Ip Man 2

• Hongkong Ye Wen 2 (více)

Po tom, čo hrdinský Ip Man (Donnie Yen) počas Druhej čínsko-japonskej vojny v súbojoch s Japoncami dokázal svoje jedinečné bojové schopnosti, utiekol v roku 1949 do Hongkongu, kde by rád založil školu bojového umenia Wing Chun. Keď sa o tom dozvie mocný Majster Hung (Sammo Hung Kam-Bo), poverí Ipa neľahkou úlohou, ktorá sa začne časovo obmedzeným náročným súbojom s viacerými bojovníkmi ovládajúcimi rôzne bojové umenia – Ip Man si má získať ich rešpekt a úctu... nebezpečenstvo mu však hrozí i od jedného skorumpovaného policajného intendanta a od britského boxerského šampióna prezývaného Twister (Darren Shahlavi). Ip Man však tentoraz nebojuje len za česť čínskeho ľudu, ale i o možnosť otvoriť si vlastnú školu bojových umení... (oficiální text distributora)

DJ Kritik

Na rozdiel od prvého IP mana je tento situovaný až do povojnových časou a ukazuje situáciu politického rozdelenia a život v Honkongu, ktorý dostala Čina do prenájmu od Východoindickej spoločnosti 1. júna 1898 na dobu 99 rokov. I tu je vidieť, ako sa kolonizátori správali v kolóniách, nehľadiac na to, či hovoríme o Čine, alebo Indii. Ale k filmu, nesmiernym prínosom je tu postava Majstra Hung Quan-a, ktorú hrá Sammo Hung. Už z mladosti si pamätám päticu mladých kung-fu bojovníkov, ktorý zabávali celý svet a neskôr sa z nich stali hviezdy /Jackie Chan, Yuen Biao/ ale Samo bol už vtedy povedzme zavalitý, ale kúsku ktoré predvádzal boli výborné. I v tomto filme jeho postava dáva tak ako nádej a vzdor i lásku a srdce. Čo ma skutočne potešilo boli súboje medzi majstrom sveta v boxe a čínskymi majstrami. I tu vidieť, že ovládať bojové umenie neznamená špáradlom zabiť 20 ľudí. Vtiahnutie do deja: ***** Realita: *** Akčnosť: **** ()

Mr.Roman

Iný film než jednotka, ktorý skôr než poctu bojovým umeniam pripomína štvrtý diel Rockyho. Choreografia v prvej polovici filmu, kedy musí Yip Man poraziť ostatných majstrov aby si mohol založiť vlastnú školu je famózna. ()

Jaromír

Nějak jsem příběhu nepřišel na chuť, připadal mi nudný. Holt jiná kultura. Holt když se cítím zápaďákem a oni představují boxera ze západu jako stělesněné zlo, tak se do toho nedokážu vžít. ()

Dinsberg

Popkornovější než první Ip Man, ale rozhodně ne horší. Nebudu řešit nakolik tento příběh autenticky koresponduje s Ipovým životem. Jde spíš o Rockyiovský mustr, ale podaný velmi chytře a bez přehnaného patosu. Ip po válečných letech propaguje Wing Chun, ale tlak nejdříve z konkurenčních škol a pak i ze Západu ho nutí nepolevit ani v míru. Vždy je za co bojovat. A vlastní čest... ()

frufru98 odpad!

Kopie amerických "karate" filmů 80-tých let, kdy velkohubý, krajně nesympatický a přehnaně arogantní záporák dostane od klaďáka na konci filmu zákonitou nakládačku (samozřejmě hned potom, co se jeho situace v ringu bude jevit jako téměř ztracená). Je to sice v novém kabátě, ale pro mě už v řádně propraném a obnošeném. Kdysi jsem to bral - to mi ale bylo 15, teď už nechci. Jestli v tom někdo vidí ještě něco jiného, pak kloubouk dolů. ()

Ernie_13

Pokračovanie úspešnej prvej časti o najznámejšom majstrovi kung-fu štýlu Wing Chun ani trošku nesklame svojho diváka, hlavne čo sa týka tej športovej stránky. Neskutočne som si užíval súboje, lebo hlavný hrdina zviedol súboj s každým kto ho vyzval, čiže sa dá povedať, že nakopal každého komu som to počas filmu prial. Donnie Yen svojou charizmou opäť dáva svojej postave niečo extra a súboje sú svojou zaujimavosťou na jedničku. Ak mi niečo vadilo na filme, tak to bolo prílišne okaté očiernenie britov (západu) ako elementu zla a a heroizácia číňanov ako čistého elementu dobra čo iba poukazuje na to, že ide o čiastočnú biografiu Ip manovho života. ()

uodevr

Některé věci se nikdy nezmění, jednou z nichž budíž má slabost pro kdejaké rubanice kdejakého původu. Ip Man 2 má oproti prvnímu dílu o něco vymazlenější choreografii (a to už v prvním díle byla špičková), větší koncentraci samotných soubojů/nižší počet hluchých míst a pro mne osobně daleko silnější emoční dopad. Na druhou stranu, zdejší hlavní záporák je pro změnu černobílej jak šachovnice v němým filmu (vlastně všichni zdejší angláni jsou naprosto absurdní postavy, včetně diváků při boxových duelech, a zejména pak zatykačka na konci je zahrána vyloženě vtipně), soundtrack je na pár vyjímek strašně nevýrazný a díky již zmíněným anglánům je tu snad ještě víc prapodivných dialogů a wtf momentů. Když ale budu ignorovat rovnooké, snad každý zúčastněný herec se od posledně "polepšil" a kolikrát jsem jim sežral i to největší a nejtrapnější klišé, které vypustili z úst. Nicméně, oba díly se navzájem hezky doplňují a dát si je oba ihned po sobě a užít si tak jednu fajn martial tříhodinovku není vůbec na škodu. Jeden z těch povedenějších životopisných filmů. ()

