Extrakt

• Česko Výtažek (více)

Hrdina americké komedie Joel (Jason Bateman) je vlastníkem firmy, která získává výtažky z rostlin. Zdá se, že už brzy vydělá slušné peníze, ale pak se na něho začne valit jedna katastrofa za druhou. Nejprve se jeden z jeho zaměstnanců nešťastnou náhodou vážně zraní, poté Joel zjistí, že s věrností jeho ženy je to na pováženou, další problémy se zaměstnanci na sebe také nenechají dlouho čekat, zvlášť když se na něho zaměří právník (Ben Affleck). A to vše znamená, že jeho plánovaný poklidný život je v ohrožení, takže je potřeba s tím něco udělat. (oficiální text distributora)

Cushing

Ha ha, úplně to nefunguje, třeba ten monokl je na oku poněkud krátce atd., ale jako nenáročná, a přitom chytrá komedie to myslím projde kdykoli... Škoda ovšem nedokonalého střihu a nedokonalé gradace, což je myslím tady víceméně to samé. Juvenilní rookie dojem, vcelku sympatický, až na detaily. Ale některé manželské situace jsou přesné :-) Proboha kdy už nějakej chlap natočí něco takovýho tady, bez toho, aby to bylo vieweghovsky slizký? (Pán jménem Affleck se tu motá v nejlepší roli, v jaké jsem ho kdy viděl.) ()

oveckaoa

Docela v poho komedie čekal jsem horší když sem si četl děj říkal jsem si čistý odpad, ale když sem se na to díval tak my to tak špatné nepřišlo. Nejlepší na tom filmu je konec ten mě rozesmál :-) ()

lennyd

Jak praví jeden z Murphyho zákonů - když už se může něco pokazit, tak se to zaručeně pokazí. Stejný pocit má i Joel (Jason Bateman), majitel firmy na rostlinné extrakty, kde se těsně před jejím lukrativním prodejem stane závažná nehoda (jeden ze zaměstnanců přijde o polovinu toho, co dělá muže mužem) a rozhodne se s firmou soudit. V ten samý den Joel zjišťuje, že je mu jeho žena nevěrná (co na tom, že si nevěrníka sám objednal). A teď jak z toho všeho ven... ? Extrakt je typickou komedií na jedno podívání - nijak zvlášť nenadchne, ale taky nijak neurazí. Sice už diváka nenaláká, aby se na ni někdy podíval znovu (snad jen při obvyklých příležitostech - dlouhý let na druhou stranu zeměkoule či dlouhodobé uvázání na nemocniční lůžko), ale při prvním podívaní docela pobaví. Příběh je sice takový nijaký, ale spousta vedlejších linií pobaví mnohem víc než trable hlavního hrdiny (podobně upovídaného souseda určitě najdete i ve svém okolí, klebetavé ženské jsou nepochybně v každé firmě,atd). Po herecké stránce nic extra(kt), ale docela mne překvapilo, když jsem v závěrečných titulcích viděl jméno Bena Afflecka - ve filmu jsem si ho vůbec nevšiml :) ()

neoBlast

Zrovna celkem nedávno jsem po Absurdistánu i zde na čsfd psal oslavující komentář na nestandardnost Mikea Judgea a jeho komediální “originalitě”. Tento mnou vnímaný status potvrdil i ve svém novějším snímku Extrakt. Dostal zřejmě i vyšší rozpočet a tak mohl roztočit veselohru s timingovou jistotou v podobě Jasona Batemana, SNL hvězdy Kristen Wiig či u mládeže populárního sexy diblíka Mily Kunis. Roztáčí celkem běžný příběh o hledání hodnot, které ale Judge vyšperkovává věcmi, které u jiných “PG/Disney” komedií nehledejte (postavy berou drogy, podstatou úrazu je ustřelená koule, atd.). I když ne vždy pálí do černého, veselého, stále zůstává tento snímek malým zjevením mezi komediemi dneška, které jsou bohužel jedna jako druhá. 75 % ()

Timak

Lepší 3* Zasmál jsem se, příjemné, odpočinkové, nenáročné, slušné ... prostě fajn. Nic extra, ale je to vkusné a celkem inteligentní. Výběr herců skvělý. ()

VasaX

Klídek, pohodička. Nic převratného, ale zase to není velká nuda. Celkem fajn charaktery, některé zábavnější, jiné méně (taková Mila Kunis jako prvotřídní mrcha byla přesvědčivá až by člověk věřil že to není jen role... (o to víc jsem jí přál dlouhá a bolestivá muka, stejně jako těm dvou slepicím z provozu továrny...), což mi ji trochu znechucuje v nadcházejícím "Book of Eli", který už je sám o sobě pro mě zklamáním). Bohužel celé je to trochu ploché, jako by silnou dějovou pletýnku rozváleli na placku do všech stran filmu. A několik vypíchnutých scének to na svých bedrech neunese. Bohužel. A tak je tu další průměrný flák s logem "Miramax" :-) ()

zdenny

Taková hovadina, že jsem už po zhlédnutí nevěděl, o čem to vlastně bylo. A to jsem si říkal, že i na komedii s hodnocením 56 % nemusí být marné se podívat. Protože zdejší uživatelé jsou schopni totální sračce dát i procent sedmdesát. ()

