• Big Bear

Co s tím? Některým lidem ty nový housy fakt přeju. Často asi mají za sebou peklo. Kolikrát se jedná o vícedětné rodiny, kde třeba jeden z rodičů zemřel, nebo o pěstouny starající se o 6 dětí v přízemním domku 2+kk. Před těmi klobouk dolů. Jenže o tom to je. Dojemný příběh, mladí pozitivní a rádoby vtipní architekti a návrháři, do toho většinou zapojeny místní komunity, to je hlavní esence této show, protože o nic jiného se nejedná. Amíci to mají takhle zkrátka rádi, trochu slziček dojetí, trochu slziček smíchu, vlaječky a tleskající městečko... Je jedno zda koukáte na toto, nebo na konec nějakého katastrofického filmu. Na konci se tleská a veselí s vlaječkama! Chybí jen prezident USA a New Yorští hasiči.. * *(4.5.2013)

• Gimp

Zvrhlá zábava. Tváří se to jako tocqvilleovská Amerika, kdy jednotlivce zachrání místní komunity (stavební firma Hovno a syn a stavební dělníci z okolí Seattlu se rozhodli vám splatit hypotéku) ale je z toho cítit sponzor na sto honů, ať je to televize nebo ňáký to americký Obi... Problém není samozřejmě že těm lidem někdo pomáhá. Nevkusný nejsou jen ty baráky po rekonstrukci (americká přeplácanost a velikášskost rules) ale i selekce - v televizi se dojmem jak dvouměsíční holčička s leprou má novej pokojíček s jednorožcema a čekáme, že se pomoci dostane každýmu potřebnýmu což je samozřejmě iluze. Že to popírá vizi americkýho snu když někdo dostává něco zadarmo je mi šumafuk, ta falešná naděje je ale hnus.(10.7.2011)

• Zagi20

Další pohádka o splněném americkém snu. Emoční ždímačka na nejvyšší výkon. Vypjatý duel kdy, v hlavní roli krásní a vzdělaní Bořci stavitelé (to aby se na to dalo koukat) a v roli obětí sociálně slabí, hloupí a v nejlepším případě černí chudáci (to aby bylo koho litovat), extrémní přestavbou naplní všechny diváky vírou, že bude líp a všichni budou mít šanci žít svůj americký sen o velkém domě s bílým plotem. Až na to že je to všechno lež, a už po několika týdnech od nastěhování jsou ti sociálně slabí, s obrovskou vilou, která čítá pokoj pro nevidomého chlapce, 4 koupelny, garáž s novým autem a parádní bunkr na stromě, nuceni dům opustit, a zase si najít nějakou hnusnou zaplivanou díru do které zalezou. Americký sen v kostce.(24.2.2020)

• Gemini

Proměna bydlení bandou gay designérů meets Pošta Pro Tebe. Oprah by všechny určitě pozvala na výlet na Havaj. Buďte pozitivní, tím víc, pokud jste HIV pozitivní!!! Všechny vás milujeme, i Nusurtan Tuljakbaj vás miluje! Aleluja, reklama na americké "stavitelství" a nevkus. Monstrozita. Neuvěřitelné. Ergo 0%.(21.8.2011)

• ivishka

Popravdě se mi celkem líbí prolínání osudu lidí s podprahovou reklamou společností,které kupodivu pustí chlup ze svých nahrabaných peněz. Přijde mi ovšem extrémně nespravedlivé,že takové veledary si zaslouží pouze (američtí) vojenští veteráni,lidi na vozíku,rodiny s adoptovanýma dětma a hromada podobně "postižených" rodin. Uznávám pomoc invalidům a sama bych to být na jejich místě skutečně uvítala, ale občas ti lidé,kteří si kupují výrobky těch velkých firem,které ze zisku financují tento pořad si zaslouží také nějáké "ceny útěchy" v podobě krásnýho baráku...(30.6.2012)

• - V některých případech se stalo, že rodiny, kterým byl dům přestaven, jej pak prodaly. Některé dokonce nový dům zastavily, aby si jím financovaly podnikání. Kvůli tomu řada rodin o dům přišla, protože nedokázaly utáhnout vyšší náklady na bydlení, nebo byly zabaveny v exekuci. (NiaWolf)

• - Skupina OAR (... Of Revolution) zpívá ústřední písně.

• - Televize ABC dostávala tisíce dopisů od rodin, které by se rády zúčastnily, avšak musí splňovat dvě kritéria. Za prvé si pomoc zasloužit a přestavbu opravdu potřebovat a za druhé nějak přispívat místní komunitě. (konvax)