A režírovat bude...

26.04.2009

Catherine Hardwicke, Chris Weitz a... David Slade?! Cože?! Po „nějaké ženské“ a režisérovi Prciček a Zlatého kompasu nekompromisní tvůrce V pasti a 30 dní dlouhé noci, který nemá problém nějakému… (více)

Reklama

Reklama