Ravi

Divný, šedý film, který nenadchne, je dobře koukatelný, ale i po skončení nemám pocit, že bych viděl něco, co by dosáhlo alespoň průměrnosti. 45% = 2/5 ()

P1tr

Komedie Mike Judge, která disponuje prvotřídním obsazením, ovšem to je tak jediné, co vám zůstane v hlavě. Narazíte na pár povedených fórků, na spoustu průměrných, ale jako celek je to příjemné. Na jedno shlédnutí ideální, ale víc nečekejte. Naopak, počítejte s tím, že víc, než postavu Bena Afflecka si pamatovat nebudete. ()

Soweek

Mike Judge patří mezi mé obllíbené režiséry. Jednak proto, že každá jeho komedie je jiná a jednak také proto, že ne každému sedne jeho smysl pro humor. V Extractu je pár situací, které jsou vysloveně dělané na zasmání pro každého, ale jinak celý film přímo srší sarkasmem a ironií, jenom je škoda, že hodně lidí to v tom nevidí. I přesto, že dávám pouze tři hvězdy, cením si tohoto filmu mnohem více. ()

BMAJTZ

Ja hakt nevím. Spíše než komické mi to přišlo hloupé. A svou nereálností mě to lehce nasíralo od prvních minut. A postavy byly opravdu divné. Komedie které vás v prvé řadě naštvou vy vznikat moc neměly, ovšem k úplnému odpadu to má hodně daleko. ()

sedm.1

Po pravdě řečeno, Extrakt jsem si dal jen kvůli Mile Kunis. Problém č. 1. Mila Kunis zde hraje třetí, ne-li až čtvrté housle, takže ikdyž zde její božská krása opět zamotá hlavu většině mužských postav jak ve filmu, tak mimo něj, její účast tu lze považovat skutečně jen za příjemnou hostovačku. Problém č. 2. Jason Bateman je sice sympaťák, ale jen na svých bedrech utáhnout celý film prostě nedokáže ani náhodou, na to je totiž fakt dost nevýrazný a nemá v podstatě ani vlastně čím moc zaujmout a strhnout na sebe pozornost. Problém č. 3. Fakt, že zápletka Extraktu není žádný skvost, to tedy spíš naopak, to by se dalo ještě přehlédnout, ale ta nevídaná nedotaženost většiny poměrně vtipně rozehraných scén je vážně až do očí bijící a vlastně tím podkopává nohy celkové funkčnosti a zábavnosti snímku. A nakonec problém č. 4. A tím je samotná zábavnost, respektive vtipnost této komedie, kdy jsem se jednou zasmál a dvakrát trhl koutky, a to považuji za fakt hodně málo, jinými slovy, mě to prostě příliš humorné nepřišlo. Plusem jsou vedlejší postavy v podání Collinse Jr., Simmonse a Koechnera, poměrně slušné tempo děje a vlastně i příjemná nenáročnost celého filmu. Takže nic moc. Extrakt tak zkrátka nemohu hodnotit ani jako průměrnou komedii, na to jsem se u ní ani příliš nebavil a ani mě v podstatě ničím nedokázala příliš zaujmout. ()

DavidS.

Jedním z mála důvodů proč to s Extract zkusit mohou být dlouhé vlasy a plnovous Bena Afflecka a laciný sex appeal Mili Kunins...Nic dalšího mě nenapadá...Postavy nejsou nic moc, vyvolávají spíše antipatie a humor se nějak nedostavil... ()

casioa....

Príjemná komédia, obzvlášť Effleck bol dobrý, v roli prehúleného barmana :) Taká malá sonda do manželského života, kde niekedy pomôže najať žene gigola, následne mať bez výčitiek pomer so zamestnankyňou....a "domáci krb" sa opäť rozhorí :D Dúfam, že takéto problémy raz nebudem musieť riešiť ()

chamba

Veľmi slabé, najviac ma zamrzela postava hraná Milou Kunis, ktorá bola vyložene len na okrasu. Možno keby sa dotiahlo pár vecí mohol byť Extract niekde inde. ()

Rssa

"Komedie" s docela hvězdným obsazením, velmi zklamala. Není vtipná, ani dojímavá, ani romantická. Je nudná. 50 % ()