Blbý a blbější

• USA Dumb & Dumber (více)

Lloyd Christmas pracuje jako šofér luxusní limuzíny, kterou se ve volných chvílích marně pokouší využít k okouzlování dívek. Jeho nerozlučný kamarád Harry Dunne řídí pro změnu auto psího kadeřnictví, upravené do podoby psí hlavy. Jejich poměrně poklidný život dozná dramatických změn, když oba přijdou o práci. Harry totiž přiveze na výstavu psy, upatlané od různých pamlsků, a Lloyd zase nabourá, okouzlen zákaznicí Mary Swansonovou. Situaci navíc zkomplikuje kufřík, který Mary nechala na letišti, a zamilovaný Lloyd ho sebere s odhodláním vrátit ho půvabné ženě, hned jak ji najde. Netuší, že uvnitř je výkupné, které měla zaplatit únoscům. Ti záhy zazvoní u jeho bytu, ale Lloyd a Harry je považují za úředníky, vymáhající splátky na plyn, a utečou před nimi oknem i s kufříkem. Když se jim nepodaří sehnat práci, rozhodnou se vydat za Mary do Aspenu. Přestože jsou jim únosci v patách, Harry a Lloyd to ve své prostomyslnosti nepostřehnou a vůbec jim nedojde, že jim někdo usiluje o život. (TV Nova)

ywo666

Jedna z fakt sprostých komédií. Tu ešte záchodový humor a ksichty neboli okukané, tak to pánom prešlo a dobre pobavili. Oblúbený vtip. Čo vznikne zpárením buldoga a shi tzu? Bullshit. No skoro som zomrel. Alebo keď k nim gangster nasadol do auta. Keď som bol malý tak som sa im na tých prasačínách smial viac, ale stále pobaví. 4* ()

geklon

Blbý a blbější.... co víc od toho čekat. Na mě to nepůsobila ani, když mi bylo 9, natož v dospělosti. Bratři Farrelyové jsou zkrátka fušéři a hovňáci. A Carrey s Danielsem nejsou sto ani dvěstě to nikterak zachránit. ()

dANo

Ak je nejaká bláznivá komédia, tak Blbý a blbší je fakt bláááznivá... Niekoľko hlášok je ozaj vydarených a tak radím tento film k nadpriemerným komédiám, čiže k tomu lepšiemu zo svojho žánru. ()

Mihail123

Úchylné, fekálne, tak blbé že to ani možné nie je...ale prekvapivo dobré a môžem to pozerať stále dokolečka a neokuká sa to. ()

sskrblik

Jestli se něčemu má říkat ulítla komedie pak je to Blbý a blbější. Když upustíte od inteligentího humoru budete se skvěle bavit. Není to trhlý, aby to bylo úděsný a zároveň je to i velmi legrační. Jim Carrey zde hraje to co opravdu umí, skvělého komika. ()

Unnamed

“What's in the briefcase? - Man, I would have to be a real lowlife to go rooting around in someone else's private property. - Is it locked? - Yeah. Really well.” Bavil jsem se, a moc! Z dvojice "blbečků" se mi více líbil výkon Jeffa Danielse (aka Harry Dunne), ale i Jim Carrey předvedl svůj standard. Situace krásně postavené na hlavu, zasmál jsem se často a pořádně - komedie tedy jak má být. 4* ()

hroubek

Jsem si plně vědom, že je to neuvěřitelně blbý a hlavní postavy mají velmi nízké IQ, ale dost mě to bavilo. Od srdce jsem se zasmál spoustě hloupých a vulgárních vtípků a gagů. A nestydím se zato, jelikož každý občas potřebuje takovýto film, u které ho může krásně vypnout. ()

lykan9

Zářná vyjímka toho, že i u komedie s fekálním humorem, se dokážu pobavit. Komedie tohoto typu nemám moc rád, ale tuhle prostě žeru. Velkou měrou za to může samozřejmě Jim Carrey, ale funguje to jako celek. Film Blbý a blbější mám rád tolik, že se ani v brzké době nechystám na dvojku, už jen proto, že nechci mít zkažený dojem. ()

VanTom

Dobré fórky a nekorektně vtipné reakce/situace obvykle obratem zasmradily nějaké ty laciné dementní fekality, nicméně celek se překvapivě udržel na umírněné uzdě pohodové komedie/road movie, žádné nekontrolovaně ztřeštěné řachandy. Na čemž měli zásadní podíl oba titulní dutohlavové, bravurně ztvárnění synergicky se doplňujícími herci; šlo sice o natvrdlé, nevkusné "lůzry", vzteklé, soutěživé a zákeřné jako malé děti, ale zároveň ještě relativně svéprávné a sympaticky pochopitelné. Lepší 3* i vzhledem k tomu, že svého času jsem toto dílo nesnášel a zasmál se cca jednou. ()

Právnička

Ano, uznávám, tenhle typ humoru je tak trochu primitivní, ale zároveň je geniální, potěší a pobaví. Herci všeobecně tvrdí, že je pro ně mnohem těžší zahrát hlavní roli v komedii než v nějakém dramatu, ale pro Jima Carreyho je to role šitá přímo na míru a nedovedu si představit, že by v téhle střeštěnosti zahrál někdo jiný. Takže závěrem - kouzelná oddychovka na zvednutí nálady :) ()

ABCD Marta

Dementi toho největšího kalibru, jejichž počínání budete sledovat s úsměvem na líci a se slzami v očích. Ta jejich demence je naprosto rozkošná! ()

blackJag

Bratrské duo Farrellyových odstartovalo hned zostra a už svým prvním zářezem se postarali o nejpovedenější kus svých filmografií. Jim Carrey je jasným tahounem celé této taškařice a i když Daniels dělá co může, neoddiskutovatelně zaostává na celé čáře. Příběh je jednoduchost sama, ale některým fórům se pěkně od plic zasměji ještě teď. Snová scénka, kdy se Lauren Hollyová vrhne Carreymu kolem krku, ten se s ní otočí a jemně ji nadzvedne sukénku, patří k mým oblíbeným :-) 70% ()

Carrey a Daniels opět za blbce?

Carrey a Daniels opět za blbce?

29.10.2011

Jim Carrey ví, že návrat do čela komerčního žebříčku mu už zajistí jen pokračování některého z velkých hitů z 90. let. Blbý a blbější s rozpočtem 16 milionů dolarů vydělal celosvětově 250 milionů.… (více)

Kašpaři Carrey, Penn a Del Toro

Kašpaři Carrey, Penn a Del Toro

26.03.2009

U některých projektů člověk jenom nechápavě zírá a ptá se, jak k spojení takových jmen vůbec mohlo dojít. Stručně: Farrellyovic bráchové připravují pro studio MGM další ze svých potrhlých komedií, v… (více)

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Svatý muž versus flákač

Svatý muž versus flákač

17.04.2006

Jeden z dvojice ukázkových hlupáků v trháku Blbý a blbější, Jeff Daniels, doplní zkušenou Diane Keaton a mladíka Jona Hedera v hereckém obsazení bláznivé komedie MAMAS BOY. Režie se ujme Tim Hamilton… (více)