Ip Man 2

• Hongkong Ye Wen 2 (více)

Po tom, čo hrdinský Ip Man (Donnie Yen) počas Druhej čínsko-japonskej vojny v súbojoch s Japoncami dokázal svoje jedinečné bojové schopnosti, utiekol v roku 1949 do Hongkongu, kde by rád založil školu bojového umenia Wing Chun. Keď sa o tom dozvie mocný Majster Hung (Sammo Hung Kam-Bo), poverí Ipa neľahkou úlohou, ktorá sa začne časovo obmedzeným náročným súbojom s viacerými bojovníkmi ovládajúcimi rôzne bojové umenia – Ip Man si má získať ich rešpekt a úctu... nebezpečenstvo mu však hrozí i od jedného skorumpovaného policajného intendanta a od britského boxerského šampióna prezývaného Twister (Darren Shahlavi). Ip Man však tentoraz nebojuje len za česť čínskeho ľudu, ale i o možnosť otvoriť si vlastnú školu bojových umení... (oficiální text distributora)

LordMysti

Po perfektním prvním dílu je tento druhý díl pro mě zklamáním :(. Jednička byla více dojemná, příběh hlubší a zajímavější, ve dvojce je více soubojů ale zase jsou skoro až nudné a jednotvárné. Podle mě myšlenka postavit jako hlavního soupeře klasického boxera nebyla dobrá, možná okrajově ano, ale např. finální souboj na konci byl hodně nelogickej a "hlpoupej". Sám jsem několik let boxoval a o to víc mě mrzí jak se zkazila čistota čínského bojového umění :( ()

Zahartof

Proboha....jednička byla docela dobrá. To prodělali scénárista a režisér lobotomii? Kombinace boxu a kung-fu? To je jako pořádat závody mezi parníkem a surfovým prknem - i když to jezdí po vodě, oboje je úplně o něčem jiném. Proč tak strašně klišovitě tupí britové? Fakt výblitek.... ()

Monroe1991

Důstojné pokračování úspěšné jedničky jsem si opravdu vychutnal. Opět jsem s hlavním hrdinou prožíval každičký okamžik. Už v prvních minutách jsem si nemohl nevšimnout krásné hudby, která doprovází celý film. Kromě režie musím také pochválit herecké výkony. S názory, že Donnie Yen neumí hrát nesouhlasím, naopak si myslím, že Mistrovi Ipovi dal tak charakteristické rysy, které sem prostě patří. Dále se mi líbil Sammo Hung a svou roli také zvládl Darren Shahlavi (kterému jsem ten závěrečný nářez opravdu přál). Ale abych jen nechválil, musím říct, že dějově je to trochu podobné jedničce. Což mi ale vůbec nevadí a já podle závěrečné scény doufám, že Wilson Yip přijde s dalším pokračováním. ()

milhouse333

Nejen že druhý díl naváže na první tak zdařile a plynule, že máte mezi sledováním pocit, že jste si jen odskočili v pauze zakoupit další várku popcornu a sledujete dále tentýž film, ale oproti prvnímu dílu u mě ještě gradoval v tom, že arogantní japonce nahradili arogantní evropané. A arogantí bílá anglická tvář, která si nárokovala právo na stvoření světa mě iritovala ještě více než japonci v jedničce. A tudíž jsem hlavnímu hrdinovi fandil o to víc. Bojové scény, atmosféra filmu, děj i vše ostatní je opět výborné. Komu se líbil první díl, druhým nebude zklamaný... ()

Claude Speed

U druhého IP Mana strhávám hvězdičku, protože mi tam chyběla ta vynikající hudba z prvního dílu. Jinak se dvojka staví hrdě po bok jedničky. Akční nadšence potěší větší množství soubojů + malý, pěkný bonus nakonec filmu. No a teď se už opravdu těším na třetí díl. 79%. ()

Armin82

O trochu slabší pokračování, ale tak jako v prvním díle se na souboje kouká s otevřenou pusou...souboje na kulatém stole sice popírají veškeré fyzikální zákony, ale i tak je to zábava...k tomu všemu tady máme slušnej příběh další etapy života Yip mana, který se snaží zabydlet v Hong Kongu a kde hledá studenty...opět velmi dobrá práce Donnieho Yena, mistra Hunga či britského záporáka, ale ta jednička s japonskou invazí je prostě nepřekonatelná.....70% ()

lakart

Dvojka navazuje skvěle na předchozí díl. Ip man je v Hong Kongu, kde si chce založit školu bojových umění. Akční stránka je opět velice dobřé zvládnutá a dočkala se výrazného obohatšení oproti předchozímu dílu. Jediné, co mě u sledování filmu zklamalo, byl děj samotný. Tentokrát jsem od první minuty až do spolední jasně odhadl, co bude následovat. Nemohu se zbavit dojmu, že se schéma podobá řadě podobných filmů (Rocky IV.). Jedička byla dějovější a zajímavější, druhý díl je skvělým pokračováním s více souboji. 85% ()

