Blbý a blbější

• USA Dumb & Dumber (více)

Lloyd Christmas pracuje jako šofér luxusní limuzíny, kterou se ve volných chvílích marně pokouší využít k okouzlování dívek. Jeho nerozlučný kamarád Harry Dunne řídí pro změnu auto psího kadeřnictví, upravené do podoby psí hlavy. Jejich poměrně poklidný život dozná dramatických změn, když oba přijdou o práci. Harry totiž přiveze na výstavu psy, upatlané od různých pamlsků, a Lloyd zase nabourá, okouzlen zákaznicí Mary Swansonovou. Situaci navíc zkomplikuje kufřík, který Mary nechala na letišti, a zamilovaný Lloyd ho sebere s odhodláním vrátit ho půvabné ženě, hned jak ji najde. Netuší, že uvnitř je výkupné, které měla zaplatit únoscům. Ti záhy zazvoní u jeho bytu, ale Lloyd a Harry je považují za úředníky, vymáhající splátky na plyn, a utečou před nimi oknem i s kufříkem. Když se jim nepodaří sehnat práci, rozhodnou se vydat za Mary do Aspenu. Přestože jsou jim únosci v patách, Harry a Lloyd to ve své prostomyslnosti nepostřehnou a vůbec jim nedojde, že jim někdo usiluje o život. (TV Nova)

The_God

"Péťa umřel. Upadla mu hlava. Byl už starej." Už jenom tadyta scénka mě pobaví :D A i celej film. Samozřejmě to není výkvět sofistikovaný zábavy, ale už podle názvu u tohohle se můžete jen bavit díky jednoduchému, ale nikoliv vulgárnímu humoru. Harry a Lloyd jsou prostě postrachem všude, kde se objeví, protože díky své blbosti si ani neuvědomují, že něco provedli, nebo že je něco jaksi špatně. ()

Holusacek

Jim Carrey jako obvykle ze sebe dělá hlupáka,Farrelovy válejí a vtípky se sypou,neuvěřitelné,ale všechny tyto vyjmenované kombinace mě pobavily a povznesly mou náladu vzhůru.Ulétlé vtípky více podporují vzrůst procent a dvojice herců si sedly skutečně dobře.To a ještě o mnoho víc dělá z této skoro romantické komedie ještě vetší nářez. -v některých scénkách by to chtělo ubrat,další hloupě zábavná komedie +duo dvou herců Jima a Jeffa,zpezření o výkupném a pronásledováním dvou padouchů,kteří si o dvojii mysleli bůh ví co bylo zajímavě vtipné ++-=80%není co dodat,shlédněte film a budete vědět více! ()

sjrnn

"Kterej mrzák po mně hodil tu solničku?" Viděl jsem to snad asi stokrát, ale pokaždé se u toho výborně natlemim :) Hlášky z tohohle filmu mě provází celý život. ()

brodži

Některý druh humou je i škoda komentovat. Byť vezmu v potaz, že tady si dělají srandu z toho, že jsou blbci tak na idioty to jde. ()

Nakash

Hrozná blbost ale klasika všech klasik. Tenhle film musí mít snad každý rád i přesto jak je tupý. Pokud jste neviděli, tak doporučuji shlédnout s přáteli při alkoholu. ()

Braga

Skvělá komedie . Co se taky dalo čekat s takovými herci jako jsou Jim Carrey a Jeff Daniels . Tento film vřele doporučuji . ()

Desmi

Tohle je tak debilní film, až je výbornej. Komedie s těmi "roztomilými hlupáčky" jsou zde tabu. Tady jsou na scéně dva totální kreténi, což je prostě top. Je to famózní oslava hlouposti. Při natáčení musela bejt strašná sranda. ()

bmx6

Skvělá komedie a je to právě jedna z těch,které si pouštím častěji.Ale na první shlédnutí to bylo stejnak nejlepší.Jim Carrey byl úžasný a ten sestřih neměl chybu.A taky jeden z mála filmů kde se na Jima můžu snesitelně dívat a líbí se mi.Jeff Daniels taky skvělej.Jsou to totální blbci,ale jsou dokonalí.Zkrátka bláznivá komedie. ()

Aidina

Film může působit i tak trochu stupidním dojmem, ale jsou tam místa, kdy se člověk upřimně od srdce zasměje. Takže po nějakém blbém dni, kdy je úroda blbců maximální, je to přímo ideální odreagování. ()

RomanBond007

Dvaja idioti cestujúci naprieč Amerikou odniesť kufrík žene, ktorá... Asi tak by som zhrnul začiatok skvelej komédie, ktorá si ma svojou tupou (skvelou) komédiou získala. Jim Carrey je môj obľúbený herec , ale aj Jeff Daniels nie je zlý komik. A tie ich výstrednosti a žartíky nemajú chybu. 95%! ()

Nomik

Komedie přesně tak, jak si komedii představuji :) Věřím, že tento humor nesedne všem, ale ten komu sedne, tak ten se nepřestane smát až do konce filmu. Mnoho hlášek z filmu vám zůstane v hlavě a už je nikdy nevyženete :) Jim Carrey je jako vždy skvělý a Jeff Danielse také. Pro mě se tato komedie stala naprosto kultovní, jelikož jsem se při sledování ani chvíli nenudil a přesně tento typ humoru mi naprosto sedí. Pokud chce někdo vypnout hlavu a prostě se jen pobavit, tak tenhle film je přesně to pravé :) ()

mr.twizta

Hrozne nevyrovnany film. Par genialnich momentu, spousta vaty a Jom Carrey misty hodne pres lajnu. Neprecenovat, tenhle film zraje jak mliko. ()

Carrey a Daniels opět za blbce?

Carrey a Daniels opět za blbce?

29.10.2011

Jim Carrey ví, že návrat do čela komerčního žebříčku mu už zajistí jen pokračování některého z velkých hitů z 90. let. Blbý a blbější s rozpočtem 16 milionů dolarů vydělal celosvětově 250 milionů.… (více)

Kašpaři Carrey, Penn a Del Toro

Kašpaři Carrey, Penn a Del Toro

26.03.2009

U některých projektů člověk jenom nechápavě zírá a ptá se, jak k spojení takových jmen vůbec mohlo dojít. Stručně: Farrellyovic bráchové připravují pro studio MGM další ze svých potrhlých komedií, v… (více)

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Svatý muž versus flákač

Svatý muž versus flákač

17.04.2006

Jeden z dvojice ukázkových hlupáků v trháku Blbý a blbější, Jeff Daniels, doplní zkušenou Diane Keaton a mladíka Jona Hedera v hereckém obsazení bláznivé komedie MAMAS BOY. Režie se ujme Tim Hamilton… (více)