Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jsou Vánoce a to je čas, kdy mají linky důvěry a psychologické poradny nejvíce práce. Nejinak je tomu v Lifesavers, kde se vedle dobráckého šéfa Philipa snaží potenciálním sebevrahům rozmluvit skok z mostu nebo podřezaná zápěstí mrzutá paní Munchniková a lhostejná Catherine. Poradna se vinou nedostatku finančních prostředků ocitá v existenčních potížích, které mají podobu soudního rozhodnutí o vystěhování, o něž se postará nepřející domácí Stanley Tannenbaum. A jakoby to nestačilo, zatímco se Philip před ostatními snaží neradostnou novinu utajit, zavolá mu jeho přítelkyně Susan a oznámí mu, že se s ním rozchází. (Film+)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (23)

freddy 

všechny recenze uživatele

Další zajímavý vánoční snímek ze Spojených států, tentokrát trochu originální a tak trochu netypický z prostředí vánočně naladěné linky důvěry pro sebevrahy. V hlavní roli exceluje Steve Martin (toto je jeden z mála filmů, kde nemá šedivé vlasy) a navíc je zde k vidění i v docela vtipné malé roličce Adam Sandler jako hráč na ukulele. A jak už jsem avizoval na začátku mého komentáře, tento vánoční film je pojat trochu jinak z velice netypického prostředí pro vánoční filmy. Hlavní aktéři zde nejsou spojení usmívající se Američané, ale jsou tu k vidění lidé ve stresu a lidé, kteří Vánoce ani příliš nemusejí. A to je ta hlavní hlavní změna. Navíc vidět Stevea Martina ve vánočním filmu také není zrovna k zahození. Paní režisérka to vzala za správný konec a dosáhla docela dobrého výsledku, za který jí musím složit poklonu. A já vím, o čem mluvím, vánočních filmů jsem už viděl opravdu mnoho. Jinak tento komentář píšu po druhém zhlédnutí tohoto filmu, kdy sice od prvního zhlédnutí uběhly asi tři roky, ale i napodruhé se mi to líbilo. A byl by hřích takto odlišný a takto jiný, ale hlavně tolik originální vánoční film dostatečně kvalitně neohodnotit, protože film Blázni a poloblázni skutečně z toho průměru vybočuje. Takže za sebe dávám čtyři hvězdičky. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Hodně průměrná komedie se Stevem Martinem, spíš je to teda taková taškařice, sice je pravda, že to občas zábavný je, ale z větší části to je jen a jen nuda, protože sledovat jak všichni všude pobíhaj něco na sebe pokřikujou a přitom se třeba ještě slíkaj ze santovskýho oblečku neni zrovna to co by mě nějak zvlášť bavilo. Krom toho tady Steve Martin nemá takovou tu rodinnou roli, která mu tak dobře de a tak je tad poloviční než jinde ()

Reklama

pravo odpad!

všechny recenze uživatele

Priznávam sa dobrovoľne, ale po hodine som už sledovať túto “komédiu“ nevydržal a prepol som televíziu na iný program, pretože inde nemohol ísť horší program. Proste som ten humor akosi nechápal a zdalo sa mi to veľmi nudné a o ničom. Keďže AXN svoje filmy reprízuje v hojnom počte, tak možnosť, že daný film ešte uzriem celý je dosť veľká, ale v najbližšom čase určite nie. Možno tak o 5 mesiacov s Vianocami predo dvermi by som mohol dať filmu druhú šancu, keďže ako vieme vianočné televízne vysielanie stojí.... ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Stevea Martina jsem nikdy nemusel a tohle bude navíc zřejmě jeden z jeho nejslabších filmů. Zdráhám se psát něco o komedii, protože vtipné tohle určitě není. Spíše často zbytečně ukřičené. Adam Sandler s Liev Schreiberem tady hrají jedny ze svých nejdivnějších rolí. Podobně bláznivý film by se hodil spíše do francouzské produkce. 20% ()

Dale 

všechny recenze uživatele

Ťažko tomuto filmu vyčítať, že postavy sa chovajú ako blázni, keďže to má v názve, ale fakt je, že idú riadne na nervy a takmer všetci. Druhá vec je scenár, ktorý ťaží len z toho, že stále niekto vykrikuje a pobehuje, žiadny normálny dej to nemá. Chcel by som vidieť francúzsky originál, či to tam bolo tiež tak. Čo sa týka vtipných momentov, tých pár (a mám na mysli fakt asi len dva) zabezpečia telefonáty zúfalých ľudí do Martinovej poradne. Keby sa film sústredil práve na riešenie problémov samovrahov, ktorým radia blázni, bolo by to určite oveľa lepšie, nie na pobehovanie so stromčekom a transvestitu. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (3)

  • Natáčelo se od 14. února do 6. května 1994 ve státech USA – New York a Kalifornie. (BMW12)
  • Hlas režisérky Nory Ephron je možné slyšet v automatu „LA Times“. (KucC)

Reklama

Reklama