Blázni a poloblázni

Mixed Nuts

Blázni a poloblázni

Komedie / Drama

USA, 1994, 93 min

Další zajímavý vánoční snímek ze Spojených států, tentokrát trochu originální a tak trochu netypický z prostředí vánočně naladěné linky důvěry pro sebevrahy. V hlavní roli exceluje Steve Martin (toto je jeden z mála filmů, kde nemá šedivé vlasy) a navíc je zde k vidění i v docela vtipné malé roličce Adam Sandler jako hráč na ukulele. A jak už jsem avizoval na začátku mého komentáře, tento vánoční film je pojat trochu jinak z velice netypického prostředí pro vánoční filmy. Hlavní aktéři zde nejsou spojení usmívající se Američané, ale jsou tu k vidění lidé ve stresu a lidé, kteří Vánoce ani příliš nemusejí. A to je ta hlavní hlavní změna. Navíc vidět Stevea Martina ve vánočním filmu také není zrovna k zahození. Paní režisérka to vzala za správný konec a dosáhla docela dobrého výsledku, za který jí musím složit poklonu. A já vím, o čem mluvím, vánočních filmů jsem už viděl opravdu mnoho. Jinak tento komentář píšu po druhém zhlédnutí tohoto filmu, kdy sice od prvního zhlédnutí uběhly asi tři roky, ale i napodruhé se mi to líbilo. A byl by hřích takto odlišný a takto jiný, ale hlavně tolik originální vánoční film dostatečně kvalitně neohodnotit, protože film Blázni a poloblázni skutečně z toho průměru vybočuje. Takže za sebe dávám čtyři hvězdičky.(22.12.2008)

Hodně průměrná komedie se Stevem Martinem, spíš je to teda taková taškařice, sice je pravda, že to občas zábavný je, ale z větší části to je jen a jen nuda, protože sledovat jak všichni všude pobíhaj něco na sebe pokřikujou a přitom se třeba ještě slíkaj ze santovskýho oblečku neni zrovna to co by mě nějak zvlášť bavilo. Krom toho tady Steve Martin nemá takovou tu rodinnou roli, která mu tak dobře de a tak je tad poloviční než jinde(11.12.2006)

• pravo

Priznávam sa dobrovoľne, ale po hodine som už sledovať túto “komédiu“ nevydržal a prepol som televíziu na iný program, pretože inde nemohol ísť horší program. Proste som ten humor akosi nechápal a zdalo sa mi to veľmi nudné a o ničom. Keďže AXN svoje filmy reprízuje v hojnom počte, tak možnosť, že daný film ešte uzriem celý je dosť veľká, ale v najbližšom čase určite nie. Možno tak o 5 mesiacov s Vianocami predo dvermi by som mohol dať filmu druhú šancu, keďže ako vieme vianočné televízne vysielanie stojí....(17.7.2008)

• Xmilden

Stevea Martina jsem nikdy nemusel a tohle bude navíc zřejmě jeden z jeho nejslabších filmů. Zdráhám se psát něco o komedii, protože vtipné tohle určitě není. Spíše často zbytečně ukřičené. Adam Sandler s Liev Schreiberem tady hrají jedny ze svých nejdivnějších rolí. Podobně bláznivý film by se hodil spíše do francouzské produkce. 20%(5.4.2017)

Více ukřičené a uběhané než vtipné. Ovšem herecky velice nadprůměrné a hlavně vás to neurazí.(19.12.2006)

• - Hlas režisérky Nory Ephron je možné slyšet v automatu „LA Times“. (KucC)