Blbý a blbější

• USA Dumb & Dumber (více)

Lloyd Christmas pracuje jako šofér luxusní limuzíny, kterou se ve volných chvílích marně pokouší využít k okouzlování dívek. Jeho nerozlučný kamarád Harry Dunne řídí pro změnu auto psího kadeřnictví, upravené do podoby psí hlavy. Jejich poměrně poklidný život dozná dramatických změn, když oba přijdou o práci. Harry totiž přiveze na výstavu psy, upatlané od různých pamlsků, a Lloyd zase nabourá, okouzlen zákaznicí Mary Swansonovou. Situaci navíc zkomplikuje kufřík, který Mary nechala na letišti, a zamilovaný Lloyd ho sebere s odhodláním vrátit ho půvabné ženě, hned jak ji najde. Netuší, že uvnitř je výkupné, které měla zaplatit únoscům. Ti záhy zazvoní u jeho bytu, ale Lloyd a Harry je považují za úředníky, vymáhající splátky na plyn, a utečou před nimi oknem i s kufříkem. Když se jim nepodaří sehnat práci, rozhodnou se vydat za Mary do Aspenu. Přestože jsou jim únosci v patách, Harry a Lloyd to ve své prostomyslnosti nepostřehnou a vůbec jim nedojde, že jim někdo usiluje o život. (TV Nova)

Petoss1

Ako malý som z tejto komédie nemohol, dnes už by som to asi nepozeral, veď to poznám aj odzadu. Faktom ostáva, že je to výborná zábava. 81% ()

Langy10

věech 5 hvězd patří hlavně Jimimu, protože ten to zahrál tak, že jsem se smál asi tejden po tom filmu, co slovo to perla , opravdu úžasný film :D. ()

Streeper

Můj táta má tenhle film vážně moc rád , ale mě to vážně moc nezaujalo. Vtipy mi přišli spíše trapné než opravdu vtipné, ale prostě duo Carrey & Daniels funguje a trochu poutá pozornost. ()

Rodriguez

Vážně dodnes nevím, v čem že je vlastně toto dílo tak kultovní? V humoru? Ve svém stupidním pojetí dvou dementů, že dělaj taškařice? No nevím a víc se tím stejně zabívat nebudu. Pro někoho klasika, pro mě nuda. 50% ()

C0r0ner

Carrey v nejlepší formě, zdatně mu sekundující Daniels a k tomu jejich dementní psí auto. Název filmu opravdu přesně vystihuje, o čem je a jaký druh humoru se asi tak dá čekat. No, povedlo se, protože to je fakt jízda dvou hovad, kteří chodí z bláta do louže, kam se podívají. 85% ()

carly

napriek tomu, že mám rada jima aj Jeffa väčšinu času mi ten film prišiel zúfalo nevtipný. nie že by mi hrubozrnný humor vyslovene vadil, ale nie je to práve moja šálka kakaa ()

zette

Tak ti dva se hledali, az se nasli... Ne vzdy uplne nejvkusnejsi, i tak vsak vyborna komedie u ktere se clovek uprimne bavi po celou dobu filmu. Jako to nedelam skoro nikdy, zde musim pochvalit i cesky dabing. Tato komedie nestarne. ()

Pajky3

Ba jo, dobře to baví. Harry a Lloyd to táhnou nádherně do extrémů. Ale je tam dost podařenejch vtipů, takže to rozhodně patří mezi ty povedejší komedie z tohoto žánru. ()

Juto

Áno, je to blbé, ale nijako ma to chytilo. Komédia, kde divák sa neprestáva smiať ani po rokoch. 9/10 ()

WolfR

Fekální, bláznivá a šílená komedie 90. let! Výborně jsem se bavil hlavně díky Jimu Carrey (vtipné ksichty), ale Jeff Daniels taky nebyl špatný. Dvojka blbců přijde o práci a tak vycestují napříč USA do chladného Aspenu, aby odevzdali krásné dívce její ztracený kufřík, který ovšem skrývá velké překvapení. Příběh je samozřejmě rozsáhlejší, ale napsal jsem tu jen takový základ. A je taky, ale až moc šílený a vtípky jsou rozhodně parádní! Dvojka Carrey a Daniels si výborně sedí a drtí obecenstvo sadou ujetostí! Komedie je to vcelku příjemná, ale zase nějaká extra komediální bomba zase ne. Ale rozhodně je naše dvojka blbců kouzelně zahraná. 4 hvězdy. ()

tom88

Jedna z mojich najobľúbenejších komédií aké som kedy videl. Je to typická americká bláznivá komédia, ktorej ide hlavne o to aby rozosmiala diváka a v mojom prípade sa jej to podarilo dokonale. Možno je to aj Jimom Carreym (my best), ktorý ma rozosmeje proste vždy. Jeho komédie mám najradšej a v žiadnej inej sa toľko nenasmejem ako v týchto. Z jeho filmov u mňa vedie Klamár, klamár , no toto je hneď potom. Vo filme je neskutočné množstvo gagov, vtipných situácií, dialógov, monológov. Dej nie je premakaný, je jednoduchý, no vo filme takéhoto typu to neprekáža a na dej pri tom smiechu často ani nedokážem myslieť. Jeff Daniels vie tiež poriadne pobaviť, ale znovu klobúk dolu pred umením Jima Carreyho. Keď chcem komédiu ,pri ktorej sa chcem smiať, pustím si hocakú inú, keď chcem pri komédii umierať od smiechu, pustím si Blbý a blbší. 80%. ()

tomeek

Klasika, která by dneska naprosto propadla, ale Jimův gumový ksicht neztrácí vtip ani po téměř dvaceti (!!!) letech! A nemám rád, když se těším na kultovní hlášku a "nový a lepší" dabing přinese jinou, absolutně nevtipnou hovadinu. "Jsou to profíci!" ()

URBAN

S Carreyem protentokrát nebyla taková sranda , ale nikdo jiný nedokáže hrát tak přesvědčivého debila takže to v celku byla sranda a maskéři by si klidně za tenhle film mohli vzít i oscara v životě jsem neviděl tak " skvělé učesy " : ) ( 6.4.13/MAC ) ()

Carrey a Daniels opět za blbce?

Carrey a Daniels opět za blbce?

29.10.2011

Jim Carrey ví, že návrat do čela komerčního žebříčku mu už zajistí jen pokračování některého z velkých hitů z 90. let. Blbý a blbější s rozpočtem 16 milionů dolarů vydělal celosvětově 250 milionů.… (více)

Kašpaři Carrey, Penn a Del Toro

Kašpaři Carrey, Penn a Del Toro

26.03.2009

U některých projektů člověk jenom nechápavě zírá a ptá se, jak k spojení takových jmen vůbec mohlo dojít. Stručně: Farrellyovic bráchové připravují pro studio MGM další ze svých potrhlých komedií, v… (více)

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Svatý muž versus flákač

Svatý muž versus flákač

17.04.2006

Jeden z dvojice ukázkových hlupáků v trháku Blbý a blbější, Jeff Daniels, doplní zkušenou Diane Keaton a mladíka Jona Hedera v hereckém obsazení bláznivé komedie MAMAS BOY. Režie se ujme Tim Hamilton… (více)