VOD (1)

Rodina, která to opravdu potřebuje, se dočká překvapivě rychlé renovace svého bydlení. Pokud se ovšem tým návrhářů vydrží alespoň chvíli nehádat... (TV Nova)

BMAJTZ

Osobně nechápu to velké množství negativních názorů. Je to reality show ve které jde jenom o to pomáhat lidem v nouzi, když už z toho někdo udělá show tak to beru jako nutné zlo. A vůbec mě osobně se na to stavění kouká dobře aspoň vím jak to chodí s architekturou v Americe. Já se u toho bavím dobře a ve jménu dobrého skutku to rozhodně nebudu odsuzovat. Rozhodně je to na můj vkus lepší než, české Jak se staví sen a nebo ten druhý pošahaný pořad. Jediné co mi u toho vadí jsou až přehnané emocionální výlevy, mnohdy se jedná o tragedie, ale i tak to ti amíci opravdu přehání. Mimochodem chtěl bych podobnou show v České republice, zajímalo by mě za jak dlouho jsou schopni postavit zděný barák se vším všudy na české poměry. ()

sskrblik

Několik designerů pouze řekne, co kde a jak, pak naženou dalších 50 pracantů, kteří opravdu něco dělají a jde se konečně něco dělat. Pár záběrů na návrháře, kde zvednou kladivo a přiloží ruku k dílu, aby se neřeklo, že nic nedělají. Pak se to pěkně staví a nakonec tu máme "barák snů". Z větší části ty úpravy byly vskutku povedené, nicméně je to všechno tak vyumělkované jako kdyby danou rodinu navštívila armáda spásy. Ve finále dorazí rodina a spustí se smršť emocí : Oh my god, oh jesus, oh maria... ()

SLOTH

ahoj jsem stavari z ameriky, pred kazdym nove postavenym domem si poslechneme hymnu. sundame si helmy a vzorove si polozime ruku na srdce a zaposlouchame se. ale nemyslete si ze i vám postavíme barak, to ne. pokud ve vasi rodine neumírá minimalne jeden clen(nebo nemá nejakou zavaznou nemoc (nejlepe kdyby to byla mala osmileta holcicka)) tak vám dum rozhodne nepostavíme. to víte hrajeme na city co je v nasi stavitelske branzi dost dulezite ()

Aven odpad!

Neuvěřitelně tiltující záležitost - ať už je to celý fake nebo jsou ty rodiny neschopný se postavit na vlastní nohy skutečný. Zápletky typu "je mi 26, mám dvě děcka s vrozenou chorobou, blbou práci a manželku bez práce, tak mě nenapadne nic lepšího než si udělat další dvě děti (obv se stejnou vrozenou chorobou) a pak škemrat ať mě postaví barák" jsou fakt na poblití. A k tomu tuny patosu apod. Absolutně strašný, snad nikdy mě sledování nějakého pořadu v televizi tak nerozčílilo jako tohle. ()

philip.j.fry odpad!

Ať žije TÁJ PENINGTN a jeho gay banda retardovaných "inženýrů" a modelek s růžovou minisukní!Představoval bych si to tak že ony rodiny hledají asi takto:Inzerát!Přišli jste o dům při povodni,jste HIV aladin :D ,máte postižené dítě či je vás doma dvacet a nestíháte a nevíte proč?Jste příslušník indické rasy který se dokáže rozbrečet nad novým kuchyňským nožem a dokážete se před dvaceti miliony lidí válet na zemi jako opice?Věříte v Boha?Jsme tu přesně pro vás!Hledáme právě vás a vaší rodinu!Postavíme vám dům za týden!Ano slyšíte dobře,za TÝDEN!Nevadí sice,že dům bude asi z papíru a při prvním větru odletí do Oregonu,ale hlavně že budeme mít vysokou sledovanost.Musíte se rozbrečet nad vším ve vašem novém domě-nad skvělým záchodem z firmy SEARS,nad novou televizí ze SEARS,prostě nad vším co(naprosto bez product placementu) pochází ze skvělé SEARS!Rozbrečte se,buďte HIV aladin a milujte skvělé JÚESEJ a Boha!Juhúúúú! ()

• V některých případech se stalo, že rodiny, kterým byl dům přestaven, jej pak prodaly. Některé dokonce nový dům zastavily, aby si jím financovaly podnikání. Kvůli tomu řada rodin o dům přišla, protože nedokázaly utáhnout vyšší náklady na bydlení, nebo byly zabaveny v exekuci. (NiaWolf)
  • Skupina OAR (... Of Revolution) zpívá ústřední písně. (ČSFD)
  • Televize ABC dostávala tisíce dopisů od rodin, které by se rády zúčastnily, avšak musí splňovat dvě kritéria. Za prvé si pomoc zasloužit a přestavbu opravdu potřebovat a za druhé nějak přispívat místní komunitě. (konvax)