Zakázaná říše

• Česko Zapovězená říše (více)
Trailer 5

Fantastická cesta do srdce temnoty. Pravda je v tobě… Počátkem 18. století kartograf Jonathan Green podniká vědeckou výpravu z Evropy na Východ. Když prošel Sedmihradskem a překročil Karpaty, ocitl se v malé vesnici ztracené v neprůchodných lesích. Na toto prokleté místo ho nemohlo přivést nic než náhoda a hustá mlha. Lidé, kteří zde žijí, se nepodobají ostatním lidem, které cestovatel dříve potkával. Vesničané si vykopali hluboký příkop, aby se obrnili před světem. Sdílejí naivní víru, že se mohou uchránit před zlem, které ztělesňuje Vij, monstrum žijící v bažinách. Nechápou, že zlo se už uhnízdilo v jejich duších a čeká na příležitost, aby vyrazilo do světa... Předlohou filmu se stala stejnojmenná hororová povídka Nikolaje Vasiljeviče Gogola. (JOJ Cinema)

Trailer 5

JASON_X

Na tuhle kozáckou pohádku aby měl divák nadprůměrně vyvinutý fištrón, čert aby se v tom ději občas vyznal. A ježto je východoslovanská populace obecně hodně... ježto není z nejchytřejších, je tenhle film nejspíš určený hlavně publiku na západ od Brestu (toho "litevského"). Tomu by nasvědčovalo i "vylepšení" (neboli totální zprznění) Gogolovy předlohy. Proč? Nestačilo by bývalo zfilmovat jen onen krátký horrorový příběh? Vizuální stránka filmu je pak sice působivá, ale možná až příliš nabubřelá a vyumělkovaná. Našince pak asi nejvíc potěší české pískovcové lokace. ()

*CARNIFEX*

Prišlo mi to tak, že predloha od Gogoľa poslúžila nie len Stěpčenkovi, či podaktorým iným, ktorí sfilmovali “Vij”, no zrejme bola aj inšpiráciou pre vlastnú variantu Gilliama v podobe “Kliatby bratov Grimmovcov”. Tá paralela v podobe príbehu a jeho znakov, mi v určitých náznakoch prišla nesmierne podobná. Neskutočne mi to pripomínalo najmä tento počin, nie len “Ospalú dieru”, ktorú mnohí užívatelia v komentároch uvádzajú. Spočiatku som mal zo spôsobu spracovania tejto fantasy rozprávky zmiešané pocity, no keď si “hlava zvykla”, nakoniec bol zážitok lepší než som očakával. Výprava, efekty, no najmä masky boli nesmierne nápadité, a tak Ja musím Rusov pochváliť. Za mňa určite lepší priemer, pričom asi sa pýta aj hodnotenie na úrovni štvrtej ⭐️ ()

MM_Ramone

V roku 2014 natočil režisér Oleg Stěpčenko film "Вий. Возвращение" (Legenda o Viy), ktorý bol na Slovensku distribuovaný pod názvom "Zakázaná ríša". Je to dobrodružný, mysteriózny, fantasy thriller, ktorý vznikol v rusko-ukrajinsko-česko-nemecko-anglickej koprodukcii. Úha, veľkolepý medzinárodný európsky projekt. Čo však z toho vzniklo? Pozrel som si to a zostal som tak trocha v rozpakoch. Neviem si ujasniť, pre koho to bolo vlastne natočené. Kto je cieľovou skupinou pre tento ambiciózny 3D snímok? Mne sa zdá, že pre deti je to moc horrorovo desivé a pre dospelých divákov je to až moc rozprávkové. Takže ja neviem, čo si o tom myslieť. *** ()

Morholt

Mix Van Helsinga, Draculy a sovětských pohádek od Finista po Mrazíka. Triky i atmosféra měly úroveň, potěší i Jason Flemyng v hlavní roli, ale ta odlehčenost, se kterou to Rusové pojali, příliš nevyšla.Také to na mě bylo občas až příliš teatrální a i když to k Ivanům a jejich filmům patří, mě to nesedí. Určitě se bylo na co koukat, ale zatím nejlepší zpracování Gogolova dílka je asi to jugoslávské. Jinak by mě zajímalo, proč mají Rusové takový problém s titulky a anglické sekvence musí nahrazovat příšerným rychlodabingem. Copak počítají s negramotností svých diváků? Není to první film, který podobně zprasili. Tak snad příště. 50% ()

Prometheus69

Lidská představit zná hranic: Totálně zmagořenej VanHelsing... přecházející do Ospálé díry.. totálně zabitý Bratrstvem Vlků... Hold Rusko.. Po vizuální stránce nemám výhrad.. třeba scéna v Krčmě... kdyby to nebyli takové halušky, mohl z toho být celí film... Bohužel, scénárista měl z tím trochu jiné plány, takže dobré horové pohádky se nakonec stává uvěřitelná fraška... která sice neurazí... ale pěkně naštve. V podstatě sleduje tři příběhy které na sebe vzájemně nenavazují, nebo navazovat měli, bohužel tvůrcům se až křečovitým způsobem nedaří to dát dohromady. Výsledkem je nakonec jen vizuálně dobře odvedený maglajz, ve kterém se snoubí snad všechny legendární filmy minulé doby... Což mě teda spíše rozesmálo než nadchlo.. Za mě 45% Taak a teď to jdu porovnat z těmi 3 zbývajícími. 8) ()

• Film kvůli 3D rozměru celý přetočen. V souvislosti s použitím nové technologie byl vytvořen nově i propagační trailer. (Dlee)
  • Aby Oleg Štěpčenko dal o svém připravovaném filmu poprvé vědět v roce 2006, kdy natočil za 18 hodin trailer, který se v roce 2007 promívat ve všech ruských kinech.Trailer se dočkal uvedení i přesto, že k filmu nebyl ještě ani napsán scénář. Na filmu se začalo pracovat rok poté a natáčení skončilo až v roce 2012. Původním plánem přitom bylo uvést premiéru v roce 2009. (Dlee)
  • Jedná se o první ruský film, který byl kompletně natočen ve 3D formátu. (Dlee)

Související novinky

Megahity z Moskvy

Megahity z Moskvy

19.04.2009

Co takhle na chvilku odvrátit zrak od Hollywoodu? A když už, proč se nemrknout rovnou pod Ural. Rusové zase jednou stojí v dlouhých frontách před pokladnami kin. Důvod? Historický velkofilm Taras… (více)