Franc1s

Druhý díl o něco slabší,ale stále si drží to správné tempo. Ip man 2 přímo navazuje a dále rozvíjí perfektně děj. Kde válka ustupuje,ale Britové se sanží dostat všude do světa a ukázat,že jejich box je lepší než Wing Chun. No trošku to možná připomene Rockyho, ale mě teda vubec, krásná třesnička na dortu toho celeho příběhu, kde spolu bojují mistři ruznych bojových umění. Opět krása. 9/10 a těším se na zakončení! ()

Jonatána

Důstojná dvojka vynikající jedničky. Paráda. Jak já jsem mu fandila a nadávala jsem, když změnili pravidla zápasu :-). ()

Mitisko

Sklamalo ma to, vela bojovích scén mi prišlo velmi sci-fi. Záver možno dobrý ale tým to veru u mňa nezachránili... 2 hviiezdy za realny príbeh a dobré herecké výkony. ()

E lan

Stejnǎ jak první díl, tak i díl druhý se vydařil. Příběh je sice zase schématický, ale celkové zpracování je ůchvatné. A když se k tomu přidá charismatický hlavní hrdina, tak je o ůspěch postaráno. ()

ER

Tady mám dojem,že se "šilo" horkou jehlou a místo kompaktního příběhu se nám dostává bojová kompilace z života IP Mana tak,jak to vídáváme v mnohých hongkongských filmech. ()

Hashirama

Přestože byl první díl příběhově absolutně prvoplánový a plochý jak čínské botasky, pan Yen se pohyboval tak, že všechnu tu divadelnost a kýčovitost vykopal mimo. Do druhice všeho dobrého a zde to pan Yen vykungfovává až do extrému, kdy si zcela s prstem v nose podá nasteroidovaného temžového veslaře. Přestože jeho stolní kung kong se třemi mistry hraničil s Matrixem, mnohem odlehčenější příběh jedoucí přes tradiční čínskou šablonu (úcta k tradicím, boj proti zlým západním imperialistům) vyvolá pouze stoprocentní spokojenost zapálených fanoušků kung-paa. ()

Likan7

Proč takovou skvělou postavu a tak sympatického herce namočili do nějaký prazvláštní verze Rockyho? Na konci už jsem vyloženě sledoval Rocky VII chinas version, ve kterém si to Ip Man dává s nějakym blbečkem v takovym zvláštním MMA. Příběh je fakt příšerný, skoro tu neexistuje. Jak mě na jedničce okouzlila Čína, její tradice, bojové umění a vůbec celá ta kultura východu, tady to není vůbec vidět a sledujeme nudný "příběh" o legendě, která byla v jedničce až terminátorsky dokonalá ale tady občas dostane pořádně na frak. Proč mam dojem, že Ip Man z jedničky by toho boxera dal v prvním kole? Japonský generál na konci byl soupeř, to bylo skvělé představení a výborná choreografie. Tady není ani to. Zklamání. ()

bearmeedek

Dvojka přímo navazuje na první film a zároveň pokračuje i v tom naivním podání děje (mimo mlátiček). Rozhodně ale není horší, naopak od půlky chytil jiný vítr, k lepšímu. A to byl boxerský turnaj našeho čínského bojovníka s britským boxerem. Boj mezi provazy a každý podle svého výcviku a cítění. Tady měl film znatelně lepší úroveň a připomínalo to jakéhosi Rockyho za žlutou oponou. Jinak stejně jako v jedničce - hrozný dabing, když na pozadí slyšíte originální stopu. ()

Maximilianus

IP man je Rocky, a to rovno zo štvrtého dielu. Máme tu aj Apollo Creeda a pomstu ako z roku 1985. Občas sa tu mihne aj nejaká úsmevnejšia scéna, ale inak je druhý diel veľmi podobný ako ten prvý, len s rozdielom menej dramatického pozadia bojov. Ale páči sa mi jednak, že ten dej pokračuje a ukazuje, aké pomery vládli v Číne po druhej svetovej vojne a aj miešanie štýlov, aj keď sa mi nezdalo fér, že jeden bojoval rukami v rukaviciach a druhý bez rukavíc a to ešte aj nohami. Inak fajn. 7,2/10. ()