Vykuk

Donnie Yen naprosto perfektní, jeden z nejlepších martial arts filmů, není co vytýkat, naprostá spokojenost. ()

Themilhaus

Abych pravdu řekl celkem sem se obával, že jak už to u pokračování dobrých filmů bývá tak to nevyjde... Z prvu kdy ip man vysedával ve staré škole a jen tak pokuřoval tak jsem tomu i trochu věřil ale potom se vše obrátilo a začal opět přísun neskutečně dobře propracovaných bojových scén, kterých tentokrát snad bylo ještě více než tomu bylo v prvním díle :) . Samozřejmě nechyběl ani parádní příběh, kterému nemám naprosto co vytknout, který tentokrát měl, jakožto zakončení ip nových starých let i šťastný happy end :) Mě osobně nejvíce nadchli hlavní dva souboje Kung-Fu se starým známým boxem, které neměli chybu a byli napínavé do posledního dechu ... Ip man samozřejmě jakožto bývá zvykem nakonec vyhrál a zachránil čest Kung-Fu :) A malém bych zapoměl pochválit herecký výkon Donnieho Yena, který byl opět naprosto famózní!!! Filmu dávám naprosto zasloužených 5 hvězd!! ()

mark9th

Komentar uzivatela ''T2'' je ozaj trefny. Pribeh je najvacsou slabinou. Lenze pre mna su dolezitejsie Donnieho bojove schopnosti:) A tak nadpriemer, hoci na jednicku sa to uz nechyta. 80% ()

helrohir

Súboje opäť kvalitné, aj príbeh je zaujímavý, ale to vyobrazenie Britov, ktorí sa tu javili snáď horšie ako Japonci v prvom filme, mi príde trochu prehnané. Záverečný boj s boxerom je ale fantastický a pre mňa je to top súboj z celej trilógie. ()

anyonecek

Pro mě zdařilé pokračování, už sice né s takovým historickým nábojem, ale pořád je to nadprůměr mezi filmy. Srovnání boxu s wing chunem velice pěkně udělaný zápas. Jsem velice zvědavý jak na tom bude 3. díl, jestli klesne dolů nebo se udrží na úrovni prvních dvou dílů. Doufám, že to bude stejný nářez jako ty první 2. ()

macetoma

Přesvědčivé, jak pěsti Ip Mana. Historie, to je oč tu běží. Člověk sice tušil, jak to dopadne, ale přesto se bál o hlavního hrdinu. A tak se Ip Man stal legendou. Dávám 3 hvězdy. P.S. Klidně natočte i trojku - třeba jak se u něj učil Bruce Lee. ()

subic

Dvojka je jakoby úplně jiná než jednička, mnohem lepší, děj sice volně navazuje, ale je jakoby jinak udělaná. Do děje velmi příjemně, i když dějově né zcela šťastně, zasáhne i stárnoucí a stále do prostoru rostoucí Sammo Hung Kam-Bo. A jestli byl Donnie Yen v jedničce skvělý, tak tady je superskvělý. Někdo to tu srovnává s Rockym a to už mi přijde úplně postavené na hlavu. Nechybí zmínka, že IP Man se sta v roce 1956 mistrem legendárního Bruce Lee. ()

Brano

Celkom vydarené pokračovanie majstra Ipa. Dej je jednoduchší ako to bolo v prípade výbornej jednotky, ale film aj napriek tomu nenudí. Na filme mi najviac vadili niektoré typické čínske bojové scény, ako napríklad boj majstrov, pri ktorom som sa len pousmial. Ale aj ich veľká hrdosť, radšej umrieť v absurdnom bojí proti o hlavu vyššiemu boxerovi, ako pošpiniť meno wing tsun. ()

RigorMortis

Predošlý diel bol čisto "domáci", v tomto sa už začal miešať anglický svet s tým čínskym, pochopiteľne s tak typickými arogantnými anglickými záporákmi (zasa?) Donnie to zasa zahral skvelo, Samma som si postupom filmu obľúbil a tak arogantnú postavu ako Twister som už dlho nevidel. Inak pekná náväznosť na prvý diel. ()

pekas

Donnie je hvězda, o tom není pochyb. Ale tento díl mi oproti jedničce přišel slabší. Uživatel Flipnic, jehož vývody o akčních filmech respektuju, byl v extázi. To bohužel tentokrát nesdílím. Sammo už mi taky nepřijde tak špičkový, jak je u něj zvykem a Ip nejdřív radí, kam se má útočit, aby na to ve vlatním souboji naprosto zapomněl. Teda polomrtvej si nakonec vzpomene, ale to už mi přišlo za čáru. Z úcty k Donnieho dílu dávám čtyři, jednička je rozhodně lepší. 70% ()