Blbý a blbější

• USA Dumb & Dumber (více)

Lloyd Christmas pracuje jako šofér luxusní limuzíny, kterou se ve volných chvílích marně pokouší využít k okouzlování dívek. Jeho nerozlučný kamarád Harry Dunne řídí pro změnu auto psího kadeřnictví, upravené do podoby psí hlavy. Jejich poměrně poklidný život dozná dramatických změn, když oba přijdou o práci. Harry totiž přiveze na výstavu psy, upatlané od různých pamlsků, a Lloyd zase nabourá, okouzlen zákaznicí Mary Swansonovou. Situaci navíc zkomplikuje kufřík, který Mary nechala na letišti, a zamilovaný Lloyd ho sebere s odhodláním vrátit ho půvabné ženě, hned jak ji najde. Netuší, že uvnitř je výkupné, které měla zaplatit únoscům. Ti záhy zazvoní u jeho bytu, ale Lloyd a Harry je považují za úředníky, vymáhající splátky na plyn, a utečou před nimi oknem i s kufříkem. Když se jim nepodaří sehnat práci, rozhodnou se vydat za Mary do Aspenu. Přestože jsou jim únosci v patách, Harry a Lloyd to ve své prostomyslnosti nepostřehnou a vůbec jim nedojde, že jim někdo usiluje o život. (TV Nova)

Ravi

Těžko říct kde je hranice ještě dobrého a už špatného, ale pro mě osobně je hodnocení tohoto filmu shodné s jeho názvem. Nicméně musím ocenit genialitu některých pasáží. Dávám 45% = 2/5 ()

Autogram

Fekálny humor tentokrát úplne doslova a ani sa to film nesnaží nejako maskovať, no zároveň je tu tento typ humoru na správnom mieste, lebo to má film už v názve. Pre mňa je zároveň symbolom Jima Carreyho a keď hrá nejakú vážnejšiu alebo aj bežnú komediálnu rolu, tak stále podvedome očakávam, že sa bude správať ako blbý a blbší. Na filme sa dobre zabaví človek menej citlivej povahy, ale určite ho nebude pozerať druhýkrát. ()

ghatos

Funguje to i po 25 letech. Je to uhozené, střelené...ve sto jiných filmech by to byl totální shit, ale tady to prostě vyšlo :) . 83%. ()

P1tr

Komediální klasika, která udělala Jima Carreyho. Už zde předvedl to nejlepší ze svého mimického hraní doplněného vtipnými hláškami a Jeffem Danielsem. Kdo neviděl, jako by nevěděl co je blbé a co blbější:) ()

U.Tarare

U mě nepřekonatelná komedie. Na to, že už jsem jí viděl minimálně desetkrát, se pořád u ní dokážu zasmát a to ne jednou, směju se prakticky pořád. Daniels mi přijde spíše jako průměrný herec, respektive v ostatních filmech na mě tak působil, ovšem tady si místo něj nedokážu představit nikoho jiného, zahrál skvěle. To samé bych mohl říct i o Carreym. Farrellyové jak by smet, nic lepšího doposud nenatočili... Takhle bych mohl pokračovat ještě dlouho, takže už tu chválu raději utnu :) ()

rubik1

Harry a Lloyd sú haluzáci a keď sa k tomu pridá ešte haluznejší príbeh plný humoru, vychádza mi to na silné 4* ()

manonfire

Je třeba počítat s tím, že Jim ode mne bude dostávat vysoké hodnocení, ikdyž bude škrtit na silnici polomrtvou krávu, prodávat slepému chlapečkovi mrtvou andulku, hryzat kuchaři varlata či cokoliv jiného. He's my man. A i zde je pár scének skutečně výborných. 80% ()

BloodMax

Psát o takovém herci jakým je Jim Carrey, že je jedním z nejlepších komiků součastnosti a že jeho grimasy jsou dokonalé...by bylo nošením dříví do lesa, ale tady to stojí za zmínku... svět takové filmy potřebuje...člověk pak snáz zapomene na všední problémy, které mu tíží hlavu...tohle funguje lépe než ibalgin :) ()

Vercinix

I když jsem se párkrát poměrně dobře zasmál, tak vzato celkově je to poměrně trapárna. Škoda tak dobrého herce, jakým bezpohcbyb Carrey je, na takovou hloupost! ()

Beer Ceps

Jeden z mála filmů, kde snesu i toho blba Carreyho. Je to totální blbost, krávovina a pakárna, ale já se skvěle bavil. ()

Masrii

Popravdě, Carreyho bláznivé komedie vesměs moc nemusím. Je sice pravda, že mít "poker face" po celou délku filmu mít nemůžete, některé okamžiky jsou prostě příliš směšné. Takže to, co jsem od tohoto filmu očekával jsem i dostal a žádné překvapení se nekonalo. Musím tedy tento film zařadit mezi ostatní průměrné komedie. 55% ()

voleman

Blbý a blbější je opravdu blbost, ale v tom nejlepším slova smyslu. Je to podívaná u které prostě vypnete mozek a jen se bavíte spoustou dnes již legendárních scén a vtípků. Komedie tohoto typu se povedou jen jednou za mnoho let, ale musím říct, že tohle je možná jedna z těch nejlepších. Jimovi Carreymu je tahle role ušitá přímo na tělo, takže jeho ksichty do filmu přesně sednou. Jako oddechová komedie, s takovým tím přihlouplým humorem je tohle špička. 80% ()

venca163

Něco na tom nefungovalo tak dobře, jak jsem podle kultovosti očekával. Možná jsem to viděl jako malej kluk, ale už jsem si z toho nic nepamatoval a teď, 3 týdny po shlédnutí, už si z toho nepamatuju zase nic =( Jim Carrey je i tak dobrej pošuk. (70%) ()

Obivan

Jedna z prvních a určitě také těch nejlepších komedií s Jimem Carrym. Opravdu jsem se pěkně bavil a některé scény zvláště v Aspenu jsou nezapomenutelné. Carreyho výstupy spolu s Danielsem a spousta kultovních gagů povyšuje tenhle snímek do komediální extratřídy. ()

Carrey a Daniels opět za blbce?

Carrey a Daniels opět za blbce?

29.10.2011

Jim Carrey ví, že návrat do čela komerčního žebříčku mu už zajistí jen pokračování některého z velkých hitů z 90. let. Blbý a blbější s rozpočtem 16 milionů dolarů vydělal celosvětově 250 milionů.… (více)

Kašpaři Carrey, Penn a Del Toro

Kašpaři Carrey, Penn a Del Toro

26.03.2009

U některých projektů člověk jenom nechápavě zírá a ptá se, jak k spojení takových jmen vůbec mohlo dojít. Stručně: Farrellyovic bráchové připravují pro studio MGM další ze svých potrhlých komedií, v… (více)

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Svatý muž versus flákač

Svatý muž versus flákač

17.04.2006

Jeden z dvojice ukázkových hlupáků v trháku Blbý a blbější, Jeff Daniels, doplní zkušenou Diane Keaton a mladíka Jona Hedera v hereckém obsazení bláznivé komedie MAMAS BOY. Režie se ujme Tim Hamilton… (více)