junxi91

Druhé pokračování bojového akčního historického dramatu o vzoru ušlechtilosti a bojové neporazitelnosti jménem Ip Man, který ukazuje své čínské bojové schopnosti a využívá je proti nadvládě zlých cizinců, ať už to jsou Japonci nebo Američani. Mistr Ip a jeho krásná žena se v roce 1949 přestěhovali do Hong Kongu, kde se Ip pokouší otevřít bojovou školu. Ihned jej vyhledá několik mladíků, utkají se s ním v boji a poté se stanou jeho žáky. Mezi ně patří mladý Wong a jeho přátelé, kteří jej chtěli pomstít poté, co jej Ip porazil v zápasu. Škola začíná vzkvétat, ale nejde to jen tak. Wong se musí vypořádat s násilnickými členy konkurenční bojové školy Hung Ga. Jeden z nich jménem Kei vyzve Wonga na souboj, ale prohraje, a tak přijde pomsta od jeho spolužáků, kteří Wonga unesou a požadují po Ipovi výkupné. Ip jde podle pokynů na místní tržiště, ale setkání končí konfrontací s rostoucím davem studentů Hung Ga. Ip a Wong, kteří se probojují ven tváří v tvář beznadějné přesile, jsou zachráněni Jin Shanzhaoem, válečným umělcem, bývalým banditou a také bývalým Ipovým rivalem, který jim přichází na pomoc se svým vlastním gangem. Do boje se vmísí studentský mistr a šéf koalice hongkongských klubů bojových umění Hung Chun-nam. Ip se mu představí a Hung mu sdělí, že aby mohl provozovat školu, tak se musí zúčastnit speciálního obřadu. Ip, Wong a Jin jsou následně zatčeni Fatsem,  čínským zástupcem náčelníka hongkongské policie, za rušení míru, ale později jsou propuštěni na kauci. Hung a Fatso se tajně setkávají se superintendentem Wallacem, zkorumpovaným britským velitelem policie, aby mu dali peníze za ochranu, vybrané z místních obchodů a škol bojového umění. Ip se tedy zúčastní ceremonie a na kulatém vratkém stole porazí v boji dva vyzyvatele, než se mu postaví samotný Hung, se kterým ukončí boj působivou remízou. Ip může dál provozovat svou školu výměnou za placení ochranných poplatků, ale on to odmítá. V reakci na to Hung nutí své studenty, aby se záměrně potulovali před školou Wing Chun a obtěžovali potenciální studenty, což vyústí v pouliční rvačku mezi nimi a Ipovými žáky. Ip je tak svou bytnou nucen opustit nemovitost, kterou pronajal pro svou školu; žáci se uchýlí k tréninku v místním parku. Ip pak konfrontuje Hunga a obviňuje ho ze svých problémů, kritizuje jeho vedení studentů a podřízenost cizincům. A tak mezi nimi opět dojde k souboji, který končí remízou, protože Ip zabránil Hungovi, aby omylem nakopl svého syna a radí mu, aby trávil více času s rodinou. Ip odchází a další den Hung dává jemu a jeho studentům volné vstupenky na výstavu bojových umění, kterou uspořádali Wallace a Fatso. Na této výstavě propagují umělci čínskou kulturu, ale objeví se zde potížisté. Těmi jsou Wallaceův host, boxer Taylor „The Twister“ Miller a jeho žáci, a dojde ke rvačce. Hung chce, aby se Twister omluvil, místo toho jej Twister vyzve k souboji. Souboj se zpočátku vyvíjí ve prospěch Hunga, ale mladý boxer je rychlejší a silnější, zatímco starý a tlustý Hung postupně ztrácí síly. Ip navrhuje Hungovi, ať souboj ukončí, tomu to ale jeho hrdost nedovolí a tak bojuje dál. Nakonec je ubit Twisterovými rychlými pěstmi. Zpráva o Hungově smrti nasere spoustu Číňanů a dojde k velkým nepokojům. Wallace nechá zatknout a mučit Ipova přítele a redaktora novin Leung Kan za zveřejnění zprávy o Hungově smrti. Fatso zasáhne a Leung je propuštěn bez obvinění. Následující den se koná tisková konference, kde Wallace lže o Hungově smrti a Twister oznamuje, že aby očistil své jméno, přijme výzvu od kteréhokoli čínského bojového umělce. Číňany však dál nerespektuje a chlubí se, že nikdo z nich nemá odvahu se mu postavit. Přichází Ip a vyzývá Twistera k boji, zatímco Fatso se tajně setkává s Kanem a nabízí mu kompromitující informace o Wallaceovi. Zatímco jeho těhotná žena se chystá porodit, Ip se připravuje na zápas s Twisterem. A tak dojde na závěrečný zápas Ipa s Twisterem, který je plný manipulací rozhodčích ve prospěch Twistera, popírání jeho nedovolených úderů a zákazu kopání pro Ipa. Souboj to byl panečku napínavý a nebojovali proti sobě jen boxer a Wing Chun, ale také Čína a Západ. Nakonec vše dobře dopadne, obě kultury se smíří a Ipovi se dokonce přihlásí nový žák, jakýsi neznámý Bruce Lee. Nebylo to špatné, příběh byl dobře udělaný, bojové akce povedené, i když dost neuvěřitelné (takhle rychlá a hbitá nemůže být žádná lidská bytost), nicméně jsem z toho příliš cítil čínskou ublíženost a vymezování se proti Západu, které je v této zemi v současnosti dost v módě. () (méně) (více)

huligang

ale lepsie 4,musim uznat,ze na jednotku to nema,ale dobry filmik.Podobne pribehy uz boli tisickrat videne,ale Ip man v podani Donnieho "v-boji-nemrknem-ani-okom" Yen-a,posobi skutocne zenovym dojmom. ()

insomnis

Jsem jediná, komu film, ač překrásně dobově zpracovaný a kvalitně zahraný, přišel tak trochu černobílý? Zlý ošklivý boxer a zlý ošklivý Brit jsou poučeni přečestným Yip Manem a vše je zase v pořádku...Ale pravděpodobně první díl nadsadil klasickým bojovým filmům s jednoduchou zápletkou příliš vysoko laťku. ()